Şimdi Ara

HUAWEI MateBook 14'' 2K FullView ekran | AMD Ryzen ™ 4600H 16GB RAM + 512GB SSD (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
395
Cevap
20
Favori
65.205
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, Matebook 14 16/512 alarak aranıza katıldım. Ufak bir sorum olacak; touchpad nasıl kapanıyor acaba bilen biri var mıdır?

• OrqaNn O kullanıcısına yanıt

Ayarlar - Cihazlar - Dokunmatik Yüzey

• quote:

Orijinalden alıntı: Sheldor_

Ayarlar - Cihazlar - Dokunmatik Yüzey

Hocam ilgili yerde dokunmatik yüzeyi kapatmak için bir sekme göremedim.

• Satoshi Nakamoto kullanıcısına yanıt
    Herhangi bir siteden film izlerken ve youtubeda video izlerken görüntü nasıl oluyor.Foto olarak atabilirseniz çok sevinirim benim için çok önemli.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • bunun cevabını merak ediyorum bende

• Cihazı yeni satın aldım. İsteğiniz üzere fotoğraf atayım netflix den birşey izlerken ki görüntüyü.

HUAWEI MateBook 14'' 2K FullView ekran | AMD Ryzen ™ 4600H 16GB RAM + 512GB SSD
  • Ürün elime yeni ulaştı ve 24 saatlik Huawei matebook 14 deneyimimden bahsetmek istiyorum.

Ürün gerçekten ekran kasa oranı olarak çok başarılı, tasarımına bayılmamak elde değil. Boyutuna göre ekranın sunduğu yüksek çözünürlük geniş bir çalışma imkanı sundu bana.

Kasa gayet sağlam ve tok bir duruşa sahip. Ekranı tek elle açamıyorsunuz sert bir menteşeye sahip iki elle açabiliyorsunuz o yüzden.

Ekran gerçekten çok güzel, ben hem renk ve parlaklık olarak hemde çözünürlük olarak çok beğendim. Evet zifiri karanlıkta ekranın bazı kısımlarında ışık sızması var bende. Ancak ben bunun için garantiye göndermek istemiyorum cihazı. Garantiye gidip farklı problemler ile geri dönmesinden de korkuyorum internette ki videolar ve yazılanlar sebebiyle. Bir üst mesajda göstermiş olduğum ışık sızması miktarı benim için sorun değil. Tekrar belirtmek istiyorum ışık sızması dışında bu bilgisayarın ekranına aşık olmamak elde değil.

Klavye çok rahat, tuş aralıkları ve büyüklükleri gayet yeterli. Tuş aydınlatması benim için yeterli ve gayet sessiz bir yazım sunacak şekilde yumuşak bir basım hissiyatıyla yazıyorsunuz.

Touchpad mükemmel değil ama gayet işlevsel ve fare aratmayacak cinsten, bahsedilen kronik problemler yok bende.

Bilgisayarın 16gb ram ve 512 ssd seçeneğini satın aldım. Hızı gerçekten şu anda fazlasıyla tatmin ediyor beni. Photoshop, kodlama vb işlemlerde kullanıyorum.

Bağlantı seçenekleri bu ebatlarda ki diğer laptoplara göre bence gayet yeterli ama tabiki gözler bir SD giriş arıyor.

Hoparlörler beklentilerimin altında kaldı kesinlikle. Tizler güzel ama bass yok gibi bir şey.

Pil performansı hakkında 24 saatlik kullanımda pek bir şey söyleyemeyeceğim ama bence minimum bir 6 saat sunar gibi oyun dışı iş kullanımlarında.

Forumlarda belirtilen esc tuşu sorunu yada kasanın oturmaması sorununu yaşamadım çok şükür.

Parmak izi okuyucu gayet güzel çalışıyor ve gerçekten büyük kolaylıkmış windows da.

SSD nin yüksek hızlı olması ve 2x8 dual channel ram ile gelmesi beni ayrıca mutlu etti.

Programlarımı kuruyorum epey yoruyorum bilgisayarı ancak henüz adam akıllı ısınmadı ve ancak fan sesini kulağımı yanaştırıp duyabiliyorum. Fan sesi konusunda da memnun kaldığımı söyleyebilirim.

Ben şu ana kadar 7949 TL ye yanında mouse ve çanta hediyesiyle bu bilgisayarı aldığım için memnunum, umarım ekstra bir problem baş gösterip beni üzmez.

