Şimdi Ara

Huawei telefon satışlarında sert düşüş, ikincilik hayal olabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
332
Cevap
2
Favori
77.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Akıllı telefon pazarında bu yıl ikinciliğe oynamaya başlarken beklemediği bir darbe alan Huawei olumsuz etkilerini hemen görmeye başladı. Pek çok ülkeden elde edilen veriler tüketicilerin hızlı bir şekilde Huawei markasından uzaklaştığını gösteriyor.

Gelen haberler kötü

Yapılan araştırmalara göre Google haberinin gündeme gelmesinden hemen sonra İngiliz Music Magpie telefon takas sitesinde Huawei cihazlarını takasa verenlerin sayısında yüzde 154 civarında bir artış yaşandı. Platformda Huawei telefonların takası diğer tüm markaların önüne geçti. Platformda en çok takas edilen telefon Huawei P20 ve takas değeri normal değerinin yüzde 20’si civarında. Buna rağmen kaçış devam etti.

Ayrıca Bkz.Huawei için 90 günlük istisna bir anlam ifade etmiyor

İspanya’da ise Amazon sitesinde 10 binden fazla Huawei telefon siparişi iptal edildi. Daha da kötüsü 15000 civarında Huawei telefonu yazılım garantisi olmadığı için iade edildi. Huawei’nin Amazon ile gerçekleştireceği Prime Day kampanyası ise rafa kaldırıldı. Huawei ayrıca ülkedeki tüm dijital ve perakende reklam kampanyalarını iptal etti.

Japonya’da şok ARM kararının ardından iki büyük operatör Softbank ve KDDI de Huawei P30 Lite olmak üzere pek çok Huawei modelinin lansmanını erteledi. Operatörler yazılım desteği olmamasını sebep gösterdi.

Singapur’da da henüz satışa sunulan Huawei telefonların ikinci elde satışa çıkarıldığı görüldü. Ayrıca pek çok perakende mağazası ve tamir mağazaları da ellerindeki stokları iade etmeye başladı. Yine telefon takaslarında Huawei cihazlarının sayısı dörde katlandı.

Son olarak Filipinler’de pek çok perakende mağazası Huawei telefonları ilgi olmadığı gerekçesiyle geri göndermeye başladı. Mağazalar satış yapmak için firmadan en az yüzde 50 indirim talep ediyor.

Bunlar şimdilik gündeme yansıyanlar ancak önümüzdeki günlerde daha da fazla ülkeden haberler gelecektir. Bununla birlikte manzaranın çok da farklı olmayacağını tahmin edebiliriz.

• Ya ben mi yanlış biliyorum yoksa bu dünya tümden cahil mi ? Mevcut telefonlar bu durumdan etkilenmeyecek diye okumuştum. Yani şuan piyasada olan telefonlar sorunsuz kullanılacak diye biliyorum. İnsanlar dünya genelinde de çok hızlı bir şekilde heyecana kapılıyor ve araştırmadan hareket ediyorlar. Ben bir tek Türkiye'de böyle saçma bir şekilde hareket ediliyor sanıyordum. Dünya bizden betermiş.
    huawei nin 1. olup piyasayı süpürecegini gören ABD yine her zaman ki gibi kendine rakip istemiyor . huawei halt etmek için elinden geleni yapıyor. Bu dünya sanada kalmaz ABD bir gün senide halt edecek birileri de çıkacak . Umarım huawei buradan en az zaiatla çıkar da kendine yeni bir yol çizer . onca para veren telefon sahipleri madur olmazlar.
  • Ya ben mi yanlış biliyorum yoksa bu dünya tümden cahil mi ? Mevcut telefonlar bu durumdan etkilenmeyecek diye okumuştum. Yani şuan piyasada olan telefonlar sorunsuz kullanılacak diye biliyorum. İnsanlar dünya genelinde de çok hızlı bir şekilde heyecana kapılıyor ve araştırmadan hareket ediyorlar. Ben bir tek Türkiye'de böyle saçma bir şekilde hareket ediliyor sanıyordum. Dünya bizden betermiş.

