Şimdi Ara

★★★Huawei P10 Lite Ana Konu ve Kullanıcıları Tayfası !! (F/P Canavarı)★★★04.06.2018 Güncel (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.218
Cevap
23
Favori
105.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, bu telefona çift tıklayarak uyandırma özelliği katma durumumuz var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mylove kullanıcısına yanıt
    Maalesef yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fabrika ayarlarına dönmeyle düzelmiyor. Bende

" verification" hatası alıyordum. 193 full sürüm (2.3 GB) olanı yükledim. Sorun düzeldi. Sonra 197 otomatik güncelleme geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Firmware finder i kullanırken imei adresini kontrol ettirdin mi? Eğer imei adresin mevcut sürüme kayıtlı değilse sorun yaratır, ayrıca güncellemeyi bulduktan sonra proxy kapatmanız daha sağlıklı olur. Bu ff ile ilgili resimli anlatım yapmak şart

• Evet bu firmware finder olayını bugün detaylı anlatmaya çalışıcam.

★★★Huawei P10 Lite Ana Konu ve Kullanıcıları Tayfası !! (F/P Canavarı)★★★04.06.2018 Güncel

Öncelikle programı açtığımızda böyle bir ekran gelecek, yukarda yazan waslx1ac432 bizim telefonumuz olan p10 lite ın ürün numarasıdır, bu numaraya tıklıyoruz, ve karşımıza böyle bir ekran gelecek

★★★Huawei P10 Lite Ana Konu ve Kullanıcıları Tayfası !! (F/P Canavarı)★★★04.06.2018 Güncel

Bu ekranda yayınlanmış mevcut güncellemeler en son yayınlanan en üstte olmak şartıyla yer almaktadır. Örnek olarak b199 olarak geçen ekranın en üstündeki güncellemeye tıklayalım

Daha sonra CHECK FİRMWARE ACCESS e tıklayalım

Daha sonra WITH IMEI YE TIKLAYALIM

Gördüğünüz gibi böyle bir uyarı aldık. Bu sürüm bizim için geçerli değilmiş.şimdi geriye gidip b197 sürümünü deneyelim bakalım, yine aynı şekil b197 i seçim imei kontrol ettiriyoruz.

Gördüğünüz gibi b197 güncellemesini kullanabiliriz.

Şimdi mevcut sürümümüzü bulduk. Resimde gördüğünüz gibi en altta IN-APP PROXY diye bir seçenek var. Şimdi ona tıklıyoruz

Ekranda görüldüğü gibi yapmamız gerekenler anlatılıyor.

Dikkat:çoğu kişi burda hata yapıyor.otomatik proxy değiştiğini zannediyorlar. Neyse şimdi bunu manuel yapalım.öncelikle firmware finder programını arka plana alıp.kullandığımız wifi ağına gelelim

Ağı değiştir diyelim

Proxy el ile seçelim

Bu şekilde girip kaydedelim. Ve daha sonra ayarlar-sistem güncellemeye girelim

★★★Huawei P10 Lite Ana Konu ve Kullanıcıları Tayfası !! (F/P Canavarı)★★★04.06.2018 Güncel güncellemeyi kontrol ettiğiniz an bulacaktır b197 i.güncellemeyi bulduktan sonra wifi ağınıza geri dönüp proxy i kapatın ve yükleyin.

Not:bu şekilde yükleyemeyen arkadaşlar dns değiştirmeyi deneyebilir. Uygulamada anlatımı mevcut

Yarışmacı arkadaşlara başarılar😁

• buckberyy kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler güzel anlatım olmuş.Ben b172 kullanıyorum.b197nin gozle görülür bir farkı var mı sizce ? Hani 197 yapmasak ne kaybederiz sizce?tesekkurler.

• Arkadaş çok güzel anlatmış ama bir nokta var ,
    Aradaki güncellemeleri atlayarak güncelleme kuracak olanlar ,
    Sadece FullOTA yazan ( boyutu büyük ) güncellemeyi kurun, diğerleri ara geçişler için yama görevindedir.
  • Arkadaşlar firmware finder bizler için ne gibi riskleri vardir

• oasisinet kullanıcısına yanıt
    Rica ederim, şunu söyleyim b193 ve b197 google güvenlik güncellemelerini entegre ediyor, farklılık yaratan güncelleme b199 olacak, onunla ilgili olarak da birazdan bir resim paylaşçam

• ihtiram17 İ kullanıcısına yanıt
    Şöyle bir riski vardır, huawei türkiye tarafından yayınlanmayan bir güncelleme yüklediğinizde huawei sorumluluk kabul etmiyor, bizzat kendileri ile görüştüm bu konuda

• Rica ederim

Anlattığınız şekilde programı kullandım benim imei için b178 güncellenmesi varmış en son,onu kurdum herhangi bir fark görmedim.benim tel paralel ithalat.

