Şimdi Ara

Huawei P9 Lite Ana Konu ve Kullanıcıları (Android 7.0 Nougat B380 yayınlandı) (156. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.497
Cevap
37
Favori
209.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam o ayarın yapıldığı yerin ekran görüntüsünü koyar mısınız?

Bende bir türlü olmadı da
  • Snnrvp S kullanıcısına yanıt
    TWRP zaten yüklü hocam zip dosyası olarak rom da atıyorum fakat hata veriyor zip dosyasında zda sitesinden elite rom var en son onu denicem twrp üzerinden yükleme yapamıyorum fastboot flash *****.zip diye komut yazıyorum tools ta o da olmuyor deli olucam ya

bu hatayı veriyor kalıyor :@
    Huawei P9 Lite Ana Konu ve Kullanıcıları (Android 7.0 Nougat B380 yayınlandı)
  • mmuratsal kullanıcısına yanıt
    Twrpden stock Rom kurulmuyor hocam. Bende geçenlerde telefonu bozdum hertürlü şeyi denedim olmadı ama Elıte Rom kurunca açıldı. Yükleme yaparken yanlış yapmışsınız bu yüzden hata veriyor sanırım. Siz Elite Romu kurun ama dikkat edın Elıte Rom için özel Twrp lazım önce onu yükleyin. Duruma göre buraya yazın yardımcı oluruz insaAllah..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • halil5 kullanıcısına yanıt
    kişiler - (üç noktalı) diğer - görüntüleme tercihi - basit düzen (işareti iptal edilecek)

bu sıralama işini görmesi lazım.

şu an foto atamıyorum yine olmazsa pm at, fırsat bulunca ekran görüntüsü atarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmuratsal

TWRP zaten yüklü hocam zip dosyası olarak rom da atıyorum fakat hata veriyor zip dosyasında zda sitesinden elite rom var en son onu denicem twrp üzerinden yükleme yapamıyorum fastboot flash *****.zip diye komut yazıyorum tools ta o da olmuyor deli olucam ya

bu hatayı veriyor kalıyor :@
    Huawei P9 Lite Ana Konu ve Kullanıcıları (Android 7.0 Nougat B380 yayınlandı)

telefonu her alan bu aşamalardan geçiyor,önce bozuyor sonra araştırıp kurtarıyor

Hade size kolay gelsin

• quote:

Orijinalden alıntı: MasterofSpears

malesef yok, telefonu servise göndermiştim, anakartı değişip geldi, daha sonrasında anroid 7 yukleyemedim

tekrar gönder o zaman yani yapsınlar satarken satıyorlar
  • yaa arkadaşlar Allah içn yardım edin kafayı yicem fastboot flash işini yapmıyor failed remote command not allowed dşyor twrp 3.1.1 yüklemiyor
    Elite Rom için gereken Twrpyi yükleyin hocam, Xda sitesinde konu içinde linki var. Tek tıkla yüklüyor. Aynı sorunu bende yaşadım, tek yukleyebildigim Twrp bu olmuştu..

olmuyor iştw hocam indirdim bütün dosyaları twrp flash yaparken hata veriyor not command allowed diye kıraçam telefonu ya çatlıyorum sinirden
    Mount data problemi olabilir. Youtubedan Mount/Data failed yazıp önergeleri takip edin ve bi daha deneyin. Ayrıca Elite Romu videodaki gibi yüklemeyin. Data dosya tipini Fts2 yapmayin, Ext4 yapip Elite Romu flashlayin..

• Telefon 16GB ama baktığımda eksik çıkıyor.

Örneğin telefonun söylediğine göre;

İşletim Sistemi: 5.65 GB
    Uygulamalar: 1.99 GB
    Fotoğraflar: 1GB
    Müzik: 2.18 GB

Yani toplamda yaklaşık 10,9 GB yer tutuyor ama telefon sadece 1.57 GB boş alan var gösteriyor. Bu aradaki fark neden?
  • Bugün telefonu servise verdim artık olmadı bir türlü rollback falan vs. hepsini denedim bir türlü olmadı sürekli aynı hata /'vendor'\ not mount efs not mount tek tek dosya sistemi formatı bile yaptım ama yok fastboot ile telefona ulaşabiliyorum img falşlama yaparken can not allowedhatası veriyor... cuma sabahtan gece saat 3'e kadar uğraştım olmadı sonunda pes ettim artık garanti dışı falan farketmez yapın dedim servise inşallah parça değişimi olacak falan demezler daha beter hale gelmesin telefon illet etti bni bu rom işi...

Çok geçmiş olsun hocam, bende 10 gun telefonsuz kaldim ama bi şekilde hallettim. Twrp olduktan sonra hertürlü sorunun cozulebilmesi lazim ama sorun tam olarak nedir bilemedigimden yorum da yapamayacağım. Merak ettiğim nokta servis sizin hatanız olan bi durumda ürün değişimini ücretsiz yapacak mi sorusu.? T

• u_g_o_189 kullanıcısına yanıt
    muhtemelen whatsapp'un yamalı sürümünü kullanıyorum ondan da olabilir. Çünkü dediğiniz şekilde ayarları yaptım değişne bir şey olması ama bana pm atarsanız ssevirinim yine de
  • Arkadaşlar 2017sini almayı düşünüyoruz. Ama uygulamalar sd karta atmak mümkün değilse almayacağız. Acil yardım lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayalladam -- 24 Kasım 2017; 16:55:51 >
    yok ürün değişmi yapmaz sanırım sadece root attığım için garanti kapsamı dışı diyecektir ücretli olarak yazılım atacaktır muhtemelen 50-100 falan alır yani zaten ben ürün değiştirme umudu ile götürmedim yaazzılımı sıfırlasınlar yeter bana ücrete razıyım yani...

