Şimdi Ara

HUAWEI MateBook 14'' 2K FullView ekran | AMD Ryzen ™ 4600H 16GB RAM + 512GB SSD (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
395
Cevap
20
Favori
65.185
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Son çareniz dahi olsa bu cihaza bakmayın bence hocam. Bahsedilen sorunların haricinde başka problemlerle de karşılaşma ihtimaliniz yüksek. Herhangi bir program yüklememe rağmen film izlerken durduk yere bilgisayar kilitlendi bir keresinde. Rrrrrr diye ses çıkarıp durdu ve ekran öylece dondu kaldı hiçbir tepki vermedi. 1 ayda 3 defa bu sorunu yaşayan başka bir kullanıcı daha var bildiğim. Sadece youtube dan video izlerken bile ısınıyordu cihaz. Ayrıca full batarya ile güne başlayıp yine aynı gün şarja takmak zorunda kalıyorsunuz. Bir de kimse farketmedi sanırım ama ekranın yeşil renk oranı çok yüksek. Birçok cihazla kıyaslama şansım oldu ve bariz bir şekilde ekran yeşil gösteriyor. Farkeden başka kullanıcı varsa eğer deneyimlerini paylaşabilirler.

Tahmin edin hangisi Huawei Matebook 14

HUAWEI MateBook 14'' 2K FullView ekran | AMD Ryzen ™ 4600H 16GB RAM + 512GB SSD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PT.Zafer -- 8 Şubat 2021; 2:6:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Satoshi Nakamoto

bunun hakkında bir kaynağınız var mı? araştırdım bulamadım

Yok ama görsel olarak birebir değil mi sizce? Cihaz sahibi olan biri üreticisini yazarsa iyi olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu cihazı almayı düşünüyorum ancak memnun olan kimse yok mu ?
    Fiyatıyla, 2k ekranıyla,16gb ram ve 512gb ssd ile cazip geliyor bana.
    Ofis icin kullanacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hk@n

Arkadaşlar bu cihazı almayı düşünüyorum ancak memnun olan kimse yok mu ?
    Fiyatıyla, 2k ekranıyla,16gb ram ve 512gb ssd ile cazip geliyor bana.
    Ofis icin kullanacağım.

Ben 8/256 modelini iyi bir fiyata aldım ve bilgisayarı ve sevdim, mükemmel bir ekranı ve kasası var, bakan dönüp bir daha bakıyor, ekranını görenler, görüntü ne kadar güzel diyor. Gerçekten bu fiyata inanılmaz bir ekranı var, yok ghostingmiş yok yeşilmiş alakası yok. Her ekranda hafif ghosting olur, fotoğraf makinesi ile karanlıkta uzun pozlama yaparak gördüğünüz beyazlığı gözleriniz fark etmez. Zaten ekranın ışığını yarının biraz üstüne çıkartmıyorsunuz, yeterince parlak, zifir karanlıkta simsiyah bir film izlerken bile ghosting fark etmezsiniz bu şekilde.

Alacak olanlara da öneririm. Bunu alacağına macbook al diyenlere şaşırıyorum. Birincisi bu windows pc o macbook, elma ile armut. Dell xpc al, hp elitebook al vs desen anlayacağım. Ayrıca macbook aşırı pahalı. ben 8/256 modeli 6600 TL 4 taksitle aldım. 10 bine mi tamamlayım macbook air almak için?

İşlemcisi felaket hızlı. Apple m1'i o kadar övüyorlar, m1 işlemci bir çok alanda ryzen 4600h'den hızlı değil, Cinebench r23 skoru ryzen 4600h'den düşük hatta. Tutturmuşsunuz bir m1 napıyor bu m1? hayvan gibi pahalı.

