Şimdi Ara

★★★ Huawei Nexus 6P Ana Konu ★★★ (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
767
Cevap
13
Favori
31.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Musketeer.

quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Fiyatı 249 dolar civarı olsaydı tam Nexus olurdu. Ama önceki Nexus 6 gibi bu da abartılı derecede pahalı.

Keşke Nexus özüne dönse de gerçek Nexus kullanıcıları bu telefonu geçse.

5X i o açıdan değerlendirebilirz hocam. Amiral gemisi diye adlandırılan modellele hiçbir zaman rekabet edemedi Nexus. Nexus6 bu konuda yaklaştı ancak tasarımı kabaydı. Şimdi cihazın donanımı en iyilerine kafa tutacak düzeyde, kamerası üst seviyede ve üstelik tasarımıda harika. 5x herkes alsın diye, 6p piyasada rekabetçi olsun diye. Üstelik Huawei içinde harika bir reklam şansı .

Sorun da burada zaten.

Nexus demek yüksek donanım seviyesini ucuza almak demekti.

Ama Nexus 6P yine diğer pahalı telefonlarla aynı fiyata satılınca Nexus'un çekiciliği kalmıyor.

O kadar para verince daha çok özellikle telefon alıyor herkes. Note5, iPhone6S falan tercih ediliyor.

5x modeli de çekici değil açıkçası.

Nexus konseptini değiştirmemeleri lazımdı.

Sonuçta Nexuslarda ARGE maliyeti hemen hemen hiç yok. Özel yazılım hiç yok.

Sadece donanım + Saf Android

Böyle olunca da fiyatın uygun olması gerekiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Fiyatı 249 dolar civarı olsaydı tam Nexus olurdu. Ama önceki Nexus 6 gibi bu da abartılı derecede pahalı.

Keşke Nexus özüne dönse de gerçek Nexus kullanıcıları bu telefonu geçse.

5X i o açıdan değerlendirebilirz hocam. Amiral gemisi diye adlandırılan modellele hiçbir zaman rekabet edemedi Nexus. Nexus6 bu konuda yaklaştı ancak tasarımı kabaydı. Şimdi cihazın donanımı en iyilerine kafa tutacak düzeyde, kamerası üst seviyede ve üstelik tasarımıda harika. 5x herkes alsın diye, 6p piyasada rekabetçi olsun diye. Üstelik Huawei içinde harika bir reklam şansı .

Sorun da burada zaten.

Nexus demek yüksek donanım seviyesini ucuza almak demekti.

Ama Nexus 6P yine diğer pahalı telefonlarla aynı fiyata satılınca Nexus'un çekiciliği kalmıyor.

O kadar para verince daha çok özellikle telefon alıyor herkes. Note5, iPhone6S falan tercih ediliyor.

5x modeli de çekici değil açıkçası.

Nexus konseptini değiştirmemeleri lazımdı.

Sonuçta Nexuslarda ARGE maliyeti hemen hemen hiç yok. Özel yazılım hiç yok.

Sadece donanım + Saf Android

Böyle olunca da fiyatın uygun olması gerekiyor.

Hocam ben sizi daha önceki nexus konularından da hatırlıyorum sanırım baya takip ediyorduk bir aralar. En son nexus5 kullandım ve önceki nexus serisinide hem deneyimledim. Ancak sorun şuydu yazılım harika bile olsa donanım biyerden sonra yorucu işlemlerde cihaz kendini salıyordu. Kamerası ve hoparlörleride berbattı. Bence böyle olması daha uzun süreli kullanım için harika.

• Nexus 6P düşünüyordum hatta kesinlikle alacaktım ama bekleyen arkadaşlara duyuru olsun SDN de kırılma testi var gördüklerime inanamadım. İzlemenizi ve paranızı boşa harcamamanızı tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DSGNRY

Nexus 6P düşünüyordum hatta kesinlikle alacaktım ama bekleyen arkadaşlara duyuru olsun SDN de kırılma testi var gördüklerime inanamadım. İzlemenizi ve paranızı boşa harcamamanızı tavsiye ederim.

Yukarıdaki videoyu izleyin bence. Hiçte öyle kolay yamulmuyor hatta güven veriyor
  • quote:

quote:

Nexus 6P düşünüyordum hatta kesinlikle alacaktım ama bekleyen arkadaşlara duyuru olsun SDN de kırılma testi var gördüklerime inanamadım. İzlemenizi ve paranızı boşa harcamamanızı tavsiye ederim.

Yukarıdaki videoyu izleyin bence. Hiçte öyle kolay yamulmuyor hatta güven veriyor

İkisi farklı testler yalnız. Benim bahsettiğim haberde bükülme testi var ve Ada'm ekmeği ikiye böler gibi eliyle çok kolay bir şekilde cihazı bükebiliyor. Sizin bahsettiğiniz videoda düşme testi uygulanmış.

• quote:

quote:

quote:

İkisi farklı testler yalnız. Benim bahsettiğim haberde bükülme testi var ve Ada'm ekmeği ikiye böler gibi eliyle çok kolay bir şekilde cihazı bükebiliyor. Sizin bahsettiğiniz videoda düşme testi uygulanmış.

Hemen yukarda ağırlıkları koyarak cihazı büküyor. Anakartı bile tek başına ekmek böler gibi bölemezsiniz.

