Şimdi Ara

Huawei P9/P9 Plus ANA KONUSU (Android 7.0 Nougat Geldi) (254. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.092
Cevap
66
Favori
385.302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 252253254255256
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tabiki de kurulabilir. Üstelik 7 güncellemesi ile uygulama çekmesi de seçenek olarak geldi. Yani tüm uygulamaları ekranda tutmanız gerekmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cngishan kullanıcısına yanıt
    Bildirim konusunda bende hic sorun yaşamadım. WP veya gerekli tüm uygulamalardan istediğim gibi bildirim kilit ekranında alıyorum. Acaba pil tasarrufu için bir şeyleri kapatmış olabilir misiniz.

• arkadaşlar p9 plus ekran süresi olarak kaç saat veriyor acaba kullanan arkadaşlar bilgi verebilir mi p9 5 saate yakın veriyor plusu merak ettim

• neco1959 N kullanıcısına yanıt
    Genel olarak konuşmak gerekirse o kadar para veriyorum niye bile bile sorunlu cihaz alayım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: vala61

Genel olarak konuşmak gerekirse o kadar para veriyorum niye bile bile sorunlu cihaz alayım?

P9 genel olarak sorunsuz bir cihazdır 7.0 sürümü bazı kullanicilarda pil performansı nispeten düşse de bir ara güncellemeyle düzelebilecek birşey. Cihaz diğer konularda oldukça başarılı zaten herhangi bir sıkıntısı yok.

İçine sinmiyorsa da almazsın olur biter başka cihazlara bak daha sorunsuzunu bulursan kaçırma bize de haber ver

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grandeamore -- 25 Mart 2017; 19:52:57 >
  • tanercskn kullanıcısına yanıt
    bildirimm ayarlarin nasil hocam bnde aliuorimm ama mesela letgoya grince mesaji goruyorumm mesaj dusunce ustunde 1 sekmesi gozukmuyoo sorunum bu benm

• quote:

Orijinalden alıntı: ogzhnakcy90

quote:

Orijinalden alıntı: vala61

P9 genel olarak sorunsuz bir cihazdır 7.0 sürümü bazı kullanicilarda pil performansı nispeten düşse de bir ara güncellemeyle düzelebilecek birşey. Cihaz diğer konularda oldukça başarılı zaten herhangi bir sıkıntısı yok.

İçine sinmiyorsa da almazsın olur biter başka cihazlara bak daha sorunsuzunu bulursan kaçırma bize de haber ver

Dostum sen ne alaka ? Banada haber ver filan ukalaca buldum yorumunu. ( yanlış anladıysam da kusura bakma )

Ben cihaza çok sorunlu bilmem ne bilmem ne demedim ,ne kadar sorunsuz olduğunu da gayet iyi biliyorum.

• Android 7 iyileştirme güncellemesi gelene kadar yasasın 6 uzun süreli yandex navi kullanımına rağmen canavar :)))

Huawei P9/P9 Plus  ANA KONUSU (Android 7.0 Nougat Geldi)

• 6.0 a göre çok iyi değil o kadar.. :( şöyle bir de düzeltme yapayım çift hat birden kullanıyorsun daha fazla tüketim olması normaldir...

7. 0 ile bugün kaydettiğim ekran görüntüsü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozy59 -- 25 Mart 2017; 20:30:9 >

• benim aldığım kılıf var eğer istersen aldığım fiyata bırakırım. ürün bu

https://tr.aliexpress.com/item/100-Official-Original-Huawei-P9-Leather-Case-Cover-PU-Leather-Flip-Call-Answer-Window-For-Huawei/32652748283.html?

beğenirsen özelden irtibata geçebilirsin. bu arada ürün bir gün kadar kullanıldı, sonra tekrar orjinal kabına koyuldu. kapaklı kılıf kullanamıyordum, bu ürün hoşuma gitmişti, ama yine kullanamadım.

• Arkadaşlar önceki günkü mesajıma fotoları ekleyip güncellendim.

Kılıf orjinal Huawei kılıfıdır. Yan sanayi değildir.

Cihaz da hep kılıf ve cam ekran koruyucu ile kullanılmış olup 3 aylıktır. Türkiye resmî garantilidir. Kutusu ve içeriği tamdır. Spigen kılıf da cihazla birlikte verilecektir.

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?fromMobile=yes&fromZero=yes&m=124959694

• Ağa erişim reddedildi hatası alıyorum, çözümü bilen var mı?

• arkadaşlar distribütör garantili çift hat L19C185 cihazıma dload yöntem ile nuga güncellemesi yapamadım bir türlü ilgili dosyayı sdcard a atıp gerekli talimatlara göre devam etmeme rağmen sürekli %5 de takılı kalıp restart atıyor...lütfen yardım...
  • Arkadaşlar selamlar, telefonu alalı 1 hafta oldu.

Bugün itibarıyla gözlemlerim:

- Günlük işlemler, günlük, küçük ve orta boyutta oyunlar için performansı fazla fazla yeterli, yüksek boyutlu yüksek grafik gücü isteyen oyunlarda çok bir performans sıkıntısı yok, ancak, kare atlamaları ve zaman zaman yoğunluğu ağırlaşan sahnelerde grafik işlemcinin gücü yetersiz geliyor ve fps düşüşleri oluyor.

- Android 7 güncellemesinden sonra hepiniz şarj sürem azaldı demişsiniz ancak ben 9-10 saate varan pil süreleri görebiliyorum. Günlük kullanımımda ise ekran sürem 6 saatin altına hiç düşmedi. Pil bence yeterli. Ancak sadece yeterli diyebiliyorum. Mükemmel uçuyor, kaçıyor diyemem. Normalin bi tık üstü, yeterli.