• BURAYA DİKKAT BEYLER B199 İLE BERABER WOLTE VE WOWİFİ ÖZELLİKLERİ GELECEK FİRMWARE FİNDER UYGULAMSINDA TÜRKÇE AÇIKLAMASI MEVCUT

• oasisinet kullanıcısına yanıt
    Evet telefonlar yayınlandıkları ülkelere göre farklılıklar gösterirler. Burda ki ülke kodlarından ürününüzün menşalini bulabilirsiniz

Huawei P10 Lite Custom Region Provider

C00 = China

C02 = Europe Vodafone

C10 = Russia

C170 = Russia

C21 = Telefonica / O2

C40 = Czech Republic Telefonica / O2

C55 = Italia TIM

C86 = Spain Yoigo

C112 = Latin America

C121 = Türkei

C123 = Switzerland

C150 = Telekom

C151 = India

C183 = New Zealand

C185 = Middle East & Africa

C209 = Asia (Pacific)

C212 = ATT Mexico

C271 = Malaysia

C249 = Serbia Telekom

C324 = Taiwan

C358 = Tunisia

C432 = Europe

C470 = Asia Pacific

C605 = Colombia

C636 = Asia Pacific

C637 = Spain

C675 = India

C900 = Global

Huawei P10 Lite Country Region list:

GLOBAL = INTERNATIONAL = GENERAL

AFRICA : South Africa, Angola, Algeria, Congo, Botswana, Tunisia, Egypt, Zambia, Nigeria, Ghana, Jordan, Kenya, Morocco, Mauritius, Namibia, Tanzania, Uganda.

ASIA PASIFIC : Thailand, Turkey, Azerbaijan, China, Indonesia, Australia, Vietnam, Bangladesh, Cambodia, China, Hong Kong, Japan, Malaysia, Kazakhstan, Laos, Myanmar, Nepal, South Korea, New Zealand, Philippines, Singapore, Sri Lanka, Taiwan, China, Uzbekistan,

EUROPE : Russia, Austria, Hungary, Belarus, Belgium, Bulgaria, Czech, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Italy, Latvia, Lithuania, Poland, Macedonia, Netherland, United Kingdom UK, Norway, Serbia, Slovakia, Spain, Portugal, Romania, Switzerland, Sweden, Ukraine.

LATIN AMERICA : Mexico, Bolivia, Argentina, Chile, Colombia, Brazil, Venezuela, Dominican Republic, Costa Rica, Ecuador, Guatemala, Jamaica, Peru, Uruguay, Panama, Paraguay.

MIDDLE EAST : Pakistan, Kuwait, UAE (United Arab Emirates), Saudi Arabia, Arabic.

NORTH AMERICA : United States USA , Canada .

Listede Asya Pasifik kısmında gözüküyoruz.
    Ülke kodu olarak C121 gözüküyor.
    Ama resmi yollarla satılan cihazlar C432 Avrupa sürümünde
  • quote:

Orijinalden alıntı: buckberyy

BURAYA DİKKAT BEYLER B199 İLE BERABER WOLTE VE WOWİFİ ÖZELLİKLERİ GELECEK FİRMWARE FİNDER UYGULAMSINDA TÜRKÇE AÇIKLAMASI MEVCUT

İmei üzerinden kontrol ettiğimde Tr için yayınlanmadığını söylüyor ama doğrudur değil mi ?

• Güncellemeler ülkelere kademeli olarak dağıtılır, şu an türkiye'ye ithal edilen telefonlar sırada beklemede b197 güncellemesi de en son bize geldi zaten,yakın zaman da bizede gelecektir

• Arkadaşlar ben telefonu 1 ay kadar önce aldım genel olarak memnunum ancak uygulamalarda tıkladığım herhangi bir linki yine o uygulamada açıyor (çoğu zaman sayfa açılmıyor veya eksik açılıyor) bu da benim aşırı derecede sinirimi bozuyor. Linkleri tarayıcıda açmak için yapmadığım ayar kalmadı beceremedim. Önceden wp kullanıyordum androidte yeni geçtim acemilikte var biraz. Bu durum düzeltilebiliyor mu, siz de böyle mi kullanıyorsunuz?

Sürüm B129, bana güncelleme gelmedi henüz, ff ile de uğraşmadım. Biraz daha bekleyim mi sizce?

Şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar, iyi forumlar.

• Aynen hocam, ön izleme şeklinde uygulamanın içinde açıyor, hiçbir şekilde tarayıcıya geçmiyor. Güncellemeyi yapayım o zaman hocam beklemeye gerek yok. Ama bu tarayıcı problemi güncellemeden daha mühüm benim için. Bildiğiniz bir yöntem var mı bunun için hocam?

• Yok hocam ne yaptıysam sormuyor, varsayılanı önce chrome yaptım olmadı, Google ayarlarının hepsini gezdim yok, sonra mozilla indirdim onu varsayılan yaptım yine olmadı. Şuan güncellemeyi indiriyorum inşallah güncelleyince düzelir.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.