Şimdi Ara

Huawei P9 Lite Ana Konu ve Kullanıcıları (Android 7.0 Nougat B380 yayınlandı) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.497
Cevap
37
Favori
209.848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KArdeş P8 güzel de öyle iğrenç bir GPU'su var ki ancak bu kadar eski olabilir P9 litede Mali T-830mp2 var diğerinde ise Mali T-628mp4.
  • kty28 kullanıcısına yanıt
    Tm iğrenç olabilir ama işlemci ve kamera sayesinde p8 çok üst düzey kalıyor p9 lite yanında

• Bu telefonu almayi düşünüyorum 1089 tl civarli mis fiyatları.Nasil telefon memnun musunuz

• 404 NotFound kullanıcısına yanıt
    Bende bu sorunun cevabını arıyorum. :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 404 NotFound kullanıcısına yanıt
    1300 tl altında satılan modeller 2gb ramlı modeller onun yerine p8 tercih etmelisiniz

• P8 kullaniyorum oyun oynamayacaksaniz kesinlikle p8 alin derim p9 lite dan daha iyi

• eskibirkurt kullanıcısına yanıt
    Hocam bende p8 var oyun oynamam gunluk islerde fazla isinmiyor hafif bir iliklik oluyor ama full metal kasa oldugu icin isiyi iyi dagitiyor ve hemen soguyor

• Crazy Goat kullanıcısına yanıt
    Hocam p9 lite ile P8 arasında hiç oyun oynama farkı yok

Ama

P8 gerek tasarım gerek kamera olarak daha iyi bir telefon ve son olarak Android 7.0 alıcak

Ama eğer siz Android 7.0 dan sonra ki Android sürümünü de kullanmak isterseniz p9 lite alın

• ben de zaten p8 var hocam 1200 e aldım android 6 dan sonra pek bir yenilik gelmiyor zaten android sürümü pek önemli değil ama tasarım kamera farkı p8 almaya yeter
  • P8 in eksisi parmak izi okuyucu bence. çok büyük bir konfor bence parmak izi okuyucu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dranas kullanıcısına yanıt
    Ayn öyle

• ben de bu telefonu almayı düşünüyordum ancak kullanılan cam gorilla glass değil bildiğimiz çaybardağı camı gibi bişeymiş fiyatı kısmak için öyle yapılmış youtube da fazla drop videosunu bulamadm kullanan arkadaşlardan yorum bekliyorum
  • Merhaba arkadaşlar , uzun bir aradan sonra yeniden Huawei kullanmaya başlayan biri olarak bir kaç noktada fikrimi paylaşmak istedim. P7 zamanında kısa hatta çok kısa denecek bir tecrübem oldu ancak batarya durumundan dolayı ve arayüzün farklı gelmesi nedeniyle maceram oldukça kısa sürmüştü. Şimdi P9 Lite ile yolumuz yina Huawei ile kesişti. Öncelikle P9 Lite almadan önce Iphone SE kullandığımı da belirtmek isterim. 2 yıl öncesine kadar eski işimin cep telefonu mağazacılığı olması nedeniyle o süreç içinde kullanmadığım cihaz kalmadı desem yeridir. O dönem sonrasında da bu alışkanlık devam etti desem yeridir. Son dönemde Iphone 6S,SE,Samsung S7 ve S7 Edge dahil bir çok üst segment ve bunun haricinde orta segment cihaz deneyimlerim de oldu. En son SE kullanırken cihazı bir günlüğüne servise bırakmam gerektiğinden halen telefon işi yapan bir arkadaşımdan bir gün kullanmak üzere ikinci el bir Huawei GR5 aldım.Daha önceki P7 deneyimim nedeniyle çok da beni tatmin edeceğini sanmıyordum ama bir gün kullanıp vereceğimden çok da takılmadım. Ancak bir günlük süreçte pil ömrü,arayüzün sempatik ve kullanımının kolay gelmesi ve bazı diğer özellikleriyle Huawei'ye olan ön yargımı paramparça etti diyebilirim.

Cihazı oldukça sevdim ama kullanım alışkanlıkları nedeniyle biraz kasma yapıyordu ancak günümüzde 2 GB ram ile bu hissiyatı yaşatmayan bir marka ya da model de yok yani en azından bana denk gelmedi.SE'nin performansı gayet tatmin ediciydi hatta küçük bir canavarda denebilir ama zamanla küçük ekran size yetmemeye başlıyor tam bu düşünce içindeyken GR5 ile bir günlük tanışmamızın ardından 3 GB rami olan ve daha yeni hangi Huawei var diye araştırırken P9 Lite dikkatimi çekti ve gerek bu sayfadaki yorumlar gerekse farklı sitelerdeki yorumlar ve de inceleme videoları derken 3 GB ram,16 nm işlemci hızı,3000 mah batarya beni tatmin eder diyerek gidip bir bayide telefonu da kısa süre kurcalayınca hemen SE'yi verip P9 Lite almaya karar verdim.