- Kamera muhteşem. Kamerayla alakalı tek şikayetim F değeri olabilir. Gece çekimlerinde tatmin edici performans veriyor ancak F2.2 değil de F2.0 veya F1.9 olsa tadından yenmezdi. Benim elim titremediğinden de olabilir ancak OIS yokluğunu hiç hissetmedim. 4K aklımda soru işaretiydi ancak yine, 1080P 60FPS bana gayet yetti. Kameranın profesyonel modu gerçekten profesyonel. Shutter'ı 30 saniyeye kadar açabiliyorsunuz, uzun pozlamalarda gece sıfır ışık çekimi mükemmel. ISO gürültüsü genel olarak sıfıra yakın. Otomatik renk ayarında, gördüğüm renk ile cihazın çektiği fotoğraftaki renk %95 oranında doğru. Kamerada konuşulacak çok şey var ancak genel tabirle "doğru seçim".

- Ekranın renk üretimi yine doğala yakın. Çözünürlüğü hiçbir zaman yetersiz hissetmedim. Zaten ekran 2K olsaymış, grafik işlemcisi (Mali T880-MP4) o çözünürlüğe yetişemezdi diye tahmin ediyorum. Kasardı yani. Parlaklığı ve okunurluğu da gayet güzel. Ancak youtube'da ekranla alakalı bir problemim var, umarım sadece benim yaşadığım bir problem değildir. Onu da aşağıya yazacağım, resimlerle göstereceğim.

Cihazın bütününe, bir paket olarak bakarsak gayet yeterli ve fiyatını hakettiğini düşünüyorum.

ANCAK, bir problemim var, youtubeda video izlerken, ekranın çizgi çizgi olduğuna belki onlarca defa şahit oldum. Ancak normal bir fotoğrafa bakarken, normal bir video izlerken, bir film izlerken, oyun oynarken bu çizgi çizgi olma durumuna hiç rastlamadım. Yani bunun donanımsal bir problem olduğunu düşünmüyorum ancak, 2200 TL verdiğim cihazın bu problemi yaşatması, özellikle günümüzde youtube çok revaçtayken çok sinirimi bozdu.

Fotoğraflarını buraya ekliyorum:

Resimde ekranın üstünde görüyorsunuz. Çizgi çizgi çizgi sanki ekran bölünüyor. Sanki LCD paneli bıçakla dilimlemişim gibi görünüyor ancak ekranda herhangi bir hasarı yok, normal kullanımda ve kendi uygulamasında fotoğraf-video izlerken bu sıkıntı yok.

Bu resimde ise bu hata çok çok daha net gözüküyor. Çöp kutularına, arabaya ve basketbol potasına dikkatinizi çekiyorum. Burdaki çizgi çizgi bölünme durumunu sadece youtubeda yaşıyorum..

Düşük çözünürlük güç tasarrufu kaynaklı olabileceğini (720Pye düşürme) düşündüm. Güç tasarruflarını kapatıp 1080Pye geri aldım, telefonu sıfırladım. Uygulamayı sıfırladım. Kaldırıp yeniden kurdum, videonun çözünürlüğünü yükselttim, ama çözüm bulamadım.

Bu resimlerdeki hatanın çözümünü bulabilmiş bir kişi varsa, ve bu sorunu yaşayan birileri daha varsa, beni yönlendirsin lütfen, çok memnun olurum. Ve çözüm bulamazsak toplanıp bu sorunu yayıncıya, üretici firmaya bildirelim.

• 18XET01 1 kullanıcısına yanıt
    Simdi denedim YouTube çok sık kullanırım çünkü. Böyle bir sorun yok benm cihazda. Açtığım 4-5 video 720p de ekran ışığı %50 deydi

• quote:

Orijinalden alıntı: caglar_kilic

Simdi denedim YouTube çok sık kullanırım çünkü. Böyle bir sorun yok benm cihazda. Açtığım 4-5 video 720p de ekran ışığı %50 deydi

Allah Allah, benim cihazımda bir problem mi var acaba?

Bu problemi benden başka yaşayan arkadaşım var mı?

Hocam bu arada 480Pde dikkatli bi şekilde dener misiniz? Işığı yüksek videolarda belli olmayabiliyor.

Ben %80-%90 arasında karşılaşıyorum bu problemle çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: komplocu

arkadaşlar distribütör garantili çift hat L19C185 cihazıma dload yöntem ile nuga güncellemesi yapamadım bir türlü ilgili dosyayı sdcard a atıp gerekli talimatlara göre devam etmeme rağmen sürekli %5 de takılı kalıp restart atıyor...lütfen yardım...

dload yöntemi ile değil de ilk sayfadaki huawei updater+hisuite yöntemiyle deneyiniz
  • Merhaba,cihazı dün aldım güncelleme yaptım hemen sifirladim ve kurulum yapıp kullandım çok memnunum umarım uzun süre problem çıkarmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: 18XET01

quote:

Orijinalden alıntı: caglar_kilic

Allah Allah, benim cihazımda bir problem mi var acaba?

Bu problemi benden başka yaşayan arkadaşım var mı?

Hocam bu arada 480Pde dikkatli bi şekilde dener misiniz? Işığı yüksek videolarda belli olmayabiliyor.

Ben %80-%90 arasında karşılaşıyorum bu problemle çünkü.

O sorun android 7 ile kaynaklanıyor. Bendede oluyordu anlamak için gerçekten iyi bakmak lazım benimde gözüm baya hassasdır bu noktada android 6 döndüm sorun kalmadı. Android 7 deki uyumsuzluk huawei 7 deki ekran parlaklık uygulamaya girince düşme sorununu uygulama youtube sıkıntı sarj sorunu çözse problem kalmıcak.

• 
Sayfa: önceki 252253254255256
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.