Şimdi Ara

★★★★Huawei Mate 9 Ana Konu/Kullanıcı Kulübü [9.0 Pie Geldi]★★★★ (83. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.289
Cevap
85
Favori
602.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam malum sitede maalesef fiyatlar uçuk. Yaşadığınız yerde elden almanız daha ekonomik olur. Ya da pazarlık edeceksiniz. Yaşadığım yerde 3-4 günlük bir cihaz var 2450 ye bırakıyor. Ama hem renk silver hem de ben de iki telefon var diye pek sıcak bakmadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DODANLI kullanıcısına yanıt
    Silver bence de kötü hocam o gizli çerçeve çok kötü gösteriyor bence.Yaşadığım yerde bırakın satmayı hiç kimsenin elinde görmedim hocam.Olmadı bekleyeceğiz yada xperia xz veya htc 10 alacağım. Bütçem 2300 civarlarında oda yurt dışından alınca mate 9 u alabiliyorum.
  • RikujouKourou R kullanıcısına yanıt
    Hocam xz de htc 10 da kullandım. İkisi de güzel telefon. İkisi de üzmez sizi. Mate 9 a oranla sizi üzecekleri tek şey pil olur. Mate 9 kadar ekran süresi vermeyeceklerdir. Ama tek elle kullanımları daha kolay olacaktır. Silver rengi ben de istemediğim için zaten fiyat vermedim. Yoksa 2400 e de belki 2350 ye de alabilirdim. Malum satışı ağır bir cihaz.

• Arkadaşlar telefonu aldım, fakat sormak istediğim husus Swiftkey klavye kullanmak istemiyorum, google klavye kullanacağım. Swiftkey klavyede üst tarafta çıkan tahminler kapatılmıyor, google klavye'yi de türkçe karakter yapamadım. Diller kısmında Türkçe alt taraftan QWERTZ dil seçeneğini seçiyorum ama klavye yine ing çıkıyor. Yani "I" harfi yok, Ö yok, Ç yok. Yardımcı olur musunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi can59 -- 11 Şubat 2017; 12:18:20 >
  • can59 kullanıcısına yanıt
    Tarih kısmını önceki mesajımda yazmıştım hocam 03.01.2019. Hayırlı olsun bu arada güle güle kullanın. Swiftkey kullanıyorum ben ayarlara baktım denemedimde türkçe qwertz in altında başka seçenekler vardı onları da denedinizmi pc gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi principino -- 11 Şubat 2017; 12:45:43 >
  • Hepsi buradadan aldigim spigen kilif suan ulasti ve hakikaten kesimi durusu koruma derecesi ile on numara kılıf olmus siddetle tavsiye ederim rink fusion bulabilseydim onu alacaktim ama buda oldukca iyi.

• Arkadaşlar telefonu pc'ye bağlarken kablo harici wifi üzerinden bağlantı sağlayabiliyor muyuz? Yani Pc'de olan müzik, resim vb istediğimiz nesneleri telefona aktarmak için böyle bir imkan var mı? Sony Companation programı ile hiç kablo kullanmadan telefonu pc'ye bağlayıp istediğim her şeyi yapabiliyordum. Bu telefonda öyle bir imkan var mı sormak istedim.

Bu arada Google Fotoğraflar uygulamasını kullanıyorum resimlerimi yedeklemek için fakat telefonun kendi galerisine resimleri kaydetmek istediğim de yapamadım. Yani resimleri kaydetme seçeneğini bulamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Whatsapp, sms, cevapsız çağrı vb uygulamalardan bildirim geldiğinde ana ekranda gözükmesini istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? Böyle bir ayar var mıdır?

Ana ekranda Adım sayısını gösteriyor. Onu nasıl kapatabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi can59 -- 11 Şubat 2017; 14:14:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: can59

Arkadaşlar telefonu pc'ye bağlarken kablo harici wifi üzerinden bağlantı sağlayabiliyor muyuz? Yani Pc'de olan müzik, resim vb istediğimiz nesneleri telefona aktarmak için böyle bir imkan var mı? Sony Companation programı ile hiç kablo kullanmadan telefonu pc'ye bağlayıp istediğim her şeyi yapabiliyordum. Bu telefonda öyle bir imkan var mı sormak istedim.

