Şimdi Ara

Huawei P20 Pro [ANA KONU] (79. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
10.469
Cevap
113
Favori
542.609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Özel msj attım hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • p20 proyu gezide kullandım deli gibi fotoğraf çektim. çekerken çok keyif aldım.

40mpde yakınlaştırma yok ancak gündüz çok net ve ayrıntılı çektiğini farkettim. dileğiniz gibi kırpın. 20mp tek renk kamerasında diyafram değerini değiştirerek enfes bokehler elde edebiliyorsunuz. karanlık ortamda ekran projeksiyon yansıtmasında 3x de gayet net fotoğraflar aldım. Ancak belge taraması moduna geçer ve acele ederseniz çektiğiniz karenin daha küçük bir alanını kırpıp kaydedebiliyor (bazen). Al kapatarak çözebilirsiniz. Al genel olarak olayı çok güzelleştirse de bazen kapatmak lazım, saçmalayabiliyor. normal manuel modda da kafalar karışmadan daha iyi çekebiliyorsunuz.

Karanlık ortam videoları da net ve güzeldi ama fotograf kalitesinden geri gibi. Gece modu kullanımı hareketsiz manzaralarda ve 5snye sabreden kişiler için profil fotoğraflarında gayet güzel sonuç aldım. hareket olan gece sokak fotoğraflarında insanları veya objeleri tölere edebiliyor ama elinizi olabildiğince sabitlemeniz lazım. tripot kullanırsanız enstanteni 15 sn ve üstüne çıkartıyor daha güzel sonuç verebiliyor. ancak çok hareket varsa biraz sıkıntı (hareketli obje ve insanlar vb..).

Kullanımı ve fotoğraf sonuçları dslr makine kullanan beni mennun etti. küçük bir makine ile güzel sonuçlar alabildim. telefona güvenip fotograf makinesini yanıma almamıştım, üzülür müyüm dedim ancak üzülmedim. hele ki fotograf makinelerinin ağırlığından feragat etmiş oldum:)

kendi yorumlarımı yazdım, keyifle fotoğraf çekmeniz dileğiyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazy_memocih -- 25 Haziran 2018; 18:41:44 >
  • crazy_memocih kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam. Arada bu telefonla daha güzel foto çekmemiz için ufak tüyolar verirseniz memnun oluruz :) belli ki biliyorsunuz bu işi

• ysertac kullanıcısına yanıt
    profesyonel fotoğrafçı değilim ama keyifle fotoğraf makinemi kullanırım. gördüklerim; night modu elde tutarak çekecekseniz 5sn boyunca olabilidiğince titretmeden çekmek lazım ve kadrajda hareketli objeler az olmalı (insan, araba, hayvan vs.).

enstanten ışığın sensore girme süresidir basitçe. foto. makinesinde 1/100 - 1/200 snler elde çekimler için uygundur. yani saniyenin 100de biri 200de biri bu sürelerde titretmeden anında fotoğrafı çekersiniz. ancak ışık çok daha kısa bir süre sensöre geldiğinden hele karanlık ortamda yeterli ışık alınamaz ve fotoğraf karanlık çıkar. bu sorunu çözmek için ya yazılımsal ISO değeriyle oynanır, aydınlatılır, diyaframla oynanır (göz pupili gibi ışığın girdiği açıklık) ya da tripod gibi kamerayı sabitleyip enstanteni 1sn, 2sn, 10sn gibi yüksek saniyelere getirip (sensor ışığı daha fazla aldığından) daha aydınlık ve net fotoğraflar elde edilir. bu yüksek sürelerde fotoğraf el ile çekilse titreşim olursa tamamen bulanık çıkar.

buna göre p20 pro ile gece manzara çekilebilir ama sokakta araba geçerken çekerseniz araba tüm yol boyunca flu, hareketli gözükür. Işık oyunları böyle yapılıyor, yol boyunca araba ışıkları bir çizgi halinde görünmesi gibi. tripod yardımı ile p20 proyu kullanırsanız bu süre daha da uzuyor 17snlere kadar çıkıyor, böylelikle daha fazla ışık çekmiş oluyor ve fotoğrafı daha aydınlık görebiliyoruz.

