Şimdi Ara

★★★ Huawei Nexus 6P Ana Konu ★★★ (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
766
Cevap
13
Favori
31.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Android Authority sitesinin yaptığı Kamera testinde en iyi Android cihaz çıktı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Musketeer. kullanıcısına yanıt
    Hocam hayırlı olsun güle güle kullanın...

bir iki sorum olacak np6 için;

-cihazda, android işletim sistemi ne kadar yer kaplıyor? 64 gb ne kadar ile başlıyor ilk açılışta?

-4k video çekimi için dk sınırı var mı?

umarım burada çok abuk bir fiyat olmadan satışa çıkar...
  • Nexus serisi(LG 5x ve Huawei 6p) cihazlar Amiral gemileri (LG V10 ve Mate 8) cihazlarının satışları baltalamasın diye Türkiyeyi pas geçecek gibi görünüyor imkanı olan Avrupadan getirtsin ya da Pasaport kayıtlı olarak satılan cihazlara razı olup onu alsın

• red mercury kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler,

Sana verdiği alan 53.67GB .

Gösterge vs çıkmıyor 4K çekerken bir sınır olduğunu sanmıyorum, depolama alanı kadar bir sınırlama yapacaktır. 2-3 dk lık video çektim Galatasaray Bursa maçında. İnanılmaz kaliteli titreme ve odaklama konusunda inanılmaz seri, anında toparlıyor video kendisini. Genelde o tarz kalabalık ortamlarda görüntü dağılır çünkü videoyu çekerken sürekli haraket halindesin, ancak kamera okadar stabilki bi o sırada gol sevinci oluyor (atkılar bir öne bir arkaya) arkadaki adam baya vurdu bana :D ama çektiğim videoda hissedilmemiş bile. Fotoğraf ve Video çekimi olarak inanılmaz bir deneyim. Basic bir kamera sistemi var sonuçta amaç kaliteli ve seri olması, her açıdan harika.

Spot alın bence hiç sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum, çok forum gezdim doğru düzgün kullanıldıktan sonra süre gelen bir arızasıda yok uzun süre kullanabileceğinize eminim. 64GB 2100 e bulunur durumda. 32GB ı 1900TL .

• ßlaCKFOX ß kullanıcısına yanıt
    Aslında modeller arasında özellik farklılıklarıda var. Bununla beraber güzel fiyat aralıkları belirlenebilir. Google cihazı farklı bir amaç güdülerek piyasaya sunuluyorsa şu cihazlardan biraz daha uygun olabilir. Ama Mate8 ile Note5 ile Z5P ile arasında neredeyse fark olmayışı (Z5 ekranı dışında), rekabet edebilir bir donanıma sahip oluşu konuyu dediğiniz duruma getiriyor. Satışı baltalamayı bırakın baya sattırmaz

Son çıkan veya çıkacak MATE8 - NEXUS6P - Z5P arasında şöyle bir kıyaslamaya baktım.

Bağlantı konusunda tüm cihazlar aynı seviyede.
    Kasa yapısı bakımından Z5 ağır ama daha dayanıklı duruyor.
    Dokunmatik ekranda ppi değeri bakımından Z5P çok önde Nexus ta iyi bir seviyede ancak Mate çok geride.
    Kasa ekran oranı bakımından Mate8 süper durumda neredeyse kasaya sıfır ekran yapmışlar.
    Mate8 meraklısına çift hatlı.
    Mate ve 6p 6.0 ile gelirken Z5P 5.1.1 ile geliyor. Üstelik nexus cihazları bildiğimiz üzere ilk güncellemeleri alacak.
    Mate ve 6P Gorilla4 kullanırken sanırım 4K ve sıvı teması ile alakalı olarak Z5P Scratch-resistant glass ekran kullanıyor.
    Nexus dışında diğer iki cihazın Microsd yuvası var ki bu 64GB alanlar için gereksiz 32GB alanlar için ihtiyaç :) .
    Kamera mp leri konusunda Z5P başı çekiyor ancak şu meşhur kamera sitesindeki sıralamaya bir bakmak lazım.
    Ön kamera konusunda ise Z5P 5MP de kalmış diğer cihazlar 8mp ama Sony HDR koymuş.
    Hoparlör konusunda Nexus almış götürmüş ama 3.5 jak konusunda Sony çok daha özel bir seviyede.
    Nexus hariç typC kullanan yok.
    Batarya konusunda Mate baya güçlü.
    Parmak izi konusunda kasa arkası mı power butonu mu daha kullanışlı o tartışılır.

Bu kıyaslamaya göre Nexus alıp pişman olmam diye düşündüm. Şuanda kesinlikle çok memnunum. 9-10 farklı Android model kullandım 2011-2013 arasında . 2013ten şu güne kadarda çeşitli İphonelar kullandım ve İphone 6 dan geçtim Nexus 6p ye. Amiral gemisiyse amiral gemisi, gerçekten çok memnunum. Ancak TR piyasasında olmayışı bizi teknik konularda, aksesuar konusunda çok geride bırakacak buda bir gerçek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Musketeer.

