Şimdi Ara

★★★★Huawei Mate 9 Ana Konu/Kullanıcı Kulübü [9.0 Pie Geldi]★★★★ (430. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.289
Cevap
85
Favori
602.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 428429430431432
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekkürler. Donanımsal eksiklik var demek ki. 2k ekranlı lg g3 de gözüküyordu 4k seçeneği.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jölelibrokoli

Yukarıda sordum ama gözden kaçtı sanırım.

Youtube'a girip 4k seçeneği çıkıyor mu sizde diye bakabilir misiniz? Sadece bende çıkmıyorsa bakayım çaresine. VP9 özelliği olması gerekiyormuş diye okudum build ayarı yapılmasını tarif eden sitede.

Şimdi baktım. 4k çıkmıyor. 1080p var en son. O diğer telefonda 1080p ekran olduğu halde seçilebilir halde miydi? Ekran 1080p ise nasıl gösterir ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crusht -- 15 Aralık 2017; 1:0:47 >
  • Arkadaşlar yurtdışından gelirken yanımda getirdiğim sıfır mate 9 var mocca brown renkli satmak istiyorum ilgilenen olursa pm atabilir. Cihaz kayıtsız ama kayıt işi hallediliyor sanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Axecalos

Arkadaşlar

Recovery mod için Ses Açma + Güç butonuna basıp,gerekli işlemleri yaptığımda "software install failed" hatasıyla karşılaşıyorum.

Ayarlar içinden fabrika verilerine sıfırla desem sıkıntı yaşarmıyım?

Temiz bir kurulum yapmak için Wipe Cache Partition yapayım dediydim ama..Yada başka bir method öneren var mı?

...

• Arkadaşlar telefonu uzun zamandır kullanıyorum ithalat garantili cihaz ve afrika için üretilen model.

Konunun ilk mesajinda anlatılanları tek tek okudum ama cok karışık geldi.

Ben cihazima en son sürümü yüklemek ve rootlamak istiyorum ama bunlara baslamadan önce bootloader kilidini acmak gerekiyormuş ki ilk mesajdaki link güncel değil orda takili kaldim.

Şimdi bootloader kilidini açtıktan sonra neleri yapmam gerekiyor sırasıyla?

Sadece adımları yazarsaniz 1. 2. 3. Diye ben sırasıyla bulur yaparım.

• 1080p ekranda 4k çıksa da birşey değişmez. belki ses kalitesi artar biraz ama verinizi harcamak dışında işe yaramaz.
  • Fabrika ayarlarına dönmeniz sıkıntı oluşturmaz.
  • İyi günler, geçen gün mahallede akşam karanlığında köpeklerin saldırısına uğradım. Elimde telefonum vardı. O panikle çok kötü düştüm. Daha sonra telefonumun ekran koruma camının kırıldığını gördüm. Allahtan kendi ekranına bir şey olmamıştı. Düşme esnasında telefonun ekranı yere dönük olarak düşmüştüm. Sert bir düşme oldu. Telefon çok sağlammış. Şiddetli çarpma sonucu telefonumun metal kasasında hafif bir eğilme olmuş. Ekranda da belli belirsiz bir yatay kırmızı çizgi oluştu. Onun dışında herhangi bir problem yok. Bu da beni oldukça sevindirdi. Şimdi yeni bir ekran koruyucu alacağım. Temperli cam veya yumuşak TPU nano filmden hangisini tavsiye edersiniz. Türkiye'den veya Aliexpress ten tavsiye edeceğiniz marka var mı? Ben Türkiyeden temperli cam almıştım. Fakat hangi markaydı hatırlamıyorum. Bana marka ve adres önerebilirseniz sevinirim. İyi günler.
  • Ardcn000 kullanıcısına yanıt
    187 sürümünden sonra 188 sürümüne daha yeni imza onayı verildi 188 yetkisi daha banada gelmedi bugünlerde gelir. 189 içinse daha beklemek gerekir. Yeni sürümü indirmeden önce yeni gelen sürümü seçip CHACK FİRMWARE ACCESS seçeneğimi tıklayıp WİTH İMEİ dersen orda sana sürümün kurulup kurulamayacağı hakkında bilgi verir. Onaylanmış sürümlerde FİRMWARE APPROVED FOR İNSTALLATİON MODELS FOR İNSTALLATİON:MHA L29C185B188 uyarısını alırsın ozaman indşrdikten sonra hata almadan kurabilirsin. Ama THE FİRMWARE İS NOT APPROVED FOR İNSTALLATİON uyarısını alıyorsan o sürüme daha onay verilmediği için indirsende kurulumuna izin vermez.

• bootloader açma kısmında cmd ekranındaki şu hatadan dolayı takıldım kaldım orda,

★★★★Huawei Mate 9 Ana Konu/Kullanıcı Kulübü [9.0 Pie Geldi]★★★★

Kaç defa denedim farklı kombinasyonlar yaptım ama nafile bu hatayı neden verir?

