Şimdi Ara

★★★★Huawei Mate 9 Ana Konu/Kullanıcı Kulübü [9.0 Pie Geldi]★★★★ (134. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.289
Cevap
85
Favori
602.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 132133134135136
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim 32 gün oldu hala yollamadilar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Sniper-

quote:

Orijinalden alıntı: ozkan033

Oncelikle kusura bakmayin rahatsiz ediyorum ama bir sorum olacakti. Ben Huawei Mate 9 da kadar vermek uzereyim. Sar degeri beni kararsiZ birakiyor. Ozellikle cocuklar de telefonla oynadigi icin. Video izliyorlar oyun oynuyorlar acaba bir etkisi var mi. Ya da nedir.

Simdiden Hermes tesekkurler.

Ana mesajda Sık Sorulan sorular altında cevabı mevcut hocam bir bakın derim bayağı anlatmaya çalıştık bunu. Huawei cihazları için bu sık kullanılan bir çamur atma şekli gibi geliyor ancak takdir edersiniz ki bu konunun net bir sonucu yok. evinizdeki wifi modem de sar değerine sahip yada tvniz ancak uzun zamanlar sonra eğer ki kötü bir etkisi var ise bunu anlayabiliriz. Mobil cihazlar için az yada çok sar değeri olmasının bir önemi yok ki zaten her şekilde mağruz kalıyoruz buna. Ancak şunu net söyleyebilirim bazı insanların abarttığı gibi ÇOK olsaydı bu zaten dünya genelinde kimse satmaz / satın almazdı. Bence gönlünüz rahat olsun. Ve ana mesajdaki bahsettiğim yazıyı okuyun daha bilimsel ve uzun olarak anlatmaya çalıştık orada hocam. Eğer kararınız değişmez ise şimdiden aramıza hoş geldiniz

Oncelikle cevabınız için teşekkür ederim. İlk Sayfa da bulunan bölümü okumuştum ama yine de kullanıcılardan ya da genel olarak daha fazla bilgi ogrenebilir miyim diye yazdım. Ve bu konuyu bir direk hem Huawei hem de mail yoluyla yetkililere sordum. Diğer almak isteyen ya da alıp kafasında soru işareti olanlarında merakı gitesi açısından burdada paylaşıyorum. Belki anasayfa da yer alan sss bölümüne eklenebilir.

Benim sorularım

Bu değerler nasıl elde ediliyor ya da çift sim kart kullanırken farklı tek sim kart kullanırken SAR değeri değişiyor mu ?

Arttıran ya da azaltan faktörlerdir nelerdir?

Wifi kullanimında ne gibi bir değere ulaşıyor?

Direk mesajı paylaşıyorum.

Sayın Müşterimiz, Müşteri Hizmetleri kanalımız aracılığıyla bizlere göstermiş olduğunuz ilgiye çok teşekkür ederiz.

Mate 9 için rapor edilen en yüksek SAR değeri kulakta kullanım için test edilirken 1.42W/kg, vücutta uygun biçimde kullanımda 0.60W/kg,

Wi-Fi etkin nokta işlevi kullanırken ise 1.39W/Kg'dır.

Belirtilen değerler yasal sınırların altında olup, çift sim kart kullanımında bir değişiklik göstermemektedir.

• Gezegen GSM 'yi nasıl bilirsiniz ? Telefon alınır mı ?
  • Bu telefonu çift hattını aktif olarak kullanan var mı ?

Ayrı ayrı whatsapp kullanılabiliyor mu ?
    Hangi hattan arama yapılabileceği, arama geldiği pratik şekilde görünüyor mu ? Hangi hattın interneti kullanılıyor basit mi ayarlaması
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Demon

Benim 32 gün oldu hala yollamadilar

23 Martta verdim ben de siparişi, bekliyoruz bakalım ne zaman gelecekse. daha iyi bir alternatifini de bulamadık maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 100kmh2sn

Gezegen GSM 'yi nasıl bilirsiniz ? Telefon alınır mı ?

