Şimdi Ara

Huawei P8 ANA KONU-2015 FLAGSHİP-UPDATE B379 RELEASED

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
974
Cevap
3
Favori
31.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Huawei P8 ANA KONU-2015 FLAGSHİP-UPDATE  B379 RELEASED
    TANTILMA TARİHİ:NİSAN 2015
    HUAWEİ LONDON HUAWEİ P8 TANITIM KONFERANSI:https://www.youtube.com/watch?v=I-f624HzlcY

KONU İÇERİĞİ
    1-TEKNİK ÖZELLİKLER
    2-P8 İLE ÇEKİLEN FOTOĞRAF ÖRNEKLERİ
    3-KULLANICI DENEYİMLERİ VE İNCELEMELER
    4-ANDROİD 6 YÜKLEME REHBERİ
    5-SORU-CEVAP,TAVSİYELER
    6-TEMA ÖNERİLERİ
    7-PİL TASARRUF YÖNTEMLERİ
    8-FAYDALI LİNKLER
    9-CİHAZ HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLER

**TEKNİK ÖZELLİKLER**
    EKRAN:5.2 İNÇ FULL HD NEO İPS(NEO DAHA İYİ SİYAH VEREN BİR TEKNOLOJİ)
    İŞLEMCİ:KİRİN 930 28 NM 8 ÇEKİRDEK 4*2.22 GHZ A53 + 4*1.5 GHZ A53
    RAM:3GB ÇİFT KANAL 1600 MHZ
    GÖRÜNTÜ BİRİMİ:Mali-T628 MP4
    HAFIZA 16/64 + SD KART
    ÖN KAMERA:8 MP ÖN
    ARKA KAMERA:13 MP RGBW SENSÖRLÜ,ALTEK GÖRÜNTÜ İŞLEME BİRİMİ,İYİ KALİTEDE OİS BİLEŞENLİ SONY KAMERA
    GPS:3 UYDULU GPS
    ŞEBEKE:2G/3G/4G
    BLUETOOTH:4.0
    NFC BULUNUYOR
    FM RADYO BİLEŞENİ BULUNUYOR
    2680 MAH PİL
    WİFİ:802.11 b/g/n
    6.4 MM İNCELİK
    METAL KASA

**P8 İLE ÇEKİLEN FOTOĞRAFLAR**

paylaştıgım tüm fotoğraflar %100 p8 ile çekilmiştir.süper gece,manuel mod kullandığım fotoğraflar bulunmaktadır

**KULLANICI DENEYİMLERİ VE İNCELEME**

**ANDROİD 6 YÜKLEME REHBERİ**

ARKADAŞLAR ANDROİD 6 AVRUPA VE DİĞER ÜLKELERDE DAĞITILDI AMA HUAWEİ TR NİN TEMBELLİĞİ YÜZÜNDEN GÜNCELLEME 2016 ARALIK OLDUGU HALDE GELMEDİ GELECEK Mİ DİYE SORULUNCA GELMEYECEK DENDİ BEN AVRUPA GÜNCELLEMESİNİN DOSYASINI BULDUM VEYÜKLEMEYİ BAŞARDIM GAYET DE İYİ ÇALIŞIYOR AYRICA FM RADYO DA AÇILDI 5.0 A DÖNME YÖNTEMİ DE VAR

*******OLUŞABİLECEK HERHANGİ BİR BRİCK YA DA SORUNDAN DOLAYI SORUMLU DEĞİLİM************
    b397https://forum.xda-developers.com/huawei-p8/how-to/firmware-huawei-p8-gra-l09c432-b397-12-t3608287

B392https://forum.xda-developers.com/huawei-p8/how-to/firmware-huawei-p8-gra-l09-b392-03-02-17-t3551664

B390 yayinlanmistirhttps://www.huaweiblog.de/downloads/huawei-p8-firmware-update-b390-leak/

B370 den sonra hangoust güncellemesi ve google yama güncellemeleri yapilmistir kayda değer baska bir guncelleme gormedim

B380 YAYINLANMIŞTIR
    https://www.huaweiblog.de/software/firmware/firmware-leak-huawei-p8-update-b380/

