Şimdi Ara

Huawei P9 Lite Ana Konu ve Kullanıcıları (Android 7.0 Nougat B380 yayınlandı) (160. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.497
Cevap
37
Favori
209.789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 158159160161162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam huawei sitesinde boyle girunuyor

Huawei P9 Lite Ana Konu ve Kullanıcıları (Android 7.0 Nougat B380 yayınlandı)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mmuratsal kullanıcısına yanıt
    Türkiye de sadece L31 var diye biliyordum tuhaf. Lineage, Resurrection, Aosp gibi CM alt yapılı Rom yüklemeyi deneyebilir misiniz ?

• Snnrvp S kullanıcısına yanıt
    L31 diye geçiyor zaten sen bana hocam C464 dosyalarını gönderebilirmisin acaba

4 tane rom denedim sürekli vendor ve product hatası veriyor dostum elite lineage aosp cynogen yok yani illa offical atıp factory reset yapıp işi çözmek lazım ama o şekilde de emui yükleme ekranında system update failed yazıyor %5 olduğu zaman orayı geçse iş bitecek belki ama B160-B210-B380-B383 falan denedim bunalrında ilk ikisi %5 diğer ikisi huawei siyah ekranda kalıyor :(
    Olur atarım hocam, boyut baya büyük ama sanırım 4 GB kadar. Twrp üzerinden restore yöntemiyle restore etmeniz gerekecek. Bu dosyalari nereye yükleyebilirim? Mega olur mu acaba?

Düzeltme: Gerçi size sadece vendor ve product lazımsa boyut baya düşer..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Snnrvp -- 15 Aralık 2017; 13:22:13 >
  • Snnrvp S kullanıcısına yanıt
    Olur mega olur kardesim sen at hepsini birde bu restore isini kisaca anlatirsan sevinirim bana istersen pm den cep vereyim wpptan konusuruz olur mu

Olur hocam, pmden numaranı gönderiver :)

• quote:

Orijinalden alıntı: mmuratsal

Olur mega olur kardesim sen at hepsini birde bu restore isini kisaca anlatirsan sevinirim bana istersen pm den cep vereyim wpptan konusuruz olur mu

Hocam merhabalar aynı durumu yaşayıp çözdüm xda'da çok yardımcı oldular sağ olsunlar şimdi görev sırası bizde. Öncelikle içiniz rahat olsun ekran açılan, twrp ye giren telefon asla ölmez :) Ayrıca Elite rom ile çoğu soft-brick p9 lite ı hayata döndürebiliriz :)

ÖNCE TÜM ADIMLARI OKUYUNUZ.

Sırasıyla verdiğim linklerdeki dosyaları download edip sd kart ana dizinine atalım;
    2- SuperSu root =https://goo.gl/fzoqJo
    3- OTA Comp. =https://goo.gl/xN1evy
    4- Elite ROM v6 =https://goo.gl/6m3FnR
    5- L31 3GB Patch (cihazınız vns-L31 3gb versiyon ise indirin) =https://goo.gl/NuvhcQ

Öncelikle oem unlock olduğundan emin olalım hocam. Telefon kapalıyken usb kablosunu bilgisayara ve cihaza takıp ses kısma tuşuna basılı tutalım.
    Bootloader ekranında Phone unlocked FRP unlocked yazıyor olacak
    Emin olmak için adb ve fastboot driver kurup bilgisayara " fastboot oem unlock" yazalım already unlocked gibi bir yazı gelecek failed yazısıyla birlikte bu iyi anlama geliyor eğer ki kilitliyse " fastboot oem unlock bootloader-keyiniz " yazıp oemi unlock edelim.
    Fastboot reboot bootloader diyelim
    Tekrar bootloader açılacak şimdi şu twrp yi flashlayalım =https://goo.gl/cAEwmg
    TWRP flashlamak için fastboot flash recovery KLASÖR-ADI/twrp.img
    Şimdi power tuşuna basılı tutalım bootloader kapanacak ses açma + power ile twrp ye girelim
    TWRP'de mount kısmını seçip ne var ne yok herşeyi işaretleyelim.
    Ardından ana ekrana dönüp reboot recovery diyelim
    TWRP tekrar aldığında wipe diyip advenced wipe seçim sd kart hariç hepsini seçelim ve wipe edelim.
    wipe bittikten sonra reboot recovery yapalım
    TWRP tekrar aılacak wipe diyelim datayı işaretleyelim change file system diyip f2fs yapalım. artından twrp aan ekran wipe format data diyelim yes yazalım devam edelim
    tekrar reboot recovery yapalım wipe kısmından datanın f2fs formatında olduğundan emin olup ana ekrana dönelim.
    twrp install deyip önce Elite V6 rom'u flashlayalım reboot atmadan OTA Comp flashlayalım reboot atmadan SuperSu flashlayalım yine reboot atmadan VNS L31 patch flashlayalım(EĞER CİHAZ 3GB OLAN VNS-L31 İSE YAPIN BUNU) son flashlama işleminden sonra wipe cache dalvik diyip reboot system diyin.

