Şimdi Ara

Huawei u8800 için Elite serisi ROM'lar X ve SX | 2012-07-14 (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.512
Cevap
25
Favori
326.682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hardcrss

quote:

Orijinalden alıntı: çekomastik

v9.1 yükledim, şu ana kadar 3 adet problem yaşadım.
    1.si, telefon rehberinde kayıtlı olmayan birisi beni aradığında telefon çalmıyor. Ekranda numara görünüyor ancak ne titriyor, ne de ses veriyor.
    2.si telefona hazır kurulan müzik çalarda bir parça açıp, tuşları açma-kapama butonundan kilitleyince telefon donuyor.
    3.sü fotoğrafların üzerinde yeşil çizgi çıkıyor.
    Bu konuda yardımcı olabilecek birileri var mı?

Ekleme: Telefona daha önce 2.3.5 kurmuştum o zamandan beri cihaz kapanamıyor. Kapat dediğim zaman kapanıp tekrar açılıyor. Bataryayı söksem bile takar takmaz kendiliğinden açılıyor telefon.

Bre'ye gir ve yabanci savari devre disi birak.

Bre nedir?
    Edit: Bre'yi hallettim. Ama wifi sorunum var. Diğer versiyonlarda da olduğu gibi bunda da eğer başka bir pc ile paylaşımlı wifi ağı varsa sanırım bağlanamıyor. Evde tek pc den bağlanıyorum sorun yok, iş yerinde bağlanmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çekomastik -- 16 Ocak 2012; 17:57:14 >

• Bir önceki hali yani v9 da iken batarya sanki daha iyi idi. Bunda bir sorun var gibi. Hemen bitiyor.
  • Performans ROM v9.1 kurdum
  • wifi sorunu var. yüklediğim bütün programları silip wipe dalvik cache yaptım değişmedi. anlatayım. şimdi bağlanırken en az 30-35 kez deniyorum anca zar zor bağlanıyor. ama bir bağlandımmı bir daha asla kopmuyor. çekmeyen yerlere gidiyorum yine kopmuyor. ama bağlanırken de kök söktürüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Hyde

Bir önceki hali yani v9 da iken batarya sanki daha iyi idi. Bunda bir sorun var gibi. Hemen bitiyor.

Kendi gözlemim, iki romda da iyi şarj süresi var. Şarj %5 lerdeyken tam 20 dakika görüşme yaptım.
  • Arkadaşlar bu sabah 7:30 gibi şarjdan çıkardım telefonu. 10-15 dakika müzik dinledim. 10 dakika kadar konuştum. Wifi, GPS hiç açmadım. Telefon 17:00 gibi şarjdan dolayı kapandı. Bu arada CPU ayarı olduğu gibi kaldı hep. Sizce de anormal bir durum yok mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhammetgulll

Arkadaşlar bu sabah 7:30 gibi şarjdan çıkardım telefonu. 10-15 dakika müzik dinledim. 10 dakika kadar konuştum. Wifi, GPS hiç açmadım. Telefon 17:00 gibi şarjdan dolayı kapandı. Bu arada CPU ayarı olduğu gibi kaldı hep. Sizce de anormal bir durum yok mu?

Şarjda bir anormallik var. Sabah 10 da çıkardım şarjdan. hiçbirşey yapmadım %100 deydi. ekranı açıp saate dahi bakmadım masanın üstündeydi. 15-20 dk sonra bir baktım şarj %92 de
  • quote:

Orijinalden alıntı: RappeR07

quote:

Orijinalden alıntı: muhammetgulll

Arkadaşlar bu sabah 7:30 gibi şarjdan çıkardım telefonu. 10-15 dakika müzik dinledim. 10 dakika kadar konuştum. Wifi, GPS hiç açmadım. Telefon 17:00 gibi şarjdan dolayı kapandı. Bu arada CPU ayarı olduğu gibi kaldı hep. Sizce de anormal bir durum yok mu?

Şarjda bir anormallik var. Sabah 10 da çıkardım şarjdan. hiçbirşey yapmadım %100 deydi. ekranı açıp saate dahi bakmadım masanın üstündeydi. 15-20 dk sonra bir baktım şarj %92 de

Aynen şarjda bir sıkıntı var bence. Geri kalan herşey çok mükemmel. 3G internet ve Wifi hakkında bir çalışma yapılırsa eğer şimdiye kadarki en stabil ve sorunsuz rom biri olur kanımca.

• ROM'da kendi yapısından kaynaklanan ciddi sorun yok arkadaşlar.