Ordan aldım inanılmaz memnunum kapalı kutu geldi... Kahverengi tavsiye ederim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -Sniper-

quote:

Oncelikle kusura bakmayin rahatsiz ediyorum ama bir sorum olacakti. Ben Huawei Mate 9 da kadar vermek uzereyim. Sar degeri beni kararsiZ birakiyor. Ozellikle cocuklar de telefonla oynadigi icin. Video izliyorlar oyun oynuyorlar acaba bir etkisi var mi. Ya da nedir.

Simdiden Hermes tesekkurler.

Ana mesajda Sık Sorulan sorular altında cevabı mevcut hocam bir bakın derim bayağı anlatmaya çalıştık bunu. Huawei cihazları için bu sık kullanılan bir çamur atma şekli gibi geliyor ancak takdir edersiniz ki bu konunun net bir sonucu yok. evinizdeki wifi modem de sar değerine sahip yada tvniz ancak uzun zamanlar sonra eğer ki kötü bir etkisi var ise bunu anlayabiliriz. Mobil cihazlar için az yada çok sar değeri olmasının bir önemi yok ki zaten her şekilde mağruz kalıyoruz buna. Ancak şunu net söyleyebilirim bazı insanların abarttığı gibi ÇOK olsaydı bu zaten dünya genelinde kimse satmaz / satın almazdı. Bence gönlünüz rahat olsun. Ve ana mesajdaki bahsettiğim yazıyı okuyun daha bilimsel ve uzun olarak anlatmaya çalıştık orada hocam. Eğer kararınız değişmez ise şimdiden aramıza hoş geldiniz

Oncelikle cevabınız için teşekkür ederim. İlk Sayfa da bulunan bölümü okumuştum ama yine de kullanıcılardan ya da genel olarak daha fazla bilgi ogrenebilir miyim diye yazdım. Ve bu konuyu bir direk hem Huawei hem de mail yoluyla yetkililere sordum. Diğer almak isteyen ya da alıp kafasında soru işareti olanlarında merakı gitesi açısından burdada paylaşıyorum. Belki anasayfa da yer alan sss bölümüne eklenebilir.

Benim sorularım

Bu değerler nasıl elde ediliyor ya da çift sim kart kullanırken farklı tek sim kart kullanırken SAR değeri değişiyor mu ?

Arttıran ya da azaltan faktörlerdir nelerdir?

Wifi kullanimında ne gibi bir değere ulaşıyor?

Direk mesajı paylaşıyorum.

Sayın Müşterimiz, Müşteri Hizmetleri kanalımız aracılığıyla bizlere göstermiş olduğunuz ilgiye çok teşekkür ederiz.

Mate 9 için rapor edilen en yüksek SAR değeri kulakta kullanım için test edilirken 1.42W/kg, vücutta uygun biçimde kullanımda 0.60W/kg,

Wi-Fi etkin nokta işlevi kullanırken ise 1.39W/Kg'dır.

Belirtilen değerler yasal sınırların altında olup, çift sim kart kullanımında bir değişiklik göstermemektedir.

Katkınız için teşekkür ederim, ana mesaja ekleyeyim bunu, sonuçta en resmi ağızdan ilgili bir cevap elde etmiş olduk

• quote:

Orijinalden alıntı: hakangündüz

quote:

Hakan Bey cevap için teşekkür ederim. Peki neden kahverengi ? Mat siyah almaya niyet ettim ancak bu renkte aklımı kurcalıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 100kmh2sn -- 28 Mart 2017; 18:37:19 >
  • n11'den ithalat garantili olarak sipariş verdim, birkaç güne gelir. Baştan sona kılıf ve ekran koruyucu yorumlarını okudum. Yorumlara bakarak kılıf olarak bunu seçtimhttp://www.ringke.com.tr/Ringke-Fusion-Huawei-Mate-9-Kilif-Smoke-Black-Extra-Darbe-Emici,PR-671.html?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Ancak ekran koruyucu ne alsam karar veremedim. Çoğu yorumlarda bu önerilmiş Dafoni Huawei Mate 9 Nano Glass Premium, kararımı vermeden önce bu ekran koruyucu tamamen ekranı kapatıyor mu olumsuz yönleri var mı, bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hakangündüz

quote:

Hakan Bey cevap için teşekkür ederim. Peki neden kahverengi ? Mat siyah almaya niyet ettim ancak bu renkte aklımı kurcalıyor..