Aslında modeller arasında özellik farklılıklarıda var. Bununla beraber güzel fiyat aralıkları belirlenebilir. Google cihazı farklı bir amaç güdülerek piyasaya sunuluyorsa şu cihazlardan biraz daha uygun olabilir. Ama Mate8 ile Note5 ile Z5P ile arasında neredeyse fark olmayışı (Z5 ekranı dışında), rekabet edebilir bir donanıma sahip oluşu konuyu dediğiniz duruma getiriyor. Satışı baltalamayı bırakın baya sattırmaz

Son çıkan veya çıkacak MATE8 - NEXUS6P - Z5P arasında şöyle bir kıyaslamaya baktım.

Bağlantı konusunda tüm cihazlar aynı seviyede.
    Kasa yapısı bakımından Z5 ağır ama daha dayanıklı duruyor.
    Dokunmatik ekranda ppi değeri bakımından Z5P çok önde Nexus ta iyi bir seviyede ancak Mate çok geride.
    Kasa ekran oranı bakımından Mate8 süper durumda neredeyse kasaya sıfır ekran yapmışlar.
    Mate8 meraklısına çift hatlı.
    Mate ve 6p 6.0 ile gelirken Z5P 5.1.1 ile geliyor. Üstelik nexus cihazları bildiğimiz üzere ilk güncellemeleri alacak.
    Mate ve 6P Gorilla4 kullanırken sanırım 4K ve sıvı teması ile alakalı olarak Z5P Scratch-resistant glass ekran kullanıyor.
    Nexus dışında diğer iki cihazın Microsd yuvası var ki bu 64GB alanlar için gereksiz 32GB alanlar için ihtiyaç :) .
    Kamera mp leri konusunda Z5P başı çekiyor ancak şu meşhur kamera sitesindeki sıralamaya bir bakmak lazım.
    Ön kamera konusunda ise Z5P 5MP de kalmış diğer cihazlar 8mp ama Sony HDR koymuş.
    Hoparlör konusunda Nexus almış götürmüş ama 3.5 jak konusunda Sony çok daha özel bir seviyede.
    Nexus hariç typC kullanan yok.
    Batarya konusunda Mate baya güçlü.
    Parmak izi konusunda kasa arkası mı power butonu mu daha kullanışlı o tartışılır.

Bu kıyaslamaya göre Nexus alıp pişman olmam diye düşündüm. Şuanda kesinlikle çok memnunum. 9-10 farklı Android model kullandım 2011-2013 arasında . 2013ten şu güne kadarda çeşitli İphonelar kullandım ve İphone 6 dan geçtim Nexus 6p ye. Amiral gemisiyse amiral gemisi, gerçekten çok memnunum. Ancak TR piyasasında olmayışı bizi teknik konularda, aksesuar konusunda çok geride bırakacak buda bir gerçek.

Güle güle kullanın Nexus baya iyi tercih ama Distribütör firmalar kendi markası modeller satilabilsin diye Nexus Programı kapsamında ürettikleri cihazları ülkemizde satışa sunmuyor

• ßlaCKFOX ß kullanıcısına yanıt
    Sunmaları konusunda bir beklentim yok zaten. Durumu değerlendirdim sadece. Sunsa iş kaybeder açık ve net. Ama keşke sunulsa bizde teknik destek alırdık. Bukadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Musketeer.

Teşekkürler,

Sana verdiği alan 53.67GB .

Gösterge vs çıkmıyor 4K çekerken bir sınır olduğunu sanmıyorum, depolama alanı kadar bir sınırlama yapacaktır. 2-3 dk lık video çektim Galatasaray Bursa maçında. İnanılmaz kaliteli titreme ve odaklama konusunda inanılmaz seri, anında toparlıyor video kendisini. Genelde o tarz kalabalık ortamlarda görüntü dağılır çünkü videoyu çekerken sürekli haraket halindesin, ancak kamera okadar stabilki bi o sırada gol sevinci oluyor (atkılar bir öne bir arkaya) arkadaki adam baya vurdu bana :D ama çektiğim videoda hissedilmemiş bile. Fotoğraf ve Video çekimi olarak inanılmaz bir deneyim. Basic bir kamera sistemi var sonuçta amaç kaliteli ve seri olması, her açıdan harika.

Spot alın bence hiç sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum, çok forum gezdim doğru düzgün kullanıldıktan sonra süre gelen bir arızasıda yok uzun süre kullanabileceğinize eminim. 64GB 2100 e bulunur durumda. 32GB ı 1900TL .

Öncelikle Hayırlı olsun hocam, bende bu telefonu almayı planlıyorum fakat telefona kap ekran koruyucu falan türkiyede hiç bir yerde bulamadım sizin bir bilginiz var mı?