11 jenerasyon intel vs ile karşılaştırmalı skorları veriyorum;

Cinebench r23 (multicore)

RYZEN 5 4600H 8934 puan

Apple m1 7508 puan

intel i7 1185g7 6264 puan

Diğer puanlara buradan bakabilirsiniz https://www.notebookcheck.net/These-Apple-M1-Cinebench-R23-scores-are-quite-impressive-for-a-10-W-processor.504380.0.html

Tek eksi diyebileceğim yaşadığım sorun bazılarında gözüken kasanın sol alt köşenin ekranın sol üst köşesi ile temas etmesi neticesinde oluşan milimetrik iz. Onun haricinde hiç bir sorun yaşamadım. Bu milimetrik iz için de bu fiyat performans cihazından vazgeçilmez.

6 bin liraya i5 768p ekranlı çöp laptoplar satıyorlar hala,

Sorusu olan buradan ya da özelden yazabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: arnold3528

Bu cihazları sanırım CHUWİ firması üretiyor. Corebook adı altında. Bu bilgiden sonra ben de cihazdan vazgeçtim açıkçası.

yanlış bilgi, nerden buldunuz duydunuz da uydurdunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: cinematic

Apple M1 almadan önce bu cihaz arasında gittim geldim almayarak ne kadar doğru yaptığımı şimdi daha iyi anlıyorum. M1 ile bu cihaz arasında kalite farkı çok yüksek.

Arada 3000 - 3500 TL var, yüzde 30 fiyat farkı var,

Peugeot 308'i sattım GOLF aldım, bariz daha kaliteli demekten farkı var mı şu dediğinizin ?

• quote:

Orijinalden alıntı: PT.Zafer

Son çareniz dahi olsa bu cihaza bakmayın bence hocam. Bahsedilen sorunların haricinde başka problemlerle de karşılaşma ihtimaliniz yüksek. Herhangi bir program yüklememe rağmen film izlerken durduk yere bilgisayar kilitlendi bir keresinde. Rrrrrr diye ses çıkarıp durdu ve ekran öylece dondu kaldı hiçbir tepki vermedi. 1 ayda 3 defa bu sorunu yaşayan başka bir kullanıcı daha var bildiğim. Sadece youtube dan video izlerken bile ısınıyordu cihaz. Ayrıca full batarya ile güne başlayıp yine aynı gün şarja takmak zorunda kalıyorsunuz. Bir de kimse farketmedi sanırım ama ekranın yeşil renk oranı çok yüksek. Birçok cihazla kıyaslama şansım oldu ve bariz bir şekilde ekran yeşil gösteriyor. Farkeden başka kullanıcı varsa eğer deneyimlerini paylaşabilirler.

Tahmin edin hangisi Huawei Matebook 14

Sizin cihaz bozuk olmasın, garantiye gönderin.

• Cihazı ve yaptığım cinebench test sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz. testleri cpu'yu maksimuma almadan yapmışım, tekrarlayacağım. Ancak bu haliyle bile ne işlemcileri harcamış görün

Normalde işlemcinin Cinebench R23 multicore skoru 8,934

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umuti -- 15 Şubat 2021; 15:33:19 >

• umuti U kullanıcısına yanıt
    Resimlerdeki cihazlar aynı değil farkettiyseniz. İkisi de matebook 14 ancak birinin ışık sızması fazla diğer resimdekinde daha az. Birisi ilk aldığım diğeri garantide değişim yapılan cihaz. Ancak her ikisi de bariz bir şekilde yeşil renk gösteriyor. Sadece benim cihazlarda sorun yok arkadaşım hepsinde aynı sorunlar mevcut.