Bu arada Google Fotoğraflar uygulamasını kullanıyorum resimlerimi yedeklemek için fakat telefonun kendi galerisine resimleri kaydetmek istediğim de yapamadım. Yani resimleri kaydetme seçeneğini bulamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Whatsapp, sms, cevapsız çağrı vb uygulamalardan bildirim geldiğinde ana ekranda gözükmesini istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? Böyle bir ayar var mıdır?

Ana ekranda Adım sayısını gösteriyor. Onu nasıl kapatabilirim?

Usb hata ayıklama modunda bağlarsan yaparsın.Geliştirici seçeneklerinde bu.

Bildirimler için - > Bildirim ve durum çubuğu-> Bildirimlerim yönetimi menüsünden istediğiniz uygulamaya uygun ayarı yapabilirsiniz

Adım gösterimi için-> Ekran kilidi ve şifreler menüsünde en altta göster menüsünü kapatın.

QWERTZ'i değil de QWERTY (Türkçeyi) seçerseniz Türkçe karakterler gözükür.
  • couldi C kullanıcısına yanıt
    Maalesef google klavye de öyle bir seçenek yok.

• Arkadaşlar şebeke seçimini nereden yapacağımı bulamadım. Yardımcı olur musunuz?

• Kapalı kutu huawei bluetooth kulaklık var ihtacı olan arasın uygun fıyata verıcem sıfır acılmamış

• almak isteyen varsa benimle iletişime geçebilir.

(not: yurtdışındayım. nisan ayında döneceğim. acelesi olan mesaj atmasın. internet sıkıntısı var; foruma sürekli bakamayabiliyorum. şu an almadım, bulmak zor. bulduğum gibi alacağım.)

• Telefonum çalarken titremesini istiyorum. Hangi ayarı nereden aktif etmem lazım yardımcı olur musunuz?

• Arkadaşlar gece çekimi hakkında bu telefon bir harika. Kesinlikle tripot alacağım bu telefon için. Fotoğrafta hiç bir oynama yoktur. Manuel ayarlarda çekilmiştir. Saat gece 01:57

★★★★Huawei Mate 9 Ana Konu/Kullanıcı Kulübü [9.0 Pie Geldi]★★★★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi can59 -- 12 Şubat 2017; 1:59:15 >

Fotoğraf mükemmel olmuş hocam elinize sağlık. Gece çekiminde iso vs s değerleriyle bi tık oynama yaptığınızda daha da efsana fotoğraflar çıkar ortaya. Kurcalamaya devam edin. Hayatımda elime pro fotoğraf makinesini 1 defa almıştım. Şu telefondan sonra bende mini tripot almayı düşünüyorum. Güzel sonuçlar çıktıkça fotoğraf çekesi geliiyor insanın. Ve telefonun kötü bi özelliğini buldum. Fotoğraf kalitesini görenler benide cek benide çek diye sizi esir alıyolar :) 1 haftada 700 adet fotoğraf çektim. Ki 300 adette fotoğraf silmişimdir. Kurcala kurcala bitmiyor. Şu fotoğrafı atma olayını banada öğretirsen bende bi kaç foto paylaşmak isterim. Sitede 2 mb üstü fotoğraf atamıyorum. Nasıl atıcağımıda çözemedim. Cihazı almayı düşünen arkadaşlar içinde iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Andakan -- 12 Şubat 2017; 2:7:17 >
  • principino kullanıcısına yanıt
    Klavye çıktığı zaman klavyenin sol üstünde üç çizgi var oraya bas daha fazla yı seç ordan yazma seç yazma ve otomatik düzeltme seç ayarları yap... Aynı şekilde diller var türkçeyi seç işlem tamam

• Telefon ekranını tv ye yansıtamıyorum. SONY Z3 De ekran görüntüsünü hemen alabiliyordum mate 9 da bir türlü olmadı. Çaresi nedir?

• Andakan A kullanıcısına yanıt
    Hocam akşam normal bir şekilde fotoğraf yüklemeyi denedim olmadı. Hızlıresim.com adresine giderek oraya yükledim. Sonra forumlar için olan linki kopyalayıp buraya yapıştırdım. O şekilde yaptım ben.

• 
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.