Şimdi Ara

★★★ HUAWEI P SMART KULLANICILARI [ANA KONU] ★★★ (173. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.846
Cevap
37
Favori
327.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • suuyurbendeuyurum kullanıcısına yanıt
    Bazı ayarlar var gereksiz uygulamaları silme durdurma vb. Düzenli temizlik, ekranda gereksiz widget vb. Araçların olmaması, konum Bluetooth, nfc.vb programların kapatılması bunlar telefonun performansını etkiler bu sadece bu telefon için değil tüm telefonlarda dikkat edilirse hem performans hemde pil konusunda sizi rahatlatır.

• dahool kullanıcısına yanıt
    aynen öyle arkadaşlar, yüksek ihtimal bu nedenle sorun yaşıyorsunuz

• Hala 8.0.0.167 sürümündeyim. 9 a güncellemedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    O ayarlar nelerdir yazar mısın

• gs190505 G kullanıcısına yanıt
    Resimlerde kendi ayarlarımı paylaştım, sizde kendinize göre kullanmadığınız uygulamaları kapatın yada kaldırın

*Gereksiz uygulamalar devre dışı bırakma, ayrıca silinebiliyorsa gereksiz uygulamaları silme oyun program vb. olabilir
    ★★★ HUAWEI P SMART KULLANICILARI [ANA KONU] ★★★

*Bluetooth,Nfc vb. Güç performansı etkileyebilecek uygulamalari durdurma gerektiğinde açıp kapatma, ★★★ HUAWEI P SMART KULLANICILARI [ANA KONU] ★★★

*Düzenli temizlik yapma, WhatsApp artıkları gereksiz resimler, dosya artıkları temizleme
    ★★★ HUAWEI P SMART KULLANICILARI [ANA KONU] ★★★ ★★★ HUAWEI P SMART KULLANICILARI [ANA KONU] ★★★

*Ana ekran düzeni yapma, Widget vb. Kullanmamak pil ve performansı etkiler
    ★★★ HUAWEI P SMART KULLANICILARI [ANA KONU] ★★★

Bu işlemler güncelleme den sonra yapılabilir, her zaman temiz bir kurulum telefonun performansını pil ve yazılım hatalarını giderir. Yapma imkanınız yoksa yukarıdaki işlemleri yapabilirsiniz özellikle WhatsApp çöp fazla tutuyor, Facebook, Instagram, Twitter, vb. uygulamalar da zamanla kullanmaya bağlı şisiyor belleği bunu gidermek için ayarlar - uygulamalar - örnek; (Facebook) verileri temizle- durmaya zorla yaparak daha hızlı stabil kullanabilirsiniz bunu yaptığınızda tekrar giriş kullanıcı adi ve şifre isteyebilir. Bilginize. Whatsapp gereksiz resimleri galerinizden silseniz bile WhatsApp klasörü içerisinde bu resimler belgeler vb. durabiliyor. Bunuda el ile yapmanız lazım

Bunu tüm telefonlarda yapabilirsiniz, performansı baya etkilediğini göreceksiniz, yeni nesil hızlı telefonlarda, hafıza, ram, işlemci, kapasitesi iyi olduğundan bu olaylarla uzun süre sonra karşılaşırsınız, ama yetersiz ram, hafıza, işlemci gücü ile hep sıkıntı yaşarsınız. Genel bir bilgi olarak paylaşmak istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dahool -- 5 Mart 2020; 13:26:7 >

• Artık bende geçsem iyi olacak 9.1 sürümüne.

• Arkadaşlar android 9dan gayet memnundum, ama epey zamandır Huawein kendi stock uygulamaları aşırı kasmaya başladı, ayarlar, video, müzik, galeri,temalar, dosyalar çok kasıyor. Örneğin, Ayarlar uygulamasına tıklayınca epey geç açılıyor ve iceride menülerde gezerken takılmalar oluyor.
    Ama Huawei uygulamalar dışında, Facebook, Twitter, Instagram, alışveriş uygulamaları, banka uygulamaları vs aklınıza ne gelirse en küçük kasma yok.
    Not: Fabrika aylarına döndüm düzelmedi. (Hard reset)
    2.Not: wipe cache partition işlemi yaptım düzelmedi.
    3.Not: Telefonu sık sık optimize ediyorum düzelme yok.
    Sebebi ne olabilir, veya başına gelen var mı ?

