Şimdi Ara

Huawei P20 [ANA KONU] HarmonyOS Güncellemesi Alacağı Duyuruldu !!! (103. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.331
Cevap
35
Favori
222.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: antitez21

P20 fotoğrafı sürekli olarak rötuşlu veriyor Güzelleştirmeyi kapatmama rağmen üzerinde ciddi oynanmış bir fotoğraf elde ediyorum Raw formatında çekmek dışında bu yazılımsal etkiyi azaltan bir ayar var mı yada bir program fotoğrafı daha gerçekçi almak ve keskinlikten ödün vermeyecek bir program mı yüklemem gerekiyor bilemedim Telefonun ayarlarında böyle bir şey bulamadım hatta keskinlik ayarı da bulamadım. Benim gibi fotoğraflardan rahatsız olan aynı sorunu yaşayan var mı?
    telefonda tek sıkıntı ön kameranın güzelleştirme modunu kapatsanız da yine de gerçekten farklı göstermesi. test yapanlar bunu söylediler, kendini çektiğinde de bu açık şekilde görülüyor. pro modunda herşey var dostum. o da kesmiyorsa seni aklıma gelen bir uygulama yok malesef. google kamera kullanılıyor mu bizde bilmiyorum. pie güncellemesi ile kamera kısmının iyileştiğini söyleyen arkadaşlar var. onu da tam test etme şansım olmadı

• quote:

Orijinalden alıntı: fztazc

2019.01.02
    EML-L29C432E7R1P11B178 (9.0.0.178)
    EML-L09C432E7R1P11B178 (9.0.0.178)

yeni güncelleme gelecek gibi
    kısa sürede serverlardan çekmişler
    ne gibi bir değişiklik var görülmüyor

bakalım ne gelecek ufak düzeltmeler bekliyorum :)
    iphone gibi yazmıolar, biz şunu şunu değiştirdik, bunu yaptık bunu ekledik diye.. çok mu zor anlamıyorum ki.. standart yazıyorlar pil ve optimizasyon, güvenlik güncellemesi deyip geçiyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mikailc78

telefonda tek sıkıntı ön kameranın güzelleştirme modunu kapatsanız da yine de gerçekten farklı göstermesi. test yapanlar bunu söylediler, kendini çektiğinde de bu açık şekilde görülüyor. pro modunda herşey var dostum. o da kesmiyorsa seni aklıma gelen bir uygulama yok malesef. google kamera kullanılıyor mu bizde bilmiyorum. pie güncellemesi ile kamera kısmının iyileştiğini söyleyen arkadaşlar var. onu da tam test etme şansım olmadı

Alıntıları Göster
    geçenlerde bi yorumumda yazmıştım buna benzer birşeyi. telefon kamera incelemelerindede bunu söylerler özellikle sony ile samsung vs.. kıyaslanıyorsa samsung daha hoş fotolar sunar ama gerçeğe yakın olan sonydir. huaweininde bu yolu izlediğini öğrenmiş olduk. Zaten her markanın 1 dakikadan kısa olan reklamlarında vurguladıkları öncelikli şey kamera. o yüzden amaç müşteriye farkettirmeden kandırıp malını satmak.

Dxomark da olması lazım kamera özelliklerinde renklerin gerçekciliğine felan puanlama yapıyorlar. (Dxomark'ın güvenilir olmadığını söyleyen çok kişi var bu arada ama yinede referans alınabilir)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmancan71 -- 6 Ocak 2019; 21:31:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: osmancan71

geçenlerde bi yorumumda yazmıştım buna benzer birşeyi. telefon kamera incelemelerindede bunu söylerler özellikle sony ile samsung vs.. kıyaslanıyorsa samsung daha hoş fotolar sunar ama gerçeğe yakın olan sonydir. huaweininde bu yolu izlediğini öğrenmiş olduk. Zaten her markanın 1 dakikadan kısa olan reklamlarında vurguladıkları öncelikli şey kamera. o yüzden amaç müşteriye farkettirmeden kandırıp malını satmak.