B370https://www.huaweiblog.de/downloads/huawei-p8-single-sim-b370/

BURADAN İNDİRİYORSUNUZ
    RARDAN UPTADE.APP DOSYASINI ÇIKARTIYORUZ
    BU DOSYAYI SD KARTA ATIYORUZ
    * # * # 2846579 # * # * YAPIP UPDATE KISMINDAN GÜNCELLEMEYİ BAŞLATIYORUZ
    GÜNCELLEME 20 DK SÜRÜYOR
    GÜNCELLEME YAPARKEN CİHAZI HERHANGİ BİR MÜDAHALE ETMEYİN
    GÜNCELLEME YAPTIKTAN SONRA 6.0 IN SAĞLIKLI ÇALIŞMASI İÇİN SIFIRLAMA ÖNERİYORUM

5.0 B200 E DÖNME
    https://www.huaweiblog.de/software/firmware/huawei-p8-downgrade-rollback-von-android-marshmallow-lollipop/
    BURADAN İNDİRİYORSUNUZ 2 RAR OLACAK
    İLK RAR KÜÇÜK BOYUTLU OLUCAK
    YÖNTEM 6.0 YÜKLEME ŞEKİLDE AYNI

****SORU-CEVAP,ÖNERİVE TAVİSYE BÖLÜMÜ*****

CİHAZI TAVSİYE EDER MİSİNİZ?
    cihazı alalı 4.5 ay oldu ve baya memenunum hiçbiri sıkıntısı yok ortalama bir pil performansı var ve diğer tüm ozellikleri 1200 e alabileceğiniz alternatiflere göre kat kat üstün

CİHAZIN KRONİK SORUNU VAR MI?
    İLK SERİLERDE ALINAN CİHAZLARDA ÇEKİM SORUNU VARDI AMA KENDİ CİHAZIMDA DA VE KULLANICILARDAN BÖYLE BİR SORUN YAŞAYAN GÖRMEDİM

FM RADYO VAR MI?
    CİHAZDA DONANIMSAL OLARAK VAR AMA 5.0 DA VERGİDEN KAÇMAK İÇİN KAPATILMIŞ 6.0 YÜKLERSENİZ FM RADYO AÇILIYOR

CİHAZ ISINIYOR MU?
    CİHAZ GAYET SERİN ÇALIŞIYOR OYUN DIŞINDA(OYUN OYNANAMAM) ALEV ALDI ELİMDE TUTAMADIM OLMADI AMA BİR ILIKLIK OLUYOR
    1 numaralı bölümde anakart bulunuyor performans modunda işlemci ısındıgından ılıklık olabiliyor ama akıllı modda günlük kullanımda burası ısınmıyor
    2 numaralı kısım batarya burasının pek ısındıgını görmedim
    3-4 anten bölümlerinin bulundugu yer wifi-şebeke internette burası ılıklaşıyor biraz ısınıyor ve 3 numaranın yan çercevede bulunan kısmı da biraz ısınıyor

GPS KALİTESİ NASIL?
    GPS İ BAYA BEGENDİM ÇOK İYİ ÇALIŞTIĞINI BELİRTMEK İSTİYORUM

PİLİ NASIL?
    bu cihazda 2600 mah pil bulunmaktadır o yüzden 6.4 mm gibi çok incedir ve bu pille bana 4.30 saat gitmektedir

CİHAZ GÜNCELLEME ALIYOR MU?
    Huawei tr eu do yayınlanan güncellemeleri dağıtmıyor resmen tembellik yapıyor ben eu güncellemesini kullanıyorum tek sıkıntı çekmedim en kötü 2 ayda bir güncelleme geliyor zaten 6.0 son derece stabil geldi güncelleme aramıyorsunuz bile

TEMA ÖNERİLERİ
    http://forum.xda-developers.com/huawei-p8/themes/theme-iosmix-t3470534

http://forum.xda-developers.com/huawei-p8/themes/theme-material-vui-updated-16-08-16-t3440361

http://forum.xda-developers.com/huawei-p8/themes/theme-material-mix-black-v3-1-5-06-09-t3455937

http://forum.xda-developers.com/huawei-p8/themes/theme-black-pyramid-emui-4-0-4-1-t3410407

