Şimdi Ara

★★★★Huawei Mate 9 Ana Konu/Kullanıcı Kulübü [9.0 Pie Geldi]★★★★ (81. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.289
Cevap
85
Favori
602.265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Herhangi bir kronik problem göremedim hata, donma, kasma ,çalışmayan uygulama, çekim sıkıntısı falan hiçbir sorun yok şu ana kadar. Şarj 1 gün rahatlıkla gider . 4.5G sürekli açık halde 48 saat bekleme süresi ve 8.30 saat ekran görüntüsü aldığım oldu. Oyun falan oynamadım tabi sürekli internette gezindim. Mate 9 a adı gibi 9 puan verirdim.1 puanı ellerim terlediğinden ötürü su geçirmezliğinin olmayışı ve titreşimini beğenmediğimden kırdım. Mate 9 alırsanız tek derdiniz ekran koruyucu ve kılıf olacaktır diye düşünüyorum
  • principino kullanıcısına yanıt
    Kılıf gördüğüm kadarıyla kutusunda çıkıyor ve yeterince sağlam. Ekran koruyucu kısmında Aliexpress candır :)
  • telefon bana anket önerince, içimden geçenleri yazdım. Sonra hicare içindeki yorum kısmına telefon ile ilgili olumsuzlukları ve tavsiyelerimi yazdım. Sizi maile yönlendiriyor. 1 saat sonra ayrıntılı mesajınız için teşekkür ederiz kısmı dışında standart bir cevap geldi. Cihazdaki sorunları, (bence en önemlisi rehber çevirici ile bazı kayıtların arama için çıkmaması.) yazarak kısa sürede çözüm üretilmesini sağlayabiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Sniper-

Güncelleme konusunda cihazın zaten 7.0 ile çıktığını da göz arda etmemek lazım. Daha önceki 1,5 yıllık mate 7 kullanımımda 2 si büyük 6 güncelleme aldığımı son güncellemede cihazın mükemmel hale getirdiler. Mate 9 içinde farklı versiyonlara güncellemeler geliyor zaten. Huaweinin mate 9 da ki güncelleme olayı biraz farklılasti tabiki bu farklılasma bana göre şuan son kullanıcı için pek olumlu değil ama beklemek lazım biraz daha. Ancak her halükarda cihazın güncellemesiz kalmasi söz konusu olmaz.

Doğrudur hocam. Benim ilk huawei cihazim.

Fakat video cekme konusunda bence tartismaya bile degmez. OİS stabilitesi cok saglam XZ de kendim bizzat denedim. Ufak tefek tiremeler mate 9 videoya yansimasi mümkünken XZ'de oyle bi ihtaml yok.

Kılıfa döneyim. İlk başta kusura bakmayın arkadaşlar ikinci telefonum yok ve nasıl foto atarim suan bilemedm cunku bnm casper bilgisayarim bugün bozuldu.

Fakat kılıfin cuk diye oturttuğunu söyleyim ve 16tl olan kılıfı siparis etmek ztn hata olamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b.g.991 -- 10 Şubat 2017; 14:1:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• b.g.991 B kullanıcısına yanıt
    OIS ile ilgili çözünürlük te etkili. Full HD ile çekiyorsanız tamam ama, 4K ve 1080P 60fps te OIS desteği kısıtlı ya da yok sanırım.
    Kılıftan ziyade ekran koruyucuyu merak ettim hocam sağlık olsun ilgilenmeniz yeter.
  • can59 kullanıcısına yanıt
    Evet kutudan kılıf çıkıyor ama o kılıf çokta koruma sağlamıyor .Geçmiş sayfalarda düşürüpte ekranı değiştirmek zorunda kalan bir arkadaş vardı. Aliexpress şu aralar kargo sıkıntısı yaşatıyor siparişlerim 45 günde ulaştı bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: principino

Evet kutudan kılıf çıkıyor ama o kılıf çokta koruma sağlamıyor .Geçmiş sayfalarda düşürüpte ekranı değiştirmek zorunda kalan bir arkadaş vardı. Aliexpress şu aralar kargo sıkıntısı yaşatıyor siparişlerim 45 günde ulaştı bana.

Peki yukarıda bir arkadaş firmanın ilk 3 ay içinde ki ekran kırılmalarını ücretsiz olarak değiştireceğini söylemişti bu ne kadar doğru?
  • Arkadaşlar özellikle sormak istediğim bir husus var. Mate 9'un ya da genel olarak Huawei'nin garanti süresi başlangıcı nasıl oluyor? Fatura kesildiği tarihte mi başlıyor garantisi yoksa Sim Kart takılıp cihaz aktif edildiğinde mi?

Apple'da öyledir mesela. Faturanın pek önemi yoktur, Cihaza sim kart takıldığı an garantisi başlar. Cihazı alıp 3 sene sonra kutusunu açar, cihazı aktif ederseniz garantisi o zaman başlar. Öyle güzel bir durumu var.

Bu durum Huawei'de fatura tarihinden itibaren mi başlıyor? Yoksa Cihaz aktif edildikten sonra mı?

