Şimdi Ara

★★★ Huawei P10 / P10 Plus - Ana Konu ★★★ (345. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.455
Cevap
64
Favori
484.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 343344345346347
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Batarya konusunda bi iyilestirme olacak mi en cok onu merak ediyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Xda forumda millet beta kaydını yapmış bazıları yüklemiş bile. Gördüğüm kadarıyla bildirimlerde beyaz kutu görünüyormuş bomboş onun dışında ciddi bir hatayla karşılaşan olmamış. Çoğu ülkede 100-500 kişilik beta kayıtları açılmış. Türkiye içinde açılırsa kayıt olurum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün Firmware Finder'a yeni bir güncelleme gelmiş. İşi çözdükten sonra 10 dakikada telefonunuza onaylanmış yazılımı hemen yükleyebiliyorsunuz. Şu an yükleniyor :D Vaktim olduğunda ayrıntılı bir anlatım yapacağım ama şimdilik nasıl bişey olduğunu hemen anlatiyim.

Program bize dns adresi veriyor. Bu dns adresini modem arayüzünden giriyoruz. Sonra yine bize verdiği siteye girip işlem doğru mu diye kontrol ediyorsunuz. Eğer bağlantı yapıldıysa onay yazısı çıkıyor ekranda. Sonra programa dönüp yazılım için cihazınız onay almış onu kontrol ediyorsunuz. Onay aldıysa devam ediyorsunuz ve cihazı eRecovery modunda açmanızı istiyor. Onu da telefonu kapattıktan sonra sarja bağlayıp ekran gelene kadar ses açma tuşuna basılı tutarak yapıyoruz. Sonra wifi ile son yazılımı indir ve yükle diyoruz, wifi'ye bağlanıyoruz ve gerisini kendisi hallediyor. Yazılım yükleniyor ve mutlu son

VTR-L29 cihazımı b382 sürümüne yükselttim bu sayede.

• rawkid2 kullanıcısına yanıt
    modem arayüzü derken, modemin kendi ayarlarından mi yapıyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: turuncukafali

modem arayüzü derken, modemin kendi ayarlarından mi yapıyoruz
    Evet hocam. İSS'nin verdiği kullanıcı adı ve şifre gibi ayarların yapıldığı kısımdan eklenebiliyor.
  • Bahsettiğim olay nasıl yapılacak anlattım. Umarım başarırsınız

1. Firmware Finder (FF diye kısaltacağım bundan sonra) açıyoruz.
    2. Her zaman olduğu gibi cihazınız için onay almış son sürümü buluyorsunuz.
    3. Daha sonra eRovery for all versions kısmından GET AN UPDATE VI ERECOVERY’e tıklıyoruz.

4. Asıl mesele burada başlıyor. Bu yöntem sadece Wİ-Fİ modeme bağlı olduğunuz zaman çalışıyor. Next dedikten sonra size DNS adresi veriyor. Bu DNS adresini bağlı olduğunuz modemin arayüzüne girip eklemeniz gerek.

5. Bu da şöyle olacak. Öncelikle modeminizin marka modeli ile internetten arayüzüne nasıl gireceğinizi öğrenin. Çok basit bir olay bu. Sonrasında modeme göre değişecek ancak genel olarak “Genişbant ayarları, Ağ ayarları” vs gibi bir kısımdan DNS girebileceğiniz bir ayar ekranı bulmalısınız. Bunu aslında şu şekilde de bulabilirsiniz. Modeminizin kurulumunu anlatan bir yazı bulun ve İSS kullanıcı adı ve şifrenizin girildiği kısma gelince orada DNS ayarlarınızı arayın.

6. Daha sonra manuel olarak DNS gireceksiniz. İlk kısma verilen DNS adresini girip ayarları kaydedin ve 2 dk kadar internetin gelmesini bekleyin.
    7. Ardından OPEN QUERY.HICLOUD.COM butonuna basıp bağlantınız sağlanmış mı kontrol edin.
    8. Next dedikten sonra tekrardan yazılım cihazınız için onay almış mı onu kontrol ettiğiniz ekran geliyor. Onay aldıysa devam edin.
    9. Register Update butonuna basın.
    10. Next dedikten sonra cihazınızı eRecovery moduna almanızı istiyor. Onu da hemen anlatayım.