İki gündür siyah renk 3 GB olan modelini kullanıyorum. 2 GB olan modellerin yaygın olduğunu ve 3 GB modeli bulmak için biraz uğraşmak durumunda kalacağımı sanıyordum ancak Vodafone bayilerinde satılanların 3 GB olduğunu görünce arayışım kısa zamanda bitti. Zaten kutu üzerinde direkt 3 GB olduğu yazıyordu. GR5'e kıyasla ekran ve malzeme kalitesi oldukça iyiydi zaten almayı düşünmeye başladığınızda cihazı görüp elinize alınca kararınızı vermiş oluyorsunuz.

İki günlük kullanımıma gelince batarya performansı gayet memnun edici , ram kullanımı çok iyi 3 GB'da 1.25 kullanımın üstünde hiç görmedim yani genelde 1.75 boş olarak gözüküyor.Kulaklık ses kalitesi ve ses yüksekliği gayet iyi,hoparlör ses kalitesi ve ses yüksekliği de oldukça iyi.Kendi optimizasyon uygulaması gayet başarılı,Greenify ya da farklı bir program kullanma ihtiyacı hissedilmiyor.Konuşma ses kalitesi ve wifi ya da 4.5G çekim gücü de oldukça iyi diyebilirim.Kamera kalitesi de başarılı,13 mp arka ve 8 mp ön kamera oldukça tatminkar. Odaklama ve çekim hızlı , kendi yazılımı ile fotoğraf güzelleştirme vs gibi özellikleri de var.Kutu içinde ekran filmi takılı ve ayrıca plastik koruma kılıfı da çıkıyor ama şık bir cihazı o plastikle kullanmak istemedim. Cihazda hiç bir donma , kasma ya da performans kaybı yok. Bir çok cihaz kullanmış olsam da gerek cihazın görünümü gerekse akıcılığı beni oldukça memnun etti.Parmak izi okuyucu ise inanın efsane , bu kadar hızlı tepki veren bir okuyucu daha önce görmedim. İstediğiniz uygulama ya da klasörü de parmak izi okuyucu ile açılır hale getirebiliyorsunuz.

Aklıma gelenleri ve iki günlük tecrübemi paylaşmak istedim. Bazen bir cihazla alakalı detaylı bilgiye ulaşmak için buralarda zaman geçirmenin ve cevap aramanın ne olduğunu iyi bilirim :) O nedenle iyi kötü anlatmaya çalıştım.

Cihazla alakalı bir sorusu ya da merakı olan arkadaşlara da seve seve yardımcı olurum.

• quote:

Orijinalden alıntı: mdbjk

Merhaba arkadaşlar , uzun bir aradan sonra yeniden Huawei kullanmaya başlayan biri olarak bir kaç noktada fikrimi paylaşmak istedim. P7 zamanında kısa hatta çok kısa denecek bir tecrübem oldu ancak batarya durumundan dolayı ve arayüzün farklı gelmesi nedeniyle maceram oldukça kısa sürmüştü. Şimdi P9 Lite ile yolumuz yina Huawei ile kesişti. Öncelikle P9 Lite almadan önce Iphone SE kullandığımı da belirtmek isterim. 2 yıl öncesine kadar eski işimin cep telefonu mağazacılığı olması nedeniyle o süreç içinde kullanmadığım cihaz kalmadı desem yeridir. O dönem sonrasında da bu alışkanlık devam etti desem yeridir. Son dönemde Iphone 6S,SE,Samsung S7 ve S7 Edge dahil bir çok üst segment ve bunun haricinde orta segment cihaz deneyimlerim de oldu. En son SE kullanırken cihazı bir günlüğüne servise bırakmam gerektiğinden halen telefon işi yapan bir arkadaşımdan bir gün kullanmak üzere ikinci el bir Huawei GR5 aldım.Daha önceki P7 deneyimim nedeniyle çok da beni tatmin edeceğini sanmıyordum ama bir gün kullanıp vereceğimden çok da takılmadım. Ancak bir günlük süreçte pil ömrü,arayüzün sempatik ve kullanımının kolay gelmesi ve bazı diğer özellikleriyle Huawei'ye olan ön yargımı paramparça etti diyebilirim.

Cihazı oldukça sevdim ama kullanım alışkanlıkları nedeniyle biraz kasma yapıyordu ancak günümüzde 2 GB ram ile bu hissiyatı yaşatmayan bir marka ya da model de yok yani en azından bana denk gelmedi.SE'nin performansı gayet tatmin ediciydi hatta küçük bir canavarda denebilir ama zamanla küçük ekran size yetmemeye başlıyor tam bu düşünce içindeyken GR5 ile bir günlük tanışmamızın ardından 3 GB rami olan ve daha yeni hangi Huawei var diye araştırırken P9 Lite dikkatimi çekti ve gerek bu sayfadaki yorumlar gerekse farklı sitelerdeki yorumlar ve de inceleme videoları derken 3 GB ram,16 nm işlemci hızı,3000 mah batarya beni tatmin eder diyerek gidip bir bayide telefonu da kısa süre kurcalayınca hemen SE'yi verip P9 Lite almaya karar verdim.

