Şimdi Ara

Huawei U8150 IDEOS KULLANANLAR KULUBÜ-PAYLAŞIM (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
1
Favori
14.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alkink

merhaba, orjinal romun linkindeki dosya silinmiş sanırım, orjinal romu silinmden önce indiren bir arkadaş varsa burada paylaşabilirmi?

Silinen link yok. Hem burdaki arkadaşın paylaştığı, hem de İtalyan sitesindeki link duruyor. Şunlar:

http://www.multiupload.com/F2MQLD4PZL
    http://hotfile.com/dl/119034348/7576d3b/U8150_V100R001TURC00B843SP01(Turkey_Channel).zip.html

• quote:

Orijinalden alıntı: Cann1bal

denilenleri yapmaya çalıştım. ilk açılışta dronix system start diyor arkasından android yazısı çıkıyor ekranda ve telefon açılmıyor. şimdi telefonu çöpe atmammı gerekiyor?
    huawei ideos u8150

bende üçüncü denemedede açılmadı dördüncüyü denicem biri yrdımcı olsun lütfen

Orijinal ROM'u yükleyin. Açılır. ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: luxaeterna

quote:

Orijinalden alıntı: alkink

merhaba, orjinal romun linkindeki dosya silinmiş sanırım, orjinal romu silinmden önce indiren bir arkadaş varsa burada paylaşabilirmi?

Silinen link yok. Hem burdaki arkadaşın paylaştığı, hem de İtalyan sitesindeki link duruyor. Şunlar:

http://www.multiupload.com/F2MQLD4PZL
    http://hotfile.com/dl/119034348/7576d3b/U8150_V100R001TURC00B843SP01(Turkey_Channel).zip.html

Teşekkürler ; ancak verdiğimiz linklerden "http://www.multiupload.com/F2MQLD4PZL" adresli olandan imdirmek istediğinizde file not found diyor. Ben diğer linkten indirdim, emeği olan herkese çok teşekkürler..

• O linke girdiğinizde birçok Download tuşu çıkıyor. Her biri ayrı site. Silinen bir taneye denk gelirseniz bir sonrakine basabilirsiniz. Ben denedim, çoğu çalışıyor...
  • Arkadaşlar çalışan oyunlarıda paylaşın şayet varsa

not: fusionideos 2.7.10 u kurdum sürekli tıkanıyor reset yiyor baktım olmuyor dronix 0.5.4 e geri döndüm. Çok hızlı

Navigasyon önerisi olan varmı? Ndrive ve Sygic kurdum. ndrive biraz yavan geldi. Sygic gayet iyi.

Kamera konusunda lgcamera video çekimlerini begendim fakat daha iyi video çekmeyi sağlayan app varmı? HDR programı ile çekimlerde güzel. Fast burst kamera da çok hızlı çekiyor. FX zoom da titretmeden çekebilmeyi sağlıyor.
  • Merhaba,

Orjinal Türkçe rom için aşağıdaki linkide kullanabilirsiniz.

http://www.wupload.com/file/2646537732/U8150_V100R001TURC00B843SP01(Turkey_Channel).zip

• Google Maps
    • Google Earth
    • Google Search
    • Android Market

Bu yazılımların en son hangi sürümleri çalışıyor acaba? Güncelleme ya da yükleme yaparken uyarıyla karşılaşıyorum...
  • u8150 yi hızlandırmak adına;

1-)Arkadaşlar dronix rom gayet hızlı

2-) setcpu ile 691mhz de çalışıyor 600 den 691 e çekin bende 710 ve 729 da reset atıyor.

3-)Task killer free ile açık uygulamaları tek tuş kapatın. ekrana widget olarak ekleyin tek tık kapansın açık kalmış app ler.

4-)Gemini app manager ile açılışta otomatik çalışıp sistemi yavaşlatan programları kapatın. ptogramı açın kapatmak istediğiniz app ye basılı tutun >> more options >> config autorun >> fonksiyon tuşu(gerinin yanındaki) >> disable curr app okadar

Açık uygulamalarım: Sense analog clock,taskkiller harici autorunlar devre dışı

5-) ekran widget lerini kapatın bende Güç denetimi + sense analog clock + task killer var başka birşey koymadım.

Epey bir hızlanacaktır. Başka önerisi olan arkadaş varsa lütfen paylaşsın. Ortama 100mb ( 98-110 arası ) boş ram var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yerçekimi -- 19 Ocak 2012; 20:08:00 >

• Sanırım en büyük sıkıntı dahili yükleme kapasitesi. Birkaç yazılım yüklediğimizde (birçok yazılık APP2SD özelliğini desteklemediği için) dahili hafıza hemen doluyor. SD Kart desteği olmayan yazılımları "zorla" taşımak için bir çözüm var mı? Veya daha iyisi Ideos X5'de "yeniden bölümlendirme" yaparak dahili kapasiteyi arttırabiliyorduk. Böyle bir şey yapabilir miyiz?
  • Bir yurttaşımızın yaptığı LINK2SD programı sayesinde hafıza kartına taşınamayan (/data altındaki) programlar ikinci bir hafıza kartı bölümü oluşturularak taşınabilir hale geliyor. Ben böyle yaparak Facebook, Twitter, Whatsapp, Blip.me gibi programları taşıdım. Bilginize...

Yine de /system altınaki programları taşıma imkanı olmadığı için inanılmaz bir yer sıkıntısı var. Bir çözüm bulmak lazım...
  • quote:

Sanırım en büyük sıkıntı dahili yükleme kapasitesi. Birkaç yazılım yüklediğimizde (birçok yazılık APP2SD özelliğini desteklemediği için) dahili hafıza hemen doluyor. SD Kart desteği olmayan yazılımları "zorla" taşımak için bir çözüm var mı? Veya daha iyisi Ideos X5'de "yeniden bölümlendirme" yaparak dahili kapasiteyi arttırabiliyorduk. Böyle bir şey yapabilir miyiz?

