Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Huawei’nin mobil işletim sistemi ‘Hongmeng’ tescillendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
127
Cevap
2
Favori
5.757
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Huawei’nin mobil işletim sistemi ‘Hongmeng’ tescillendi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    497 Mesaj
    ABD’nin sıkıştırmalarıyla her geçen gün yeni bir yaptırımla karşı karşıya kalan Huawei, bunlardan bir tanesini aşmasını sağlama potansiyeli olan çözümünü tescilledi. Kendi işletim sistemini şirketten gelen bilgilere göre 2012 yılında bu yana geliştirmeye devam eden Huawei, bu markanın ilk tescil başvurusunu ise 24 Ağustos 2018’de yapmış. Tescilin geçerliliği ise 14 Mayıs 2019’dan 13 Mayıs 2029’a kadar.

Huawei’nin tüketici elektroniği lideri Richard Yu Chengdong, firmanın kendi işletim sistemini bu sonbahar ile önümüzdeki ilkbahar arasında kullanıma sunacaklarını da açıkladı. Hongmeng işletim sistemi, şimdiki bilgilere göre firmanın tüm cihazlarında evrensel olarak kullanılacak. Bu cihazlar arasında Global Times’ın Richard Yu kaynaklı makalesine göre akıllı telefon, bilgisayar, tablet, TV, otomobil ve giyilebilir teknoloji ürünleri yer alıyor. Hongmeng ayrıca tüm Android ve Web uygulamalarıyla da uyumlu olacak ve firmanın hâli hazırda tüm telefonlarında yer alan App Gallery uygulama mağazasıyla gelecek.
    Huawei kurucusu ve CEO’su Ren Zhengfei tarafından yapılan açıklamada da belirtildiği üzere “Zor olan işletim sistemi oluşturmak değil, onun için bir ekosistem inşa etmek.” Huawei’nin bu görevde başarılı olmaktan başka çâresi yok gibi görünüyor. 

|
    |

• ABD'den dili yanan Huawei tüm dünyaya küsmüş herhalde, HongmengOS ne lan? Tarkan filmlerindeki düşman adı gibi... Çin dışındaki sevenlerini hiç mi düşünmüon aslanım?

Evet ismine göre kullanacağım. Huawei benim babamın firması değil. Android dururken neden kimsenin adını anlayamacağı huamong mudur nedir onu kullanayım?

sizi şakacılar sizi! hongmeng çin ismi de huawei ingiliz ismi mi? huawei ismini niye yadırga mıyorsunuz?

ya android ne peki?ios?

huawei adındaki telefonu dünyanının en fazla satan ikinci telefon markası yaptık şimdi hongmeng adındaki osu dünya markası yapıcağız.
    azim 10\10.

• Binbaşı
    1650 Mesaj
    İsimden bir 1-0 geride başladılar direk.
  • Teğmen
    149 Mesaj

Valla o kadar isim varken niye böyle bi isim vermişler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: deoks
  • Binbaşı
    1285 Mesaj
    ABD'den dili yanan Huawei tüm dünyaya küsmüş herhalde, HongmengOS ne lan? Tarkan filmlerindeki düşman adı gibi... Çin dışındaki sevenlerini hiç mi düşünmüon aslanım?
  • Teğmen
    132 Mesaj
    HuOS Yada HuaSystem gibi global bi isim olabilirmiş &#129335;&#127995;‍♂️

|
    |
  • Yarbay
    2144 Mesaj
    huawei adındaki telefonu dünyanının en fazla satan ikinci telefon markası yaptık şimdi hongmeng adındaki osu dünya markası yapıcağız.
    azim 10\10.
  • Teğmen
    174 Mesaj
    Evet ama huawei demek de bir okdar zor olsada satış tercih rakamları birilerini korkutmaya fazlasıyla yetti.

|
    |
  • Yarbay
    3815 Mesaj
    Guangzhou, Kung Lao falan koysaydınız ya. Bir sürü Çince karizma ad var. Hongmeng nedir.
    |
    |
  • Yarbay
    4273 Mesaj
    Umarım kod adıdır
    |
    |
  • Çavuş
    45 Mesaj
    Hongmeng ismi olmamış sanki.

|
    |
  • Yarbay
    16169 Mesaj
    Çin dilinde ayrıca bir anlamı var mı acaba?

• Yarbay
    6921 Mesaj
    Anlamı "ilkel dünya"
    |
    |
  • Yarbay
    6921 Mesaj
    Google kendi ayağına sıktı. Milyar tane kullanıcı artık android yerine bunu kullanacak.
  • Binbaşı
    1020 Mesaj
    Arkadaş ismine göre mi kullanacaksınız yorumlara bak.

• Çavuş
    92 Mesaj
    Samsung oppo vs vs. Bir çok firma. Bu işletim sistemini kullanmaya başlrsa android biter. Huawei yapılan salakca tavır ardından çindeki bir cok firma. Huwei tarafında olacak düşüncesindeyim. Huawei bu savaşdan galip çıkabilir

• Yarbay
    2583 Mesaj
    yürü be kim tutar seni , rekabet güzeldir , iyidir , hojdir
    |
    |
  • Yüzbaşı
    543 Mesaj

gerçekten tam çin malı ismi :D
    |
    |
    deoks kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1256 Mesaj

Hainkostokos
    Bloodin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4213 Mesaj
    Neler olacak cidden piyasa iyice karıştı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    OpelCorsaBenDeKorumOS &#128578;

|
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
google reklamları
Masal
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,563
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.