NOT= İLK AÇILIŞTA BOOT EKRANI UZUN SÜRÜYOR LOOP OLDU SANIP KAPATMAYIN 6 DAKİKA SÜRDÜ BENDE :)

Bu adımları deneyelim işe yaramazsa farklı şeyler yapalım iyi günler iyi şanslar.

ROM SAHİBİ ve KONU ANLATIMI ==> HassanMirza01
    Çeviri = Deistanbul
  • Hocam oncelikle tesekkur ederim yardimin icin fajat soyle bir durum var bootloader ve frp locked bende unlock kodu mevcut fakat fastboot oem unlock ***** dedigimde comman not allowed hatasi veriyor acmiyor bootloader kilidini bunuda bnce usb hata ayiklama midu veya oem kilidi telefondan acik olmadigi icin yapiyor haliyle mudahale yapamiyorum yani twrp 3.1.1.1 icin mesela fastboot flash recovery recovery.img dedigimde de ayni hata command not allowed twrp flashlama isini twrp uzerinden yapmak istedigimde ise vendor invalid argument product invalid argument hatasi aliyorum dalvik temizleme dosya sistemi degistirmek istedigimde twrp uzerinde hep ayni hatyi aliyorum velhasil saglam sıkıştım yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmuratsal -- 15 Aralık 2017; 20:40:29 >
  • Bu cihaza, 2016 olana, G7 den geçilir mi?

(G7 batarya beni tatmin ediyor 6 saat ekranla akşamı cikariyorum.)

• quote:

Hocam oncelikle tesekkur ederim yardimin icin fajat soyle bir durum var bootloader ve frp locked bende unlock kodu mevcut fakat fastboot oem unlock ***** dedigimde comman not allowed hatasi veriyor acmiyor bootloader kilidini bunuda bnce usb hata ayiklama midu veya oem kilidi telefondan acik olmadigi icin yapiyor haliyle mudahale yapamiyorum yani twrp 3.1.1.1 icin mesela fastboot flash recovery recovery.img dedigimde de ayni hata command not allowed twrp flashlama isini twrp uzerinden yapmak istedigimde ise vendor invalid argument product invalid argument hatasi aliyorum dalvik temizleme dosya sistemi degistirmek istedigimde twrp uzerinde hep ayni hatyi aliyorum velhasil saglam sıkıştım yani

Hocam o zaman geriye kalan tek şansınız 15 € verip DC-Phoenix almak en azından servis maliyetinden daha ucuz olur.
  • Olmadı olmadı gittim yeni aldım artık yapacak birşey yok sağlık olsun...P9 Litre 2017 yeni telefonum...

DC muhabbetini denedin mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asaf1 -- 17 Aralık 2017; 19:27:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asaf04

DC muhabbetini denedin mi

Yok denemedim nasıl alınır ki paypal vs. Bilmediğim mevzular

• quote:

Orijinalden alıntı: aslimdayok

Bu cihaza, 2016 olana, G7 den geçilir mi?

