Şimdi Ara

Huawei P20 Pro [ANA KONU] (320. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.469
Cevap
113
Favori
542.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 318319320321322
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ayarlar, Sistem gezintisi, Sanal gezinti çubuğu ve bunun hemen altındaki ayarlar kısmında istediğiniz seçenek mevcut

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Huawei ile mailleşmeme rağmen (imei bilgilerini falan istediler yolladım) halen güncelleme gelmedi

Bende firmware finder ile kendim güncelledim pie 9 u. Yaklaşık 1 saatte download edip kurdum. Beklemekten benim gibi bunalan arkadaşlara tavsiye ederim bu yöntemi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quantum_aso -- 30 Aralık 2018; 21:4:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: quantum_aso

Huawei ile mailleşmeme rağmen (imei bilgilerini falan istediler yolladım) halen güncelleme gelmedi

Bende firmware finder ile kendim güncelledim pie 9 u. Yaklaşık 1 saatte download edip kurdum. Beklemekten benim gibi bunalan arkadaşlara tavsiye ederim bu yöntemi
    en son çalışmıyordu hocam güncelleme mi geldi

• 3X optik zum, 2.4mm (35mm karşığı 80mm), f:2.4 1/200, ISO:50
    Huawei P20 Pro [ANA KONU]
  • quote:

Orijinalden alıntı: kyaman06

en son çalışmıyordu hocam güncelleme mi geldi

Alıntıları Göster
    bugün denedim ilk kez direkt oldu, öncesine çok hakim değilim hocam malesef.

güncelleme sırasında fotoda çektim paylaşıyorum...

Huawei P20 Pro [ANA KONU]Huawei P20 Pro [ANA KONU]
  • BlackberryBB kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Bu özellik çok daha kullanışlı... :)
  • Telefonla arama yaparken arkada eger kişinin resmi yoksa dağ resmi çıkıyor, bu resmi değiştirebiliyormuyuz?

• quantum_aso Q kullanıcısına yanıt
    Telefondaki veriler ( fotoğraf müzik v.b dosyalar ) siliniyor mu ?

Bilgisayar üzerinden nasıl yaptınız ve ayrıca verıler sılındımı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: TrCondor

Telefondaki veriler ( fotoğraf müzik v.b dosyalar ) siliniyor mu ?
    Silinmedi

anlatsan nasıl yaptığını fotğrafta bilgisayar falan bende yok yukarda bi arkadaş anlatmış o şekilde mi yaptın sende

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

bugün denedim ilk kez direkt oldu, öncesine çok hakim değilim hocam malesef.

güncelleme sırasında fotoda çektim paylaşıyorum...

Alıntıları Göster
    Bu CLT09 modelinde çalışmıyor hala clt 29 modelinde çalışıyor
  • TrCondor T kullanıcısına yanıt
    anlatıyorum hocam;

* önce firmware finder programını çektim. link paylaşmak yasakmı bilmiyorum burada konusu var linkte var indirebilirsiniz programı (https://forum.xda-developers.com/huawei-p20-pro/how-to)
    * telefonun versiyonuna göre (bendeki clt-l09) "common base" bölümündeki search ile (ben clt-l09 yapıp enter a bastım) ilgili firmwareler döküldü.
    * burda birden çok sürüm çıkacak karşınıza hangisinin doğru olduğunu öğrenmek için versiyon 9.00 a ait (sol tarafta isimleri mevcut) bir firmware in change log bölümüne 1 kere tıklayıp sağ tık ile copy yapıyoruz.
    * programda yukarıdaki ana butonlarda sağdan 3 üncü bölüme (.... firmware checker bölümü) basıyoruz. "specify to link firmware" bölümüne kopyaladğımız change log u yapıştıyoruz. daha sonra imei numaramızı alt bölüme yapıştırıp check ediyoruz. program imei miz ile change logu karşılaştırıyor ve firmware ile uyumlumu bize bildiriyor. uyumsuz ise listeden başka seçip aynı işlemi uyumlu diyene kadar tekrar ediyoruz.
    * uyumlu firmware i bulunca "specify to link firmware" e yapıştırdığımız bölümü yine kopyalıyoruz. sağdan 4.üncü menü "dns update" basıyoruz. ilk bölüme kopyaladığımız yazısı yapıştıyoruz. register a basıyoruz. herşeyimiz kaydoldu. "copy dns to clipboard" basıyoruz

gelelim pc de neler yapıyoruz bu kısma

ben laptop kullandım. nedenini aşağıda yazacağım.

* öncelikle laptop kullandığımı hatırlatayım. laptopı internete kablolu ağ ile bağladım (lan ile). dns ayarlarını (https://support.opendns.com/hc/en-us/articles/228007207-Windows-10-Configuration) buradaki gibi yaptım.
    * daha sonra windows 10 da bulunan "mobile hotspot" bölümüne gittim. laptopın landan aldığı interneti laptopın wireless adaptörü ile yayın yapacağız. hotspot ile yayın oluşturdum (çok kolay tek tıkla açıp kapatabiliyorsunuz ayar çok basit). oluşturduğum bu hotspot dns ini (wifi bölümünde görünüyor) üstte en son bölümde kopyaladığım dns i girdim. tamam dedim çıktım. artık laptopın lanı ile aldığım interneti, üst kısımda anlattığım ve kopyaladığım dns ile yayınlıyorum (bu yüzden laptop kullandım) bu olayı modem ilede yapabiliyorsunuz ama ben uğraşmadım açıkçası.
    * telefonu erecovery modunda açıyoruz( teli kapatıp ses açma düğmesine basılı tutup veri kablosunu takıyorsunuz, youtube da anlatım var)
    * burda çeşitli menüler ile açılacak telefon, güncellemeyi seçiyoruz.kablosuz ağa bağlanmaya çalışıyor ve bağlanıyor. iptal edip laptopdan yayın yaptığınız kablosuz ağı seçiyorsunuz.
    * ve mutlu son, bir üst mesajımda paylaştığım fotodaki gibi 9 sürüm inmeye başlıyor.