Macbook m1 ile performansını karşılaştırmanız ise absürt olmuş bence. Bizzat ikisini de kullanmış birisiyim ve arada uçurum fark var. Ayrıca donanımsal olarak hatasız bir cihaz ile kusurları saymakla bitmeyen bir cihaz arasında seçim yaparken maddi durumunuzun çok da önem arzetmemesi gerekir. Zira kusurlarla dolu bir cihaza o parayı vermek cidden yazık. Fiyat performans karşılaştırması yapıyorsunuz ya hani peki sormak istiyorum size Macbook air m1 ile ilgili kaç tane olumsuz yorumla karşılaştınız veya kusurları nelerdir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: umuti

Arada 3000 - 3500 TL var, yüzde 30 fiyat farkı var,

Peugeot 308'i sattım GOLF aldım, bariz daha kaliteli demekten farkı var mı şu dediğinizin ?

Alıntıları Göster

arada bırak yüzde 30 u yüzde 50 bile fark olsa Apple her konuda bu cihazdan daha mantıklı. Bu cihazın ederi taş çatlasa 5000-5500 TL dür. Fazlasını vermek parayı çarçur etmektir.

• quote:

Resimlerdeki cihazlar aynı değil farkettiyseniz. İkisi de matebook 14 ancak birinin ışık sızması fazla diğer resimdekinde daha az. Birisi ilk aldığım diğeri garantide değişim yapılan cihaz. Ancak her ikisi de bariz bir şekilde yeşil renk gösteriyor. Sadece benim cihazlarda sorun yok arkadaşım hepsinde aynı sorunlar mevcut.

Macbook m1 ile performansını karşılaştırmanız ise absürt olmuş bence. Bizzat ikisini de kullanmış birisiyim ve arada uçurum fark var. Ayrıca donanımsal olarak hatasız bir cihaz ile kusurları saymakla bitmeyen bir cihaz arasında seçim yaparken maddi durumunuzun çok da önem arzetmemesi gerekir. Zira kusurlarla dolu bir cihaza o parayı vermek cidden yazık. Fiyat performans karşılaştırması yapıyorsunuz ya hani peki sormak istiyorum size Macbook air m1 ile ilgili kaç tane olumsuz yorumla karşılaştınız veya kusurları nelerdir?

review sitelerinde ekran yüksek puanlar almış hep

size windows 10 üzerinden renk kalibrasyonu yapmanızı öneririm

Macbook air m1'e gelirsek. macbook air kötü bilgisayar demedi ki kimse, ama 10 bin lira 16 ram isterseniz 14 bin lira. ayrıca windows isteyen pc isteyene mac mi önereceğiz ? macbook pro da değil air

Kusurları saymakla bitmez demişsiniz ancak benim bilgisayarımda kusur diyebileceğimiz pek bir şey yok.

Her cihaz fiyatı ile değerlendirilir, Aluminyum görünümlü esneyen plastik acer'lar 6 bin lira, çöp çözünürlüklü ekranlı, basit laptoplar 5-6 bin lira.

m1 ile ryzen 4600h'yi günlük kullanımda nasıl karşılaştırdınız ? ikisi de her işlemi milisaniyede gerçekleştiriyor, benchmark puanları haricinde nasıl karşılaştırdınız çok merak ediyorum. Matebook açılışta power'a dokunduğunuzdan (parmak izi okuma dahil) windows ekranının gelmesi 3 saniye sürüyor.

Kusurlarını buyrun sıralıyorum size. Bunlar Matebook 14 ile bizzat deneyimlediğim belli başlı problemler:

1- Arka planda ışık sızması mevcut (Bu serideki cihazların %80inden fazlasında bu sorun var. Ips lcd ekranlar için sorun değil aslında ama bu cihazda sorun olacak ölçüde mevcut)

2- Touchpad kullanırken mekanizmasında çatırdamalar oluyor. (Kullanım açısından irrite eden bir deneyim sunuyor. Mağazadaki teşhir ürününde de aynı sorun vardı.)

3- Ekran ve kasa orantılı olarak yerleştirilmemiş. Bu sebepten dolayı kapağı kapattığınızda sağ veya sol tarafta açıklık oluyor. (Aslında sorun açıklık kalması değil açıklık olmayan tarafta aşırı bir baskının olması hem kasa hem de ekrana bir süre sonra zarar veriyor)

4- Esc tuşu ile ilgili yaşanan tuhaf bir sorun var. Benim cihazımda yoktu ancak esc tuşuna basıldığında kötü bir ses ve tuşun altında yapışıklık varmış gibi bir his veriyormuş.

