Şimdi Ara

Huawei P8 ANA KONU-2015 FLAGSHİP-UPDATE B379 RELEASED (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
974
Cevap
3
Favori
31.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet vidyodaki renk 16gb gri renk olan model. Ekranda koruyucu kutuda gelmiyor. İhtiyaç duyuyorsanız kendiniz alacaksınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: adige_cenk

Evet vidyodaki renk 16gb gri renk olan model. Ekranda koruyucu kutuda gelmiyor. İhtiyaç duyuyorsanız kendiniz alacaksınız.

Satın aldım hepsiburada 16gb gri renk gelince resimleri paylaşırım. Radyo varmı acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dogukantzr -- 12 Nisan 2016; 12:35:50 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı olsun hocam. Ben de oradan almıştım aynı renk. Radyo var bu arada.

• Kullanmakta olduğu p8 ile ilgili birkaç günlük deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istedim. Resimleri daha sonra yükleyebilirim.

1-Telefon gold rengini kullanıyorum. Almış olduğum ürün yurtdışı garantili ve türkiye'de uygun olarak kullanabileceğim aparatı satın aldığım mağaza gönderdi ve şimdilik sorunsuzca kullanıyorum(Onlarada teşekkür ediyorum). Şarj cihazı 1v ve telefonu 0-100 arası yaklaşık 3 saat 20 dakika civarı sürüyor telefonun kapalı olması durumunda.
    2-Telefon hızı ve interneti ile ilgili şunları söylemek isterim: Hız olarak gayet iyi takılma, donma v.s. yok. Uygulamalar arası geçişler, açılması hızlı. İnternet 4.5g ile ilgili henüz hız testi yapmadım ancak cat6 desteklediği için bu konuda da gayet iyi hızda bağlantıyı kullanabiliyorum.
    3-Android versiyonu herkesde olduğu gibi 5.0.1 şu anda ve 6.0 ile ilgili huawei Türkiye'ye yazdım cevap bekliyorum. Yurtdışı forumlarda ve youtube'da 6.0 ile ilgili videolar mevcut ve indirme linkide paylaşılmakta. Tabi ingilizce olarak.
    4-Kamera konusunda yeterli bir performans sergiliyor. Bir s6, 6s veya g4 v.s. değil ama çekilen fotolarda yeterli netlik sağlıyor. Tabi şunu da söylemek lazım birçok telefonda olan akşam kumlanma bu telefonda da mevcut
    5-Telefonun 16gb olan versiyonunu kullanıyorum. Kullanım için yaklaşık 10.5 gb lık bir alan kalıyor size. Tek hat kullanıyorum. 2.sim girişine sd kart takılabiliyor.

Şimdilik bunlara gözüme çarpanlar.

• hocam ben hepsiburadadan aldım fakat kutuda arapça yazılar falan yazıyo. şarz aletine adaptör yolladılar. türkiyeye yapılan güncelleme bizede geçerlimi kursak sıkìntı olurmu ve touc plus gibi bazı ayarlar yol , ve şarzı biraz zayıf geldi ilk gün 11 saat dayandı.

• Arapça yazılara pek takılmayın. Ülkemizde resmi olarak 1700-1800tl'ye satılan cihazı 1200'e alınca illa ki içinden çevirici ve farklı dilde yazılar çıkar :D Yeter ki elimizdeki serinin güncellemesi bir an önce gelsin. Resmi olarak satılan TR modelin variantı tam olarak nedir bilmiyorum. Kullanan arkadaşlar söylerse iyi olur. Bizdeki Gra_ul00-c433. Neredeyse bütün seriler güncelleme aldı. Hala beklemedeyiz. Aslında cihazda "Region" (bölge) değiştirmek mümkün ama karışık bir işlem. Yani cihazı avrupa yapıp anında güncelleme almak mümkün. Eğer uzun süre güncelleme gelmez ise denerim. Becerebilirsem bir rehber hazırlarım. Umarım bunlara gerek kalmaz. Yakın zamanda geleceği söyleniyor. Yabancı forumlarda çok fazla bekleyen ve dert yanan var.
    Touch Plus dediğiniz olay özel bir ekran koruyucu. Onu alırsanız tabi ki o özellik mevcut.
    Şarj için acele etmeyin. Birkaç defa doldur boşalttan sonra daha iyi olacaktır. 2700 mA batarya için bence fazlasıyla yeterli bir kullanım sunuyor.

• güncelleme ve rehberi bulunca paylaşırsanız iyi olur bekliyorum.

