Şimdi Ara

Huawei U8150 IDEOS KULLANANLAR KULUBÜ-PAYLAŞIM (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
1
Favori
14.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hsdibek

Merhaba,
    z4root ile root yapıp rom manager ile ilk önce 2 yedek aldım (biri tarih klasörlü, biri original adında) sonra çeşitli romlar yükledim (dronix, vb.) hoşuma gitmediler.
    root ekranından backup and restoreye girdim. backup'ı seçtim ve md5 hataları almaya başladım.
    Umarım sorunumu anlatabilmişimdir, teşekkürler ilginiz için.

Sevgili hsdibek muhtemelen orijinal romu iyi ve uygun yedekleyemedin bu durumda başka bir yerden bulmadıktan sonra orijinal romu unut derim. Tavsiye ettiğim dronix 0.5.4 romu neden beğenmediniz anlamadım... telefonu hem root lu olarak hem de üst seviye kullanabileceğiniz stabil bir rom... Dronix 0.6 daha önce de yazdığım gibi kurdum çok iyi olacak gibi geliyor fakat daha geliştirilmesi lazım... eksikleri var...

• @hsdibek

Bende telefonumu alıp hemen karıştırmaya başladım. Tabii fazla merak iyi birşey değil, çöktü!!!

Ama şu şekilde çözdüm.

U8150 V100R001C127B818SP05.zip dosyasını (google da ara bulursun) indir. içindeki Update.app dosyasını sdcardda dload klasörüne at.

Telefonunu yukarı ses+kırmızı (kapatma tuşu)+power tuşuna basarak aç. Otomatik olarak telefonun android 2.2 ye yükselecek.

Ancak bu dosyada dil Çince ve İngilizce. Açılışta Çince açılıyor. Ayarlar menüsünden dili İngilizce yaptığınızda telefonunuz kullanıma hazır.

Ben maalesef ilk orjinal Rom u yedekleyemedim. Eğer yedekleyen varsa yayınlayabilirmi.

-- Ben türkçe sorununuda hallettim. FUSIONideos v2.7.4 ROM'unu yükleyerek (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=970832) telefonumu şu anda türkçe, hızlı bir şekilde kullanıyorum.

Nasıl yüklediğimide daha sonra anlatacağım.

Yukarıda bahsettiğim Update.app dosyası nın türkçesi maalesef huwaei sitesinde de yok.

-----

Buldum buldum
    http://hotfile.com/dl/119034348/7576d3b/U8150_V100R001TURC00B843SP01(Turkey_Channel).zip.html
    burdan indirip ilk update.app işlemini yapın :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysoylemez -- 12 Ocak 2012; 22:59:33 >

• Kardeş nereden buldun ya :) ben o kadar aradım bulamadım.

Biraz önce başka stok bir rom buldum ama 3G yi ayarlarda açık gösterse de çalışmadı.
    Türkçe ve orjinaldi. Linkini ekleyeceğim deneyebilirsiniz.

Senin eklediğini deneyip yorumumu yazacağım.

Fusionideos gerçekten çok güzel, onun haricinde hepsini denedim hepsi çok kötü. hatalar vb.
    Teşekkürler ilginiz için...

Aşağıdaki Huawei u8150 ideos için stok orjinal rom çoklu dil desteği var. ama kaynağını bilmiyorum.
    Sıkıntısı 3g veri hizmeti çalışmıyor ne yazık ki. denemek isteyen varsa aşağıdan indirebilir.

http://www.wupload.com/file/2641739017/U8150V100R001C18B842.rar

Bu arada boot etmek için aşağıdaki uygulama süper
    Telefonu usb ile bilgisayara bağlıyorsunuz, usb hata ayıklama aktif olacak ama sonra uygulamayı SuperOneClick çalıştırıp root diyorsun hallediliyor :)
    sonra rom manager ile clockworkmod yüklemesi ile rom yüklemesine hazır...

http://www.wupload.com/file/2641740552/SuperOneClick.rar

http://www.wupload.com/file/2641740557/ROM-Manager-Premium-v4.8.0.5.rar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsdibek -- 13 Ocak 2012; 1:02:00 >

• denedim gayet iyi çalışıyor orjinal
    Teşekkürler ama bu seferde aklım fusionideos ta kaldı :))))

Güzel bir başlık atalım da arayanlar google'dan buraya ulaşabilsinler.

Huawei U8150 ideos stok rom
    Huawei U8150 ideos orjinal rom
  • Orijinal ROM'u hemen indirdim ben de. Arkadaşın sorusuna katılıyorum. Çok site karıştırdım, bugüne kadar Türkiye ROM'unu ben de görmemiştim. Siz nereden buldunuz?
  • Orjinal ROM aslında Huwaei sitesine konulmuş. Ama ne hikmettir site bunu silmiş. Bulduğum Link hep kırık çıktı.

