Şimdi Ara

Huawei P9/P9 Plus ANA KONUSU (Android 7.0 Nougat Geldi) (216. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.092
Cevap
66
Favori
385.302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 214215216217218
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Huawei P9 Dual Sim almayı düşünüyorum, telefonun bilmem gereken kronik sorunu var mıdır? Kulaklık takılı iken ses açma kısma yada spotify gibi uygulamalarda sorun yaşıyor musunuz?
  • merhaba arkadaşlar

öncelikle sorduğum sorulara cevaplarınız için teşekkürler...

geçtiğimiz hafta p9 cihazıma 7.0 yükledim ve diğer arkadaşların söylediği gibi yükleme sonrası

önbelleği temizleyip fabrika ayarlarına döndüm. cihaz daha da akıcı oldu ve pil

performansında bir fark göremedim. yalnızca whatsapp ve sms programlarını açtığımda

performans modunda olmama ekran parlaklığında düşüş oluyor. farkettiğim sadece bu iki bölümde oluyor.

acaba başka bir ayar daha mı var whatsapp ve sms parlaklığı için

şimdiden teşekkürler ve iyi pazarlar...
  • TR B361 üstüne Avrupa B378 yükledim. Her konuda olduğu gibi pil konusunda da bana yaradı Nougat. Ekran parlaklığı %35-40 gibi max. 30dk 4g, 5dk telefon görüşmesi, 0 oyun, 0 müzik, fazlaca wifi ve web ile aldığım ilk sonuçlar ;

(Resim almak için pce bağladım.)

Huawei P9/P9 Plus  ANA KONUSU (Android 7.0 Nougat Geldi)

UC Browser kullanıyorum. Harcadığı güç 450mah.

edit : Bu şarjla rom attım ve wipe data yaptım. MM'de kullandığım tüm apklar mevcut, MMda 3 saat 4g, max 30dk aktif whatsapp, 1.5 saat aktif face messenger ve 30dk görüşme olurdu bunların dışnda herşey aynı ama bu süreleri MM'da hiç görmedim. 00.30da oto kapanmaya ve 08.00da oto açılmaya ayarlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eaduvan -- 26 Şubat 2017; 17:29:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhabalar B361 guncellemesini yaptim ama kilit ekraninda bildirimler gozukmuyor. Nasil duzeltebilirim bunu ?

• Evet arkadaşlar p10 ve p10 plus tanıtıldı. Bence ikiside cok güzel olmuş umarim fiyatları ucuk olmaz. P 10 plus un 3000 TL civarında olacağını düşünüyorum

• Reis-ül Küttab R kullanıcısına yanıt
    Şuan tanıtılan Nokia 8'i daha çok merak ediyorum açıkcası
  • p10'un yuvarlatılmış kenarları benim hoşuma gitmedi. p9'un tasarımının daha iyi olduğunu düşünüyorum. Şöyle bi inceledim ama aklımı çelen bi özelliği yok :) P9'a devam :)
  • tyln_izmir kullanıcısına yanıt
    Bence siz yanılıyorsunuz, Huaweinin Fixsmart isimli servisi Ankara ve İstanbul'da var, Ankara'da GMK bulvarında ve Huawei dışında hiçbir tabelası yok, son derece hızlı ve anlayışlı çalışıyorlar, o kadar ki 1 saat içinde sorunu çözüp verebileceklerini söylüyorlar.
    Güncelleme yaparken ülke kodunu sildirdim, akşama üzeri 16:00 gibi servise bıraktım telefonumu, ana kartı değiştirerek sabah teslim ettiler, bu ara mesai akşam 18;00 de bitmişti, kesinlikle Huawei teknik servisini tavsiye ederim.
  • eaduvan E kullanıcısına yanıt
    C900 yapmak için diğer dosyaları flaşladınmı onu merak ettim..

birde niye öyle oldu.. her ülke romları denediğimizde dload yöntemi ile..sadece romun kendisini flaşlamak yeterli olmayacakmı acaba..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozy59 -- 26 Şubat 2017; 19:52:25 >
  • ozy59 kullanıcısına yanıt
    Flaşlamadım.
    Nougatta OTA, FULL Firmwareye ek full_data diye dosya yapmışlar.
    OTA: Sadece, güncellemeyle ekleneceklerin değişimi.
    FULL Firmware, güncellemyle gelecek işletim sisteminin sistem eklemeleriyle komple değişimi.
    Update_data_full paketi ise versiyon sayfasının, dil, servis sağlaycı ayarları, gps ayarları gibi ülkeye/bölgeye has kostümizasyon içerik dolduğunu düşünüyorum. Araştırmalarım hep bunu işaret ediyordu.
    B378 full firmware değilmiş, OTA imiş ama farklı ülkenin OTAsı nasıl yüklendiğini anlamış değilim. Full firmware olsa belki C900 olurdu çünkü OTA+Update_data_full=Full Firmware... Neden Update_data_full flaşlamadın dersen, Avrupa yapılı android + TR cusom gibi melez rom daha işime geldi

edit;Birde şu var, OTA diyorlar ama full gibi yüklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eaduvan -- 26 Şubat 2017; 20:23:50 >

• Phoebusarif P kullanıcısına yanıt
    Olabilir hocam, benim aklımda kvk da resmi servis hizmeti veriyor diye kalmış. Yanlış yönlendirme yaptıysam özür dilerim.

