Şimdi Ara

★★★ HUAWEI P SMART KULLANICILARI [ANA KONU] ★★★ (189. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.846
Cevap
37
Favori
327.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 187188189190191
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ocak ayı ortalarında 9 güncelleme uyarılarından bıkıp ve birazda son sürüm 9 u merak edip 8 den 9 a güncelledim.

9.1.115 122 175 203 sırayla geldikçe hergün güncelledim 9 a.

Ama lanet olsun son sürüm 203 de bile galeride fotolar arasında gezerken kasma foto çekerken siyah foto çekme ark planda en yüksek 1.30 gb boş ram ve genelde bir iki program açıksa bile 1.10 gb 900 mb boş ram ile telefon takıla dona can çekişti.

Dedim lanet olsun senin gibi android 9 a.Psmart 2018 katili 9.

Hemen pc den yedek alıp hisuite ile android 8 e 8.0.0.167 e geri döndüm.Oh be dünya varmış telefon yeniden doğdu.

Bir daha tövbe....!!!

23 ocakta ben 8 e geri dönmüşüm 25 ocakta 203 üzerine temmuz 2020 güvenlik yaması olan 216 çıkmış.Ama 8 e geri dönüşü kapatmış yine huawei.Yani 2 günle yırtmışım ucuz kurtulmuşum.

Aman 8 e dönecekseniz 203 den sonra gelen 216 yı yüklemeyin.Yükleyipte geri dönemeyenler facebookda markanın sayfalarında yana yakıla 8 e nasıl döneriz diyorlar.216 da kasmaya donmaya çare olmamış...

uzun lafın kısası 216 dan dönüşü kapatmış.203 ve altındaysanız hi suite ile 8 e kesin geri dönün en az 1.58 gb ram boşta ram ile telefon rahatlıyor p smart 2018 ler de...

9 a aman aman tövbe bu telefonda.

• quote:

Orijinalden alıntı: ordinary man

Son güncelleme sonrası ortalama ram kullanımı:

boşta ram yine çok kötü.890 mb.216 dan 8 e geri dönüşüde kapatmışlar.O kötü olmuş.

• ordinary man O kullanıcısına yanıt

hocam o 1.3 gb bile yetmiyor 9 da kastırıyor.8 e geri döndüm ben.

• blackman123 B kullanıcısına yanıt

Vallaha bende 9 daki vasat pil tüketimine dayanamayıp 8 e dönecektim ve hisuiteki sürprizi görünce Huawei'yi çok sevmeye başladım (!)

Telefonu animasyonlar ve görsel efektler kapalı olarak kullanıyorum.Bu yüzden kasma arka planda uygulama çalışmadıkça yok. Ama YouTube vanced ya da Spotify dan bir şarkı dinleyip İnternet te gezinince yavaşlıyor. Zoomu arka plana alınca kağnıdan farksız zaten. Bu telefona 3gb ram android 9 için kesinlikle yetersiz. Arka planda çalışan sistem uygulamalarını geliştirici seçeneklerinden mümkün olabilecek en az sayıya indirdim ona rağmen böyle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 8.0.0.167 ile 2 yıldır yola devam. Gayet memnunum.

eski sürüm hisuite kurup denediniz mi ?

• pqrst P kullanıcısına yanıt

HiSuite 5.0.2 kurdum az önce. Android 8 gözükmüyor maalesef.

Sizdeki çok eski 9.0.3.300_ove sürümünü indirip kurun. Bu sürümde gözüküyor şimdi kontrol ettim.bulamazsaniz ozelden yazın yollarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pqrst -- 10 Şubat 2021; 2:36:22 >

Maalesef bu sürümde de gözükmüyor.

★★★ HUAWEI P SMART KULLANICILARI [ANA KONU] ★★★

• Arkadaşlar; nisan 2020 güvenlik yamasını içeren 203 ve 203 patch 2 ile eski yazılıma 8e (8.0.0.167) geri dönüş açıktı, Hi Suite ile yapılabiliyordu.

Lakin 25 ocakta çıkan 9.1.216 sürümü ile Huawei her nedense 8 e geri dönüşü kapatmış.

Şimdi 216 ya geçmemiş olanlar durun sakın geçmeyin ki 8 e dönüş şansınız her zaman açık olsun.

216 ya geçenler huawei yetkili servislerine sorsun bir çözüm üretmeliler.

p smart 2018 ler de 3gb ram sadece 8 de sorunsuz çalışıyor.

android 9 bu telefonu kasıyor.Minimum 4gb ram istiyor 9.

Ben 23 ocakta 203 den 8 e geri döndüm.Ohh dedim.2 gün ile kurtarmışım yoksa 8 e dönemeyecek ve telefonu duvara atacaktım, inanın o kadar farkediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: tbskvk55

8.0.0.167 ile 2 yıldır yola devam. Gayet memnunum.

doğru karar.aklın yolu bir.

• merhaba

benim cihazın pil ömrü bitti galiba. öğle olmadan pil bitiyor. sadece mobil veri açık olmasına rağmen pil çabuk bitiyor. cihazda pil değişimi yapılıyor mu? fiyat hakkında bilgisi olan var mı?

• mr.isson76 kullanıcısına yanıt
    Pil değişimi yapılıyor. Hicare uzerinden güncel fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz veya fixsmart teknik servisi arayarak fiyat sorabilirsiniz.

cevap için teşekkürler. araştıracağım.

asıl önemli olan konuyu sormayı unutmuşum. ben telefonda en çok NFC özelliğini kullanıırm. bazı modellerde pil değişince NFC kullanımı iptal oluyor muş. bizim cihazlarda NFS ön tarafta ama yine de sormak isterim.

pil değiştirince NFS iptal olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr.isson76 -- 25 Şubat 2021; 13:45:56 >
  • blackman123 B kullanıcısına yanıt
    8'e dönmenin bi yolu bulundu mu? Son güncellemeden sonra aşırı kasmaya başladı ya. Keşke güncellemeseydim.
  • bixiki B kullanıcısına yanıt
    Cihazınızın garantisi bittiyse ve tecrübeniz varsa yazılım yükleyerek dönebilirsiniz. Forum xda da eski sürümlerinin dosyaları mevcut.
    Yazılım nasıl yüklenir?
  • Benim cihaz da aşırı yavaşladı. Hard reset yaptım ama nafile. Bu telefon böyle değildi kesinlikle. Resmen soğudum cihazdan. Nasıl döneceğiz eski sürüme?

• Mocle kullanıcısına yanıt
    Son güncellemeyi yapmadiysaniz hisuite üzerinden dönebilirsiniz. Konunun eski sayfalarında anlatımı olmasi lazım. Güncellemeyi yaptiysaniz şu konuyu inceleyin;
    https://forum.xda-developers.com/t/guide-downgrade-bootloader-unlock.3884725/

Yanıt için teşekkürler. Maalesef son güncellemeyi yapmışım ben hisuite üzerinden dönüş yolu kapalı.

Linke baktım biraz zahmetli bir işe benziyor. Şimdilik iş yoğunluğundan erteleyeceğim maalesef. Belki ileride custom rom yüklerim

• 
Sayfa: önceki 187188189190191
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.