• yani biz türkiye rom yüklersek sıkıntı olurmu

• arkadaşlar merhaba bende 2 gün önce 16 gb beyaz gold karışımı olan mistik şampanya rengiyle aranıza katıldım birkaç yorumum ve birkaç sorum olacak
    telefon çok stabil donma kasma falan olmuyor
    ısınma derecesi çok yorsanız bile belli bi seviyede aşırı bir ısınma yok
    kamera tatmin edici derecede
    internet performansı iyi değil bu şebeke ile alakalı da olabilir emin değilim.

şimdi benim merak ettiğim iki nokta var birincisi android sistemi şarjımın yarısını yiyor sabah 6.30 da şarjdan çıkardım şu anda yüzde 22 şarj var ve pil kullanımında 1.sırada android sistemi var 2.sırada ekran süresi var bu android sisteminin bu kadar çok şarj yemesini anlamlandırmakta zorlandım biraz ikinci bi nokta bildirim yönet kısmında facebook bildirim ayarları yer almıyor mesela bunu da anlamadım birde ayarlarda uykuda iken mobil veri aktif fakat telefonu açtığımda mobil veri h+ falan yazcağına 3g yazıyor yani mobil veriyi kapatıyor sizde de durum böyle mi acaba

• Ufuknazli nickli arkadaşımızın soruları için...
    - Batarya tüketimi sıralamasını daha detaylı görmek için Gsam battery mönitör gibi bir program kurup bakınız. Stock batarya tüketimi bölümünde android sistemi denen kısım biraz genel bir toplam oluyor. Çok kafanızı takmayın.
    - Bildirim yöneticisi kısmında bende facebook var. Sizde neden öyle oldu anlam veremedim. Silip tekrar kurmayı falan deneyin.
    - Uyku modunda mobil veri kapanmaz. Bu size bağlı ayarlarla mümkün. Güç yönetimindeki seçenekleri değiştirebilirsiniz. Ben şahsen performans modda kullanıyorum :)

Dogukantzr hocam...
    Türkiyede resmi olarak satılan cihazın Ragion (bölge) kodunu bilmemiz lazım. Eğer bizim paralel ithalat cihazlarla aynı ise zaten güncelleme gelmemiştir. Farklı bir bölge cihazlara gelen güncellemeyi kendi cihazınıza kuramazsınız. Biraz sabırlı olmamız gerekecek. P8 modelinin Android 6 güncellemesi ciddi yenilikler içeriyor. Özellikle kamerada Profesyonel mod ve telefon arayüzündeki değişiklikler çok hoş. Umarım daha fazla mahrum kalmayız.

• quote:

Ufuknazli nickli arkadaşımızın soruları için...
    - Batarya tüketimi sıralamasını daha detaylı görmek için Gsam battery mönitör gibi bir program kurup bakınız. Stock batarya tüketimi bölümünde android sistemi denen kısım biraz genel bir toplam oluyor. Çok kafanızı takmayın.
    - Bildirim yöneticisi kısmında bende facebook var. Sizde neden öyle oldu anlam veremedim. Silip tekrar kurmayı falan deneyin.
    - Uyku modunda mobil veri kapanmaz. Bu size bağlı ayarlarla mümkün. Güç yönetimindeki seçenekleri değiştirebilirsiniz. Ben şahsen performans modda kullanıyorum :)

Dogukantzr hocam...
    Türkiyede resmi olarak satılan cihazın Ragion (bölge) kodunu bilmemiz lazım. Eğer bizim paralel ithalat cihazlarla aynı ise zaten güncelleme gelmemiştir. Farklı bir bölge cihazlara gelen güncellemeyi kendi cihazınıza kuramazsınız. Biraz sabırlı olmamız gerekecek. P8 modelinin Android 6 güncellemesi ciddi yenilikler içeriyor. Özellikle kamerada Profesyonel mod ve telefon arayüzündeki değişiklikler çok hoş. Umarım daha fazla mahrum kalmayız.

evet ama 2.30 saat ekran süresi yüzde 17 şarj yemiş android sistemi yüzde 18 ve şarj şu anda yüzde 9 dediğiniz programı yükledim fakat o da yükleme anından sonraki verileri gösteriyo sanırım facebook tekrar kurdum düzeldi dediğiniz gibi mobil veride ise dediğim gibi ben uykuda da sürekli açık dememe rağmen böyle bir durum oluyor.
    Birde çinden kılıf var buna özelhttp://www.banggood.com/Original-Smart-View-Window-Flip-PU-Leather-Case-Cover-For-HUAWEI-P8-p-985466.html süpariş vermeyi düşünüyorum öneriniz var mı acaba