Teşekkürler dediklerini yaptım ancak uygulamalarda gezerken arka plan temizliği yapmadığım da kullandığım uygulama kendiliğinden kapanıyor android 8 de iken böyle değildi nasıl cozerim

Yani nasıl kapanıyor tam anlamadım, böyle bir sorunu olmaması lazım kullandığın uygulama ekrandayken direkt atiyormu detayli yazarsan bakalım, hangi uygulama ise ayarlar uygulamalar gir örnek Facebook, verileri temizle önbellek sil ve zorla durdur yap sonra tekrar dene hangi uygulama atıyorsa

• kursatozk K kullanıcısına yanıt
    Belli aralıklarla telefonlar bu şekilde olur Hangi uygulamaları kullanıyorsunuz gereksiz olan Huawei uygulamaları siliniz, ve kullandıklarınızı da ilk başda sizde bazı bilgilere onay vermenizi ister bunlara gerek olmadan geçebilirsiniz bu aşamaları yani siz istemediğiniz halde o anda veri ile bazı bilgileri Huawei toplar buda cihazin devamli bir trafik içinde olduğu için o uygulamaları çalışmasını yavaşlatabilir. Son sürümlerini güncelleyin Huawei uygulamalarını gereksizleri kaldırın. Huawei uygulamalarını ayarlara girip sırasıyla uygulama- örnek (ayarlar) depolama- verileri temizle, önbelleği sil zorla durdur yapınız, bu ayarlar menüsü komple sıfırlar bilginiz olsun bu arada kendi kişiler ayarlarınız gidebilir. bunları yapın her uygulama için sonra tel kapatın yeniden başlatmayın kapatın biraz bekleyip yeniden açın ★★★ HUAWEI P SMART KULLANICILARI [ANA KONU] ★★★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dahool -- 8 Mart 2020; 16:8:27 >

Evet 9 a geçtiğinden beri tak diye masaüstüne atıyor zaman zaman

Eğer kullandığın uygulama o an arka planda Google play güncellemesi yapıyorsa uygulama bir anda gider sonra açmaya çalışırsın açılmaz güncelleme bitene kadar bu oluyordur bence popüler uygulamalar düzenli güncelleme verir bir iki haftada, uygulamayı kullanırken birden gitmesi bunun yüzünden olduğunu düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dahool -- 8 Mart 2020; 21:50:35 >
    Hayır güncelleme yaparken değil zaten güncellemeler otomatik güncellenmiyor kapattim

Google play güncellemesin den bahsediyorum

• Arkadaşlar acil yardım. Pdf ve apk lar indirdim ama hiçbiri açılmiyor. "Dosya açılamıyor " yazıyor. Virüs mü girdi ? Güncel yazılımda hata mı var ? Uygulamalarda çakışma mı var anlamadım. Sorunun çözümünü de bulamadım. Yardımınızı bekliyorum çok mağdurum. Şirket işlerini telefondan yürütüyorum !

• quote:

Orijinalden alıntı: erdem_61500

Arkadaşlar acil yardım. Pdf ve apk lar indirdim ama hiçbiri açılmiyor. "Dosya açılamıyor " yazıyor. Virüs mü girdi ? Güncel yazılımda hata mı var ? Uygulamalarda çakışma mı var anlamadım. Sorunun çözümünü de bulamadım. Yardımınızı bekliyorum çok mağdurum. Şirket işlerini telefondan yürütüyorum !
    Chrome indirilenlere girince açmıyor ama dosya yöneticisinden açınca herşey açılıyor

• erdem_61500 E kullanıcısına yanıt
    Chrome un ayarlardan guncellemelerini kaldirip birdaha deneyin bakalim ayni sorun olacak mi

• erdem_61500 E kullanıcısına yanıt
    Word dosyasımı açıyorsunuz yüklü değilse açmaz onun içinhttps://play.google.com/store/apps/details?id=cn.wps.moffice_eng bunu indirebilirsiniz Office programlarını için, ayrıca PDF, içinde
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.pdfviewer bunu indirin bu şekilde Ofis için gerekli yazılımları kullanabilirsiniz.

• pqrst P kullanıcısına yanıt
    Hocam chrome güncelledim olmadı. Yandex browserden indirdigm tum uygulama ve pdf ler acılıyor

• 
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.