Bende bayağı araştırdım. Sağolsun bir site huwaei den alıp tüm dillerdeki ROM ları **** türü sitelere atmış.
    http://www.myppc.it/web/community/viewtopic.php?t=5611

---
    fusionideos'a gelince.

Telefonun boot menüsü normalde 4 seçenekli geliyor. SDCARD ana klasörüne attığınız zip ROM dosyalarını yükleyemiyorsunuz.

1.linkhttp://www.pepperaudino.com/FUSIONideos/FUSIONideosv274full.zip
    2.linkhttp://www.pepperaudino.com/FUSIONideos/FUSIONideosv2710updater.zip dosyalarını indirip sdcard ana klasöre atıyoruz.

ultrjack recovery programını bilgisayarımıza indiriyoruz ve bilgisayarımızda bir klasöre açıyoruz.

USB kablo ile bilgisayar bağlantısını yapıyoruz.
    Aşağı ses+power+kırmızıya basarak telefonu açtığımızda ekran IDEOS olarak sabit kalıyor.
    Klasördeki install-recovery-windows.bat dosyasını çalıştırıyoruz. İşlem bittikten sonra. Telefonu yukarı ses+yeşil açma tuşu+power tuşu ile açtığımızda boot menünün değiştiğini göreceksiniz. bu menüdeki flash zip from zip card ı seçtiğimizde ilkönce fusionideosfull sonra fusionideosupdate i yüklüyoruz. Dikkat edin tüm bilgileriniz ve programlarınız sıfırlanıyor.
     Huawei U8150 IDEOS KULLANANLAR KULUBÜ-PAYLAŞIM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysoylemez -- 13 Ocak 2012; 10:26:26 >

• Telefonunuza Wifi den veya USB kablo ile bağlanarak yedek almak, program yüklemek vb. için ;
    Huawei U8150 IDEOS Hi Suite programını http://www.huaweidevice.com/resource/mini/201105239635/hi_suite_en/ adresinden indirebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysoylemez -- 13 Ocak 2012; 10:32:40 >

• Hem FUSIONideos hem de DroniX 0.5.4 kullanmış birisi iki ROM'u karşılaştırabilir mi?

Hangisi daha stabil? Hangisi daha hızlı?
  • Açıkçası ben iki romu da süreli olarak denedim 2 rom da gayet iyi fakat nedense fusionideos da benim cihaz her kurduğumda çakılmalar ve ağırlaşmalar yaşadı ben de dronix 0.5.4 fast rom da karar kıldım... 2 aydır da gayet sorunsuz şekilde kullanıyorum hatta telefondan youtube u bile çıkardım kendimce en gerekli programları kurdum kullanıyorum... Telefon pc arası senkronizasyon için hisuite kullandım fakat daha sonra kurduğum MyPhoneExplorer programını çok beğendim outlook ile senkronizasyon yapabiliyorsunuz tavsiye ederim link: MyPhoneExplorer

ysoylemez arkadaşa da teşekkürler gayet güzel tespitler yapmış orijinal romu da bulmuş.... Bölümümüz gayet etkin hale gelmeye başladı. Benim kullandığım en temel ve baba programları da hediye paketi şeklinde ekleyeceğim umarım faydası dokunur :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekbey -- 14 Ocak 2012; 15:33:59 >

• İŞTE PROGRAM PAKETİM AŞAĞIDA TEPE TEPE KULLANIN :)

ideos full programlar...
  • Arkadaşlar dronix ullanıyorum overclock 691 den yukarı çıkmıyor füsion kullananlar yada diğer arkadaşlar 729 yada daha yukarıda stabil kullanan varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tekbey

İŞTE PROGRAM PAKETİM AŞAĞIDA TEPE TEPE KULLANIN :)

ideos full programlar...

Paylaştığınız içeriği yazmamışsınız. Ben ekleyeyim. :)

• İDEOS İÇİN PROGRAM PAKETİ 2 YİDE SUNUYORUM GÜLE GÜLE KULLANIN... BUNLARDAN İŞİNİZE YARAYACAKLARI DENEYEREK SEÇİP KULLANABİLİRSİNİZ... BUNLAR DIŞINDA MARKETTEN İNDİRDİĞİM BEDAVA ÇOK İYİ PROGRAMLAR DA VAR ONLARI DA DAHA SONRA TAVSİYE ŞEKLİNDE VERECEĞİM...
    LİNK: İDEOS PROGRAMLAR 2
  • quote:

Orijinalden alıntı: tekbey

İDEOS İÇİN PROGRAM PAKETİ 2 YİDE SUNUYORUM GÜLE GÜLE KULLANIN... BUNLARDAN İŞİNİZE YARAYACAKLARI DENEYEREK SEÇİP KULLANABİLİRSİNİZ... BUNLAR DIŞINDA MARKETTEN İNDİRDİĞİM BEDAVA ÇOK İYİ PROGRAMLAR DA VAR ONLARI DA DAHA SONRA TAVSİYE ŞEKLİNDE VERECEĞİM...
    LİNK: İDEOS PROGRAMLAR 2

Paylaşım için teşekkürler. Öte yandan içeriğini neden yazmıyorsunuz ki?