Sadece tercih meselesi simsiyah rengi pek sevmiyorum hele Antalya gibi yerde siyah renk tam facia gözüküyor sıcağın bağrında

• quote:

Orijinalden alıntı: bandit468

n11'den ithalat garantili olarak sipariş verdim, birkaç güne gelir. Baştan sona kılıf ve ekran koruyucu yorumlarını okudum. Yorumlara bakarak kılıf olarak bunu seçtimhttp://www.ringke.com.tr/Ringke-Fusion-Huawei-Mate-9-Kilif-Smoke-Black-Extra-Darbe-Emici,PR-671.html?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Ancak ekran koruyucu ne alsam karar veremedim. Çoğu yorumlarda bu önerilmiş Dafoni Huawei Mate 9 Nano Glass Premium, kararımı vermeden önce bu ekran koruyucu tamamen ekranı kapatıyor mu olumsuz yönleri var mı, bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim?

O yorumların çoğu bana ait, nanocamın her hangi bir olumsuz yönüne rastlamadım henüz.Ekranı tam kapatıyor yani şöyle görüntü oluşan tüm alanı içine alıyor ve tam kavis olan bölgede kalın olmadığı için görüntünün kırılmasına sebebiyet vermiyor. Her türlü tavsiye ederim

• quote:

http://urun.n11.com/ekran-koruyucu/huawei-mate-9-full-kapatan-kirilmaz-cam-ekran-koruyucu-gold-P164280572?gclid=Cj0KEQjwk-jGBRCbxoPLld_bp-IBEiQAgJafte77LrcNZ_k-H5GqQwvzuk-jLoOirHGy_rZYXVzYHskaApDo8P8HAQ
    Ekran koruyucu olarak bunu önerir misiniz? Reklamında komple kapadığını söylüyor.

Kullanmadım forumda kullanan var ise bende merak ediyor bu tür renkli tempered glassları...

• -Sniper- kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkür ettim evet yorumların çoğu size ait :) , Ekranı komple kapatıyorsa zaten sorun etmem, direk siparişi verirdim sayfada bir türlü bulamadım ekranı tam kapattığına dair bilgiyi. Yani 69 Tl'ye değer diyorsanız alayım, sizde herhangi bir memnuniyetsizlik var mı bu ekran koruyucudan. (Dafoni Huawei Mate 9 Nano Glass Premium).
  • bandit468 B kullanıcısına yanıt
    Yok hocam değer, yazmıştım önceden de ancak bana da pahalı gelmesine rağmen bir kere cihazı çok ince bir kılıf ile bir metre civarlarında bir yerden düşürdüm. Hiç bir şey olmadı o an değerini anladım
  • Kafama takılan kısım şu yorumdan dolayı "ekran koruyucu olarak N11 cepsesuar dükkanından zore nano glass kırılmaz cam aldım. Öncelikle şunu belirteyim camların hiçbiri ekranı kaplamıyr, hatta bundan önce dafoni tam ekran koruyucu aldım, o bile tam kaplamıyordu ve bir pazar günü kot cebinden çıkardığımda yarıya kadar dürüm olduğunu gördüm. Nano glass evet ince epey ama kenarları 2.5D değil, ele gfeliyor, sivri ve keskin. Rahatsız ediyor. Ayrıca benim aldığım kenarlardan tam yapışmadı. 4 kenar ve kısmi aşağı doğru hava yaptı. Cam yanlardan sadece görüntü olan kısmı kaplıyor. Ben şahsen tavsiye etmiyorum zore marka ve cepsesuar dükkanı."
    Aslında şimdiye kadar alırdım ancak bu yorumu yazan arkadaş ekranı komple kapatmadığını söylüyor. Siz ekranı komple kapattı diyorsunuz aradaki farkı ben mi anlamadım acaba yada arkadaşın dediği olay farklı mı? Almadan önce emin olmak istiyorum malum fiyatı yüksek tekrar tekrar alma durumuda olmayacak.