• Storede 50$ indirime girdi süper fiyat aldım bir tane 25inde elimde olacak..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeak -- 17 Aralık 2015; 16:18:46 >

• Ama bu kurla alınacak gibi değil. 2 parça ürün 101 TL ye geliyor .
  • Bu telefonu almak istiyorum fakat Huawei olması düşündürüyor beni
    üstelik çok iyi bir fiyattan satılıyor sahibinden.com da

siz ne dersiniz alıyım mı Huawei olmasına bakmadan?
  • arkadaşlar ben de 2 haftadır kullanıyorum.Erhan Bey'e teşekkür ediyorum.Kişisel bloğumda kullanıcı deneyimi olarak bir içerik hazırladım.İsteyen deneyimlerimi okuyup ona göre karar verebilir.Geri dönüş sağlarsanız sevinirim.

http://www.technokaptan.com/nexus-6p-inceleme-ve-kullanici-deneyimi-turkiyede-ilk/
  • Merhaba
    Cihaz isteyen olursa kapalı kutu 64 GB haftaya 630 USD ye getirebilirim. Almak isteyen olursa bana özel mesajdan ulaşabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dubai den arkadaşa telefon aldıracağım nexus 64gb 2000 lira civarıymış. iphone 6s plus 64gb yi 2500 e almak daha mantıklı galiba. şuan kullandığım tel 4s

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • assasin34 A kullanıcısına yanıt
    Yazınız çok güzel olmuş elinize sağlık. Fotoğraflar harika gözüküyor, özellikle ışığın az olduğu ortamlarda bile o keskinlik harika. Şöyle 2000tl gibi bi fiyata gelse de alsam diye bekliyorum ama pek gelecek gibi durmuyor. Siz ne kadara nereden aldınız acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emirsavas

Yazınız çok güzel olmuş elinize sağlık. Fotoğraflar harika gözüküyor, özellikle ışığın az olduğu ortamlarda bile o keskinlik harika. Şöyle 2000tl gibi bi fiyata gelse de alsam diye bekliyorum ama pek gelecek gibi durmuyor. Siz ne kadara nereden aldınız acaba?

Selamlar.Benim ki pasaport kaydı dahil 2000'e geldi.Evet fotoğraf kalitesi gerçekten tatmin edici ki daha önce kullandığım Nexus'larda eksikliğini hissettiğim tek şeydi.zatenwww.dxomark.com'daki sıralamaya bakarsanız şu anda en iyi ya 2. yada 3.kamera.iphone6s Plus ile aynı puana sahip.tabiki kullanıcı deneyim farklı olur ama ben kalitesini kendim teyit ettim.inşallah gelir Türkiye'ye.Aslında gelmemesi için bir neden yok diye düşünüyorum.Zira Huawei'nin Türkiye'de faaliyeti epey geniş.Bu arada google drive bağlantısına biraz daha fotoğraf ekledim.Drive bağlantısından bakmanızı tavsiye ederim.Sayfa içine koyduklarımı mecbur kalitesini düşürmek zorunda kaldım.Malum sunucu sorunları:)Onlara da bakabilirsiniz.Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi assasin34 -- 27 Aralık 2015; 10:18:41 >

• Gerçekten muhteşem bir telefon. Videolardan gördüğüm kadarıyla baya etkilendim, henüz kullanabilme şansım olmadı. Şu anda S4 kullanıcısıyım, umarım bu telefon ülkemize gelir. İki sene sonra da olsa ben bu telefonu alırım. Gerek hoporlör, gerek kamera, gerek tasarım... Bu arada arkadaşlar temiz kullandığım Galaxy S4'ü kaç liraya elimden çıkarabilirim bu zamanda? Garantisi bitmiş ve sayaç artmış durumda
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vandalizm

Gerçekten muhteşem bir telefon. Videolardan gördüğüm kadarıyla baya etkilendim, henüz kullanabilme şansım olmadı. Şu anda S4 kullanıcısıyım, umarım bu telefon ülkemize gelir. İki sene sonra da olsa ben bu telefonu alırım. Gerek hoporlör, gerek kamera, gerek tasarım... Bu arada arkadaşlar temiz kullandığım Galaxy S4'ü kaç liraya elimden çıkarabilirim bu zamanda? Garantisi bitmiş ve sayaç artmış durumda

inceleme yazıma henüz çekebildiğim gece çekimlerini de ekledim.İnceleme yazımın kamera bölümünün sonunda google drive bağlantısına ekledim.bakabilirsiniz.

http://www.technokaptan.com/nexus-6p-inceleme-ve-kullanici-deneyimi-turkiyede-ilk/

• 1 aylık 32Gb Graphite renk telefonumu 64Gb'ye geçtiğim için satıyorum. İlgilenenler mesaj atabilir.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.