******PİL TASARRUF YÖNTEMLERİ******

1-Cihazı mobil internet kullanmadıgınız süre boyunca 2g de tutun bunu çok tavsiye ederim türkiyedeki hatlar saglıklı olmadıgı için telefon daha iyi sinyal alabimek için sürekli şebeke arıyor ve bu pili tüketiyor kendi telefonumda mobil internet olarak 4g kullanıyorum 3g ye göre daha pil dostu ve 4g kllanmadıgım zamanlar 2g de hep ve şarjı baya iyileştiriyor beklemede pek şarj gitmiyor

2-korunan uygualamar
    bu bölümden sadece bildirim almak istediklerinizi korunan yapın çünkü telefon ekranı kapalıyken bileçalıştıkları için pil yiyorlar

3-parlaklıgı kendinize göre ayarlayın otomatik yapmanızı önermem çünkü okunurlugu arttırıcam derken parlaklığı çok açıyor ben telefonumu çoğu zaman %50 parlaklıkta kullanıyorum dışarda gerekecek kadar parlaklıgı arttırıyorum siz de kendinize göre ayarlamanızı tavsiye ederim

4-gps i ayalardan yüksek doğruluk yerine sadece gps yapın bu da pili baya iyileştiriyor sürekli konum bildirim yapan birisi degilseniz bu ayarı mutlaka yapın bu ayar ile konumuz sadece gps açıldıgında aranıyor yüksek dogrulukta ise google play hizmetleri sık sık sürekli konum araştırması yapıyor google play hizmetlerinin pili yemesi bundandır

5-kullanmadıgınız google uygalamalarını devredısı bırakın google uygualamaları korunan olmasa da arkada çalışabiliyor buna dikkat edin

6-tema,arayüz,launcher tavsiye etmem bu cihazın kendi launcher ı baya pil dostu siz bilirsiniz pil tasarrufu yapmak istiyorsanız kaale alırsınız

7-telefon modu seçimi
    arkadaşlar bu telefon kutudan çıkınca performans modunda oluyor bu da pili yer ve baya ısınır telefon akıllı mod bu telefon için yeterlidir bili baya iyileştiren bir ayardır

8-vodofone arkadaşlar 3g olarak bu cihazın bataryasını çok önemli şekilde azaltıyor ben tt ye geçtim ve baya fark yarattı

*******FAYDALI LİNK-APK UYGULAMALAR*******

*******P8 HAKKINDA ÖNEMLİ HABERLER*******

P8 İÇİN CM ROM ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR
    P8 İN ANDROİD 7.0 ALACAĞI HALA RESMİ OLARAK BELLİ DEĞİL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crazy Goat -- 10 Ağustos 2018; 23:29:37 >

• Bu ay türkiyede satışa sunulacak diye tahmin ediyorum facebook sayfalarında 1 haftadır P8 reklamı yapılıyor yurtdışından alıp kullananların deneyimlerini bekliyoruz
  • Konu Günceldir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eP_362

1.999 TL olarak satışa çıktı.http://www.ereyon.com.tr/urun/huawei-ascend-p8-16gb.aspx

6 ay önce duyurulmuş telefon daha yeni geliyo o da 2000 tl fiyatla şaka gibi. Bu fiyata bu telefonu alan olur mu merak ediyorum.

• Yakın zamanda fiyatı düşer diye tahmin ediyorum. Düşerse Z2 cihazımı satıp alabilirim. Deneyebilirim bu modeli.

• n11 de de var aynı fiyat. zamanla düşer herhalde..
  • quote:

Orijinalden alıntı: memleket44

n11 de de var aynı fiyat. zamanla düşer herhalde..

Bu fiyata İphone 6 alınır. Satılması ihtimali çok düşük. Evet bikaç aya düşer fiyatları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtrkmn61 -- 9 Kasım 2015; 8:58:38 >
  • heyttt bee fiyata bak
  • şimdiden 100 tl düştü artı 50 tl word para puanıda var..)) yani dediğiniz gibi 2ay sonra 1590 tl ye iner gidip ikinci elini 900 tl ye alırım..))

http://www.ereyon.com.tr/urun/huawei-ascend-p8-16gb.aspx
  • Güzel telefon. Biraz daha ucuzlasa da alsak...
  • Yakin zamanda alanlardan biri olsa da genis capli bir inceleme yapsa
  • Birçok incelemede wifi sorunu olduğunu, wifisinin iyi çekmediğini söylüyorlar..