Diğer bir sormak istediğim, inceleme video'larında kutu içerisinden kılıf çıkıyor. Tüm sıfır ürünlerden çıkıyor mu bu kılıf?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi can59 -- 10 Şubat 2017; 14:24:59 >
    Doğru kutu içerisinden vip kart çıkıyor bu kart ile ilk 3 ay içerisinde bir defaya mahsus olmak üzere ücretsiz olarak ekran değişimi yapabiliyoruz.Ekranı kırılan arkadaşta bu yolla ücretsiz olarak değiştirdi.Önceki sayfalarda var resimde atmıştı.
    Telefonu aralık sonu almıştım sim kartıda 1 ocakta taktım sanırım .Garanti sorguladığımda 3 ocak 2019 görünüyor ne desem yalan olur şimdi . Evet kılıf standart olarak kutu içerisinden çıkıyor.
    Apple dedinizde kafama takıldı kardeşime iphone 5s almıştık haziranda .Garanti sorguladığımızda mayıs 2018 yazıyodu.Telefon kozmetik olarak sıfırdı kullanılldığına dair hiç bir ibare bulamadım . Çalışmadada bir problem olmayınca iade etmedim.Bu durumda cihaza daha önceden simkart takılmış mı oluyor.
  • quote:

Kılıftan ziyade ekran koruyucuyu merak ettim hocam sağlık olsun ilgilenmeniz yeter.

★★★★Huawei Mate 9 Ana Konu/Kullanıcı Kulübü [9.0 Pie Geldi]★★★★

★★★★Huawei Mate 9 Ana Konu/Kullanıcı Kulübü [9.0 Pie Geldi]★★★★sonunda başardım:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b.g.991 -- 10 Şubat 2017; 15:19:11 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Kullanilan ekranını birebir kapliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Tabiki hocam, video konusunda mate 9 un optik sabitleme sorunu var, bilmiyorum ne kadar yazılımsaldir ama çok hayatı bişey değil gibi.

Cam konusunda da şöyle yapabilirsiniz hocam, bir ayna da selfie moduna alıp telefonun ön yüzünü çekin ses kısma tuşuyla. Sonra kendinizi göstermek istemezseniz uygun şekilde kirparsiniz.

Edit: zaten yapmışsın hocam tamamdır :D valla kenarlardan kalkma olmamış ne güzel benim cam da aynı boyutta ama bayagi bir kalktı biraz rahatsiz ediyor beni şuan, ama bi açıdan da bakalarin nazarı değmesin nazar boncuğu niteliğinde sayıyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Sniper- -- 10 Şubat 2017; 15:43:57 >
    Teşekkürler hocam .Büyüklüğü iyi gibi geldi en kötü telefonla gelen koruyucu gibi duruyor. Bende alacam sanırım . Şu muydu http://www.hepsiburada.com/teleplus-huawei-mate-9-kirilmaz-temperli-cam-ekran-koruyucu-p-HBV0000031092
  • quote:

Teşekkürler hocam .Büyüklüğü iyi gibi geldi en kötü telefonla gelen koruyucu gibi duruyor. Bende alacam sanırım . Şu muydu http://www.hepsiburada.com/teleplus-huawei-mate-9-kirilmaz-temperli-cam-ekran-koruyucu-p-HBV0000031092

Yok buydu hocam. Ben siyah rengini aldim. Renginden ziyade arka kamera bölümünde de değişiklik var.

http://www.hepsiburada.com/teleplus-huawei-mate-9-darbe-emicili-silikon-kilif-kirilmaz-cam-p-HBV0000036CU9

@sniper
    Verdigin ayna taktiğini deneyesim geldi :D.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b.g.991 -- 10 Şubat 2017; 16:13:54 >

Böyle daha iyiymiş silikon kılıfta 6.5 tl ye geliyor Şeffafın arkası farklı kötü görünüyor bence resimlerde öyle olabilir tabi ama riske girmeye gerek yok.Siyah renk resimlerde iyi gibi siz beğenmedinizmi.
  • Aslinda beğendim sadece daha havali duruyor sanki seffaf rengi. Fakat dediğiniz gibi risk e girmeye gerek ki zmnla koyulasacak ve kahve rengi bi renk alicak. Ztn bu yuzden siyahi tercih ettim

• principino kullanıcısına yanıt
    Telefon değişimden gelmiş, sıfır kapalı kutu ürün olabilir. Bu yüzden bir şey anlamamış olabilirsiniz. Bir Apple cihaz aldığınız da sim kart takmadan önce telefonun imei numarasını apple sitesinden garanti sorgulaması yaparak bakabilirsiniz. Eğer cihaza daha önceden hiç bir şekilde sim kart takılmadıysa / aktif edilmediyse sistemde sorgulama yapıldığında cihaz gözükmez. Fakat önceden sim kart takıldıysa eğer sistem üzerinden sorgulama yapıldığında garanti süresinin aktif olduğu gözükür.
  • Arkadaşlar telefonun faturasını kaybettiğimiz durumda garanti kısmında bir sıkıntı yaşar mıyız? Ya da telefonu satmak istediğimiz de, satacağımız kişiye fatura tarihini göstermek ya da ne kadar garanti süresinin kaldığını belirtmek amacıyla nasıl bir yol izleyebilirim? Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

http://consumer.huawei.com/tr/support/warranty-query/index.htm

Sizlerden ricam buradan İmei ile garanti sorgulaması yapıp, çıkan ekranın görüntüsünü ss alıp benimle paylaşabilir misiniz? Telefonun tüm bilgilerini kapatabilirsiniz o konuda bir sıkıntı yok. Sadece nasıl bir sayfa ve neler yazdığını merak ettiğim için soruyorum.

Örnek olması açısından Google Görsellerde bulduğum bir apple sorgulaması. Görmek istediğim tam olarak böyle bir sayfa ya da benzeri. Yani merak ettiğim İmei ile Garanti Sorgulaması yapılınca nasıl bir sayfa çıktığı?

• 
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.