-daha fazla kısmından tek renk özelliği çok güzel yıllardır huawei bu konuda konuşuldu. harbiden güzel siyah-beyaz fotoğraf çekiyor. tek renkteyken açıklık derseniz potre gibi anladığım çoğunlukla yazılımsal bokeh (arka planı flulaştırma) uyguluyor. Açıklık özelliğini kullanırsanız ben en çok bunu beğendiğim. bir fotoğraf çekiyorsunuz 20mplik daha sonra odaklandığınız yer dışını istediğiniz kadar bulanıklaştırıyor bokeh ekliyorsunuz ama uygulamalarla yapılanlardan çok daha güzel yapıyor. enfes fotoğraflar çıkabilir:)
    -3x de çok başarılı (bence) hem fotograf hem videoda karanlık ortamda bile üzmüyor, başarılı.
    -iso değerleriyle oynadım ama bir fotoğraf makinesi değil bu anlamda güçlü değil ancak çoğu telefondan da iyidir diye düşünüyorum.
    -3d panorama bence güzel ama insan tam bir üç boyut bekliyor bu biraz video çekimi gibi.
    -filigran ile resme konum yazı vs ekleebiliyorsunuz instagram gibi.
    -Al, yemek fotoğraflarını cafcaflı çekiyor göze hitap hale getiriyor, yeşilliği çok abartıyor ama insanın yine de hoşuna gidiyor.
    -arka kamerada bu kadar özellik varken ön kamerada çoğu kısıtlı. bu üzücü ama bazen inanılmaz keskin çekiyor çoğunlukla netlik bozuk çekiyor anlam veremiyorum bu işe.

yanlışlarım affola. sizin de bulduğunu farklı güzellikler varsa yazarsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazy_memocih -- 25 Haziran 2018; 22:11:32 >
  • Merhaba

Telefonda lokasyon bulucu, konum takip programı kurulu.

Fakat konumumu güncellemiyor program. Tüm izinleri, pil izinlerini verdim. Manuel kontrol seçip tümünü aktif ettim. Ama olmuyor. Hangi özelliği de açmam lazım acaba?

• Arkadaşlar otomatik güncelleme kapalı olmasına rağmen Facebook'u her zaman güncelliyor. Bunun sebebi nedir? Sinir oldum. Her zaman 300 mb indiriyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ß@R!$

Arkadaşlar otomatik güncelleme kapalı olmasına rağmen Facebook'u her zaman güncelliyor. Bunun sebebi nedir? Sinir oldum. Her zaman 300 mb indiriyor...
    Facebook ayarlarını bi kontrol edin, orada sadece WiFi seçeneği olması lazımdı

• quote:

Orijinalden alıntı: crazy_memocih

profesyonel fotoğrafçı değilim ama keyifle fotoğraf makinemi kullanırım. gördüklerim; night modu elde tutarak çekecekseniz 5sn boyunca olabilidiğince titretmeden çekmek lazım ve kadrajda hareketli objeler az olmalı (insan, araba, hayvan vs.).

enstanten ışığın sensore girme süresidir basitçe. foto. makinesinde 1/100 - 1/200 snler elde çekimler için uygundur. yani saniyenin 100de biri 200de biri bu sürelerde titretmeden anında fotoğrafı çekersiniz. ancak ışık çok daha kısa bir süre sensöre geldiğinden hele karanlık ortamda yeterli ışık alınamaz ve fotoğraf karanlık çıkar. bu sorunu çözmek için ya yazılımsal ISO değeriyle oynanır, aydınlatılır, diyaframla oynanır (göz pupili gibi ışığın girdiği açıklık) ya da tripod gibi kamerayı sabitleyip enstanteni 1sn, 2sn, 10sn gibi yüksek saniyelere getirip (sensor ışığı daha fazla aldığından) daha aydınlık ve net fotoğraflar elde edilir. bu yüksek sürelerde fotoğraf el ile çekilse titreşim olursa tamamen bulanık çıkar.

buna göre p20 pro ile gece manzara çekilebilir ama sokakta araba geçerken çekerseniz araba tüm yol boyunca flu, hareketli gözükür. Işık oyunları böyle yapılıyor, yol boyunca araba ışıkları bir çizgi halinde görünmesi gibi. tripod yardımı ile p20 proyu kullanırsanız bu süre daha da uzuyor 17snlere kadar çıkıyor, böylelikle daha fazla ışık çekmiş oluyor ve fotoğrafı daha aydınlık görebiliyoruz.