Servisin kalitesi çok önemli, Ankara'da Necatibey'deki LG servisiyle 1 kez yüz yüze görüşünce G5 i olduğu gibi kullanmaya karar vermiştim.

Ulke kodunu değiştirmeden..

378, nasil attınız.

• adela A kullanıcısına yanıt
    Yukarıda verdiğim linklerden (http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G753/g104/v74832/f2/full/update.zip) l09c432b378 kodlu ve 1.32gb olan dosyayı indirin,
    " Konuda linkleri verilen romlardan istediğinizi indirin

 İndirdiğiniz arşivin içinden çıkan update.app dosyasını dload adında bir klasör oluşturup bu

klasörü hafıza kartınızın ana dizinine atın

 Telefonu kapatıp Ses Kısma + Ses Açma + Güç Tuşu butonlarına aynı anda basın ve Honor

logosunu gördüğünüzde güç tuşunu bırakın

 (Alternatif) Telefonun çevirici uygulamasından *#*#2846579#*#* tuşlayıp Software Upgrade

seçeneği ile yüklemeyi başlatın

 Huawei Recovery kısa süre içinde cihazınıza rom yükleme işlemini başlatacaktır."Yükleme anlatımı honor7 rehberinden alıntııdır. Mevcut rom ve yükleyeceğimiz rom stock nougat olduğundan ülke kodunu değiştirmeden yükleyeblirsiniz. Sonuç; Huawei P9/P9 Plus  ANA KONUSU (Android 7.0 Nougat Geldi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eaduvan -- 26 Şubat 2017; 20:58:19 >

Hocam benim telefon ithalatçı garantili, l19c185b220 Android 6 sürümü yüklü. Betaya katılmadım. Daha önce hiç 7 kurmadım. Anlattığınız yolla benim telefona da kurulur mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Söyledeiğim yöntem yatay geçişler içindir. Dikey geçişler(6dan 7e) için etkisiz. L19C185 için B361 Türkiye ile aynı anda yayınlandı. Huawei updater ile custom portla güncleeme yapılıyor demişti bir arkadaş. Tüm stock romlar burda var;http://hwmt.ru/oth/HWFF/info/view.php L19C185 diye ararsan görebilirsin,
    2017.01.18 EVA-L19C185 EVA-L19C185B361 changelog update 1508550215 FULL 1256 104 7385
    Cevap icin tesekkur ederim.

Anlattiginiz p9 icin sanırım.

Benim cihaz plus.

• quote:

Orijinalden alıntı: eaduvan

Flaşlamadım.
    Nougatta OTA, FULL Firmwareye ek full_data diye dosya yapmışlar.
    OTA: Sadece, güncellemeyle ekleneceklerin değişimi.
    FULL Firmware, güncellemyle gelecek işletim sisteminin sistem eklemeleriyle komple değişimi.
    Update_data_full paketi ise versiyon sayfasının, dil, servis sağlaycı ayarları, gps ayarları gibi ülkeye/bölgeye has kostümizasyon içerik dolduğunu düşünüyorum. Araştırmalarım hep bunu işaret ediyordu.
    B378 full firmware değilmiş, OTA imiş ama farklı ülkenin OTAsı nasıl yüklendiğini anlamış değilim. Full firmware olsa belki C900 olurdu çünkü OTA+Update_data_full=Full Firmware... Neden Update_data_full flaşlamadın dersen, Avrupa yapılı android + TR cusom gibi melez rom daha işime geldi

edit;Birde şu var, OTA diyorlar ama full gibi yüklendi.

emeğine sağlık kardeşim.. şu an gayet stabil iyi gidiyor telefon gerçi ama boş zamanda canım sıkıldığında bende uygularım anlattığın şekilde..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozy59 -- 26 Şubat 2017; 23:21:1 >

• quote:

Orijinalden alıntı: asil1425

Hocam sürelerin hepsi WiFi ilemi alındı

%70 wi-fi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • asil1425 A kullanıcısına yanıt
    Cihazım yurt dışı kayıtlı bir şekilde kullanıyorum sizin yönergeleri takip ettim fakat uygulamalar içinde güncellemeyi bulamadım. :)

• Huawei P9/P9 Plus  ANA KONUSU (Android 7.0 Nougat Geldi)

Buda benim şarj surem daha ℅40 da fakat Android 6.0 a göre pilde bir düşüş var ama bu önümüzdeki optimazsyon icin performans yapmasıyla düzelir diye düşünüyorum geri Kalan kısma bakarsak görünüm olarak çok fark olmasada ince detaylara açık ara önde gönül rahatlığı ile 7.0 geçebilirsiniz üzmez 😉

• 
Sayfa: önceki 214215216217218
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.