Arkadaşların 9.1 ile daha çok sorun yaşamalarının en önemli sebebi ise Multilanguage framework dosyaları. Framework dosyasındaki dil sayısı arttıkça kullanıcı arabirimi kararsızlaşıyor. İşte bu nedenle, zamanında Özgür'den PM ile rica ederek yayınladığı paketleri TR + EN yapmasını istemiş ve diğer dilleri çıkarmasını rica etmiştim. O da bu isteğimi kırmamıştı.

Wi-Fi vb. sorunların da olması zor. Çünkü framework dosyaları haricinde, 9.0 ve 9.1'de sistemin çekirdeği aynıdır. Birinde çalışanın diğerinde çalışmaması mümkün değil. Pek çok problem, kurduğunuz ekstra programların kullanıcı izinlerine (permissions) etki etmesinden kaynaklanıyor. Özellikle BRE (Antispam) bu konuda başrolü oynuyor.

Şarj konusu da framework dosyalarından kaynaklanıyor. v9.0'da saf Galnet framework kullanılmıştı. Galnet framework'un en önemli özelliklerinden birisi şarj süresine katkıda bulunmasıdır. Yoğun bir şekilde Türkçe versiyon istenince 9.1'de Multilanguage framework kullanmak durumunda kaldım. Bu da şarja etki etti.

Bugün yaşanan Kamera sorunları muhtemelen IO ayarını bfq yapan arkadaşlarda olmuş olmalı. Çünkü ben de bfq yaptıktan sonra, bugün kamerayla aynı sorunları yaşadım.

Sözün kısası, herkesi memnun edemeyiz. Benim en önemli hedefim, mümkün olduğunda sorunları azaltılmış ve stabilize edilmiş bir ROM'a sahip olmak. Bu telefona verdiğimiz para belli.

Maalesef, özellikle elimizi kolumuzu bağlamıyorsa bazı şeylerden feragat etmek durumundayız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TerraMino -- 16 Ocak 2012; 19:14:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TerraMino

ROM'da kendi yapısından kaynaklanan ciddi sorun yok arkadaşlar.

Arkadaşların 9.1 ile daha çok sorun yaşamalarının en önemli sebebi ise Multilanguage framework dosyaları. Framework dosyasındaki dil sayısı arttıkça kullanıcı arabirimi kararsızlaşıyor. İşte bu nedenle, zamanında Özgür'den PM ile rica ederek yayınladığı paketleri TR + EN yapmasını istemiş ve diğer dilleri çıkarmasını rica etmiştim. O da bu isteğimi kırmamıştı.

Wi-Fi vb. sorunların da olması zor. Çünkü framework dosyaları haricinde, 9.0 ve 9.1'de sistemin çekirdeği aynıdır. Birinde çalışanın diğerinde çalışmaması mümkün değil. Pek çok problem, kurduğunuz ekstra programların kullanıcı izinlerine (permissions) etki etmesinden kaynaklanıyor. Özellikle BRE (Antispam) bu konuda başrolü oynuyor.

Şarj konusu da framework dosyalarından kaynaklanıyor. v9.0'da saf Galnet framework kullanılmıştı. Galnet framework'un en önemli özelliklerinden birisi şarj süresine katkıda bulunmasıdır. Yoğun bir şekilde Türkçe versiyon istenince 9.1'de Multilanguage framework kullanmak durumunda kaldım. Bu da şarja etki etti.

Bugün yaşanan Kamera sorunları muhtemelen IO ayarını bfq yapan arkadaşlarda olmuş olmalı. Çünkü ben de bfq yaptıktan sonra, bugün kamerayla aynı sorunları yaşadım.

Sözün kısası, herkesi memnun edemeyiz. Benim en önemli hedefim, mümkün olduğunda sorunları azaltılmış ve stabilize edilmiş bir ROM'a sahip olmak. Bu telefona verdiğimiz para belli.

Maalesef, özellikle elimizi kolumuzu bağlamıyorsa bazı şeylerden feragat etmek durumundayız.

hocam o değil de ben senin 2.3.5 in üzerine çıkartacağın (tabi çıkartacaksan) performans miui romunu dört gözle bekliyorum. harika olacak kesin

• O iş Franco'ya bakıyor. Benim gözümde 2.3.5 kerneli adam edebilecek tek kişi odur.

Kerneli düzeltip adam ederse, 2.3.5 altyapısına geçmeyi ben de istiyorum.
  • Terra yanlış anladın beni. Şu ama kadar yaptıkların takdire şayandır. Sizin gibi arkadaşlarda olmazsa telefonun tadı olmaz. Ben sadece kendi gördüğüm eksik noktaları söyledim. Düzeltirsen iyi olur. Düzeltmezsende canın sağolsun senin. Çok önemli değil bu sorunlar benim açımdan. Sadece şarj konusunda çoğunlukta bir sıkıntı var. Bende de en baş ağrıtıcı sorun şarj sorunudur. Bunu bilmenizi isterim. Yanlış anlaşılma olmasın lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TerraMino

O iş Franco'ya bakıyor. Benim gözümde 2.3.5 kerneli adam edebilecek tek kişi odur.