-daha fazla kısmından tek renk özelliği çok güzel yıllardır huawei bu konuda konuşuldu. harbiden güzel siyah-beyaz fotoğraf çekiyor. tek renkteyken açıklık derseniz potre gibi anladığım çoğunlukla yazılımsal bokeh (arka planı flulaştırma) uyguluyor. Açıklık özelliğini kullanırsanız ben en çok bunu beğendiğim. bir fotoğraf çekiyorsunuz 20mplik daha sonra odaklandığınız yer dışını istediğiniz kadar bulanıklaştırıyor bokeh ekliyorsunuz ama uygulamalarla yapılanlardan çok daha güzel yapıyor. enfes fotoğraflar çıkabilir:)
    -3x de çok başarılı (bence) hem fotograf hem videoda karanlık ortamda bile üzmüyor, başarılı.
    -iso değerleriyle oynadım ama bir fotoğraf makinesi değil bu anlamda güçlü değil ancak çoğu telefondan da iyidir diye düşünüyorum.
    -3d panorama bence güzel ama insan tam bir üç boyut bekliyor bu biraz video çekimi gibi.
    -filigran ile resme konum yazı vs ekleebiliyorsunuz instagram gibi.
    -Al, yemek fotoğraflarını cafcaflı çekiyor göze hitap hale getiriyor, yeşilliği çok abartıyor ama insanın yine de hoşuna gidiyor.
    -arka kamerada bu kadar özellik varken ön kamerada çoğu kısıtlı. bu üzücü ama bazen inanılmaz keskin çekiyor çoğunlukla netlik bozuk çekiyor anlam veremiyorum bu işe.

yanlışlarım affola. sizin de bulduğunu farklı güzellikler varsa yazarsınız.
    yoğunluktan mailden maile düşük mb resimleri göndermiştim. Bilgi olsun diye paylaşıyorum pek fikir vermez ama ynede paylaştım.Huawei P20 Pro [ANA KONU]
  • Arkadaşlar merhaba iyi akşamlar

Ben yıllar boyunca ıphone nin 3 den 6 ya kadar olan tüm modellerini kullandım.

Şuanda da 6 kullanıyorum. Ancak bir süredir p20 pro yu takip ediyorum ve hemen hemen internette

bulduğum gördüğüm tüm testlerini izledim.

Genel olarak testlerde olumsuz bir yoruma rastlamadım. Fotoğraf kalitesinden bahsetmiyorum bile tüm rakiplerini ezip geçiyor.

Şimdi asıl alıp almama konusunda terettüd ettiğim nokta şu yukarıda da belirttiğim gibi yıllardır Ios kullanıcısıyım

Kısa bir süre ilk çıktığında Sony Xperia İon kullandım ve bir daha Andoroid kullanmam dedim. Andoroid cihazlarda

belirli bir süre sonra güncelleme yayınlanmıyor ve mal gibi kalıyorsun bir de menüler arasında kayboluyorsun

Arkadaşlar mutlaka içinizde daha önce Ios kullanmış vardır.Sonuçta Xperia dan bu yana teknoloji oldukça gelişti

Iphoneden sonra bu telefon alınırmı ? Aldığım telefonu en az 3-4 sene kullanırım. Örnek veriyorum bundan 2 sene sonra da

güncelleme desteği sunarmı ?
  • son_samuray kullanıcısına yanıt
    Bu telefon yazılım olarak iphone en çok benzeyen telefon

3 gün zorluk çeker 4. Gün oh be dünya varmış dersiniz.

forrestt'in dediği gibi iphone çok benziyor ben de geçişte çok zorlanmadım. ikonlar bile benzer hatta aynı gibi. hızla alıştım yine de 2-3 gün bi garipsersin alışırsın bence.
  • Bugün ilk defa 15 saat kullanıma 5.30 ekran süresi aldım.

Merak eden arkadaşlar için ilk %50 3g ile dışarda ikinci %50 Wifi ile evde kullanıldı. İlk %50 ile ikinci %50 arasında 1.30 ekran süresi farkı var ikinci %50 daha çabuk bitiyor. Stabil değil hiçbir şekilde. Sebebini bilmiyorum.