• Telefonu yeni alan arkadaşlar için;
    İlk günden 2 gün şarjınız gitmez 1 ay kadar sonra bu sürelere ulaşmayı başarabilirsiniz. Yani ilk başlarda 10-15 saat kullanımdan sonra bitebilir. Ben alalı 1 hafta oldu ve şu anda 30-35 saat civarı kullanım süresi alıyorum(yani tam şarjdan bitmesine kadar). Ayrıca facebook,twitter v.s. kullanmadığım için bu tarz uygulamalar yüklü değil. Uygulamalar kısmından google'ın çok gereksiz olan bir kaç uygulamasını kapattım ve devre dışı bıraktım. Telefonda her şey ayrıntıları ile mevcut şahsi görüşüm ek bir temizlik v.s. programı yüklemeye gerek yok ancak gene de tercih sizin.
  • bölge değiştirme gibi şansımız varmı güncelleme almak için
  • quote:

Arapça yazılara pek takılmayın. Ülkemizde resmi olarak 1700-1800tl'ye satılan cihazı 1200'e alınca illa ki içinden çevirici ve farklı dilde yazılar çıkar :D Yeter ki elimizdeki serinin güncellemesi bir an önce gelsin. Resmi olarak satılan TR modelin variantı tam olarak nedir bilmiyorum. Kullanan arkadaşlar söylerse iyi olur. Bizdeki Gra_ul00-c433. Neredeyse bütün seriler güncelleme aldı. Hala beklemedeyiz. Aslında cihazda "Region" (bölge) değiştirmek mümkün ama karışık bir işlem. Yani cihazı avrupa yapıp anında güncelleme almak mümkün. Eğer uzun süre güncelleme gelmez ise denerim. Becerebilirsem bir rehber hazırlarım. Umarım bunlara gerek kalmaz. Yakın zamanda geleceği söyleniyor. Yabancı forumlarda çok fazla bekleyen ve dert yanan var.
    Touch Plus dediğiniz olay özel bir ekran koruyucu. Onu alırsanız tabi ki o özellik mevcut.
    Şarj için acele etmeyin. Birkaç defa doldur boşalttan sonra daha iyi olacaktır. 2700 mA batarya için bence fazlasıyla yeterli bir kullanım sunuyor.

hocam türkiye cihazlarına güncelleme gelmiş çoğu bölgenin güncellemesi de gelmiş yada kurulumları mevcut fakat benim aldığım adam gittigidiyordaki cepport dubaiden getirdiğini söyledi ul00 c433b183 benimkinin kodu ve bunlara herhangi bişe gelmemiş bölge değiştirme ile alakalı bişe bulamadım buldysanız paylaşır mısınız olmadı biz deneyelim ortak bir çözüm bulalım

I don't know why huawei dont focus on asian and african device model she focus and work only for the europeen and american model i have a c433 model and i am stuck on lollipop 5.0.1 but the german people they are on 6.0.1 marshmallow its a shame. I bought the phone 430 dollars but i didn't recive any update thanks.

adam baya öfkelenmiş avrupa ve amerika cihazlarına gelen güncellemelerin asya ve afrika cihazlarına gelmemesi ile ilgili xda da yazılan bir yorum bizim modeller için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ufuknazli -- 16 Nisan 2016; 21:49:24 >

• Bölge değiştirmenin zor bir işlem olacağını pek sanmam ama sorun bizim cihazlar için fazla meraklı geliştiricilerin olmaması. Umarım bir kaç işten anlayan el atar duruma ya da bir an önce alırız güncellemeyi. Cihaz için henüz custom rom bile yok. Android 5,6,7,8... olması umurumda değil ama yeni eklenen modları ve yeni kullanıcı arayüzünü kullanmak istiyorum. Severek ve beğenerek kullandığım şu cihazdan soğumak istemiyorum.
  • Bölge değiştirmeyi biri anlatsın bulamadım tam olarak ne oluyor imedi bölgesimi google play bölgesimi
  • Bölge değiştirmek anladığım kadarıyla başka bölge romundan boot img flashlayarak yapılan bir işlem. Bootloader kilidini falan açmak gerekecektir... Uzun ve meşakkatli bir iştir kesin. Bir rehber olmadan yapabileceğimi sanmıyorum. Brick olabilir cihaz.
  • hocam bildiğin bi konu falan varmı deneyelim

• Batarya performansı nasıl? Ekran süresi ne kadar alıyorsunuz arkadaşlar?

• Beyler bende bunu alcam.
    1359 tl bizdeuygun da önceki telimide ordan almıştım.
    Amaa bu telefonun ithalatçı garantili Gold rengi yok mu ya

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.