Ayrıca Huawei sitesinden yorum yaptığınızda araç şarj cihazını 1 tl ye veriyorlar ve freebuds kulaklık kazanma şansı da elde ediyorsunuz. Bunlar da güzel hediyeler.

Yaşadığım deneyimi bu şekilde paylaşabilirim.

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuforhan -- 1 Nisan 2021; 20:22:13 >

• yusuforhan kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu sahibi olarak yaşadıklarımı yazayım:
    İlk mesajda yazdığım üzere video düzenleme esas amacımdı. Bu cihazda çıkan ışık sızmaları ve yapacağım işe yetmeyeceği düşüncesi nedeniyle tavsiyeler üzerine gaming laptoplara yöneldim.

Ve çok çok övülen MSI laptop aldım.
    https://www.hepsiburada.com/msi-gl65-leopard-10ser-253xtr-intel-core-i7-10750h-16gb-512gb-ssd-rtx2060-freedos-156-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000UWWE7?magaza=Hepsiburada

Sonuç: IŞIK SIZMASI

Kurtuluş yok galiba bu ışık sızmasından. En acı tarafı bu kadar para verip kusursuz bir ürüne kavuşamamak oldu. Hoş ben indirimdeyken iyi bir fiyata almıştım (11.963₺). Ama yine de çok para.

Şükür, HB iademi kabul etti. Şimdi farklı bir maceraya atıldım. Sonumuz hayrola. Yeni sipariş verdiğim ürün: Macbook Air M1

• Bu mu yoksa m1 mi ?

huawei alırsam 16 gb ram ve 512 gb ssd olacak. macbook alırsam 8 gb ram ve 256 gb ram olacak. 4-5 sene sonra 8 gb ram yetersiz gelirse diye çekincelerim var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 20 Nisan 2021; 16:53:18 >
  • 53*MURAT kullanıcısına yanıt

Bende sürekli bu cihaz ile m1 arasında gidiyorum lütfen yorumlarınızı yazmayı unutmayın hocam. Tabii sağlıklı bir huawei matebook 14 ile kıyaslama yaparsanız nasıl sonuçlar var?

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

Bende sürekli bu cihaz ile m1 arasında gidiyorum lütfen yorumlarınızı yazmayı unutmayın hocam. Tabii sağlıklı bir huawei matebook 14 ile kıyaslama yaparsanız nasıl sonuçlar var?

Huawei matebook 14'ü kullanmadım. Burada yazılan eleştirilerden dolayı önce msi gaming laptop aldım. Onda da ışık sızması çıkınca iade edip Macbook Air M1 aldım. Yani sağlıklı bir kıyaslama yapamam.

M1 için şunu söyleyebilirim; korktuğum kadar yokmuş. Windows'ta kullandığım birçok uygulamayı kullanabiliyorum. Yalnız .swf uzantılı flash dosyalarını açamıyorum (Düzeltme: .swf açan uygulamayı da buldum. Elmedia Player). HDD ve USB'leri exfat ile formatlayınca hem Windows hem m1'de kullanabiliyorum. Benim için önemli olan video düzenlemeydi. Onu da final cut uygulamasıyla çok rahatlıkla yapabiliyorum. Şimdilik 90 gün ücretsiz.

Ben sürekli şarjda kullanıyorum. 18 saat şarj süresi dense de az yoğun işlem yapıyorsanız 7-8 saat pil süresi oluyor.

Ekran boyutu oyun oynamadığım için bana yetiyor.

Yeni bir işlemci olduğu için bazı uygulamalarda sıkıntı yaşanabiliyor. Güncellemelerle yavaş yavaş bu sorunları hallediyorlar.

Ben 16GB ram'lısını aldım. Eğer yoğun video düzenleme işiniz yoksa 8GB ram'lısı işinizi rahatlıkla görür. Şu anda öğretmen/öğrenci indirimiyle 8.999₺.

https://www.pt.com.tr/vade-farksiz-6-taksit-mac

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 53*MURAT -- 25 Nisan 2021; 11:51:41 >

• Selamlar,

Parlak ekrana çözüm arayan oldu mu hiç arkadaşlar. Mat ekran koruyucu vs. deneyen. Dış mekanda kullanmak biraz zor görünüyor cihazı, o yüzden soruyorum.

Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: 53*MURAT

Huawei matebook 14'ü kullanmadım. Burada yazılan eleştirilerden dolayı önce msi gaming laptop aldım. Onda da ışık sızması çıkınca iade edip Macbook Air M1 aldım. Yani sağlıklı bir kıyaslama yapamam.

M1 için şunu söyleyebilirim; korktuğum kadar yokmuş. Windows'ta kullandığım birçok uygulamayı kullanabiliyorum. Yalnız .swf uzantılı flash dosyalarını açamıyorum (Düzeltme: .swf açan uygulamayı da buldum. Elmedia Player). HDD ve USB'leri exfat ile formatlayınca hem Windows hem m1'de kullanabiliyorum. Benim için önemli olan video düzenlemeydi. Onu da final cut uygulamasıyla çok rahatlıkla yapabiliyorum. Şimdilik 90 gün ücretsiz.

Ben sürekli şarjda kullanıyorum. 18 saat şarj süresi dense de az yoğun işlem yapıyorsanız 7-8 saat pil süresi oluyor.

Ekran boyutu oyun oynamadığım için bana yetiyor.

Yeni bir işlemci olduğu için bazı uygulamalarda sıkıntı yaşanabiliyor. Güncellemelerle yavaş yavaş bu sorunları hallediyorlar.

Ben 16GB ram'lısını aldım. Eğer yoğun video düzenleme işiniz yoksa 8GB ram'lısı işinizi rahatlıkla görür. Şu anda öğretmen/öğrenci indirimiyle 8.999₺.

https://www.pt.com.tr/vade-farksiz-6-taksit-mac

Alıntıları Göster

Bu konuya başka bir bilgi için gelmiştim ama, rasgele sizin mesajınıza denk geldim. Gittiğiniz yol yanlış olsa da sonunda doğruyu bulmuşsunuz, o sebeple eleştirmeyeceğim ama, okuyan başka arkadaşların faydalanması için şu bilgileri vereyim;

• Işık sızması çoğu IPS panelde vardır, loş-aydınlık arası ortamda bariz belli olmadığı sürece değişim sebebi değildir
    • Video düzenleme 15" ekranda yapılmaz. Hakkıyla yapılacaksa harici ve içerik üretimine uygun bir monitörde yapılır.
    • Video düzenleme illa mobil yapılacaksa gaming laptop ekranında yapılmaz, gaming ekranların sRGB gamut kapsama performansları genellikle fotoğraf ve video işlemek için yeterli değildir
    • Aldığınız ve iade ettiğiniz MSI laptop donanım olarak da eski ve verimsiz bir Intel işlemci içeriyor. Tek sorunu ışık sızması değilmiş

İyi forumlar :)

• Arkadaşlar, bir ekrandaki ışık sızması durumunu çıplak gözle görebilirsiniz, fotoğraf ve video ile değil. Önünüzde en sağlam monitör olsun, karanlık bir ortamda fotoğrafını çektiğinizde, gerçekte gördüğünüzden çok çok abartılı bozuk bir görüntü görürsünüz. Mesela gerçekte BLB olmayan bir monitörde, fotoğrafını çekince sanki deli gibi BLB varmış gibi olduğunu gördüğüm çok örnek var.

Bu cihazı Reddit gibi, her şeyi didikleyen ortamda aşırı öneriyorlar. Zafer nickli arkadaşa sorunlu cihaz denk gelmiş diye, adam her yeri istilâ etmiş ve adını da kronik sorun koymuş. Bu kadar takıntı ile fazla yaşanmaz. Salın biraz.

Dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama YouTube'da Zafer'in videosundan başka problem videosu çeken yok :) Adam, touchpadin en saçma yerlerine basıp, bozuk diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Foley -- 20 Nisan 2024; 17:54:30 >
  • O youtube üzerinde paylaştığım videoların altındaki yorumları da inceleseydin az biraz sadece sorun yaşayanın ben olmadığımı anlardın. Ayrıca o videoda 3 ayrı pc var hangisinde ışık sızması vardı da gelmiş burda boş yapıyorsun. Neymiş her pc o ortamda ışık sızdırıyormuş gibi görünürmş. Aç bi daha bak yandaki Lenovo Yoga 520 ışık mı sızdırıyor?? Huawei servis müdürü bile kabul ediyor sorunlu bir seri olduğunu onu da ben uyduruyorum ama değil mi? Bir ürünün piyasası düşüyorsa ve ikinci el sitelerinde yığınla satılıyorsa bu da başka bir ispat değil mi? Ama yok sen burda 'çok hoş yeaa herkesin dilinde bu cihaz redditte efsane olmuş bilmem ne' dediğinde daha mutlu oluyorsun anlıyorum. Boş yapacağına aç bi video çek göster o zaman sorunsuz cihazını aksi halde daha fazla da meşgul etme.