İki gündür siyah renk 3 GB olan modelini kullanıyorum. 2 GB olan modellerin yaygın olduğunu ve 3 GB modeli bulmak için biraz uğraşmak durumunda kalacağımı sanıyordum ancak Vodafone bayilerinde satılanların 3 GB olduğunu görünce arayışım kısa zamanda bitti. Zaten kutu üzerinde direkt 3 GB olduğu yazıyordu. GR5'e kıyasla ekran ve malzeme kalitesi oldukça iyiydi zaten almayı düşünmeye başladığınızda cihazı görüp elinize alınca kararınızı vermiş oluyorsunuz.

İki günlük kullanımıma gelince batarya performansı gayet memnun edici , ram kullanımı çok iyi 3 GB'da 1.25 kullanımın üstünde hiç görmedim yani genelde 1.75 boş olarak gözüküyor.Kulaklık ses kalitesi ve ses yüksekliği gayet iyi,hoparlör ses kalitesi ve ses yüksekliği de oldukça iyi.Kendi optimizasyon uygulaması gayet başarılı,Greenify ya da farklı bir program kullanma ihtiyacı hissedilmiyor.Konuşma ses kalitesi ve wifi ya da 4.5G çekim gücü de oldukça iyi diyebilirim.Kamera kalitesi de başarılı,13 mp arka ve 8 mp ön kamera oldukça tatminkar. Odaklama ve çekim hızlı , kendi yazılımı ile fotoğraf güzelleştirme vs gibi özellikleri de var.Kutu içinde ekran filmi takılı ve ayrıca plastik koruma kılıfı da çıkıyor ama şık bir cihazı o plastikle kullanmak istemedim. Cihazda hiç bir donma , kasma ya da performans kaybı yok. Bir çok cihaz kullanmış olsam da gerek cihazın görünümü gerekse akıcılığı beni oldukça memnun etti.Parmak izi okuyucu ise inanın efsane , bu kadar hızlı tepki veren bir okuyucu daha önce görmedim. İstediğiniz uygulama ya da klasörü de parmak izi okuyucu ile açılır hale getirebiliyorsunuz.

Aklıma gelenleri ve iki günlük tecrübemi paylaşmak istedim. Bazen bir cihazla alakalı detaylı bilgiye ulaşmak için buralarda zaman geçirmenin ve cevap aramanın ne olduğunu iyi bilirim :) O nedenle iyi kötü anlatmaya çalıştım.

Cihazla alakalı bir sorusu ya da merakı olan arkadaşlara da seve seve yardımcı olurum.

Güzel bir açıklama olmuş teşekkür ederim. ben 2gb lık olanını almayı düşünüyorum. android 6 ve huawei arayüzü çok hafif yazılımlar olduğu için kasma olmaz bence 2 gb da olsa ram. Gr 5 lolipop lu olduğu için kasması normaldir diye düşünüyorum çünkü android 5 sürümü biraz sıkıntılı idi. dengesiz ram kullanımı ile meşhur bir sürümdü o.

Teşekkür ederim.Her ne kadar kısmen kasar gibi olsa da bana yeniden marka ve arayüzü sevdiren bir model olduğundan GR5'i saygıyla anacağım :) Hayırlı olsun şimdiden diyelim o zaman.
  • mdbjk kullanıcısına yanıt
    Hocam sanal tuşlar hakkında ne düşünüyorsunuz. ben biraz konforlu bulmakla birlikte pek de sevmiyorum. bu cihazla ilgili tek sıkıntım bu. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: mdbjk

Teşekkür ederim.Her ne kadar kısmen kasar gibi olsa da bana yeniden marka ve arayüzü sevdiren bir model olduğundan GR5'i saygıyla anacağım :) Hayırlı olsun şimdiden diyelim o zaman.

Ben de bu cihazı düşünüyorum ancak cam kalitesi ve servis hizmeti nasıl tereddüt içindeyim

Sanal tuş olayı her cihaz için sinir bozucu olabiliyor ama alışınca çok da takılmıyor insan yani alıştım sanırım.Ekrandan yemesi hoş değil kabul ama SE'den geçince ekranın kalanı gayet yeterli geliyor :)

• Cam kısmıyla alakalı çok net bir bilgiye bende rastlamadım,tempered glass yani direçli camı olduğuna dair bir bilgi göremedim.Servis kısmına gelirsek bir kaç kez sorun için servise götürüp hemen çözülerek verildiğine şahit oldum.Cam ve garanti kısmına şunu da ekleyebiliriz ; vip servis denen hizmetleri var ücretsiz olarak kargo kapınızdan alıp servise gönderebiliyor ve P9 için ilk 3 ayda kullanıcı kaynaklı kırılmada bir kereye mahsus ücretsiz olarak değişim hakkı P9 Lite için de 1 ay süreli olarak geçerli yani ilk bir ay içinde camı kırarsan ücretsiz değişim hizmeti veriyorlar.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.