Şimdi Ara

Huawei P9/P9 Plus ANA KONUSU (Android 7.0 Nougat Geldi) (100. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.092
Cevap
67
Favori
385.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • batarya performansı gerçekten zamanla daha randımanlı hale gelmesinden mi yoksa geçenlerde gelen arayüz güncellemesinden mi bilmiyorum ama çok daha iyi hale geldi.
    öyle telefonun ekranını kısıp mobil veriyi kapatıp kısaca telefonu 3310'a çevirip "bu telefonun pili efsane yeaaaa" diyenlerden değilim hiçbir şeyinden kısmam sosyal medya internet YouTube vs full time ve kesintisiz 1 saat oyun oynuyorum ona rağmen gün içerisinde hiçbir şekilde pil sorunu yaşamıyorum ve sadece gece yatarken sarja takiyorum o kadar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar huawei p9 a imei atılıyor mu veya attıran oldu mu hiç
  • novalsa N kullanıcısına yanıt
    Çok araştırdım bulamadım. Sonunda pasaporta kayıt yaptım ama ileriki zamanlarda çıkar illa.

• CuneytKarahan C kullanıcısına yanıt
    al dostum. 4 ay önce iPhone 6plus'tan p9'a geçtim. temel uygulamalarda görsel olarak bir fark yok. ıvır zıvır uygulamalarda iOS daha iyi. onun dışında kalan herşey de android şuanda iOS'dan çok önde. huawei'in emui arayüzü bana kalırsa en iyi android arayüzü
    Huawei P9/P9 Plus  ANA KONUSU (Android 7.0 Nougat Geldi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grandeamore -- 20 Ekim 2016; 16:57:33 >
  • arkadaşlar youtube ve markette de sıkıntı mı var bir bakabilirmisiniz videoyu nerdeyse hiç oynatmıyor ve markettende hiç bişey inmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asil1425 -- 20 Ekim 2016; 21:25:19 >
  • evet arkadaşlar ekran görüntülerini ekledim. düne göre farklı olarak bugün twitter ve instagram da yükleyip kullandım. Telefon ölçümüne göre;

twitter 230 mAh
    android system toplamda 115 mAh
    android os 162 mAh
    google play services 5 mAh
    chrome 130 mAh
    instagram 118 mAh
    whatsapp 30 mAh

güç tüketmiş görünüyor. 14 dk telefon görüşmesi yapmışım. ekran açık süresi gördüğünüz gibi 1 saat 34 dk. siz ne yorum getiriyorsunuz?

• Hocam normal gibi görünüyo ama mobile standby kısmı biraz fazla şarj yemiş sanırım şebekenin çekmediği biyerdesiniz. Bunu da normal kabul edersek tarayıcı olarak opera kullanıp tqittera da tarayıcıdan girerseniz ekran süreniz biraz daha artacaktır. Aynı kullanımla şarjınız bittiğinde ekran süreniz 4 saat civarı olacaktır. Bu da şebekenin zayıf olduğu bi nokta için kabul edilebilir bi süre.

• evet şebeke zayıflığı yüzünden telefon zorlanıyor bu bariz anlaşılıyor. ama yine de daha iyi süreler bekliyordum.
  • Bence de gayet normal sure çünkü tel iyi çekmiyor. Çeken bir yerde ve wi-fi kullanıyor olsaydınız ekran suresi 2 katı olurdu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • atom-karınca A kullanıcısına yanıt
    şansıma hem evde hem de iş yerinde sinyal seviyesi çok düşük. bu konuda yüzüm gülmedi yıllardır. büyük ihtimal başka operatöre geçecem. önümüzdeki günlerde karar vermiş olurum.

yalnız şöyle bir olay var onu da sorayım. normalde p9'u aldığımdan beri telefonu akşam saat 8-9 gibi şarja takıp 11-12 gibi aldım. hep öyle denk geldi. fakat dün gece telefonu gece boyu fişte takılı bıraktım sabah saat 7 de aldım şarjdan. ilk defa bugün batarya bu kadar uzun dayandı. acaba fişte uzun süre kalmasının bir etkisi olmuş mudur?
  • arkadaşlar dünden beri youtube uygulaması bir videoyu açtığımımda biraz oynatıp duruyor acaba kullanan varmı bşr sıkıntımı var acaba

• asil1425 A kullanıcısına yanıt
    baktım bende hiçbir sıkıntı yok hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: efs001

şansıma hem evde hem de iş yerinde sinyal seviyesi çok düşük. bu konuda yüzüm gülmedi yıllardır. büyük ihtimal başka operatöre geçecem. önümüzdeki günlerde karar vermiş olurum.

yalnız şöyle bir olay var onu da sorayım. normalde p9'u aldığımdan beri telefonu akşam saat 8-9 gibi şarja takıp 11-12 gibi aldım. hep öyle denk geldi. fakat dün gece telefonu gece boyu fişte takılı bıraktım sabah saat 7 de aldım şarjdan. ilk defa bugün batarya bu kadar uzun dayandı. acaba fişte uzun süre kalmasının bir etkisi olmuş mudur?