• DH ölücüleri bu haberi beğendi

• Müsterinin gözü korktu bi kere. Bedavaya dağıtsa yine eskisi gibi satamaz artık. Alternatifi çok nasıl olsa.

• Sonun başlangıcı...

• Son çıkan modeller sonraki sürümü alamayacak. Olay storeu kullanamayacak. Şimdi p30 pro vs hangi modelde, en üst model Huawei aldın diyelim. Güncelleme alamayacaksın. Telefonun harika da olsa ne de olsa çöp oldu demektir. O yüzden böyle yapıyo insanlar

• Koskoca Huawei battı desene

• Türkiye reklamları da kesilirse övgüyle bahseden editörler yakında iyiden iyiye gömmeye başlar :)

• Bu kriz fırsata çevrilebilir, Amerika ve Çin anlaşır bence bu konuda. Fiyat düşünce almak gerek üst model bir Huawei. Güncelleme gelmemesi demek telefonun çöp olması demek değil, yeni gelecek olan ufak tefek özellikleri almamak demek sadece

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • huawei elden gide YEEEAAAH

• amerikan kovboy çine üç beş yüz milyar dolar haraç keser bu iş hallolur

• sen al sonra bedava dağıt bakalım dediğin gibi mi olacak :))) bedava dağıtsan var ya bizim millet alır içine nokıa 3310 koyar havasını atar yinede kullanır ::)))))))))

• quote:

Orijinalden alıntı: emir_sezer

sen al sonra bedava dağıt bakalım dediğin gibi mi olacak :))) bedava dağıtsan var ya bizim millet alır içine nokıa 3310 koyar havasını atar yinede kullanır ::)))))))))
    Huawei telefonları bedava bile olsa alacak kadar enayi değilim kusura bakma. İçinde App Store, youtube, maps olmayan telefonu ne yapayım. Evde fazlalık resmen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DburakKoc -- 23 Mayıs 2019; 10:26:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • telefon da devrim olur yeni bir akım başlar şahin görünümlü doğanlar gibi huawei görünümlü nokıalar piyasayı domine eder hibrit telefon geliştirir bu bizim millet

• Theologist kullanıcısına yanıt
    Ölücü diye buna derim işte :) Senin için güvenlik güncellemeleri dahil, tüm yazılım güncellemeleri önemli değilse sen bilirsin tabi ama anlaşamazsa işte o zaman tam bir facia olur ki öyle görünüyor..

• Mevcut cihazlar güncelleme alacak ve normal akışında kullanılmaya devam edecek diyor Huawei ve Google ama millet ısrarla saçmalıyor. Daha arkadaşa 9.0 geldi P20 Lite az önce üstüne birde güvenlik güncellemesi geldi.

• Huawei'de suçsuz sayılmaz...

Trump, taaa 2018'in ortalarından itibaren 'yaptırımı' dillendirip duruyordu. Huawei'den 'derdin nedir' diyen olmamış... her iki taraf birbirine diklendi durdu!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Code -- 23 Mayıs 2019; 10:47:44 >
  • Fiyatlar düşsünde amiral gemisi bir Huawei alayım, telefonu sorunsuz kullanmak bir Rom yüklememe bakar
  • quote:

Orijinalden alıntı: cleancoder

Ölücü diye buna derim işte :) Senin için güvenlik güncellemeleri dahil, tüm yazılım güncellemeleri önemli değilse sen bilirsin tabi ama anlaşamazsa işte o zaman tam bir facia olur ki öyle görünüyor..
    Anlaşamaması gibi bir durum bence çok düşük. Kuzey Kore’yi bile yola getirdi.

Şimdi telefon bu haliyle ne sorun taşıyor? Bu haliyle bi 5 yıl rahat çıkarır.

Gelecek olan güncellemenin ne getirisi ne olabilir ki?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • onu bunu bilmem ama ; reklamın kralı yapılmış bir kere !

bu markadan bahsetmeyen site kalmadı !

telefonda teknik bir sorun yok ise

satışlar bu haberlerden sonra ciddi bir şekilde patlar yani !

2+2=4 olay budur !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 24 Mayıs 2019; 9:8:18 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.