Yine ben paylaşayım. İçeriği de paylaşmanız önemli, zira ben bu ikinci paylaşımda kendim sevip kullandığım bir tane bile program göremedim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luxaeterna -- 14 Ocak 2012; 20:13:36 >

• Bende programlarımı paylaşıyorum.

Oyunların çoğunu 3 yaşımdaki oğlumun eğlencesi için yükledim. Bazıları basit oyunlar ama dokunmatik olarak çok güzel çalışıyor.

Maalesef bir türlü stabil çalışan araba oyunu bulamadım.

*** dosyalar hariç Android Marketten indirilmiştir.

Özel:
    *** CircleLauncher (full versiyon Süper widget - tek tuşla programlara ulaşma)

Multimedia;
    MX Video Player (her türlü videoyu en hızlı şekilde izleyebilirsiniz)
    Quicksnap (hızlı foto çekme)
    Camera Advance (süper foto prog)

Oyunlar ;
    *** Labyrinth full versiyon
    *** Talking Tom full versiyon (eski ama reklam ve başka ikonlar çıkmıyor)
    *** X Construct tam versiyon (ünlü tren yolu yapma oyunu)
    Scooter Hero (çok güzel - oğlum bayılıyor bu oyuna)

Office - Not Programları ;
    Note Everyting (text veya fırça kalem ile not yazın. Widget'ı mevcut)
    *** Picsel Smart Office (Bence en güzel office programı. Pdf leri en hızlı açan program. TXT de okuyor)
    Quick Note (widget'ı mevcut)
    Handrite (el yazısı ile not yazma - widget'ı mevcut)

Sistem Programları;
    Eray (sistem hakkında full bilgi ve araçlar - widget mevcut)
    System Tuner (sistem hakkında full bilgi ve araçlar - widget mevcut)

Extra:
    Private lottery (sayısal loto programı - küre çeviriyorsunuz.çok hoş)
    Pusula (3 Boyutlu Kıble bulma programı)

Birde Android marketten mutlaka QuickPic programını indirin. En güzel video ve resim önizleme programı

Kesinlikle fazla widget kullanmayın. Sistemi yavaşlatıyor. Bunu System Tuner veya Eray ile görebilirsiniz. Bu yüzden telefon donabilir veya çok yavaşlayabilir.

Link http://www.multiupload.com/O60V4DQPY7

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysoylemez -- 14 Ocak 2012; 22:46:41 >

• "ysoylemez" önce sana sonrada forum.donanimhaber.com'a teşekkür ediyorum. Zira sorunumu 7 siteye yazdım ancak buradan cevap ve çözüm bulabildim.

Senin verdiğin orjinal romu yükledim, gerçekten orjinal (indirip kenara koydum :)) ama fusionideos'a geri döndüm gerçekten çok güzel yapmışlar, ne hata ne takılma, yerinde kararında özelleştirilmiş diyebilirim. Dronix bende hep hata verdi, sorunla karşılattı vb. aynı zamanda çok özelleştirilmişti.

Ben suite yerine "airdroid" kullanıyorum gerçekten çok çok güzel kurulu apk'ları export edebiliyorsun vb. pc'ye birşey kurmanıza da gerek kalmıyor web browser'dan kullanıyorsunuz.

Saygılar, selamlar.
  • Ne demek sorununuzun çözümüne katkıda bulunduysam ne mutlu bana.

Ben birçok problemi bugüne kadar forumlardaki yazılardan yararlanarak çözdüm.

Bende artık bedavadan bilgi yerine paylaşma yoluna gitmeye karar verdim.

Airdroid çok güzele benziyor. Hemen kurup deneyeceğim.

İyi Akşamlar herkese

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysoylemez -- 14 Ocak 2012; 23:08:40 >
  • merhaba, orjinal romun linkindeki dosya silinmiş sanırım, orjinal romu silinmden önce indiren bir arkadaş varsa burada paylaşabilirmi?
  • yardım ederseniz sevinirimmm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cann1bal -- 15 Ocak 2012; 13:14:30 >
  • denilenleri yapmaya çalıştım. ilk açılışta dronix system start diyor arkasından android yazısı çıkıyor ekranda ve telefon açılmıyor. şimdi telefonu çöpe atmammı gerekiyor?
    huawei ideos u8150

bende üçüncü denemedede açılmadı dördüncüyü denicem biri yrdımcı olsun lütfen
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.