5- Chrome'da youtube üzerinden 5 dakikalık bir video izlediğinizde bile cihaz ısınıyor. İçerisinde çift fan var ancak kesinlikle ısınma bu cihazdaki en büyük sorunlardan biri bence.

6- Yazılımsal veya donanımsal olabilecek başka bir sorun ise film izlerken bilgisayarın kendini kilitleyip rrrrr diye bir ses çıkarması oldu. 1 kere yaşadım ve cihaz durmadan rrrr sesi çıkarıp durdu. Ekran klavye hiçbir şey tepki vermiyordu. Power tuşunu basılı tutarak ancak kapatabilmiştim. Cihaza hiçbir program yüklememiştim ayrıca. Bu sorunu 1 ay içinde 3 kez yaşayan başka bir kullanıcı ile de karşılaştım.

Macbook air m1 kullanmaya başladıktan sonra Huawei Matebook 14 ün kötü olduğuna karar verdiğim yanları ise şunlar

1- Ekran 2k çözünürlükte iyi hoş ama arkadaşlar ekran yeşil gösteriyor. Daha önce paylaştığım resimlerde de açıkça görünüyor renk durumu. Macbook cihaza geçtikten sonra farkettiğim bir durum bu.

2- Batarya süresi çok ama çok iyi demek isterdim ancak bu konuda da yanılmışım malesef. Öğlen kullanmaya başladığım cihazı akşam şarja takmak zorunda kalıyordum. Aynı kullanımımda Macbook air M1 işlemcili cihazı 2. günün akşamında şarj etme ihtiyacı duyuyorum. Full batarya ile kullanmaya başlayıp aynı gün şarja taktığım ise hiç olmadı.

3- Kamera klavye içerisinde falan çok havalı derken deneyimlerim sonucu farkettim ki cihazı masanın üstünde kendinizden uzaklaştırdıkça kadrajdan çıkıyorsunuz. İlla ki dibinizde olmalı cihaz ve aşağıdan gelen kamera açısı bir süre sonra batıyor insana. Ancak çözünürlük Macbook Air m1'den daha iyi ona diyecek sözüm yok.

4- 16gb Ram büyük bir beklenti demek aslında ama değil malesef. Adobe kullanırken pdf sayfaları arasında geçişlerde kasma donma ne ararsanız var. Hele iki ayrı pdf açarsanız vay halinize. Macbook'a geçince dünya varmış dedim cidden. Şelale gibi akıyor sayfalar.

5- Parmak izi okuyucusu iki ayrı cihazda da deneyimledim ve Matebook 14 kesinlikle vasat diyebilirim. 2-3 defa parmağımı dokundurma gereksinimi duyuyordum çnkü tanıyamıyor parmağınızı. 1 aydır Macbook kullanırken ikinci defa dokunmadm bile anında açılıyor ekran. İki cihazı da deneyimlemeden karşılaştırma yapılamaz. Bizzat deneyimleyerek gözlemlerimi aktarıyorum ben.

Biraz uzun oldu ancak söylenecek de çok şey var aslında. Özetle şimdiden belirtmek istiyorum büyük bir heyecanla Matebook 14ü ilk satın alanlardan birisiyim. Apple Macbook diyenlere kulak asmazdım ne gerek var derdim o kadar para vermeye. Şuan ne diyorum biliyor musunuz? Adamlar öyle bir cihaz yapmış ki yahu resmen dalga geçiyorlar artık fan yok cihazda fan. Çift fanla ısınan cihazlara inat fansız ve günlük kullanımda ısınmayan cihaz yapmış adamlar. Mouse olmadan pc kullanamayan ben 1 aydır mouse olmadan daha hızlı bilgisayar kullanıyorum. Öyle ki adamlar fiziksel olarak hareket etmeyen bir platform ancak baskı uyguladığınızda click hissi veren basınca duyarlı trackpad üretmişler. Bu sayede mekanik çatırdama vs karşılaşmanız imkansız. Macbook'a alıştıktan sonra ise geçenlerde Huawei Matebook 14'ün touchpadine basmaya çalıştım basamadım, basmak istemedim elimde kalacak diye.

