Şimdi Ara

Huawei Matebook 13

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.037
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, Huawei Matebook13 i7 CPU MX150 GPU versiyonunu düşünüyorum. Mühendislik öğrencisiyim, programlama ve mühendislik uygulamalarını çok sık kullanıyorum(MATLAB,Pspice) ayrıca network alanında da çalışıyorum. Okul, iş derken bilgisayar yük olmasın diye mobilitesi yüksek bir model olması hoşuma gitti, işlemcisiyle ilgili de şüphem yok ancak nadiren de olsa oyun oynayan biri olarak mx150den emin değilim. Diğer taraftan biraz daha güçlü bir GPUsu olan modeller hemen gaming etiketiyle birlikte koca kasalarda satılmaya başlıyor. Merak ettiğim şey ise bu ultrabooklar ve gaming serileri arasında olan modeller, ayrıca oynadığım oyunlar genellikle strateji oyunları veya arkadaslarla oynanacak espor oyunları yani öyle yok ray tracingle 1080p 60fps alayım sertliğinde bir oyuncu değilim bu cihaz benim için yeterli olur mu? Bahsettiğim kriterlerde ve yakın fiyatlarda önerileriniz olursa da mutlu olurum.
    Buyrun burdan da tüm sistemi görebilirsiniz: Huawei Matebook13

• Mx150 fena değil aslında sıkıntı olmaz bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mx150 güncel oyunları düşük ayarlarda sorunsuz oynayabilecek seviyede bir grafik kartı. Ama kasa ince olduğu için ısınma sorunu var mı araştırmak lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sizin bu bahsettiğiniz Matebook 13 değil, gerçi sizde farkındasınız ama düzelteyim dedim, sizin bahsettiğiniz Huawei Matebook X Pro 13.9"
    Bu çok güzel bir cihaz ama upgrade için uygun değil ve bu fiyat buna biraz pahalı.

Not:
    Oyun konusunu bilmem, oyun demeseydiniz Dell XPS'ler bence açık farkla daha iyi derdim (Mesela Dell XPS 13 9380'in fiyatı 13500 civarı).
    Ama oyun sormuşsunuz anlıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fennezs -- 10 Nisan 2019; 16:0:45 >
  • 1050 Pounda Matebook X Pro alınmaz. Mi Notebook Pro 15.6 alabilirsin 400-450 pound cebinde kalır(600 pound civarından bulunabiliyor.). Yok eğer bu parayı illa vereceğim diyorsan yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi Dell XPS'ler harika cihazlar.
  • MSI PS63ü düşünmeye başladım. Diğer ultrabooklara göre CPU ve GPUsu daha güçlü görünüyor. Ayrıca 32 GBye kadar DDR4 desteği de var.

@nightsniffer
    @Fennezs
  • quote:

Orijinalden alıntı: orcdnz

MSI PS63ü düşünmeye başladım. Diğer ultrabooklara göre CPU ve GPUsu daha güçlü görünüyor. Ayrıca 32 GBye kadar DDR4 desteği de var.

@nightsniffer
    @Fennezs
    Hocam ben de aynı sizin gibi düşünüyorum. Hem performanstan ödün vermeden hem de taşınabilir seviyede olan notebook modelleri arıyorum. İlk başlarda harici GPU olmadan içerisinde sadece işlemcisi olan ultrabooklar bakıp type-C Gen2 portu ile eGPU setup yaparım diyordum. Daha sonrasında MSI PS 63 modelini gördüm. Şu an ülkemizde i7 512 gb ssd'li modeller ortalama 10k fiyat segmentinde satılıyor. Aynı cihazın i5'li modelleri piyasaya sürüldüğünde fiyatına bağlı olarak hareket edeceğim. Cihazın bende en çok cezbeden yönü hem 1.6 kg hem de CPU ve GPU ayrı ayrı fanlar ile soğutma sağlaması. Yakın zamanda gaming test videoları yaygınlaşır diye düşünüyorum. Full load'ta sıcaklık değerleri cooler boost hakkında bilgi verebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: gladiius

Hocam ben de aynı sizin gibi düşünüyorum. Hem performanstan ödün vermeden hem de taşınabilir seviyede olan notebook modelleri arıyorum. İlk başlarda harici GPU olmadan içerisinde sadece işlemcisi olan ultrabooklar bakıp type-C Gen2 portu ile eGPU setup yaparım diyordum. Daha sonrasında MSI PS 63 modelini gördüm. Şu an ülkemizde i7 512 gb ssd'li modeller ortalama 10k fiyat segmentinde satılıyor. Aynı cihazın i5'li modelleri piyasaya sürüldüğünde fiyatına bağlı olarak hareket edeceğim. Cihazın bende en çok cezbeden yönü hem 1.6 kg hem de CPU ve GPU ayrı ayrı fanlar ile soğutma sağlaması. Yakın zamanda gaming test videoları yaygınlaşır diye düşünüyorum. Full load'ta sıcaklık değerleri cooler boost hakkında bilgi verebilir.

Alıntıları Göster
    Yurtdışında yaşıyorum şu anda, PS63 siparişini verdim 8GB ram 256 SSD konf. ile yaklaşık 8000 TL burada da. Bakalım gelince de yazarım buraya ama araştırırken bulduğum bir incelemeyi de bırakayım, en detaylı sıcaklık analizi buradaydı. Sanırım full loadda en iyi soğutma değil ama gtx 1050(max q ama olsun) ile bu sessizlikte çalışan(sertifikası varmış) ultrabookta biraz tolere edilebilir gibi geldi. Onun dışında düşük yüklerde hem sessiz hem ısınmıyormuş ki bu da benim gibi sık sık kütüphane, toplantı salonu vb. ortamlarda ders çalışıp, kod yazıp, gpuya çok bulaşmadan kullanacaklar için avantajdır bence, artık uzun uzun oyun oynarım dersen de notebook soğutucu üstünde oynayıvericez. Maalesef ben 20k atarım bir makine alırım diyemeyenler mecburen bir yerlerden bir şeyler feda edecek.

• fiyat 5400e dusmus. kompakt laptop arayanlar kacirmasin.

• sivert kullanıcısına yanıt
    Önceden ne kadardı

• boğaziçili bilgecan kullanıcısına yanıt
    6000di. geçen gün 5070'e düştü aldım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.