Şimdi Ara

HUAWEI P30/P30 PRO/P30 LİTE ANA KONU & Kullanıcılar Kulübü (424. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.466
Cevap
107
Favori
652.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 422423424425426
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: simsar2

Bencede androidde huawei veya samsungtan şaşmıyacaksın ios sa iphone zaten,bunlar cihazı aldıktan sonra destek verir oppo yorumlarına bakıyorum resmi sayfalarından face ve instagramdan şikayet çok boşuna sektörde lider değil huawei samsung gibi markalar ha bende birde samsung cihaz var ucuz ona da samsung güncelleme vermiyor doğru dürüst huawei en az ayda bir veriyor güvenlik güncellemesi de olsa.

Evet, huawei gerçekten aşmış. Note 20 cihazıma huaweri tarayici yükledim. Hms bazlı olduğu için bazi problemler gördüm. Zaten google playde yok tarayicilari. App galleryde var. Cihazıma huawei HMS servisleri yükledim. Tarayicida bazi sorunlar gördüm. Kendi cihazlarinda sorun yok. Sorunu maille anlattim. Adamlar bunun için benle maille iletişime geçtiler kisa zamanda. Sonra bu konu için beni aradilar. Ulaşamadilar, benden özel numarami ve iletişime geçmek için numarami istediler. Yani destek vermek adina ben değil onlar kovaliyor. Ben bir defa yazdim, adamlar bana ulaşmak için her yolu denediler.. gerisini düşünün.

Ayrica huawei ürünleri çok kaliteli. Mağazalarda huawei notebook, tabletleri inceleyin hemen kendini gösteriyor kalite tasarim farki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 9metal_99 9 kullanıcısına yanıt
    Neyi ne olduğu belirsiz derken? Xiaomi şuan dünyada 3. Sırada pazar payına sahip bir markadır. Keza Türkiye de lansman yapacak kadar ülkeye yatırım yapmaktadır. Diğer markalarda sadece Türkiye ye yatırım yapmadıkları için siz duymamış olabilirsiniz. Bu neyi ne olduğu belirsiz anlamına gelmez. Huawei konusunda çok memnun olduğum için size katılıyorum. Ancak Samsung Türkiye piyasasında tam bir sömürü politikası güdüyor. ABD piyasasında aynı model yüksek işlemciyle satılırken, Türkiyede düşük işlemci kullanılıyor.
  • Mostonur M kullanıcısına yanıt
    Hocam bu tüm Avrupa ve Çin ile G Kore hariç Asya'nın sorunu. Bize ve Hindistan'da özel muamele değil yani.

Ama dediğinizde yerden göğe kadar haklısınız. Kirin 970'e Lite versiyon diye üretilmiş Exynos9611 denen 3 yıllık çipseti A50'ye M31'e koyarsan millet isyan eder.

Bakınız Samsung biraz daha işin farkına varmış olacak ki A52 ile A72 direkt S720G, 5G versiyonları da artık büyük ihtimal S765G ile gelecek.

Ama Xiaomi ile Huawei gerçekten farklı dünyaların üreticileri. Adamlar Redmi ile Poco markasını içinden çıkardı ama Xiaomi tamamen Redmi serileriyle biliniyor. Asıl cihazları Mi Note XXX Mi XX bilinmiyor malesef. Bundan bu ön yargı oluşuyor

Ayrıca bir not daha ekleyeyim Apple 7 8 yıl önce neydi ise Xiaomi şu an o. Reseller satıcılarla anlaşmış kendi resmi girişini yaptı dememiz saçmalık olacaktır. Reseller şeklinde yetki kazanan Cepport ile Evofone bayiler açabiliyor. Apple da Türkiye'ye resmi girişini yapmadan önce bu şekilde Reseller firmalar ile anlaşıyor idi.

Bu Huawei ile Oppo'nun hizmet anlayışına ters. Hele de Oppo ki firmanın aynı Huawei gibi yegane amacı TR piyasasını domine etmek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Sierra -- 3 Ocak 2021; 10:53:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mostonur

Neyi ne olduğu belirsiz derken? Xiaomi şuan dünyada 3. Sırada pazar payına sahip bir markadır. Keza Türkiye de lansman yapacak kadar ülkeye yatırım yapmaktadır. Diğer markalarda sadece Türkiye ye yatırım yapmadıkları için siz duymamış olabilirsiniz. Bu neyi ne olduğu belirsiz anlamına gelmez. Huawei konusunda çok memnun olduğum için size katılıyorum. Ancak Samsung Türkiye piyasasında tam bir sömürü politikası güdüyor. ABD piyasasında aynı model yüksek işlemciyle satılırken, Türkiyede düşük işlemci kullanılıyor.

Çünkü çok model var ve ucuz satıyor. Kalite yok. Stabilite yok. Mağazada mi10 denedim, anı zamanda diğer cihazları. Sıralamada sonuncu. Kamerası iyi olabilir ama mesela iki parmakla zoom yapiyorum stabil değil. Aynı denemeyi Huawei cihazda yapiyorum yağ gibi kayiyor.