Dxomark da olması lazım kamera özelliklerinde renklerin gerçekciliğine felan puanlama yapıyorlar. (Dxomark'ın güvenilir olmadığını söyleyen çok kişi var bu arada ama yinede referans alınabilir)

Alıntıları Göster
    mate 20 lite nin kamerası kötüymüş cidden. kullananlar öyle diyor. bunda da kötü olabilirdi leica olmasaydı. çok efsane birşey beklemiyorum ben ama yine de üzmesin bir resim çekerken. benim eski telefon g2, geceleri ölüyordu. sabahları yeniden diriliyordu

• quote:

Orijinalden alıntı: mikailc78

mate 20 lite nin kamerası kötüymüş cidden. kullananlar öyle diyor. bunda da kötü olabilirdi leica olmasaydı. çok efsane birşey beklemiyorum ben ama yine de üzmesin bir resim çekerken. benim eski telefon g2, geceleri ölüyordu. sabahları yeniden diriliyordu

Alıntıları Göster
    apple sony sensörleri kullanıyordu p20 serisine kadar en iyi kamera appleda idi galiba. birazda yazılım gerekiyor. bak mesela sony e okadar üretip satıyor ama geçemiyor sattıklarını.

2100 tl lik mi note 3 de ois var mate20lite, A8-2018, mi8se de ois yok. telefon alırken incelemek lazım :D ben p20 yi ois var diye aldım mesela yoksa mi8SE alacaktım. birde huawei büyük bi firma yazılımsal olarak iyi işler çıkarır diye düşündüm. (Xiaomide bu konuda iyi yanlış anlaşılmasın)

mesela mi note 3 ile mi8se kıyasladığımda özellik olarak ne yönden iyi acaba onu düşünüyorum. sadece işlemci numarası galiba çünkü şarj olarak daha az gidiyormuş mi8 lite.

Konuyu çok dağıttım :D velhasıl telefon alırken özelliklerini incelemek gerekiyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmancan71 -- 6 Ocak 2019; 22:10:46 >

• telefonu %20 açtım güç tasarruf modunda 1 dk içinde 16'ya düştü :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kyaman06 -- 7 Ocak 2019; 5:49:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefon ile çok ilgisi yok ama şu Vodafone menu çıkıyor arasıra, elim yanlışlıkla tamam a gidiyor sonra iptalde

Huawei P20 [ANA KONU] HarmonyOS Güncellemesi Alacağı Duyuruldu !!!edemiyorum para gidiyor boşa bu menünün gelmemesi için ne yapabiliriz?

• rasit019 kullanıcısına yanıt
    vodafone kullandım ben de, sim karta gömülü olarak geliyor bu uygulama. sanıyorum bir iptal etme özelliği yok. bilgisayardan online işlemlere girerek bir kurcala derim, belki onayı kapatabiliyorsundur.

ek olarak; ayarlar/pil/uygulama başlatma/sim app dialog/ oto başlatmayı devredışı bırak. resimdeki için olmayabilir. bir terslik olduğunda erişimi açıp telefonu yeniden başlat.

dipnot: hepsiburada snapseed...vs gibi uygulamaları arkaplanda çalışmasını engelleyin. lg g2 de aliexpress arkaplanda çalışıyordu, iptal edemiyorduk, durduramıyorduk.. pie da öyle mi bilmiyorum.
    (ayarlar/pil/uygulama başlatma) uygulamaları arkaplanda çalışmasına izin vermezsen bildirim falan gelmez. ancak programa girdiğinde gelir. bilgin olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikailc78 -- 7 Ocak 2019; 13:26:42 >
  • siyah teme isteyenler

https://forum.xda-developers.com/mate-20-pro/themes/deep-black-emui-9-theme-t3877195

• quote:

Orijinalden alıntı: fztazc

siyah teme isteyenler

https://forum.xda-developers.com/mate-20-pro/themes/deep-black-emui-9-theme-t3877195
    mate 20 ile bizimki uyumlu olur mu bilemedim, indirip denemek lazım. bir de birsürü 1.3 1.4 1.5 gibi sürümleri var
  • Güzelmiş tema ama mesajlar bölümü beyaz kalmış diğer her yer siyah

Birde duvar kağıdındaki resim kalitesiz biraz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rasit019 -- 7 Ocak 2019; 18:30:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rasit019

Güzelmiş tema ama mesajlar bölümü beyaz kalmış diğer her yer siyah

Birde duvar kağıdındaki resim kalitesiz biraz
    mesajlar uygulaması son sürümse koyu modunu ayarlardan aktif hale getirebilirsin. 1.5 dark ve lihgt sürümünü kullandım fena değiller ama çok sarmadı açıkçası..
  • quote:

Orijinalden alıntı: antitez21

P20 fotoğrafı sürekli olarak rötuşlu veriyor Güzelleştirmeyi kapatmama rağmen üzerinde ciddi oynanmış bir fotoğraf elde ediyorum Raw formatında çekmek dışında bu yazılımsal etkiyi azaltan bir ayar var mı yada bir program fotoğrafı daha gerçekçi almak ve keskinlikten ödün vermeyecek bir program mı yüklemem gerekiyor bilemedim Telefonun ayarlarında böyle bir şey bulamadım hatta keskinlik ayarı da bulamadım. Benim gibi fotoğraflardan rahatsız olan aynı sorunu yaşayan var mı?
    Aynı fotoğrafa bilgisayarda da baktınız mı? Sanki bana huawei fotoğraf galerisi öyle gösteriyormuş gibi geldi. Daha karşılaştırma yapmadım.

• Merhabalar bende şöyle bir sorun var appgallery ye giremiyorum Bu bölgede ülkede kullanılamaz diyor aynı şekilde bulutta çalışmıyor normalmi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xstudio1972

Merhabalar bende şöyle bir sorun var appgallery ye giremiyorum Bu bölgede ülkede kullanılamaz diyor aynı şekilde bulutta çalışmıyor normalmi.
    bulut zaten devredışı bende ama app galery e bakmaya çalıştım dün, nette bölge değiştirince (almanya hollanda gibi) açıldığı söyleniyordu. denedim ama olmadı. google market gibi birşeymiş, bunu daha önce samsung ve lg de denedi ama tutmadı. çok kaybettiğimiz birşey yok, google play hala kullanılır yani. bulut için de drive yada yandisk kullanabilirsin. ben bulut yedeklemeyi hiç önermiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xstudio1972

Merhabalar bende şöyle bir sorun var appgallery ye giremiyorum Bu bölgede ülkede kullanılamaz diyor aynı şekilde bulutta çalışmıyor normalmi.
    bulut zaten devredışı bende ama app galery e bakmaya çalıştım dün, nette bölge değiştirince (almanya hollanda gibi) açıldığı söyleniyordu. denedim ama olmadı. google market gibi birşeymiş, bunu daha önce samsung ve lg de denedi ama tutmadı. çok kaybettiğimiz birşey yok, google play hala kullanılır yani. bulut için de drive yada yandisk kullanabilirsin. ben bulut yedeklemeyi hiç önermiyorum.
  • 8.1 sürümden beri 9 dahil p20 cihazına tam uyumlu dark tema bulamıyorum ne yüklediysem piyasadaki temalardan hep yazılarda görünüme sorunlu. Telefonumu dark temalı kullanamıyorum bu yüzden. Ayrıca parmak izi okuyucusu ve onu kullanarak sistem gezintisi 9.0.0 güncellemesinden beri kötü çalışıyor memnun değilim açıkçası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Trextas -- 8 Ocak 2019; 14:40:49 >
  • P 20 Kilit ekranına hava durumu ekleyebiliyormuyuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Trextas

8.1 sürümden beri 9 dahil p20 cihazına tam uyumlu dark tema bulamıyorum ne yüklediysem piyasadaki temalardan hep yazılarda görünüme sorunlu. Telefonumu dark temalı kullanamıyorum bu yüzden. Ayrıca parmak izi okuyucusu ve onu kullanarak sistem gezintisi 9.0.0 güncellemesinden beri kötü çalışıyor memnun değilim açıkçası
    3 5 msj yukarıda arkadaş link paylaşmıştım, oradan dark temayı indirebilirsiniz. Temayı ilgili klasöre attığınızda tema uygulamasından yükleyebilirsiniz. Yükledikten sonra, ikonlar, duvar kağıdı, yazı stili gibi şeyleri degistirebiliyorsunuz, temada hoşunuza gitmeyen yerleri eski halinde kullanabiliyorsunuz yani.

Parmak iziyle ilgili nasıl bir sorun var ki? 4 parmak tanıtım sorunsuz calismakta, açılması 1 sn sürmüyor. Sizin parmakta acaba deri izi mi az? Yeni kimlik cikarttirirken bazı insanlarin parmak izleri cok zor alınıyordu. Sizde de oyle birsey olabilir mi? Aynı parmağı 2 kere tanıtın. Belki okumakta zorluk çekiyordur. Ben şimdiye kadar bir sorun yaşamadım parmak izinde 8.1 ve 9 da.

• 
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.