• Ayrıca onuda şimdi izledim. Öncelikle adam zaten ekranı boydan boya çizeyim diye uğraşırken çatlatıyor, görüntüde kesilmiş birçok kare olduğundan bu aşamalarda neler denediğinide göremiyoruz. Ardından boydan boya çatlattığı bu ekranı birde yakıyor, hemde birkaç farklı noktasından, cihazın nasıl ısındığını bir düşünün. Sizin oyun oynarken telefonunuzun ısınması gibi değil çakmak çakılmış telefonun üzerine, ardından telefo kırılıyor ve farkındaysan el haraketleri biraz yavaş ve bir anda hızlı kesin orada da görüntüde bir oynama var ancak kırılması tabiki sürpriz değil. Aynı telefonun üzerinde bu tarz yıpratmalar yapılmadan benzer bir test yapılıyor üstelik el ile değil ağırlıklar koyarak kaç kglik bir yüklenmeden sonra yamulduğına bir bak istersen.
    Üstelik ekranın sahibide GG üstelik 4.seri.

• Çok oldum gece gece ama birde bu var;

http://youtu.be/1GZV-jO6ebg

Herhalde bu abimizin kolları güçsüz, baya uğraşıyor ama bükmeyi beceremiyor, hatta iphonedan fazla zorladığı kesin diyor. İphone kullanıyorum bu arada ve bu tarz şeylere asla takılmam. Doğrusunu göstermek istedim .

• Huawei bunu Türkiye ye getir. 1700 den piyasaya sür. Peynir ekmek.

Ülkemiz e gelmezse nasıl alabiliriz telefonu ? Mağazada satışı var mi mesela almanyadan veya amerikadan getirtmeye calissak ?

• quote:

Orijinalden alıntı: rorschach_

Huawei bunu Türkiye ye getir. 1700 den piyasaya sür. Peynir ekmek.

Ülkemiz e gelmezse nasıl alabiliriz telefonu ? Mağazada satışı var mi mesela almanyadan veya amerikadan getirtmeye calissak ?

1700 değil 2000 bile hayal LG Nexus 5x Avrupada ön sipariş fiyatı 16 GB 479€ 32 GB 529€ ki bu cihaz daha kaliteli malzemeye sahip Türkiye'ye büyük olasılıkla gelmeyecek ama gelse bile vergilerle ancak 2700 - 2800 seviyelerinde olurdu
    http://www.hwp.com.tr/nexus-5x-avrupada-on-siparise-basladi-61884

• Google Store üzerinden aldığım Nexus,Amerikada adrese teslim edildiŞimdi geriye buraya gelmesini beklemek kaldı
  • Arkadaşlar ne yazık ki kolay bükülme olayı doğru Şuradaki yazı ve videoyu izleyin. Şu yaktıktan sonra bükme testi yapan eleman tamamen yeni Nexus 6p ile yapmış ve sonuç aynı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dustman

Arkadaşlar ne yazık ki kolay bükülme olayı doğru Şuradaki yazı ve videoyu izleyin. Şu yaktıktan sonra bükme testi yapan eleman tamamen yeni Nexus 6p ile yapmış ve sonuç aynı.

Evet maalesef öyle görünüyor. Evet ciddi bir güç uyguladığı belli ama yine de aynı güç ile diğer cihazlarda bu bükülme olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: civcivx

quote:

Orijinalden alıntı: dustman

Arkadaşlar ne yazık ki kolay bükülme olayı doğru Şuradaki yazı ve videoyu izleyin. Şu yaktıktan sonra bükme testi yapan eleman tamamen yeni Nexus 6p ile yapmış ve sonuç aynı.

Evet maalesef öyle görünüyor. Evet ciddi bir güç uyguladığı belli ama yine de aynı güç ile diğer cihazlarda bu bükülme olmuyor.

Bu abimiz neden bükemiyor ?

https://www.youtube.com/watch?v=1GZV-jO6ebg&feature=youtu.be

• Büktüğü yer batarya bitimi olan yer. Bana pek inandırıcı gelmedi bükülen videolar. Başka kullanıcılarında yaptıkları test var başka büken göremedim ben. Ayrıca biraz saçma buluyorum ben bu testleri yapmadıklarını bırakmıyorlar kim bu şekilde kullanır ki bu telefonları?
  • Cihazda hiçbir şekilde bükülme sorunu yok arkadaşlar , gönlünüz ferah olsun.
    Youtube'da farklı site ve kullanıcılara ait 7-8 tane bend test izledim , hiç birisinde cihazı bükemiyorlar.
    O izlediğiniz çakmakla yakıp daha sonra bükülen videoya itibar etmeyin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • acıkcası cihaz feneya benzemiyor..ama biraz araştırdım bu cihaz turkiyeye 2016 dan once gelmez daha avrupaya bile veremedi, diğer huawei modellerinin turkiyeye nekadar sonra geldiği malumunuz...geldiğinde de fiyatı 2500 civarı olacak gibi..bence aceleniz varsa 1500tl ye lg g4 alın yada para coksa iphone alın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Créw

Cihazda hiçbir şekilde bükülme sorunu yok arkadaşlar , gönlünüz ferah olsun.
    Youtube'da farklı site ve kullanıcılara ait 7-8 tane bend test izledim , hiç birisinde cihazı bükemiyorlar.

Hocam adam tekrar video çekmiş inanmayanlar için çatır çatır kırıyor telefonu, bükmüyor resmen kırıyor, içim gitti :(
    Çok heveslenmiştim getirtecektim yurt dışından ama vazgeçtim.

• quote:

Orijinalden alıntı: cnr_kfks

quote:

Orijinalden alıntı: Créw

Cihazda hiçbir şekilde bükülme sorunu yok arkadaşlar , gönlünüz ferah olsun.

Hocam adam tekrar video çekmiş inanmayanlar için çatır çatır kırıyor telefonu, bükmüyor resmen kırıyor, içim gitti :(
    Çok heveslenmiştim getirtecektim yurt dışından ama vazgeçtim.

Kıramayanlar nasıl kıramıyorlar ? Birçok kırılamayan testte var .

• Bunlardan daha çok var. Baya kıramıyorlar.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.