Sonuç olarak windows işletim sistemine ihtiyaç duyan varsa eğer ekran-kasa yamuk olmasına rağmen sırf kasası metal diye bu cihazı almak akıl kârı değil.

• quote:

Kusurlarını buyrun sıralıyorum size. Bunlar Matebook 14 ile bizzat deneyimlediğim belli başlı problemler:

1- Arka planda ışık sızması mevcut (Bu serideki cihazların %80inden fazlasında bu sorun var. Ips lcd ekranlar için sorun değil aslında ama bu cihazda sorun olacak ölçüde mevcut)

2- Touchpad kullanırken mekanizmasında çatırdamalar oluyor. (Kullanım açısından irrite eden bir deneyim sunuyor. Mağazadaki teşhir ürününde de aynı sorun vardı.)

3- Ekran ve kasa orantılı olarak yerleştirilmemiş. Bu sebepten dolayı kapağı kapattığınızda sağ veya sol tarafta açıklık oluyor. (Aslında sorun açıklık kalması değil açıklık olmayan tarafta aşırı bir baskının olması hem kasa hem de ekrana bir süre sonra zarar veriyor)

4- Esc tuşu ile ilgili yaşanan tuhaf bir sorun var. Benim cihazımda yoktu ancak esc tuşuna basıldığında kötü bir ses ve tuşun altında yapışıklık varmış gibi bir his veriyormuş.

5- Chrome'da youtube üzerinden 5 dakikalık bir video izlediğinizde bile cihaz ısınıyor. İçerisinde çift fan var ancak kesinlikle ısınma bu cihazdaki en büyük sorunlardan biri bence.

6- Yazılımsal veya donanımsal olabilecek başka bir sorun ise film izlerken bilgisayarın kendini kilitleyip rrrrr diye bir ses çıkarması oldu. 1 kere yaşadım ve cihaz durmadan rrrr sesi çıkarıp durdu. Ekran klavye hiçbir şey tepki vermiyordu. Power tuşunu basılı tutarak ancak kapatabilmiştim. Cihaza hiçbir program yüklememiştim ayrıca. Bu sorunu 1 ay içinde 3 kez yaşayan başka bir kullanıcı ile de karşılaştım.

1 - Günlük kullanımda etkileyecek bir sorun değil. Diğer laptoplara hatta televizyonlara da karanlıkta siyah görüntü verip ışığını sonuna kadar açıp fotoğrafını çekin aynı sorunu göreceksiniz.

2 - Çatırdamalar rahatsız edici olsa gerek, bende yok. Servise götürülmeli. Bu arada touchpad gestures'ları öğrenin, apple fanboyu olmaya gerek yok matebook'ta da bunlar var. Touchpad'e hiç bir zaman bastırarak tıklamanıza gerek yok, dokunma hareketli yaparak tıklama yapabilirsiniz. iki parmağınızla dokunma hareketi yaparak sağ tıklama yapabilirsiniz. iki parmağınızla aşağı yukarı sürükleme hareketi yaparak sayfayı yukarı aşağı kaydırabilirsiniz, bir şey okurken çok işe yarar, üç parmağınızla aşağı çekerseniz masaüstü gelir yukarı iterseniz pencereler geri gelir gibi bir sürü hareket var, bunları kullanın.

