Şimdi Ara

Huawei’nin mobil işletim sistemi ‘Hongmeng’ tescillendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
1
Favori
6.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ABD’nin sıkıştırmalarıyla her geçen gün yeni bir yaptırımla karşı karşıya kalan Huawei, bunlardan bir tanesini aşmasını sağlama potansiyeli olan çözümünü tescilledi. Kendi işletim sistemini şirketten gelen bilgilere göre 2012 yılında bu yana geliştirmeye devam eden Huawei, bu markanın ilk tescil başvurusunu ise 24 Ağustos 2018’de yapmış. Tescilin geçerliliği ise 14 Mayıs 2019’dan 13 Mayıs 2029’a kadar.

Huawei’nin tüketici elektroniği lideri Richard Yu Chengdong, firmanın kendi işletim sistemini bu sonbahar ile önümüzdeki ilkbahar arasında kullanıma sunacaklarını da açıkladı. Hongmeng işletim sistemi, şimdiki bilgilere göre firmanın tüm cihazlarında evrensel olarak kullanılacak. Bu cihazlar arasında Global Times’ın Richard Yu kaynaklı makalesine göre akıllı telefon, bilgisayar, tablet, TV, otomobil ve giyilebilir teknoloji ürünleri yer alıyor. Hongmeng ayrıca tüm Android ve Web uygulamalarıyla da uyumlu olacak ve firmanın hâli hazırda tüm telefonlarında yer alan App Gallery uygulama mağazasıyla gelecek.
    Huawei kurucusu ve CEO’su Ren Zhengfei tarafından yapılan açıklamada da belirtildiği üzere “Zor olan işletim sistemi oluşturmak değil, onun için bir ekosistem inşa etmek.” Huawei’nin bu görevde başarılı olmaktan başka çâresi yok gibi görünüyor. 

• Bir işletim sisteminde başka bir işletim sisteminin uygulamasını çalıştırmak istiyorsan sanal makina kullanılmak zorundadır. Yani emülatör destekli bir yapı kurmak zorundasın. Huawei'in açık kaynak işletim sistemi yapacağına inanıyor musunuz? Cihazlarında bootloader kilidinin açılmasına dahi izin vermeyen, işlemcilerinin kaynak kodlarını kapalı tutan, root erişimini kısıtlayan bir firma. Bunun sebebi cihazın kontrolünün tamamen kendilerinde olmasını istemek. Açık kaynaklı bir işletim sisteminde cihazı kapalı kaynaklı hale getirmenin hiçbir savunulacak tarafı yoktur. Android'de bunu yapan kendi işletim sisteminde kimbilir neler yapar.. Bu kısıtlamalar başka bir üreticiyi anımsatmış olsa gerek. Öyle olacaksa niye Huawei alalım? iPhone alır keyfime bakarım.
  • İsimden bir 1-0 geride başladılar direk.

• Valla o kadar isim varken niye böyle bi isim vermişler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ABD'den dili yanan Huawei tüm dünyaya küsmüş herhalde, HongmengOS ne lan? Tarkan filmlerindeki düşman adı gibi... Çin dışındaki sevenlerini hiç mi düşünmüon aslanım?

• HuOS Yada HuaSystem gibi global bi isim olabilirmiş 🤷🏻‍♂️

• huawei adındaki telefonu dünyanının en fazla satan ikinci telefon markası yaptık şimdi hongmeng adındaki osu dünya markası yapıcağız.
    azim 10\10.

• Evet ama huawei demek de bir okdar zor olsada satış tercih rakamları birilerini korkutmaya fazlasıyla yetti.

• Guangzhou, Kung Lao falan koysaydınız ya. Bir sürü Çince karizma ad var. Hongmeng nedir.

• Umarım kod adıdır

• Hongmeng ismi olmamış sanki.

• Çin dilinde ayrıca bir anlamı var mı acaba?

• Anlamı "ilkel dünya"

• Google kendi ayağına sıktı. Milyar tane kullanıcı artık android yerine bunu kullanacak.

• Arkadaş ismine göre mi kullanacaksınız yorumlara bak.

• Samsung oppo vs vs. Bir çok firma. Bu işletim sistemini kullanmaya başlrsa android biter. Huawei yapılan salakca tavır ardından çindeki bir cok firma. Huwei tarafında olacak düşüncesindeyim. Huawei bu savaşdan galip çıkabilir

• yürü be kim tutar seni , rekabet güzeldir , iyidir , hojdir

• gerçekten tam çin malı ismi :D

• Bloodin kullanıcısına yanıt
    Hainkostokos

• Neler olacak cidden piyasa iyice karıştı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • OpelCorsaBenDeKorumOS 🙂

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.