Sorun şu ilk olarak telefonda 3.1.1.0 TWRP ve stok rom yüklü idi radyo şeffaf bildirim vs. hepsini halletmiştim daha sonra OTG desteği alabilmek adına xda sitesinde 3.1.1.1 TWRP versiyonu ile birlikte Hassanreza isimli( yanlışta olabilir ) kullanıcının yayınladığı bir ROM gördüm içeriği de bayağı iyiydi OTG radyo çift tıklama ekran açma-kapama vs. bayağı iyi bir ROM yani bunu kurmak için önce gerekli dosyaları indirdim hazırlığımı yaptım. Daha sonra twrp.img dosyasını fastboot ile flaşlama işlemini yaptım baktım versiyon 3.1.1.1 olmuş, daha sonra TWRP içinden ****.zip rom dosyasını flaşladım ve gayet başarılı bir şekilde yüklendi telefon açıldı buraya kadar herşey normal seyrinde devam etti ne zaman ki telefonun bildirim çubuğu üzerinde saatin tarihin yanında japonca yada çince yada her neyse yazılar çıktı ama telefon normal çalışıyor sistem uygulaması olarak Titanium pro vs. yüklü ama root hatası veriyordu. Bunun neden olduğunu çince vs. yazıların yani aynı sitede aynı konuda arama yaptım ve sorunun region yani bölge kodu ile alakalı olduğunu ve VNS-L31 kullanan kullanıcıların ekstra bir patch daha yüklemeleri gerektiği söylenmiş bende o patchleride indirdim ve sd kart içine attım ve zipledim işte ne olduysa o iki dosyayı zipledikten sonra oldu önce telefon yeniden başlatma istedi ama 6-7 seçenekli bir yeniden başlatma seçeneklerde normal-bootloader-reboot twrp vs diye devam eden 6-7 seçenek vardı bende tekrar siteden baktım bunu sorarsa twrp boot seçeneğini seçin demişler bende onu seçtim...@ bu seçenekten sonra twrp sistemi devreye girdi İS (işletim sistemi) yüklü değil dedi tekrar yüklemek istediğimde ROM dosyası 3.1.1.0 ile uyumlu değil hatası aldım halbuki ben versiyonu 3.1.1.1'e yükseltmiştim tekrar 3.1.1.1 yapmak istediğimde fastboot ekranında write failed: <\'vendor'/>(not command allowed) hatası aldım bu hatadan sonra tekrarladığım hiçbir işlem fayda etmedi tek tek dosya sistemini onardım dosya sistemin değiştirip tekrar formatladım vs. en son çare rollback dosyasını flaşlamak istedim onu da aynı siteden indirdim fastboot komutları ile tekrar denedim bu sefer aynı vendor hatasına ek olarak cfs.sf2s hatası ve data unmount vs. gibi bir çok hata geldi velhasıl başıma gelen iş bu dün bütün gün bunlarla uğraştım uğraştım olmadı en son artık gece 3 civarı pes ettim bıraktım :)@ Bugün itibarı ile de telefonu servise verdim vodafone cihaz kampayasından almıştım daha 8 ay garantisi vardı ama haliyle ROM yüzünden garanti iptal oldu orada ki bayanda yazılım içinpara almayabilirler ama garanti durumu değiştirebilir yani ücret istenebilir ama max. 60-70 bilemedin 100 TL alırlar dedi bende ya olsun yazılım atılsında telefon çalışsında bn 100-200 de değilim dedim telefonu teslim ettim geldim...Başıma gelenler bunlar dostum çok sinir oldum ama öyle böyle değil yani telefonu iki kere hanım elimden aldı tam yere çarpacakken sinirden tansiyonum çıktı kızımla oynayamadım ya telefon yüzünden :)@ neyse bakalım ne olacak haftaya haber verirler herhalde burdan bilgilendirme yaparım...

• hayalladam H kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla Emui arayüzü bulunan yani tüm Huawei modellerinde SD karta uygulama taşıma yok. Bu yüzden 32 GB depolama kapasitesi olan P10 lite alabilirsiniz..

Teşekkür ederim.

Ah be hocam patchi önceden yüklemeliydiniz. Aynı Romu kullanıyorum şu an, ben adım adım gittim ( öncesinde telefon brick olmuştu ve açılmiyordu) ve Romu yukledim. Twrp yüklenebildigi sürece hallederim dedim ve saatlerce uğrastan sonra anca yapabildim. Geçmiş olsun, dert etmeyin, muhtemelen 100 lira civarı ücret alacaklardir. Buda size ve bize ders olsun, ince ince araştırmadan Rom atmayalım bi daha :)

sorma sorma iyi ders oldu bundan sonra rom sadece bir içki çeşidi olarak hayatımda yer alacak içtikçe hatırlarım artık :) zten aklıma gelmedi değil ya dedim acaba romun çalışması için önce patch yüklemesi gerekmez mi diye neyse olan oldu artık yapacak birşey yok :)
  • 
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.