(G7 batarya beni tatmin ediyor 6 saat ekranla akşamı cikariyorum.)

mantıklı arkdaşım, geç bence
  • redmi note 4 ile p9 lite 2017 arasında kararsız kaldım cihaz hakkında eksi yönleri varmı arkadaşlar ?
  • Bana dün itibari ile B383 güncellemesi geldi bu güncellemeyi kuran var mı? Özellikle bu güncelleme ile gelen yenilikler nelerdir???
  • semoniok kullanıcısına yanıt
    Bana dün akşam geldi ama daha kurmadım . Açıkcası yeni gelen güncelleme ile tam olarak neler değişecek bilemediğim için kurmaya elim gitmedi
  • BRL-1- B kullanıcısına yanıt
    Google güvenlik yamaları guncelleniyor emui sürümü 5.0.1 oluyor onun dışında bir kaç sistem optimizasyonu oluyormuş bana halen gelmedi bir kaç güne gelir herhalde

• Bana niye gelmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Deistanbul

quote:

Hocam merhabalar aynı durumu yaşayıp çözdüm xda'da çok yardımcı oldular sağ olsunlar şimdi görev sırası bizde. Öncelikle içiniz rahat olsun ekran açılan, twrp ye giren telefon asla ölmez :) Ayrıca Elite rom ile çoğu soft-brick p9 lite ı hayata döndürebiliriz :)

ÖNCE TÜM ADIMLARI OKUYUNUZ.

Sırasıyla verdiğim linklerdeki dosyaları download edip sd kart ana dizinine atalım;
    2- SuperSu root =https://goo.gl/fzoqJo
    3- OTA Comp. =https://goo.gl/xN1evy
    4- Elite ROM v6 =https://goo.gl/6m3FnR
    5- L31 3GB Patch (cihazınız vns-L31 3gb versiyon ise indirin) =https://goo.gl/NuvhcQ

Öncelikle oem unlock olduğundan emin olalım hocam. Telefon kapalıyken usb kablosunu bilgisayara ve cihaza takıp ses kısma tuşuna basılı tutalım.
    Bootloader ekranında Phone unlocked FRP unlocked yazıyor olacak
    Emin olmak için adb ve fastboot driver kurup bilgisayara " fastboot oem unlock" yazalım already unlocked gibi bir yazı gelecek failed yazısıyla birlikte bu iyi anlama geliyor eğer ki kilitliyse " fastboot oem unlock bootloader-keyiniz " yazıp oemi unlock edelim.
    Fastboot reboot bootloader diyelim
    Tekrar bootloader açılacak şimdi şu twrp yi flashlayalım =https://goo.gl/cAEwmg
    TWRP flashlamak için fastboot flash recovery KLASÖR-ADI/twrp.img
    Şimdi power tuşuna basılı tutalım bootloader kapanacak ses açma + power ile twrp ye girelim
    TWRP'de mount kısmını seçip ne var ne yok herşeyi işaretleyelim.
    Ardından ana ekrana dönüp reboot recovery diyelim
    TWRP tekrar aldığında wipe diyip advenced wipe seçim sd kart hariç hepsini seçelim ve wipe edelim.
    wipe bittikten sonra reboot recovery yapalım
    TWRP tekrar aılacak wipe diyelim datayı işaretleyelim change file system diyip f2fs yapalım. artından twrp aan ekran wipe format data diyelim yes yazalım devam edelim
    tekrar reboot recovery yapalım wipe kısmından datanın f2fs formatında olduğundan emin olup ana ekrana dönelim.
    twrp install deyip önce Elite V6 rom'u flashlayalım reboot atmadan OTA Comp flashlayalım reboot atmadan SuperSu flashlayalım yine reboot atmadan VNS L31 patch flashlayalım(EĞER CİHAZ 3GB OLAN VNS-L31 İSE YAPIN BUNU) son flashlama işleminden sonra wipe cache dalvik diyip reboot system diyin.

NOT= İLK AÇILIŞTA BOOT EKRANI UZUN SÜRÜYOR LOOP OLDU SANIP KAPATMAYIN 6 DAKİKA SÜRDÜ BENDE :)

Bu adımları deneyelim işe yaramazsa farklı şeyler yapalım iyi günler iyi şanslar.

ROM SAHİBİ ve KONU ANLATIMI ==> HassanMirza01
    Çeviri = Deistanbul

selamlar oem kilidini açtım lakin ne yaptımsa custom recovery atmıyor cihaz fastboot flash recovery recovery.img komutunu veriyorum komutu alıyor yüklendi gözüküyor ama nafile açma+ses açma tusuna basınca yine stock recovery açılıyor nerde hata yapıyorum anlamadım 20 kez denedim sonuç aynı
  • 
Sayfa: önceki 158159160161162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.