Huawei P20 Pro [ANA KONU]

• Arkadaşlar değerli yorumlarınız için teşekkürler

Peki diğer bir sorum güncelleme desteği Sony zamanında

herhalde ilk sene sonunda güncelleme desteğini sonlandırmıştı.

Bu cihazda da aynı sorunu yaşarmıyım. Beni en çok bu konu düşündürüyor.

Birde Ankara da girdiğim hiç bir Vodafone mağazasında bu cihazı incelemek için bulamadım.
    Selamlar hocam şimdi huawei nin yazılım desteği konusunda ne kadar güncelleme veriyor bilmiyorum bende ilk defa huawei telefon kullanıyorum ama benim değinmek isteğim nokta apple nin yazılım desteği, herkes bilir applenin eski telefonlarına da güncelleme verdiğini ama bu güncellemeler ne kadar başarılı tartışılır mesela ios 11 iphone 5 te 6 da ne kadar verimli çalışıyor.
    Kanaatimce iphone 6 ve önce ios 10 ile daha stabildi tabi siz iphone6 dan kullanıcısısınız güncelleme yaptıysanız siz daha iyi bilirsiniz eskiye nazaran daha iyi mi kötü mü olduğunu.
  • Bu markanın hiçbir şeyi sağlam değil, üstelik kullanılan yazılım türü her türlü veri hırsızlığına açık, zaten firmanın kendiside cıhazları üzerindeki yazılım ile bir şekilde sizin hakkınızda casusluk yaptığı da geçen sene skandal olarak ortaya çıkmıştı. Hala bu cıhazların ülkemizde satılıyor olması üzücü.

• quote:

Orijinalden alıntı: harti212

Bu markanın hiçbir şeyi sağlam değil, üstelik kullanılan yazılım türü her türlü veri hırsızlığına açık, zaten firmanın kendiside cıhazları üzerindeki yazılım ile bir şekilde sizin hakkınızda casusluk yaptığı da geçen sene skandal olarak ortaya çıkmıştı. Hala bu cıhazların ülkemizde satılıyor olması üzücü.
    Bence bu yanıtı yazdığınız bilgisayarı da kullanmayı bırakın, o da casus yazılım barındırabiliyor, her yer çok tehlikeli.. webcam'i bantla kapattınız umarım, facebook hesabınız varsa hemen durdurun, gmail'nizi de silin, gerçekten. hemen yapın sizi düşünüyorum ben.
  • P20 ye 3400 mah batarya koymuş mate 10 pro 4000 mah ile daha iyi süreler sunuyor ve benzer fiyatta satılıyor. P20 nin mate 10 prodan üstün yanı var mı sizce?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-BB2CECC18

P20 ye 3400 mah batarya koymuş mate 10 pro 4000 mah ile daha iyi süreler sunuyor ve benzer fiyatta satılıyor. P20 nin mate 10 prodan üstün yanı var mı sizce?
    Açıkçası arada kalsam doğrudan mate on pro alırdım. bence p20'den daha şık, neredeyse aynı donanım var.
  • Forrestt. kullanıcısına yanıt
    Deneme maksatlı cihazın 2. şarjında %39 da ulaştığım süre, %41 seviyesine inenene kadar wifi sçık gps açık şebeke sinyalıde sçık ekran süresi 10 saatten fazla verdi sonra %41 de süper bataryamı nedir ona geçıp uçak moduna aldım 23 saat sonrski şarj %38 de fotolar burda sinraki durumuda paylaşacağım. Huawei P20 Pro [ANA KONU] Huawei P20 Pro [ANA KONU]

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben Turkcell'den taahhütle Huawei p20 veya p20 pro almayı düşünüyorum.

Telefondan beklentim ağırlıkla kaliteli fotoğraf çekmesi olacak, sizce bu fiyata daha iyi telefonlar alınır mı yoksa p20/p20 pro sınıflarında en iyi telefonlar mı ?

Bir de p20 ile p20 pro arasında çok fazla fark var mı, masrafa girmişken pro modelini almamak ahmaklık mı olur yoksa öyle ahım şahım farklar yok mu ?

Kullanıcılar artılarını ve eksilerini belirtirse çok sevinirim.

Yeşillendirin lütfen.
  • 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.