11. Telefonu kapatın. Sonra sarj kablosunu takıp hemen ardından ses açma tuşuna basılı tutun ve eRecovery menüsü gelene kadar düğmeden elinizi çekmeyin. Güç tuşuna basmanıza gerek yok dikkat edin buna. Ardından ilk seçenekteki Download latest version and recovery kısmı seçiliyken güç tuşuna basın. Wifi araması yapacak ve muhtemelen otomatik olarak modeminize bağlanacaktır. Bağlanmazsa bağlantıyı sağlayın kolay iş zaten. Sonra otomatik olarak yazılımı indirip kuracak. Bu esnada hiç bişey yapmanıza gerek yok. Cihazınız açılacak ve mutlu son!

eyvallah hocam, peki geçmeye değer mi 382ye yoksa pie başladı artık onu bekleyelim mi

• quote:

Orijinalden alıntı: turuncukafali

eyvallah hocam, peki geçmeye değer mi 382ye yoksa pie başladı artık onu bekleyelim mi
    Güvenlik yaması dışında değişen bişey göremedim ben. Acele edilecek bir güncelleme değil yani. Ben denemek için geçmiştim zaten. Pie'ye kadar ben de dokunmam.

Hocam yararlı bilgi denemedim bundan sonrada yeni bir huawei alana kadar ancak android 9 gelirse denerim sanırım bunu sadece anlatımda biraz karışık gibi görünüyor ama yapımı basit sanırım teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: yzkaragoz

Hocam yararlı bilgi denemedim bundan sonrada yeni bir huawei alana kadar ancak android 9 gelirse denerim sanırım bunu sadece anlatımda biraz karışık gibi görünüyor ama yapımı basit sanırım teşekkürler
    Anlatımı hem açıklayıcı hem kısa tutamadım dedim bari açıklayıcı olsun Ben buralardayım yardımcı olmaya çalışırım.

• Arkadaşlar bendeki P10 Türkiye cihazı bana da dün 382 güncellemesi geldi. Bende fark göremedim.

• Dün telefonla soğukta video ve fotoğraf çekmek istedim. Birkaç videodan ve fotoğraftan sonra telefon kapanmaya başladı. Isındıktan sonra tekrar açıldı ama soğuğa maruz kaldığında tekrar kapandı. Akşam eve geldiğimde telefonu tekrar açtığımda ekranın sağ üst köşesinde saatin hemen yanında aanki boya akması gibi leke oluştu. Sabah kayboldu. Sizce neden olmuş olabilir.

Sağol hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: murat9720

Dün telefonla soğukta video ve fotoğraf çekmek istedim. Birkaç videodan ve fotoğraftan sonra telefon kapanmaya başladı. Isındıktan sonra tekrar açıldı ama soğuğa maruz kaldığında tekrar kapandı. Akşam eve geldiğimde telefonu tekrar açtığımda ekranın sağ üst köşesinde saatin hemen yanında aanki boya akması gibi leke oluştu. Sabah kayboldu. Sizce neden olmuş olabilir.
    Soğukta telefon bataryalarında ciddi anlamda performans düşüşü oluyor belki bununla alakalı olabilir kapanma olayı. Bir ara iPhone 6 serisi mi 7 serisi mi soğukta bataryası bitip kapanıyor diye haber çıkmıştı. Kamera kullanımı ciddi güç isteyen bir şey olduğu için kapanmış olabilir.

Onun dışında ekrandaki leke ile alakalı bişey diyemiyorum. Eğer kalıcı bir iz oluşursa geç olmadan servise başvurun.

• Servise göndermeyi düşünüyordum ama şimdi leke kalmadı. Kendiliğinden kayboldu sabah küçük bir nokta kalmıştı sonra o da kayboldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: rawkid2

Bahsettiğim olay nasıl yapılacak anlattım. Umarım başarırsınız

1. Firmware Finder (FF diye kısaltacağım bundan sonra) açıyoruz.
    2. Her zaman olduğu gibi cihazınız için onay almış son sürümü buluyorsunuz.
    3. Daha sonra eRovery for all versions kısmından GET AN UPDATE VI ERECOVERY’e tıklıyoruz.

