Şimdi Ara

Huawei P10 kamera performansı konusunda en iyi 5 telefon arasına girdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
1.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Huawei P10 kamera performansı konusunda en iyi 5 telefon arasına girdi
    Bildiğiniz gibi Huawei P10'un arka kamerası, f/2.2 diyafram açıklığına sahip ve Leica imzalı 20 + 12 megapikselli çift sensör içeriyor. Ayrıca bir lazer otofokus ve optik görüntü sabitleyicisi de var.

DxOMark'ın sonuçlarına göre Huawei P10 bu kamera donanımıyla 87 puan almayı başarmış durumda. Cihaz böylece Mate 9 ve Apple iPhone 7'nin üstünde yer alırken HTC 10, Sony Xperia X Performance ve Samsung Galaxy S7 Edge'in sadece bir puan gerisinde kalmış. Listedeki mevcut liderin 89 puanla Google Pixel olduğunu hatırlatalım.

Test sonuçları cihazın iyi aydınlatma koşullarında görüntü yakalarken ayrıntılı ve renk seviyesi bakımından olağanüstü sonuçlar verdiğini ve çok hassas bir beyaz dengesi sunduğunu belirtiyor. Öte yandan dikkat çekici tek sorun, düşük pozlamada sensörün sahnelerin karanlık alanlarında çok parlak performans göstermesi.

Gece fotoğrafçılığı ve düşük ışık derecesine gelecek olursak. Huawei P10, doğru ve iyi bir beyaz dengesine sahip olmanın ötesinde fotoğrafları detaylarla besleme kapasitesine sahip. Video kaydı kesinlikle güçlü yönlerinden biri değilken, beklentileri karşılayan sonuçlar verdiğini söyleyebiliriz. Ancak herhangi bir açıdan öne çıkmıyor.

Hiç şüphe yok ki Huawei, fotoğrafçılık konusunda neyi nasıl yapacağını çok iyi biliyor. Şirket geçtiğimiz yıl, 2016'nın en iyi kamera yeteneklerine sahip cihazlarından biri olan Huawei P9'la zaten bunu ispat etmişti. Simdi ise yeni P10'la bu mirası devam ettirmeyi başarmış durumda.

• Video konusunda da iddaalı olmalı.Güzel cihaz...

• Samsung geçen yılın modeli ile hala ilk 5'te ise S8 ile ne yapacak bakalım? :)

• Leica ile yapılan işbirliğinden sonra güzel işler yaptı Huawei ama hala yeni nesil cihazlarda liderliği kapmamış olması beni şaşırttı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nisanda satışta deniliyor

Fiyat ????

• Bu telefonun haberi yapılmadı sanki DH'de. Ben mi kaçırdım acaba ?

• Huawei sevdiğim bir marka, fiyat uygun gelirse almayı düşünüyorum.

• Uygun gelirse alırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angel of the Lord

Bu telefonun haberi yapılmadı sanki DH'de. Ben mi kaçırdım acaba ?

Sen kaçırmışsın.

https://www.donanimhaber.com/cep-telefonlari/haberleri/Huawei-P10-serisi-Yine-cok-iddiali.htm
  • Teşekkürler.

• Fiyatları çok yüksek. Fakat cezbedici. Fotoğraf kalitesine ve arayüzlerine bayıldım.

• General. kullanıcısına yanıt
    guncel kurlarla tahmini 3000 ne yakin olur

• 200 dolarlık moto g4 plusta 84 puanı var dxomarkta aradaki fiyat farkıyla yarı profosyanel fotoğraf makinesi alabilirim.

• Kaç gündür şu telefonun incelemesini bekliyorum ama yok, mwc de editörler niye es geçti anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qazrfv -- 12 Mart 2017; 0:58:56 >
  • g6, xz premium, z10, moto g5 plus ve nokia 3310' un detaylı ön incelemesini yapan donanım haber ekibi neden huawei p10 ve p10 plus modellerini incelemedi fazlasıyla merak ediyorum.

• p9 tasarım olarak daha iyiydi bence :/

• qazrfv kullanıcısına yanıt
    Illa turkce olmayacaksa incelemesi var

http://m.gsmarena.com/huawei_p10-review-1588.php

• dh mwc ye taa barselonaya gidip p10 un ön incelemesini yapmadı.çoh enteresan
  • genelde teknoloji editörleri kendi cebinden para verip mwc ye gitmiyorlar.haliyle birileri (sponsor vs) götürüyor.acaba o birileri p10 u görmezden mi gelin dedi.akla enteresan sorular geliyor.malum parayı veren düdüğü çalıyor.

yada şu ihtimal var.bazı markalar bazı sitelere kıyak çekiyor.kıyak çekilmeyen site ise o markaya küsüyor ve ürününü görmezden geliyor.

misal sdn p10 u alıp getirdi ofisine.
  • kemera olayına gelirsek.yıllardır samsung hormunlu renkleri kalite diye müşteriye yutturdu.yazılımla renk basıp doğal renklerden uzaklaştı ama hormonlu renkleride müşteri sevdi.

işte hormonlu olmayan bir kamera ortaya çıkardı p10. bu olay sony de de var.renkleri daha gerçek veriyorlar.

fiyat olayına gelirsek.

g2 ful plastik vasat ince işcilik kronik sorunlar vasat kamerayı türkiyede 800 dolara sattı.o zaman dolar 1.98 lira idi.1600 liradan piyasaya çıktı.herkeste nedense ucuz dedi.oysa kimse lirayı dolara çevirmeyi akıl edemedi.

lg g3 ise 2200 liradan yani 1047 dolardan piyasaya çıktı.iphone dan bile pahalı.gene ful plastik.

p10 2999 liradan çıkarsa buda 797 dolar yapıyor.ful metal kasa ince işcilik kaliteli malzeme ve iyi kamera.

demekki geçmişte telefonlar daha pahalı idi.hemde ful plastik kasalı olanları dahil.s4 900 dolar z1 1000 dolardan fazla idi.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.