benim telefonumda hiçbir bilgi silinmedi. ama siz yedeklerinizi almayı unutmayın ne olur ne olmaz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: okanic

Bu CLT09 modelinde çalışmıyor hala clt 29 modelinde çalışıyor

Alıntıları Göster
    clt 29 yazdığına bakmayın telefonumun ekranında
    telefonum clt09
  • okanic kullanıcısına yanıt
    hatta fotoda koyayım
    neden güncellerken clt29 yazdı bilemiyorum...

• Kurdum dload yöntemi ile...

• quote:

anlatıyorum hocam;

* önce firmware finder programını çektim. link paylaşmak yasakmı bilmiyorum burada konusu var linkte var indirebilirsiniz programı (https://forum.xda-developers.com/huawei-p20-pro/how-to)
    * telefonun versiyonuna göre (bendeki clt-l09) "common base" bölümündeki search ile (ben clt-l09 yapıp enter a bastım) ilgili firmwareler döküldü.
    * burda birden çok sürüm çıkacak karşınıza hangisinin doğru olduğunu öğrenmek için versiyon 9.00 a ait (sol tarafta isimleri mevcut) bir firmware in change log bölümüne 1 kere tıklayıp sağ tık ile copy yapıyoruz.
    * programda yukarıdaki ana butonlarda sağdan 3 üncü bölüme (.... firmware checker bölümü) basıyoruz. "specify to link firmware" bölümüne kopyaladğımız change log u yapıştıyoruz. daha sonra imei numaramızı alt bölüme yapıştırıp check ediyoruz. program imei miz ile change logu karşılaştırıyor ve firmware ile uyumlumu bize bildiriyor. uyumsuz ise listeden başka seçip aynı işlemi uyumlu diyene kadar tekrar ediyoruz.
    * uyumlu firmware i bulunca "specify to link firmware" e yapıştırdığımız bölümü yine kopyalıyoruz. sağdan 4.üncü menü "dns update" basıyoruz. ilk bölüme kopyaladığımız yazısı yapıştıyoruz. register a basıyoruz. herşeyimiz kaydoldu. "copy dns to clipboard" basıyoruz

* öncelikle laptop kullandığımı hatırlatayım. laptopı internete kablolu ağ ile bağladım (lan ile). dns ayarlarını (https://support.opendns.com/hc/en-us/articles/228007207-Windows-10-Configuration) buradaki gibi yaptım.
    * daha sonra windows 10 da bulunan "mobile hotspot" bölümüne gittim. laptopın landan aldığı interneti laptopın wireless adaptörü ile yayın yapacağız. hotspot ile yayın oluşturdum (çok kolay tek tıkla açıp kapatabiliyorsunuz ayar çok basit). oluşturduğum bu hotspot dns ini (wifi bölümünde görünüyor) üstte en son bölümde kopyaladığım dns i girdim. tamam dedim çıktım. artık laptopın lanı ile aldığım interneti, üst kısımda anlattığım ve kopyaladığım dns ile yayınlıyorum (bu yüzden laptop kullandım) bu olayı modem ilede yapabiliyorsunuz ama ben uğraşmadım açıkçası.
    * telefonu erecovery modunda açıyoruz( teli kapatıp ses açma düğmesine basılı tutup veri kablosunu takıyorsunuz, youtube da anlatım var)
    * burda çeşitli menüler ile açılacak telefon, güncellemeyi seçiyoruz.kablosuz ağa bağlanmaya çalışıyor ve bağlanıyor. iptal edip laptopdan yayın yaptığınız kablosuz ağı seçiyorsunuz.
    * ve mutlu son, bir üst mesajımda paylaştığım fotodaki gibi 9 sürüm inmeye başlıyor.

benim telefonumda hiçbir bilgi silinmedi. ama siz yedeklerinizi almayı unutmayın ne olur ne olmaz...
    Hocam Firmvare Finder for huawei programı değil mi bahsettiğiniz program google play den indirdim sürüm seçiyorum model numaram çıkıyor fakat sürüm seçme ekranına dönüyor ne yaptıysam olmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: okanic

Hocam Firmvare Finder for huawei programı değil mi bahsettiğiniz program google play den indirdim sürüm seçiyorum model numaram çıkıyor fakat sürüm seçme ekranına dönüyor ne yaptıysam olmadı

Alıntıları Göster
    Arkadaş pc den yükledim diyor hocam.
    Huawei programı değil bir tür üçüncü parti program gibi düşünebilirsiniz.

link :https://pro-teammt.ru/firmware-finder-en/
  • quote:

anlatıyorum hocam;

Hocam pc ye kurulan uygulamaymış onu kurdum fakat bütün 9.0 sürümleri check ettim hep error yazıyor hiçbiri uymadı siz hangisini kurmuştunuz
  • clt-l29 diyor uyumlu mu yani

• 
Sayfa: önceki 318319320321322
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.