Şimdi Ara

Huawei Matebook 13 - Kullanıcıları Kulübü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
2
Favori
2.843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Huawei Matebook 13 kullanıcılarının paylaşım yapmaları için bir başlık açmak istedim.

Huawei Matebook 13 - Intel i5-8265U, NVIDIA® GeForce® MX250, 512 GB SSD, 8GB Ram
    Huawei Matebook 13 2020 - Intel® Core™ i5-10210U, NVIDIA® GeForce® MX250, 512 GB SSD, 8GB Ram
    Huawei Matebook 13 2020 - AMD Ryzen™ 5 3500U, RadeonTM Vega 8 Graphics, 512 GB SSD, 8GB Ram
    Huawei Matebook 13 2020 - AMD Ryzen™ 5 3500U, RadeonTM Vega 8 Graphics, 256 GB SSD, 8GB Ram

Huawei Matebook 13 - Kullanıcıları KulübüHuawei Matebook 13 - Kullanıcıları KulübüHuawei Matebook 13 - Kullanıcıları KulübüHuawei Matebook 13 - Kullanıcıları Kulübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balabanraca -- 2 Ağustos 2020; 23:28:52 >

• Merhaba

Stok olarak 8gb ram ile satılıyor. 16 gb ye çıkarılabiliyor mu?
  • Aydolan kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    ne yazık ki ram upgrade yapılamıyor.
  • Hocam hayırlı olsun gerçekten çok şık duruyor. Ne zaman aldınız, memnun kaldınız mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • balabanraca kullanıcısına yanıt
    O çok kötüymüş. Peki 8 gb ram yetiyor mu? Ofis kullanımı için istiyorum. En aşağıda 5 6 chrome sekmesi kullanan biriyim. 8gb üzer mi?
  • Aydolan kullanıcısına yanıt
    Ben de aynı şekilde Ofis ve günlük rutin işler için kullanıyorum.

Genelde, benim de arka planda 15/20 sekme açık olur. Okumak istediğim ve vakit bulamadığım bazı sayfalar günlerce açık kalır. Bilgisayarı belki 10 gün de bir yeniden başlatırım. Bir sorun yaşamadım. Her şey çok hızlı.
    Bilgisayarda kullandığım tek yazılım Office 2019 Pro Plus.

Günlük kullanım için fazlasıyla ideal bir ultrabook olduğunu söyleyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balabanraca -- 3 Ağustos 2020; 13:41:13 >
  • KOSMERCAN kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam. 2020 Temmuz ayının başında aldım. Günlük rutin kullanım için gerçekten ideal bir ultrabook. Aşağıdaki durum hariç tabii !!

Aslında ben 2019 Kasım tarihinde Huawei Matebook 13 almıştım.
    "ips glow" denilen ışık sızmasını fark edince ertesi gün iade etmiştim.

İade ettiğim üründe ki ışık sızmasını aşağıdaki fotoğraflarda görebilirsiniz.

Huawei Matebook 13 - Kullanıcıları KulübüHuawei Matebook 13 - Kullanıcıları Kulübü

Temmuz 2020 de aldığım ve şuan kullandığım Huawei Matebook 13 de ise ışık sızması yine var.
    Aşağıdaki iki tane fotoğraf da görebilirsiniz.

ips glow denilen ışık sızması, ips panellerin kaderi midir?

Acer'ın resmi sitesinde aşağıdaki linkte okuyabileceğiniz "Ekrandaki ışık sızması,Acer ürünlerine özel bir durum değildir ve ekranınızda ortaya çıkan bir kusur veya kalite sorunu olduğunu göstermez."demektedir.

TIKLA Acer Işık sızması Hakkında

Mesela reddit'de Huawei Matebook 13 de ki ips glow sorunu hakkında iki tane başlık buldum.
    https://www.reddit.com/r/techsupport/comments/eb34c0/unusual_screen_bleed_huawei_matebook_13_help/
    https://www.reddit.com/r/Huawei/comments/c5u24t/matebook_13_ips_glowscreen_bleeding/

Ekran parlaklığını ful yaparak, arka planı siyah seçip kontrol etmek de fayda var.

Örneğin aşağıdaki fotoğraf da görebileceğiniz durum, malum ilan sitesinde matebook 13'ünü satmak isteyen bir kişiye kontrol etmesini rica etmiştim. O çekip atmıştı.

Sizlerin bu konu hakkında yorumu nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balabanraca -- 3 Ağustos 2020; 13:42:57 >

• Bazı fotolarda çok göze batmış. Benim 24" Viewsonic monitörümde de bu durum vardı ama bu kadar değildi. Çok da ucuza aldığım için iade etmedim. Belki filmleri vs oradan izlesem üst alt siyah rahatsız ederdi. Yani kişisel bir şey biraz da. Çok rahatsız etmiyorsa göze batmıyorsa gerek yok iadeye vs. Şans işi, bir sonrakinde veya başka marka modelde de olabilir.