4. Asıl mesele burada başlıyor. Bu yöntem sadece Wİ-Fİ modeme bağlı olduğunuz zaman çalışıyor. Next dedikten sonra size DNS adresi veriyor. Bu DNS adresini bağlı olduğunuz modemin arayüzüne girip eklemeniz gerek.

5. Bu da şöyle olacak. Öncelikle modeminizin marka modeli ile internetten arayüzüne nasıl gireceğinizi öğrenin. Çok basit bir olay bu. Sonrasında modeme göre değişecek ancak genel olarak “Genişbant ayarları, Ağ ayarları” vs gibi bir kısımdan DNS girebileceğiniz bir ayar ekranı bulmalısınız. Bunu aslında şu şekilde de bulabilirsiniz. Modeminizin kurulumunu anlatan bir yazı bulun ve İSS kullanıcı adı ve şifrenizin girildiği kısma gelince orada DNS ayarlarınızı arayın.

6. Daha sonra manuel olarak DNS gireceksiniz. İlk kısma verilen DNS adresini girip ayarları kaydedin ve 2 dk kadar internetin gelmesini bekleyin.
    7. Ardından OPEN QUERY.HICLOUD.COM butonuna basıp bağlantınız sağlanmış mı kontrol edin.
    8. Next dedikten sonra tekrardan yazılım cihazınız için onay almış mı onu kontrol ettiğiniz ekran geliyor. Onay aldıysa devam edin.
    9. Register Update butonuna basın.
    10. Next dedikten sonra cihazınızı eRecovery moduna almanızı istiyor. Onu da hemen anlatayım.

11. Telefonu kapatın. Sonra sarj kablosunu takıp hemen ardından ses açma tuşuna basılı tutun ve eRecovery menüsü gelene kadar düğmeden elinizi çekmeyin. Güç tuşuna basmanıza gerek yok dikkat edin buna. Ardından ilk seçenekteki Download latest version and recovery kısmı seçiliyken güç tuşuna basın. Wifi araması yapacak ve muhtemelen otomatik olarak modeminize bağlanacaktır. Bağlanmazsa bağlantıyı sağlayın kolay iş zaten. Sonra otomatik olarak yazılımı indirip kuracak. Bu esnada hiç bişey yapmanıza gerek yok. Cihazınız açılacak ve mutlu son!
    Hocam yapıyorum ama olmuyor.

Ttnetin verdiği zyxel modemden dns değiştirmek tam olarak nasıl oluyor bilen var mı acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: makusla06

Hocam yapıyorum ama olmuyor.

Ttnetin verdiği zyxel modemden dns değiştirmek tam olarak nasıl oluyor bilen var mı acaba

Alıntıları Göster
    Zyxel modemlerde şöyle oluyordu yanlış hatırlamıyorsam,

Ağ ayarlarından geniş banta giriyorsunuz. Çıkan ekranda profiller çıkıyor vdsl ve adsl hangi altyapıyı kullanıyorsanız onun düzenleme ekranını açıp oradan yapıyorsunuz. Eğer karşınıza DNS ile ilgili bişey çıkmazsa TTNet yazılım ile bunu bloke etmiş olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: rawkid2

Zyxel modemlerde şöyle oluyordu yanlış hatırlamıyorsam,

Ağ ayarlarından geniş banta giriyorsunuz. Çıkan ekranda profiller çıkıyor vdsl ve adsl hangi altyapıyı kullanıyorsanız onun düzenleme ekranını açıp oradan yapıyorsunuz. Eğer karşınıza DNS ile ilgili bişey çıkmazsa TTNet yazılım ile bunu bloke etmiş olabilir.

Alıntıları Göster
    Turknet kullanıyorum. Vpı na geçersiz uyarısı alıyorum. Sadece ıpv6 değişiyor onda da bu uyarı çıkıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: makusla06

Turknet kullanıyorum. Vpı na geçersiz uyarısı alıyorum. Sadece ıpv6 değişiyor onda da bu uyarı çıkıyor.

Alıntıları Göster
    Hocam sabah yardımcı olayım. Bende de Zyxel modem var ancak yeni arayüz var geçen ay güncelleme gelmişti. Eski arayüzde nasıl olduğunu hatırlamıyorum onu araştırıp yazacağım.

• 
Sayfa: önceki 343344345346347
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.