3 - Ekran köşesindeki iz olayı aşırı derecede olsa idi redit vb sayfalarda bolca konusu geçerdi diye düşünüyorum. ülkemize özel getirilen bir kaç seride yoktur herhalde sadece?

4 - Bu sorun çok rahatsız edici ise yine servise sorulmalı ancak esc tuşuna kaç kez basıyorsunuz günde de çıkan ses çıt sesi rahatsız ediyor? Yazım tuşları bilgisayarın ve tuşların inceliğine rağmen, tokluğu ve sessizliği çok iyi buna övgü yok mu? çok iyi klavye kullanım hissi var cihazda.

5 - Cihaz üzerinde 6 çekirdekli güçlü bir işlemci var, ağır iş yapmadığınızda güç seçeneğinden en sola alırsanız ısınma olmaz, piliniz çok daha uzun gider. Şarjda değilken ve performans modu değil batarya modunda iken fanlar devreye girmiyor bile, en düşük fan devrinde kulağınızı dayamazsanız fan sesi duyulmuyor. Ancak render alırken veya oyun oynarken fanlar ses çıkartıyor. Bu sesi de çift fan kullanarak diğer laptoplara göre oldukça minimize etmişler.

6 - Cihazda bir ay içerisinde bir kez bile kilitlenme yaşamadım.

• quote:

Macbook air m1 kullanmaya başladıktan sonra Huawei Matebook 14 ün kötü olduğuna karar verdiğim yanları ise şunlar

1- Ekran 2k çözünürlükte iyi hoş ama arkadaşlar ekran yeşil gösteriyor. Daha önce paylaştığım resimlerde de açıkça görünüyor renk durumu. Macbook cihaza geçtikten sonra farkettiğim bir durum bu.

2- Batarya süresi çok ama çok iyi demek isterdim ancak bu konuda da yanılmışım malesef. Öğlen kullanmaya başladığım cihazı akşam şarja takmak zorunda kalıyordum. Aynı kullanımımda Macbook air M1 işlemcili cihazı 2. günün akşamında şarj etme ihtiyacı duyuyorum. Full batarya ile kullanmaya başlayıp aynı gün şarja taktığım ise hiç olmadı.

3- Kamera klavye içerisinde falan çok havalı derken deneyimlerim sonucu farkettim ki cihazı masanın üstünde kendinizden uzaklaştırdıkça kadrajdan çıkıyorsunuz. İlla ki dibinizde olmalı cihaz ve aşağıdan gelen kamera açısı bir süre sonra batıyor insana. Ancak çözünürlük Macbook Air m1'den daha iyi ona diyecek sözüm yok.

4- 16gb Ram büyük bir beklenti demek aslında ama değil malesef. Adobe kullanırken pdf sayfaları arasında geçişlerde kasma donma ne ararsanız var. Hele iki ayrı pdf açarsanız vay halinize. Macbook'a geçince dünya varmış dedim cidden. Şelale gibi akıyor sayfalar.

5- Parmak izi okuyucusu iki ayrı cihazda da deneyimledim ve Matebook 14 kesinlikle vasat diyebilirim. 2-3 defa parmağımı dokundurma gereksinimi duyuyordum çnkü tanıyamıyor parmağınızı. 1 aydır Macbook kullanırken ikinci defa dokunmadm bile anında açılıyor ekran. İki cihazı da deneyimlemeden karşılaştırma yapılamaz. Bizzat deneyimleyerek gözlemlerimi aktarıyorum ben.