Hocam 4gb hafıza kartımı MiniTool Partition Wizard ile 2 ye böldüm. fat32 olarak formatladım.

link2sd programına hafıza kartının 2 nci bölümünü fat32 olarak tanıttım. kurulu tüm programları listesinden seçip link yarat dedim. böylece tüm programları hafıza kartına taşıyor. yani telefonumun 200mb hafızası yerine 2gb hafızası oluyor.

böylece dünya kadar program kuruyorum. Ayrıca tekrar hafıza kartına atmama gerek yok. Ayarlardan otomatik link seçeneğini işaretlersen her kurduğun programı otomatik linkler.

Not: Android linux tabanlı ve linuxta problem çözmeyle ne kadar ugraşıyorsam telefonlada okadar mücadele veriyorum. Rahatlık istiyen apple alsın onda böyle dandik problemler yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: PROF.EMULASYONCU

quote:

Sanırım en büyük sıkıntı dahili yükleme kapasitesi. Birkaç yazılım yüklediğimizde (birçok yazılık APP2SD özelliğini desteklemediği için) dahili hafıza hemen doluyor. SD Kart desteği olmayan yazılımları "zorla" taşımak için bir çözüm var mı? Veya daha iyisi Ideos X5'de "yeniden bölümlendirme" yaparak dahili kapasiteyi arttırabiliyorduk. Böyle bir şey yapabilir miyiz?

Hocam 4gb hafıza kartımı MiniTool Partition Wizard ile 2 ye böldüm. fat32 olarak formatladım.

link2sd programına hafıza kartının 2 nci bölümünü fat32 olarak tanıttım. kurulu tüm programları listesinden seçip link yarat dedim. böylece tüm programları hafıza kartına taşıyor. yani telefonumun 200mb hafızası yerine 2gb hafızası oluyor.

böylece dünya kadar program kuruyorum. Ayrıca tekrar hafıza kartına atmama gerek yok. Ayarlardan otomatik link seçeneğini işaretlersen her kurduğun programı otomatik linkler.

Not: Android linux tabanlı ve linuxta problem çözmeyle ne kadar ugraşıyorsam telefonlada okadar mücadele veriyorum. Rahatlık istiyen apple alsın onda böyle dandik problemler yok.

Bir üstteki mesajımı okudunuz mu?

Bu arada FAT32 olarak formatlamayın. EXT4 olarak formatlarsanız çok daha yüksek performans alırsınız. İlaveten telefonunuzda mevcut Recovery'ler (Clockwork gibi) ile bölümlendirme yapabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luxaeterna -- 20 Ocak 2012; 16:43:21 >

• quote:

Arkadaşlar çalışan oyunlarıda paylaşın şayet varsa

not: fusionideos 2.7.10 u kurdum sürekli tıkanıyor reset yiyor baktım olmuyor dronix 0.5.4 e geri döndüm. Çok hızlı

Navigasyon önerisi olan varmı? Ndrive ve Sygic kurdum. ndrive biraz yavan geldi. Sygic gayet iyi.

Kamera konusunda lgcamera video çekimlerini begendim fakat daha iyi video çekmeyi sağlayan app varmı? HDR programı ile çekimlerde güzel. Fast burst kamera da çok hızlı çekiyor. FX zoom da titretmeden çekebilmeyi sağlıyor.

hocam ben de sygic kurdum ama hardware desteklemiyor..vb diye uyari verip acilmiyor program(fusionideos2.7.10)
    sende nasil calisti anlamadim

• quote:

Orijinalden alıntı: airpost

quote:

hocam ben de sygic kurdum ama hardware desteklemiyor..vb diye uyari verip acilmiyor program(fusionideos2.7.10)

Hocam fusion bende hep resetleniyordu :D hayret sende çalışmış :D ekstra birşey yapmadım hocam rom dan kaynaklı olabilir. ama 3d olarak aktif

• quote:

quote:

quote:

Bir üstteki mesajımı okudunuz mu?

Bu arada FAT32 olarak formatlamayın. EXT4 olarak formatlarsanız çok daha yüksek performans alırsınız. İlaveten telefonunuzda mevcut Recovery'ler (Clockwork gibi) ile bölümlendirme yapabilirsiniz.

Hocam ext4 ün performansını bilgiayarda gördüm fat32 den kat kat hızlı fakat;

sd kart üzerinde okuma yazma testleri yaptım hep bilgisayar hem telefon üzerinde ve gördümki ext4 ve fat32 arasında performans farkı yok. AMA ben kendi hafıza kartımda denedim sadece. En nihayetinde 4gb lık bir kart.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: airpost

quote:

Hocam fusion bende hep resetleniyordu :D hayret sende çalışmış :D ekstra birşey yapmadım hocam rom dan kaynaklı olabilir. ama 3d olarak aktif

valla ben de anlamadim, hatta droid falan ben de kurdum en cok fusionideosu begendim, FMradyo falan hazir kurulu...
    bu arada [3d olarak aktif] derken? Anlamadim tam olarak, bu 3d olayindan dolayi calismiyor olabilir mi?

• bence hocam ugraştırmıyacaksa baştan kur? veya ndrive gibi 2 boyutlu gps ler kullan
  • Dronix 0.5.4'de Sygic kurdum. Sorunsuz çalışıyor.
  • ben daha once dronix 0.4 kurmustum pek begenmemistim, dronix 0.5.4 nerden indirebilirim?
  • Bir önceki sayfaya bakın...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.