Şimdi Ara

Huawei'nin ekran altı kameralı telefonunun tasarımı ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Akıllı telefonlar konusunda güvenilir bir kaynak olan Ben Geskin, Huawei'nin ekran altı kamera teknolojisine sahip telefonunun nasıl görüneceğine dair render görüntülerini paylaştı.

Ayrıca Bkz.Hangi iPhone modellerinin iOS 14'e güncelleneceği ortaya çıktı

Tam ekranlı akıllı telefonlar yaklaşıyor

Patentte yer alan bilgilere göre oluşturulan bu görsellere baktığımızda, cihazın şelale olarak adlandırılan kavislerle birlikte tam ekranlı bir tasarıma sahip olduğunu görüyoruz. Bu da kullanıcıların hayal ettiği gibi, çentiksiz veya deliksiz bir ekranın yaklaştığına işaret ediyor. Cihazın arka panelinde ise "Oreo" görünümünde dörtlü kamera modülü yer alıyor.

Şimdiye kadar, OPPO ve Xiaomi gibi akıllı telefon üreticileri ekran altı kamera teknolojisini ve prototip cihazlarını gösterdiler ve ekran altı kamera teknolojisinin yakın gelecekte yaygın olarak kullanılması bekleniyor. Sektör lideri Samsung ise bu yönde bir açıklama yapmamış olsa da, şirketin tam ekranlı bir akıllı telefon için çalışmalarını sürdürdüğü gelen haberler arasında.

• Telefonun önüne bakınca ters mi düz mü anlaşılamıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Telefon ekranında çentik, delik gibi saçmalıklar görmek istememe takıntısı olanlar yaşadı. Pop-up kamera da güzel bir çözümdü ancak kullanıcılar mekanizmaya temkinli yaklaştılar.

• Cihaz çok şık görünüyor ama kazara yere düşse çok yan yakar çok.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şu Oreo kamera tasarımı çok hoşuma gidiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zero fear kullanıcısına yanıt
    Kamera tasarımı benimde çok hoşuma gidiyor ekran zaten mükemmel Pop up kamera da güzel bir seçenek fakat uzun kullanım sonucu ne olur onu bilemiyorum

• Bu olay da gerçekleşince tasarım uzmanlarımız sadece arka kamera dizilimini konuşacak, yok yatay dizseydi daha iyiydi, yok neden ortalamadın.

• Render görüntüsü demişken birden aklıma kuzenimin aldığı renderlar geldi ..
    Huawei'nin ekran altı kameralı telefonunun tasarımı ortaya çıktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cy2828 -- 3 Haziran 2020; 17:22:2 >
  • Kamera tasarımı çok hoş olmuş kim tasarlıyorsa ellerine sağlık eminim düşünüp tasarlamak kolay değildir

• alaz1903 kullanıcısına yanıt
    onlardan biri benim 😂🤣 simetri hastalığım yok ama ekrana baktığımda rahatsız ediyor orda kamera olması beklediğim tasarım anlayışından biri bu kesinlikle,mekanik pop-up kamera sisteminide seviyorum ama çoğunlukla o modellerde bir kısım özellikleri orta veya alt seviye olarak kullanıyorlar huawei iyi bir firma olsada alırmıyım bilemedim, farklı markalardan da bu anlayışı gösteren tasarımlar bekliyorum şimdilik 😊

• Cihaz gerçekten çok başarılı görünüyor , Sağlam bir donanımla üst seğmenti yok eder.
  • Beynim nasıl eridiyse sabahtan beri haberi Huawei nin altı kameralı telefonu diye okuyormuşum şimdi girince farkettim ekran altı kamera diye :D Cihazın tasarım böyle gelirse benim için kusursuz tasarıma sahip cihaz bu olur ama kavisler biraz fazla tutuşu zorlaştırır böyle.

• Bir zahmet tam ekranlı akıllı telefonlar gelsin artık.

Son 10 yılda telefon piyasası üst rakamı US$600'den, US$1,200'e geldi. Tam 2 katı yükseldi. Buna karşılık tasarım ve teknoloji yavaş ilerliyor. Telefon ile yapılabilecekler hala on yıl öncesi ile aynı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.