Biraz uzun oldu ancak söylenecek de çok şey var aslında. Özetle şimdiden belirtmek istiyorum büyük bir heyecanla Matebook 14ü ilk satın alanlardan birisiyim. Apple Macbook diyenlere kulak asmazdım ne gerek var derdim o kadar para vermeye. Şuan ne diyorum biliyor musunuz? Adamlar öyle bir cihaz yapmış ki yahu resmen dalga geçiyorlar artık fan yok cihazda fan. Çift fanla ısınan cihazlara inat fansız ve günlük kullanımda ısınmayan cihaz yapmış adamlar. Mouse olmadan pc kullanamayan ben 1 aydır mouse olmadan daha hızlı bilgisayar kullanıyorum. Öyle ki adamlar fiziksel olarak hareket etmeyen bir platform ancak baskı uyguladığınızda click hissi veren basınca duyarlı trackpad üretmişler. Bu sayede mekanik çatırdama vs karşılaşmanız imkansız. Macbook'a alıştıktan sonra ise geçenlerde Huawei Matebook 14'ün touchpadine basmaya çalıştım basamadım, basmak istemedim elimde kalacak diye.

Sonuç olarak windows işletim sistemine ihtiyaç duyan varsa eğer ekran-kasa yamuk olmasına rağmen sırf kasası metal diye bu cihazı almak akıl kârı değil.

taksitle 6600 aldığım, şuanda hediyeli 7000 liraya satılan bilgisayarı 10.500 liraya satılan bilgisayarla karşılaştırıyorsunuz.

tekrar yazıyorum 300 bin liralık GOLF'le 220 bin liraya satılan peugeot 308'i karşılaştırmak kadar saçma bu,

Bu arada windows windows'tur macbook'a kurulmuş windows onun yerini tutmuyor. Windows pc isteyene macbook air al denmez.

ama yine de karşılaştıralım;

1 - Görsel ve ses üzerine profesyonelim beni rahatsız eden bir renk kayması mevcut değil. Ancak çok rahat windows'tan kalibrasyon yapabilirsiniz. Bunun yanında ekranı 10 bin ve üzeri satılan macbooklar, dell xpc vb cihazlar seviyesinde, keskin, çözünürlük 2k ve renkler çok iyi. ips panel yan alt ve üst görüş açılarından da hiç kayıp yaşamıyor.

2 - İlk defa mac os işletim sistemli bir apple bilgisayar kullanıyorsunuz sanırım, macbook'lar ezelden beridir iyi pil ömrü sunar. herhangi bir windows pc ile karşılaştırılmaz. m1 de zaten 10 wattlık performans ve pil ömrü dengesi düşünülerek geliştirilmiş bir işlemci. Ancak bunun yanında matebook'u da pil tasarruf modunda (ki günlük kullanımda bir fark yaratmaz) kullandığınızda aleti yorsanız bile 6-8 saat pil ömrü alıyorsunuz.

3 - kamera açısı yeri itibariyle çok iyi değil ancak idare eder, bu sayede ekran çerçeveleri çok ince bilgisayarın duruşu çok iyi.

4 - ramle ya da boyutuyla ilgili değil pdf açılıp kapanması, bende herhangi bir donma takılma yaşanmıyor bilgisayarda 8 gb ram var 40 tane chrome tab açıyorum, tüm uygulamalar ışık hızında. bilgisayar 3 saniyede açılıyor.

5 - parmak izinizi iyi kaydetmemişsiniz tekrar kaydedin. parmak izi okuyucu herhangi bir telefondan bile hızlı, parmağımı dokundurmam yetiyor.

Siz verdiğiniz + 3 bin TL'yi kafanızda rasyonelize etmek için matebook'u gömmeye odaklanmışsınız, sorunları olabilir servise verin hakkınızı tabi ki arayın. Bunun haricinde matebook fiyatına göre harika bir windows bilgisayar.

Siz kusurları gözardı etmeye devam ediyorsunuz ancak sırf 3 bin TL daha uyguna aldınız diye avunuyor gibisiniz. Ben Matebook 14 16gb versiyonu kullanıyordum ve piyasa fiyatı 8699 TL. İndirim ile 8000 TL'ye gelsin diyelim. Macbook air m1 base modeller şuan indirimle 9500 TL'ye satılıyor. İndirimli fiyatları arasında 1500 TL fark var. Bahsettiğiniz gibi fiyat olarak biri tofaş biri mercedes değil ancak kalite açısından aynen öyle.

