Şimdi Ara

HUAWEI Matebook D16 Win10 R5 - 8GB + 512GB 7000TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
471
Cevap
13
Favori
45.919
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HUAWEI Matebook D16 Win10 R5 - 8GB + 512GB 7000TL
    HUAWEI Matebook D16 Win10 R5 - 8GB + 512GB 7000TLhuawei | teknolojiyle ve İndirimlerle buluşma noktanız
    Huawei MateBook D16 |Dizüstü Bilgisayarlar | HUAWEI Store TÜRKİYE
    https://shop.huawei.com/tr/product/huawei-matebook-d16-r5

• Cihazı uzun süreli kullandığınızda "Keşke 16GB alsaydım..." diyebilirsiniz.

Neden? derseniz, cihazda harici ekran kartı yok, bütünleşik ekran kartı olması sebebiyle VRAM'ini sistem belleğinden karşılamak zorunda. Baz halinde 512MB VRAM ayırılmış şekilde geliyor. Tabii, raminiz 16 olur ise ; 2GB VRAM vermenizi tavsiye ederim.

Ryzen işlemciler hem işlemci hem ekran kartı performansına bakılacak olduğunda, 8GB vs 16GB / 512MB VRAM vs 2GB VRAM konularında düşündüğümüzde performans konusunda pozitif yönde çok değişen sonuçlar veriyor.

Ben D16'nın 16-512 modelini aldım. 7949 TL'ye geldi. Yurtdışı fiyatı 899 Euro olması sebebiyle, günümüz şartlarında çok iyi bir fiyat.

Ürünün kalitesi güzel, önemli editörlerden "A lot of AMD power and hardly any points of criticism" notunu almış bir cihaz.

Detaylı incelemeleri için :

1-

notebookcheck
    Huawei MateBook D 16 in review: A lot of AMD power and hardly any points of criticism
    https://www.notebookcheck.net/Huawei-MateBook-D-16-in-review-A-lot-of-AMD-power-and-hardly-any-points-of-criticism.535961.0.html

2-

ixbt.com
    Обзор ноутбука Huawei MateBook D 16: увеличенный экран, производительный процессор, высокая автономность
    https://www.ixbt.com/mobilepc/huawei-matebook-d16-review.html

Ürünün kasasının altında nasıl bir kombinasyon yatıyor diyen soranlar olacaktır, onlar için de bu görüntüleri ekliyorum :

16G/512G modelini kullanan biri olarak cihazdan çok memnun kaldığımı belirtmek isterim. MSI GS76 Stealth laptopa da sahip biri olarak tüm samimiyetimle söylemek istiyorum ki, Msi cihazımdan iyi olduğu noktalar var. Bunlar : hoparlörden çıkan ses tonlaması, laptopta kullanılan malzeme hissiyatı (iki cihazım da metal kasa ama huawei daha kaliteli geliyor.) ve bendeki huawei cihazda en ufak ışık sızmasının çıkmaması. (Msi'da 2-3 noktada var maalesef.)

Bu arada, cihazın çeşitli testlerini de kendim gerçekleştirdim ve "Oyuncu bilgisayarlarında yapılan testler olacak şekilde" i7-9750H ve i7-10750H işlemcilerden çok daha iyi olduğunu gözlemledim.
    Msi cihazımda bulunan i7-11800H işlemciden ise tahminen %25 daha güçsüz. Tabii, burada 11800H'ın 8/16 olması ve çok iyi bir işlemci olduğunu detayını da atlamamakta fayda var.

İşlemcisi asla ısınmıyor. Bu cihazın kullanım amacı oyun oynatmak değil ama test etmek adına orta seviye oyunlar da oynadım. 65 dereceyi geçmedi bile.

Batarya konusunda da cihazı çoğunlukla VSCode ve Matlab için kullanıyorum. Dengeli mod profilinde, batarya tasarrufunda, %50 ekran parlaklığı ve led aydınlatmalı klavyem aktif şekilde aşağıdaki ekran sürelerini alabileceğini gösteriyordu ve merak edip denedim. Belirttiği süreler olmasa bile %70 civarı şarj yüzdesi ile 11 saate yakın ekran süresi verdi cihaz. Bu konuda da çok memnun kaldım açıkçası.

Kafamda soru işareti kalan tek yanı, cihaza AMD driver kurduğumda ; AMD driverı kurmadan önceki ses yüksekliğiyle kıyasladığımda ciddi bir düşüş oluyor. Bu sorunu yaşayan var mı acaba?

Aşağıya, merak edenler için cihaza ait Cpu-z skoru ve ekran süresini koyuyorum

• Avantajix'i unutmayalım

Ekleme: %16 iade

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahapurusha -- 25 Kasım 2021; 12:42:16 >
  • mahapurusha kullanıcısına yanıt

%16 1120TL iade mi veriyor bu doğru mu?

• 7nbitirdin 7 kullanıcısına yanıt

KDV'siz fiyat üzerinden hesaplıyordu galiba. Takriben 950 TL gelir.

• Ram takma olayı nasıl bunlarda. 8gb ram için 1000 lira biraz fazla duruyorda.

• mahapurusha kullanıcısına yanıt

Yanlışlık olmasın yüzde 16 ne öyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam indirim kodu nedir , AMD600TL yazdım düşmedi . kişiye özelmı kod ? resim okunmuyor

• hsnkrc kullanıcısına yanıt

AMB600TL

D değil B

• Ussuz kullanıcısına yanıt

Avantajix %8. sanirim yanlis soyledi arkadas

• Ram lehimli mi?

• Yüzde 99 Lehimli arkadaşlar. Ben de bu yüzden Matebook14 modelini alırken 16gb ram + 512 ssd kombinasyonunu tercih etmiştim. Zaten ince olmasının nedenlerinden biri de ramlerin lehimli olması. Ama Ssd'de herhangi bir lehim yok bildiğim kadarı ile. Yani ssd değiştirilebilir

• pokemom P kullanıcısına yanıt
  • siparişi verdim 6000tlye yani 500dolara geldi

• 16gb olan modeli sipariş verdim.
    Ram ekleme/değiştirme şansı olmadığı için uzun vadede 8gb ram nasıl olur bilemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThaDe -- 25 Kasım 2021; 13:26:19 >
  • Ayrıyetten boşta m2 yada 2.5 inç slotu var mı acaba?

• xxxcem kullanıcısına yanıt

eyv tesekkurler oldu kod

• kart kampanyası var mı?

Bir de ram değişmiyor mu? 1000 TL daha verip 16 GB mı alalım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enorton -- 25 Kasım 2021; 14:3:8 >
  • Teşekkürler, ben de faydalandım fakat avantajix de hala gözükmedi, uzun yıllardır da kullanmıyordum. Destekten talep mi açmak lazım, otomatik avantajixte gören oldu mu?

• baybayankara B kullanıcısına yanıt

1 saat oldu benim de düşmedi daha, kayıt açmak için 3 saat geçmesi gerekiyormuş

• 300 TL app store indirim reklamı çıkıyor yukarıda. Deneyen oldu mu, birleşir mi acaba?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.