Kerneli düzeltip adam ederse, 2.3.5 altyapısına geçmeyi ben de istiyorum.

oleey. gözümüz kulağımız sende hocam
  • Enteresandır benim cihazın şarjı coştu. 2.3.5 de bile bu kadar uzun dayanmıyordu. Wifi Bağlantı sorunundan başka problemim yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çekomastik -- 16 Ocak 2012; 20:33:31 >
  • Terramino hocam oncelikle romun ses kalitesi muhtesem. Babamla konustum. Sesin cok iyi geliyor yanimdaymissin gibi dedi. Onceden boguk geliyordu dedi. Bunun icin ne kadr sevindin anlatamam. Allah razi olsun.

Ama bir sorunum var. 3 kere ust uste b163 kurmakta dahil tum islemleri eksiksiz yaptim. Ama bir sure sonra teledon asiri yavasladi ve sanki t10 kullaniyormusum gibi oldu. Igoyu acinca orjinal romda 2 ande hazir olan program 1 dkda acilamadi. Acilmasindan ziyade bastigim yerler 5 sn sonra tepki veriyor. Programlari kurduktan sonra wipe dalvic cache de yaptim

Cwm'den wipe data factory reset wipe cache partition yaptim ve sistem fabrika ayarlarina donmus sekilde acildi. Cok iyiydi. X5 settingsten 1.2 ghz yaptim telefon cok hizlandi menu gecisleri puruzsuz oldu, igo ise yag gibi akiyordu. Ama uc dort saat sonra yine asiri yavaslama oldu. Bu mesajida telefondan kasila kasila yaziyorum. Rica etsem yardimci olurmusunuz? :-(

• Arkadaslar dahili 2gblik sdcarti goremiyorum bi yardim edin lutfen

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BoltAction

Quadranta olan itimadım biraz önce dibe vurdu, zira benim ideos x5 ve arkadaşın HTC evo 3d yi test ettik Evo 3d 1776 puan aldı benim x5 2289...Çok saçma...

Bir kez daha denedik, x5 2505 aldı evo3d 2110...Arkadaş sinir küpü... :)

orjinal 2.3.5 te 1800 alan telefon bu performans romda 1550 yi geçemiyor.

benim tel quadrandata 2100
    antutu bechmark ta 3100 aldı
  • quote:

Terramino hocam oncelikle romun ses kalitesi muhtesem. Babamla konustum. Sesin cok iyi geliyor yanimdaymissin gibi dedi. Onceden boguk geliyordu dedi. Bunun icin ne kadr sevindin anlatamam. Allah razi olsun.

Ama bir sorunum var. 3 kere ust uste b163 kurmakta dahil tum islemleri eksiksiz yaptim. Ama bir sure sonra teledon asiri yavasladi ve sanki t10 kullaniyormusum gibi oldu. Igoyu acinca orjinal romda 2 ande hazir olan program 1 dkda acilamadi. Acilmasindan ziyade bastigim yerler 5 sn sonra tepki veriyor. Programlari kurduktan sonra wipe dalvic cache de yaptim

Cwm'den wipe data factory reset wipe cache partition yaptim ve sistem fabrika ayarlarina donmus sekilde acildi. Cok iyiydi. X5 settingsten 1.2 ghz yaptim telefon cok hizlandi menu gecisleri puruzsuz oldu, igo ise yag gibi akiyordu. Ama uc dort saat sonra yine asiri yavaslama oldu. Bu mesajida telefondan kasila kasila yaziyorum. Rica etsem yardimci olurmusunuz? :-(

terromino hocam bu bende de oluyor. hatırladınız mı? size bahsettiğim ram azalma olayı. ilk sayfalarda bahsetmiştim. aynısı bana da oluyor. ram azalıyor çünkü. tek yaşayan ben değilmişim

• quote:

Orijinalden alıntı: charsiyakali

Arkadaslar dahili 2gblik sdcarti goremiyorum bi yardim edin lutfen

Arkadaslar telefonda v9.i yuklu ve 2gb sdcarti goremiyorum yardimci olacak kimse yokmu? ?

• @terramino hocam bence ML ile hiç uğraşma ilk yaptığın 9.0a 3d fix eklersen süper olacak gibime geliyor
    bende şu an hiç bir sorun yok ama pili su gibi içiyor :D
  • 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.