M1 işlemcili Macbook kullanmadan gelip buraya karşılaştırma yapmanız çok da mantıklı değil. Ben ikisini de kullandım ve açıkça karşılaştırma yapıyorum. Siz burda Matebook 14 için sadece methiyeler diziyorsunuz. Ne demek touchpad i kullanırken dokunma hareketini kullanın sadece. Kardeşim benim kullanım şeklimi mi belirleyecek bilgisayar? Ben o touchpadi yıllarca basarak kullandım şimdi bilgisayar incinmesin diye 8000 TL verdiğim cihaza basmaktan mı korkacağım. Bu kadar sorun yaşayan bir cihazı sırf fiyatı 1500 TL daha uygun diye sorunları görmezden gelip göklere çıkarmak enteresan gerçekten. Ama siz yine de ekranı kapatırken ileride sorun yaşamamak için ekranla kasa arasına temas eden yere peçete falan koyun isterseniz.

Ben görüşlerimde ne deneyimlediysem onu yazdım. Dediğim gibi daha önce Macbook kullanmadım, Matebook 14 ü de büyük ümitlerle aldım ancak şuan iyiki Macbook a geçtim diyorum. Aradaki fark ister 1500 olsun ister 3000 olsun ben o kadar sorunlu pc ye para vermem. Bu sorunlar Macbook'da olsun Macbook da almam aldırmam. Bu sorunlara o paraları vermem kardeşim. Başka pc başka marka bakarım. 10 yıl Samsung kullandım ben en ufak sorun yaşatmadı bana. İ7 işlemciliydi render bile yapıyordum. Kasa plastik evet ancak kusur yoktu bilgisayarda. İkilemde kalanlara başka marka başka model tavsiye ederim. İlla Macbook olmak zorunda da değil.

• Benim bilgisayarımda ekran, tuş ya da trackpad sorunu yok

Dediğim gibi sorunlu seriye denk gelinebilir, sorunlu cihaz olabilir. Bunları servise vermek hatta gerekiyorsa cihazı değiştirmek, iade etmek gerekiyor.

Tabi ki bunlarla kullanmaya devam edin demiyorum.

8-9 bin lira bütçe ayıran dell xps, hp elitebook de bakabilir tabi, fiyatlar da düşme eğiliminde

• Benim cihaz da bugün geldi. Bende de bir problem gözükmüyor. Cihaz icin ince bir kılıf tavsiyesi olan var mı? Çanta icinde muhafaza etmek için.

• Ben de cihazı ilk çıktığı günlerde almayı düşünürken internette gördüğüm kronik sorunların bolluğu sebebiyle geride durmuştum. Burada da böyle yurt dışında da. Kimisinin cihazı sorunsuz ve kusursuz gelirken kimisinde problemler birbirinin ardı ardına sıralanıyor. İlginç bir durum var bu Matebook 14'te.

Şimdiyse kurun hafiflemesi sebebiyle 7800-8000 bandına kadar inmiş vaziyette bilgisayar. Bir yandan düşünüyor insan, fena fırsat değil, yakala kaçırmadan ama öte yandan sorunlu cihaz gelirse geri gönderme vs gibi işler ile başını da ağrıtmak istemiyor.

Çok alternatif de olmayınca garip bir durum oluşuyor böylece. M1 Macbook epey kaliteli duruyor ancak sanırım Apple dünyasına adım atmak da herkese göre değil. Nihayetinde kendi çevresine sıkıştırıyor gibi.

• Elektrik-elektronik mühendisliği öğrencisiyim. AutoCad vb programlar için yeterli olur mu ? Üniversitede işimi görse yeterli. Oyun vs oynayamayacağım sadece mühendislik programları için. ( oyuncu laptopları çok ağır ve şarjı çok az dayandığı için pek düşünmüyorum.)

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.