Samsung kendi işlemcisini üretiyor, tabiyki ürettiğini kullanacak. iyi yada kötü. Ticaret yapiyor. Başka ülkelere SD işlemci koyuyor ama bunu keyfine göre yapmiyor. Amerika güvenlik endişesiyle huawei gibi kendi işlemcisini ileri düzeyde (5G) kullananlara izin vermiyor. Bunun temel nedeni bu. Herkes bunu ABD'ye ayricalik taniyor gibi düşünüyor ama sebep bu değil. Amerika izin verse orayada kendi işlemcisini satar. Herşey para ve kar için yapiliyor. işlemcisi SD islemci kadar iyi değil. Kendi ülkesine ve bazi ülkelere iyisini kullaniyor. Bazi ülkelere mecburiyetten kullaniyor(ABD). Ama genel olarak dünya çapinda kendi islemcisini kullaniyor. Yarı maliyetle ürettigim ürünü neden satmim.

• 9metal_99 9 kullanıcısına yanıt
    Ben gördüğün eksikliklerin model bazında olduğunu düşünüyorum. Örneğin p30 kullanıyorum. Fotoğraf çekimi ne kadar iyise, video çekimi o kadar kötü. Kulaklık girişi başarısız. Samsung telefonlarda amoled ekran yanması vakaları vb. Bunlar kalitesiz olduklarını göstermiyor. Hepsinin artı ve eksi yönleri var kanımca.
    Samsung kendi politikasında haklıdır haksızdır ayrı mevzu. Burası satıcı değilde kullanıcı kulübü. Dolayısıyla kendi ülkesinde sd kullanıp burda exynos kullanması tüketici bazında eksi puandır ve bunu belirttim. Nasıl apple ve xiaomi şarj cihazı vermiyorsa o firmalarda bence tercih edilmemeli. Onların politikaları onları bağlar. Ancak seçim hakkı bizimdir.
  • Arkadaşlar bu Bluetooth kulaklıkta sesi arttırma şansımız varmı iphone dan sonra çok kötü satasıım var telefonu
  • Its Payne kullanıcısına yanıt
    Kulaklığın markası ne hocam?
    Merhaba.

Bluetooth kulaklık ses çıkışı ile hiç sorun yaşamadım. Hatta ses gayet fazla bile geldiği için her zaman maksimum san 3 tık kısığa kadar açarım en fazla.

Tam sorununuz nedir?
  • P30 için ekran koruyucu tavsiyeniz varmidir... Ben n11 den ucuz olanlarından aldım cebime koyuyorum çıkartıyorum bakıyorum çatlak sizin kullandığınız aldığınız memnun olduğunuz ekran koruyucu varmidir...
    Temperli cammi yoksa nanomu alayım?
  • onur5545 kullanıcısına yanıt
    Kulaklıgım jbl 450bt İPhone kullanırken bangır bangır gelen ses huawei geçtikten Sonra şuan metroda bütün sesleri duyuyorum neredeyse %35 ses kaybı var
    Alla alla.

Jak çıkışının zayıf olduğu konusunda çoğu insanla hemfikirim ama o tarz büyük bir Bluetooth kulaklık ile denemedim şahsen. En son akg y400 ile denemiştim. Ama o cihazda aktif gürültü giderme vardı. Tam anlayamadım herhalde.
  • Merhaba arkadaşlar,

Çoğu android cihazi kullandıktan sonra yine p30 pro ya geri dönüş yaparak aranıza katıldım:)

HUAWEI P30/P30 PRO/P30 LİTE ANA KONU & Kullanıcılar Kulübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxi6161 -- 12 Ocak 2021; 17:38:19 >
  • Nasıl yani süreç nasıl oldu başından anlatır mısın? Hangi cihazdan geçtin daha önce p30 pro kullandın mı?

Cihazın geliştirici seçeneklerini açıp orda mutlak ses diye bir ibare var onu açın daha sonra cihazı bluetooth tan tekrar kurulum yapın ses istediğiniz seviyeye gelicektir airpods kullanıyorum iphonedan geçiş yapmıştım aynı sorunu bende yaşıyordum düzeldi.
  • harmonyoa kullanıcısına yanıt
    Hocam sağolasın hallettim süper oldu allah ne muradın varsa versin😁😁😁
    Rica ederim ne demek ben baya uğraşmıştım bu yüzden telefonu satıcaktım böyle saçma bişey var açınca ses seviyesi normale dönüyor
  • bcakirr B kullanıcısına yanıt
    Lensun alabilirsin hocam. Nanodur kendisi. İnternetten sipariş verebilirsin. Uygulamasıda oldukça rahat. Nano ve çok esnek hemde sağlam. İlk uyguladığında kabarcık kalırsa da endişelenme. 12 saat içinde hiçbirşey kalmıyor. Hissiyatı iyi. Rengi de kesmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mostonur

Lensun alabilirsin hocam. Nanodur kendisi. İnternetten sipariş verebilirsin. Uygulamasıda oldukça rahat. Nano ve çok esnek hemde sağlam. İlk uyguladığında kabarcık kalırsa da endişelenme. 12 saat içinde hiçbirşey kalmıyor. Hissiyatı iyi. Rengi de kesmiyor.
    toz, kılcal toz bırakmadan ekran koruyucuyu takmak bütün mesele bu :/ :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • harmonyoa kullanıcısına yanıt

peki bu bütün huawei cihazlar için geçerli mi?

• 
Sayfa: önceki 422423424425426
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.