Onla bi ilgisinin oduğunu sanmıyorum.
  • Huwaei p9 plus alınır satanlar pm
  • white_power kullanıcısına yanıt
    Arkadaslar z3 compact kullanıyordum 5 6 saat ekran süresi alıyordum. bunla 2saa 17 dakka olmus sarj yuzde32ye indi.. cok begenmedım ben acıkcası yada cıhaz yenı ondanmı acaba anlamadım ama 4 saat ekran suresı ıyı degıl bence..
  • y.e.c. kullanıcısına yanıt
    Kardeşim telefonda pil performansı şahane. Kendi adıma söylüyorum bu performansı baltalayan tek etken şebeke çekim gücü. O da sadece evde iken. Evde olunca wi-fi full açık. Dışarıda çekim full olduğu için hiç bir sorun yaşamıyorum. Pil olması gerektiği gibi full 4.5g açık,gps,oto senk. Ve dahası. Facebook,chrome ve az oyun oynama ile aldığım en son pil performansında ekleyeyim.
    Huawei P9/P9 Plus  ANA KONUSU (Android 7.0 Nougat Geldi)Huawei P9/P9 Plus  ANA KONUSU (Android 7.0 Nougat Geldi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi white_power -- 21 Ekim 2016; 17:11:39 >
  • 4 aydır kullanıcıyım bütün amiralleri denedim ama hiçbiri kesinlikle p9 değil arkadaşlar buna emin olabilirsiniz. en stabil ve akıcı olarak bilinen iPhone 6 plus ve 6s kullandım arada bir onlar dahi donma yapıyordu ama bunda en ufacık anlık bir ağırlık dahi yok 4 aydır. hız stabilite akıcılıkta p9'un üstü telefon görmedim.
    pil performansı ilk günlerde de fena değildi ama şuanda nedendir bilmiyorum cok daha iyi gidiyor. normal şartlarda pili somuren ne varsa yapıyorum oldukça da yoğun kullanıyorum ve alsa pil sıkıntısı çekmiyorum. her gece fix yatmadan önce takıyorum gün içinde kafam rahat.
    hiçbiri de p9'un kalite, sağlamlık, güven, zerafet hissini veremiyor
    gpu olarak kağıt üzerinde rakiplerinden bir tık geri gözüküyor ama dead trigger gibi bir fps oyunu oynuyorum mesela bazen, yağ gibi. hiçbir sıkıntısı yok.
    kısaca bu telefonu alacak durumda olupta almayan enayidir diyorum net
    ilk kez bir telefonu bu kadar çok beğendim ve uzun süreli düşünüyorum p10 çıkana kadar bu böyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grandeamore -- 21 Ekim 2016; 18:11:35 >
  • 3 gün önce uzanıp elimde tuttuğum telefon göbeğime düşüp kapanıp bir daha da açılmayınca bir süredir takip ettiğim P9'un, çift hatlısına ihtiyaç duyduğumdan ithalatçı garantili prestige gold rengini aldım. Gün içinde 10'larca mail okuyorum, notlar alıyorum, whatsapp vb uygulama ve türlü gruplardan 100'lerce mesaj alıyor ve okuyorum, yazıyorum; sadece whatsapp'ta mesainin 2 saati geçiyor. Sözlük, 9gag, reddit, dh, haber siteleri vs gün içinde sıkça girdiğim siteler var. Spotify, tunein gibi uygulamalar zaten fix. Günde ortalama 10 ekran görüntüsü, 20 fotoğraf kaydediyorum. 7D sahibiyim, bazen P9'un çektiği gibisini 7D ile yapamazdım dediğim oluyor. 2x uygulaması ile sunucumuza telefondan 5 saat bağlıyım, en az 1 saati görüntüleme ve işlem yapma şeklinde. Akıllı wifi açık, bu şu anlama geliyor; ortamdaki SSID veya 1. sim (4,5g) ve 2. sim (3g) arasında hangisi hızlıysa ona geçecek ve sim kartlardan birine bağlanırsa wifi donanımını kapatacak, gerekirse tekrar açacak. Önemsiz gibi görünse de benimki gibi bir kullanım için günde en az 1+ saatlik pil performansı demek oluyor bu. Şimdi aklıma gelmeyen aktivitelerim gibi, kullandığım diğer telefonlara göre şarj aletini de unuttum diyebilirim. Bir kaç incelemede şarj performansının kötülendiğini gördüm ama anlam veremiyorum şu an. Sabah 8'de elime aldığım cihaz şu an 30%'da. Cihazın varsayılan ikon stiline hasta oldum, herşeyiyle gerçekten prestige gold. Hiç hoşuma gitmese ve rahatsız etse de, iş yerinde ilgi odağı haline geldi. 6S, S7 kullanan adamlar kurcalayıp duruyor ayıla bayıla. Çok doğru bir karar vermişim, kendimle ilgili nadiren çok doğru karar veririm. Düşünenlere hiç düşünmeden almalarını tavsiye ediyorum.

Edit: Telefonla görüşme sürem günlük ortalama 2+ saattir arkadaşlar. Ayrıca custom rom'larda olmayan detayda ayar var, şahsen tatmin oldum. GPS 7/24 açık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr NO -- 21 Ekim 2016; 21:33:57 >
  • Mr NO kullanıcısına yanıt
    güle güle kullan hocam. P9 aşktır :)

• Doğru dediniz. Kılıfsız korumasız kullanacağım telefonu, tarzını ve çizgilerini çok beğendim tadını çıkarayım biraz :)
  • 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.