• https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/146527603#146527603

https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/146602196#146602196

https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/146604937#146604937

https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/146609960#146609960

https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/146621793#146621793

Bak bakalım art niyetli biri miyim ben yoksa hayal dunyasından kendimi çıkarıp gerçeklerle yüzleşince herşeyi olduğu gibi anlatan biri miym? Bu cihazi alıp kullanan insanlar bunları farketmiyor ki. Tıpkı benim ilk aldığım zaman olduğu gibi. Ama sonra forumda konuşula konuşula hepsi ortaya çıktıkça da aynı sorunları yaşayanlar paylaşımlarda bulundu. Tekrar söylüyorum aksini idda ediyorsan ispat etmekle yükümlüsün. Bahsedilen problemlerin olmadığını ispat etmeyeceksen uzatma. Beni de meşgul etme. Çek videonu karanlık ortamda ışık sızması yok de. Veya kapağı kapattığında kasa ile ekran arasında boşluk olmadığını göster. Veya touchpad in ilgili yerlerine basıldığında çatırdamadığını göster. Ben forumda da youtube da da gerçekleriyle tüm olan biteni paylaştım. Şu yazıları da okuduktan sonra halen art niyet diyorsan ciddi bir paranoya yaşıyorsun demektir.

Bak şimdi senin için bir video daha paylaşacam. Art niyet diyorsun ya aksine hiç uğraşmadım bile ama madem istiyorsun biraz sonra yükledikten sonra izlemeni istiyorum. Kimse paylaşmıyor diye bu sorunları göz ardı etmeyin arkadaşlar. Güzelleme yapanlar veya sadece bu sorunu sadece bir kişi yaşıyormuş gibi konuşanlara söyleyeceğim şey şu olur. İlk cihazdan sonra değişim yapıldı ve yeni cihaz da aynı durumdaydı. Şansa baglayamazsnz bu durumu. Mağazada teşhirdeki üründe de touchpad sıkıntılıydı. Bunu mağazanın müdürü bizzat gördü ve hak verdi.

• PT.Zafer kullanıcısına yanıt

Kendi ağzınla söylüyorsun. Kullandığımda fark etmiyorum demek, kullanımı etkileyecek bir problem olmadığı anlamına geliyor. IPS panellerde IPS glow vs. birçok panel bazlı handikap zaten olmak zorunda. Tıpkı VA panellerde ya da curved ekranlarda olan handikaplar gibi... Orayı burayı didikleye didikleye, takıntılı insanlar yüzünden takıntılı olmuşsun dostum. Ben sana sorun yaşayamazsın da demiyorum. Maalesef şanssızlık yaşamışsın ama benim burada bahsettiğim şey, kronik sorun deyip de cihazını sorunsuz bir şekilde kullanan insanların aklını karıştırma, huzursuz etme.

Bir problem yaşadığından bahsedersin, olur biter. Sen ise, sürekli kötüleme ve insanları caydırma peşindesin. Bırak, herkes kendi kararını versin.

Daha dün iPhonedo'nun iMac incelemesinde, adama yamuk cihaz gönderdiklerini gördük. Şimdi, tüm iMac'ler yamuk ve kronik sorunlu cihaz mı? Otomasyonda sapma olamaz mı? Bu cihazları Tanrı mı yarattı? Kaldı ki insanların bile kusurları varken :)

Problem yaşarsan geri gönderirsin, değişim istersin, tamire yollarsın vs. Sonuçta dağ başında değiliz. Başım hiç ağrımasın diyorsan da Amazon TR üzerinden satın alırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Foley -- 15 Haziran 2021; 16:22:14 >

• Ben ne desem boş o zaman sadece benim başıma geldi diyordun şimdi de göze gelmeyen sorunlar diyorsun. Ufak tefek sorunlar dediğin bunlarsa büyük sorun ne oluyor acaba? Buyur bunu o dönem paylaşmayan ben art niyetli mi oluyor günün sonunda?

https://www.youtube.com/watch?v=H41-LV7b_s0&feature=youtu.be

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.