Bi ara bende çok araştırdım,
    1-wifi sorunu,
    2- piyasaya çok geç çıkması,
    3- yüksek fiyat
    bu yüzden vazgeçtim..

sizde iyi araştırın derim..
  • P8 kötü telefon değil yanlız fiyat politikası yanlış + Geç gelmesinin sebebide sinyalizasyon sorununun 40 gün kadar bir süre çözülememesiydi,huawei ın mühendisleri olayı geç çözdü,dayım 4 ay oldu bu cihazı çinde ilk satışa çıktığı vakit aldı bi ara hergün yama geliyordu cihaza 50mb 30 mb lik..sonunda oldu sanırım 1500 tl gibi bi rakamla satışa çıksaydı alınabilirliği olan bi cihaz diye düşünüyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Newells -- 18 Kasım 2015; 20:25:23 >
  • p8 lite ın fiyatı çok iyi geldi 1000 tl. boyutuda tam ideal ama meizu pro 5 mini aklımda oda geç gelir sanırsam değilmi ??
  • ezbiderli kullanıcısına yanıt
    P8 i ilk çıktığında aldım ve hala kullanıyorum ,wifi de en ufak bir sorun yok.
    note 5 yanında ikinci hattımla kullanıyorum. 3g çekim gücü note 5 in bir tık üstünde.

daha önce kullandığım note 4 ün, 3g şebeke bile bulamadığı yerde note5 ve P8 hiç sorunsuz çalışıyor.

wifi ise note 5 ile birebir aynı. yani sorunsuz...

Kamerası gündüz çekimlerinde harika , fakat düşük ışıkta beklentimi karşılamadı.
    almayı düşünenlere tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: digi555

P8 i ilk çıktığında aldım ve hala kullanıyorum ,wifi de en ufak bir sorun yok.
    note 5 yanında ikinci hattımla kullanıyorum. 3g çekim gücü note 5 in bir tık üstünde.

daha önce kullandığım note 4 ün, 3g şebeke bile bulamadığı yerde note5 ve P8 hiç sorunsuz çalışıyor.

wifi ise note 5 ile birebir aynı. yani sorunsuz...

Kamerası gündüz çekimlerinde harika , fakat düşük ışıkta beklentimi karşılamadı.
    almayı düşünenlere tavsiye ederim.

Donanım hız kasma vs durumu nedşr?

• Benki yılların iphonecusu indirimde gördüğüm p8 lite ı alayımda 2 hat takar TR hatttımı kullanırım die düşünerekten aldım ama iphone 6s i bıraktım p8 lite kullanıyorum :) hız ve kasma durumunda sıkıntı yok fakat root olaylarını çözemedim daha.
  • P8 lite bu fiyata alincak bir telefon değil bende. Şöyleki kamerası g7 ye göre baya baya kötü flaş çok cılız kalıyor hicbir etkisi yok nerdeyse. Hız olarak fena değil ama nedense chrome da iken ama menüye dönünce telefon baya kalıyor ama diğer face şiir play store dır hiç bir kama olmuyor onlarda hatta bildirim çubuğu ve ana menü note5 den bile akcı. Ama kasa kalitesi de baya kötü kısacası tavsiye etmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • donanım olarak
    8 çekirdekli 64 bit kirin 930 işlemci (Quad-core 2 GHz Cortex-A53 & Quad-core 1.5 GHz Cortex-A53)
    3 gb ram
    13mp ois sony kamera F/2.0 , dual tone led flash
    8mp selfie kamera
    Mali-T628 MP4 gpu
    5.2 inch 1920x1080 ips ekran
    sd kart girişi (max 128 gb)
    2600 miliamper lithium polymer batarya

Bir akıllı telefon olarak yapması gereken herşeyi sorunsuz bir şekilde yerine getiriyor.
    donma kasma takılma yok. Emui 3.1 arayüzü çok stabil çalışıyor.
    Yanlız amacınız oyun oynamak ise ilerde beklentilerinizi karşılamayabilir.

telefonda beğenmediğim tek nokta sanal butonlar, ekran üzerinde gereksiz yere yer kaplıyorlar.
    her ne kadar gerekli olmadıklarında otomatik olarak gizlenselerde,
    Samsungdaki gibi ekranın altında olsa 4/4 bir telefon olurdu.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.