• beyler p10 mate 9 xz1 3 bin tl bütçem öneriniz ne olur?

• cihazı yarın alacağım bu seçenekler arsında mate 9 p10 ve sony xz1 çok kararsızım ne dersiniz?

• Az önce denedim. Rami temizleyip wifiyi kapattim veriyi actim. Biraz bekledikten sonra kendime baska bir telefondan once kendime mail gönderdim, bildirim gelmedi. Snapchatden de bos snap yolladim, yine bildirim gelmedi. Ekrani acip uygulamaya girince bildirim geliyor veya wifiye baglandigin an(uygulamaya girmesen bile) geliyor.

Uyku modunda veriyi kapat ayari etkin değil. Mesela whatsappda sorun yasamiyorum veri baglantisinda.

Sinirsiz veri erişiminde mail ve snapchat uygulamasina erisim izni verdim.

Pil optimizasyonunu yok say kisminda mail ve snapchat işaretli.

Veri tasarrufu modu kapalı. Yani bildirim almak icin hicbir sorun yok fakat bildirim gelmiyor, uygulamalar uyanmıyor.

Güc tasarrufu kapalı.

Bu durumun sebebi nedir?

Cihazim huawei mate 9, tr cihazi en güncel sürüm.

Düzeltme: snapchat uygulamasindan wifiye bağlıyken de gelmiyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birkuşgibi -- 15 Aralık 2017; 14:30:39 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mate 9, p10, mate 10 lite arasındayım kamera acısından pil açısından hangisini önerirsiniz?

• bootloader açma kısmında cmd ekranındaki şu hatadan dolayı takıldım kaldım orda,

• quote:

Orijinalden alıntı: ultrailker

bootloader açma kısmında cmd ekranındaki şu hatadan dolayı takıldım kaldım orda,

1.adım Bootloader kilidin elindemi? O kodu huaweiden alıp bi kenara koy.
    2.adım Önce HWOTA'yı bi indir. Bu adresten Hwota-tr yazan klasörhttps://www.zorbul.net/Seyyah/Default.aspx

3.adım Sonra bu adresten kutucuğa model numaranı yazıp son sürümünü indirhttp://pro-teammt.ru/firmware-database/?firmware_model=&firmware_page=0
    3.adım alternatif Huawei firmware finder indirip oradan da indirebilirsin. Hem windows hem playstore sürümleri mevcut

3.adım açıklaması: son sürüm emui 8.0 oreo şu anda.

4.adım bütün işlemler bitip son sürüm kurulunca twrp 3.1.1 oreo modelini indir şu adrestenhttps://drive.google.com/file/d/0B45NCsO2AL_1NEh2aDFLM3JlYkU/view
    4.adım açıklaması: indirdiğin hwota klasöründe hem resimli pdfli açıklama mevcut hemde bat dosyası seni gayet güzel yönlendiriyor

Sonra fastboot mode geçip fastboot flash recovery_ramdisk twrp_android_o_mate9_a1.img YAZIYORUZ

5.Şu adresten süper su indirhttps://mega.nz/#!ozITQDqC!E23uSGTIbpkPCyxRFwTqUeit-ol7qahfGHILs0WVln0

6.İndirdiğin dosyayı sideloaddan veya sideload anlamıyorsan telefonun içine atarak recovery mode da açarak flashla

Artık mate 9'un Android Oreo lu ve Rootlu olmuş olacak.
  • Telefonu HDMI kablo ile televizyona bağlamak için aldığım Usb type c to hdmi adaptör geldi. Hemen televizyona bağladım. Sonuç hayal kırıklığı oldu. Bir türlü bağlantıyı sağlayamadım. Huawei çağrı merkezini aradım,durumu anlattım. Mate 9'un kablolu bağlantıyı desteklemediğini söyledi. Mate 10 serisi destekliyormuş. Bu hiç beklemediğim bir şeydi. 2017 model amiral gemi bir telefonun kablolu bağlantıyı desteklememesi çok ilginç.

• Asyaya Android 8 dağıtılmaya başlandı. Acaba Avrupa için ne zaman başlanır?

• quote:

Orijinalden alıntı: Axecalos

Asyaya Android 8 dağıtılmaya başlandı. Acaba Avrupa için ne zaman başlanır?

İki üst mesajda yazdığım linkteki firmware indirme sitesine bakarsan Avrupa kodlu Oreo'nun 15 Aralık yani bugün dağıtıldığını görebilirsin.
    http://pro-teammt.ru/firmware-database/?firmware_model=&firmware_page=0&utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber
  • drgray kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim dostum sabah denicem.

Kilit kodunu almıştım txt içinde kayıtlı duruyor.

• 
Sayfa: önceki 428429430431432
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.