• KOSMERCAN kullanıcısına yanıt
    Siyah arka plan kullanım alışkanlığımı değiştirdim. Normal kullanımda asla belli değil zaten.
    Ancak film, youtube vb izlerken dikkat çekiyor. Çekincem ışık sızmasının ileride artabilme ihtimali.
    Aslına bakarsanız iki teknoloji markette iki farklı matebook 13 2020 modellerini inceledim. Onlarda da bu durum ufaktan dikkatimi çekti.
    Yukarıda paylaştığım Acer ın linkini okuyunca da "Ekrandaki ışık sızması,Acer ürünlerine özel bir durum değildir ve ekranınızda ortaya çıkan bir kusur veya kalite sorunu olduğunu göstermez." ifadesi içimi rahatlattı.

Lakin yinede forumda matebook 13 kullanan arkadaşlar var ise bu durumu kontrol etmelerini rica ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balabanraca -- 19 Ağustos 2020; 2:19:13 >
  • bu pc de recoverıy hangi tuşla yapılıyor.
  • Cihazda deliler gibi ışık sızması mevcut. Netflix'te Prime videoda çok ciddi hissediyorsunuz panelin üstünden beyaz beyaz ışık sızıyor ve zamanlada çoğalacağını belli ediyor. Cihaz çok güzel ama bu sızmadan dolayı kullanılmaz bu cihaz. Bir kez değişim yaptıracağım aynı sorunu yaşarsam para iadesi alacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Skywaterr

Cihazda deliler gibi ışık sızması mevcut. Netflix'te Prime videoda çok ciddi hissediyorsunuz panelin üstünden beyaz beyaz ışık sızıyor ve zamanlada çoğalacağını belli ediyor. Cihaz çok güzel ama bu sızmadan dolayı kullanılmaz bu cihaz. Bir kez değişim yaptıracağım aynı sorunu yaşarsam para iadesi alacağım.

Merhaba, yukarıda okuyabileceğiniz önceki mesajlarımda bu konudan bahsettim.

Sadece siyah arka plan durumlarında mevcut.

En basiti film izlerken, youtube da arka plan üst alt kısım siyah iken görünür haldeler.

Nasıl bir aksiyon alındığına dair burada bilgi verebilirseniz makbule geçer.

Siz de matebook 13'ün hangi modeli var?

Yukarıdaki mesajımda belirttiğim gibi forumda matebook 13 kullanan arkadaşlar var ise bu durumu kontrol etmelerini rica ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balabanraca -- 15 Ekim 2020; 22:35:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: balabanraca

Merhaba, yukarıda okuyabileceğiniz önceki mesajlarımda bu konudan bahsettim.

Sadece siyah arka plan durumlarında mevcut.

En basiti film izlerken, youtube da arka plan üst alt kısım siyah iken görünür haldeler.

Nasıl bir aksiyon alındığına dair burada bilgi verebilirseniz makbule geçer.

Siz de matebook 13'ün hangi modeli var?

Yukarıdaki mesajımda belirttiğim gibi forumda matebook 13 kullanan arkadaşlar var ise bu durumu kontrol etmelerini rica ediyorum.

Alıntıları Göster

Ryzen 3500 olan modeli vardı iade ettim Huawei direk aldı iade. Paramı da verdiler.

• Skywaterr S kullanıcısına yanıt

Şikayetvar da ki Huawei Matebook 13/14/15 için olan ışık sızması şikayetlerine bakmak lazım.

• Ne yazık ki Huawei Matebook serisinin üretimindeki hata ile görülen bir durum bu. Yurt dışında da hatrı sayılır dışında bu sorun var. Aslında buradaki sorun ekran ışık sızması sorunu. Yani bu IPS glow denen şey değil, backlight bleeding diye tabir edilen üretim sorunu. Dolayısıyla IPS ekranın özelliği bu zaten denebilecek bir durum değil. Yurt dışında insanlar sağlamını bulana kadar değişim talep ediyorlar ve değişimi 3 4 kere onaylanması çokça görülüyor. Ama Türkiye'de Huawei bunun direkt değişimini kabul etmiyor ve merkez servisine gönderiyor. Merkez servis de bu ekranın özelliği zaten diyerek gülünç bir açıklama yaparak değişimi kabul etmiyor. Bu durumda bozuk ekranlı ürün gelenler için tek seçenek iade etmek oluyor ne yazık ki.

• Cihazın yan kısımlarında plastik mi yoksa metal malzeme mi olduğunu söyleyebilirmisiniz?
  • YAKUT Y kullanıcısına yanıt
    Metal hocam.
  • balabanraca kullanıcısına yanıt

3.5 haftalık cihazımda bu sorun vae çok üzgünüm çok az kullandım

• Selamlar ,

Huawei matebook 13 r7 aldım. Acaba bu bilgisayara nasıl çift monitör bağlayabilirim ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.