• spinoza66 S kullanıcısına yanıt
    Süre bendede değişiklik göstermeye başladı. Bazen kendiliğinden aşırı düşüş gösteriyor ve düşük ekran süresi alıyorum( 5 saat falan). Öyle olunca komple bitirip kapalı şekilde şarj ediyorum düzeliyor. Belki pilden belki operatörden kaynaklı bilemiyorum. Telefonu ara ara kapatıp açmak lazım ama (ortalama haftada bir kapatırım) hem arkaplanda çalışan gereksiz uygulamalar kapanıp ram temizlenir hemde telefon az da olsa dinlenme parçalar soğuma fırsatı bulur

• quote:

Kafama takılan kısım şu yorumdan dolayı "ekran koruyucu olarak N11 cepsesuar dükkanından zore nano glass kırılmaz cam aldım. Öncelikle şunu belirteyim camların hiçbiri ekranı kaplamıyr, hatta bundan önce dafoni tam ekran koruyucu aldım, o bile tam kaplamıyordu ve bir pazar günü kot cebinden çıkardığımda yarıya kadar dürüm olduğunu gördüm. Nano glass evet ince epey ama kenarları 2.5D değil, ele gfeliyor, sivri ve keskin. Rahatsız ediyor. Ayrıca benim aldığım kenarlardan tam yapışmadı. 4 kenar ve kısmi aşağı doğru hava yaptı. Cam yanlardan sadece görüntü olan kısmı kaplıyor. Ben şahsen tavsiye etmiyorum zore marka ve cepsesuar dükkanı."
    Aslında şimdiye kadar alırdım ancak bu yorumu yazan arkadaş ekranı komple kapatmadığını söylüyor. Siz ekranı komple kapattı diyorsunuz aradaki farkı ben mi anlamadım acaba yada arkadaşın dediği olay farklı mı? Almadan önce emin olmak istiyorum malum fiyatı yüksek tekrar tekrar alma durumuda olmayacak.

Şimdi durum şöyle; ekranın görüntü veren kısmını tam kapatıyor Dafoni ancak kavisleri kapatmıyor tam olarak yani metal kasayı düşünün (kenarları), köşeden köşeye kapatan bir nanocam yada tempered cam yok zaten (renkli tempered camlar konusunda bir fikrim yok). Ancak o arkadaşın yorumuna nanocam sivri ele geliyor kısmına Dafoni açısından katılmıyorum. Bende ne köşelerden kalkma yada sivri olduğundan bir olumsuz etki bıraktı neden korumasında bir sorun var dediğim gibi. Ancak size tavsiyem aldıktan sonra düzgünce takacağına emin olduğunuz bir telefoncuda taktırın bunu çünkü simetrik bir bozukluk olursa ve belli yerlerden kavise denk gelip o an yapışmazsa 1 mm de olsa bir beyazlık insanın gözüne batıyor. Malesef ben kendim taktım, ekranı tam temizleyemediğimden, o anda pek müsait bir ortamda olmadığımdan en az 8 defa sök tozu bantla al tekrar tak yaptım ve bu sökme takma işlemi sırasında alt köşelerden sökmeye çalışırken camı büktüğüm için alt boşlukta (huawei logosunun solunda ) küçük bir nazar boncuğu olurturmuş oldum Bunun dışında dafoni nanoglasstan çok memnunum tavsiye ederim ben

• quote:

Orijinalden alıntı: principino

Süre bendede değişiklik göstermeye başladı. Bazen kendiliğinden aşırı düşüş gösteriyor ve düşük ekran süresi alıyorum( 5 saat falan). Öyle olunca komple bitirip kapalı şekilde şarj ediyorum düzeliyor. Belki pilden belki operatörden kaynaklı bilemiyorum. Telefonu ara ara kapatıp açmak lazım ama (ortalama haftada bir kapatırım) hem arkaplanda çalışan gereksiz uygulamalar kapanıp ram temizlenir hemde telefon az da olsa dinlenme parçalar soğuma fırsatı bulur

Hocam bu bende de var ekran sürem düşmeye başladı hani ilk güncellediğim zaman güç tasarrufu moduna almadan 2 gün kullanıyodum şuan 1.5 gün oldu bu süre sizin dediğiniz deneyeceğim ancak bi işe yarar mı dersiniz?
  • -Sniper- kullanıcısına yanıt
    tamam o zaman yarın büyük ihtimalle alacağım teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgilerden dolayı.
  • 
Sayfa: önceki 132133134135136
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.