Şimdi Ara

★★★★Huawei Mate 9 Ana Konu/Kullanıcı Kulübü [9.0 Pie Geldi]★★★★ (436. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.289
Cevap
85
Favori
602.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 434435436437438
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam adamın telefon çalışıyor kimseye modem ve boot dosyası flashlatmayın nerden ne indirecek bir harf model karışssa hard brick olur.
  • Boot u flash larken komuta ne yazıyorsun. Fastboot flash boot boot img. Yazmalısın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefon sanırım boot olmuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: bcansu

Telefon sanırım boot olmuyor

Arkadaş durumu özet geçerek bunu yazmış.
    quote:

şöyle biraz özet geçeyim hocam, benim telefona 198 sürümü kurmuştum ve oreo gelince onu kurayım dedim ve kurdum sorunsuz yüklendi dedi ama kapanıp açılıp kendi kendine sürekli aynı ekranda kapanıp açılmaya başladı. sonra araştırdım recorvery dosyasını yüklemek gerekiyormuş onu yaparken, baya bi uğraştım kuramadım tabi bu arada twrp filan çalışıyordu. baktım çalışmıyor hwota8 diye bi yöntem buldum ve recovery i yükledim telefona. sonra sd karta şunu bunu indirin kurun diye yazıyordu dediklerini yaptım ve sd karta dosya atıp twrp den instal dedim. ondan sonrada twrp yi bi daha göremedim naptıysam gelmedi. boot error diye bi ekran geldi bi ara yukarıda yazmıştım. fastboot moduna giriyor, kernel ve sizin verdiğiniz img dosyasını kurdum başarılı bir şekilde kuruldu ancak ses açma ve pover tuşuna bastığımda twrp yerine factory reset ekranı geliyor

• HACl kullanıcısına yanıt
    Arkadaş oradaki dosyalar dload dosyaları Çin yazılımına dönmen gerekmiyor hepsi işe yarar C432 hariç onun dosyası yok denenmiştir

• burada her kafadan bir ses çıkıyor o yüzden yardım edebilmek mümkün değil. en son tavsiyem şu

burada daha fazla uğraşarak cihazını hard brick moduna sokma imeini uçurursun ya da benzeri başka şeyler olabilir bence cihazını bir servise ücreti karşılığında yazılım yükletmeye götür. internetten sağlam bir servis arayıp bulmanı öneririm sıradan cep telefonculara değil iyi bir servise götüüp yüz ikiyüz lira kaşılığında sorunu halletirmen gerekir iyi akşamlar kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: bcansu

Arkadaş oradaki dosyalar dload dosyaları Çin yazılımına dönmen gerekmiyor hepsi işe yarar C432 hariç onun dosyası yok denenmiştir

yav he he evet öyle ok

iyi geceler
  • AydiN_8520 A kullanıcısına yanıt
    oreo yükleyeyim dedim hocam lanet ettim, şu an tam olarak napmam lazım arkadaşlar adım adım söylerseniz ona göre yapayım. kurmaya çalıştığım şeyyleri kuruyor. mesela az önce kernel ve ramdisk kurdum başarıyla kurdu ama telefon twrp moduna girmiyor
  • HACl kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim yardımın için iyi geceler.
  • drgray kullanıcısına yanıt
    repack.bat diye bi dosya yok hocam bunun içinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reis-ül Küttab

repack.bat diye bi dosya yok hocam bunun içinde

https://drive.google.com/file/d/0B2D9GdWntw69U3N2aDEzZjY2S1E/view

ben indirmeden bile görüyorum hocam eminmisin?
    Ekran görüntüsü burda
    https://i.hizliresim.com/1GqVYD.jpg

hata verdi kurmadı :)) sinirden gülüyorum artık
  • Hocam bu bilgi faydalı olur mu bilmiyorum ama bende bi zaman bölge koduna uygun olmayan bir yazılım yüklemiştim telefona 16 saat kadar uğraştım en sonunda c567 bölge koduna dönüp erecovery ile kurtarmıştım (factory reset e girebiliyordum) telefonu. diğer bölge kodlarının hiçbirinde erecovery çalışmadı wifi şifresinden sonra hata verdi c567 de yükleme yaptı bu aşamaları yapabiliyorsan dene derim

• arkadaşlar inanılmaz bişey oldu; nasıl olsa bi cacık olmaz diyip telefonun tüm tuşlarına basılı tuttum ve telefon hafıza kartındaki dloadı mı artık bilmiyorum telefon bişeyler yükledi ve açıldı. işin daha ilginç tarafı model numarası m300-l29 android sürümü 5.1 emui sürümü 3.1 şoktayım şu an

EDİT: yazılım sürümü de L29Ç432B198 görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reis-ül Küttab -- 17 Aralık 2017; 0:3:24 >
  • quote:

arkadaşlar inanılmaz bişey oldu; nasıl olsa bi cacık olmaz diyip telefonun tüm tuşlarına basılı tuttum ve telefon hafıza kartındaki dloadı mı artık bilmiyorum telefon bişeyler yükledi ve açıldı. işin daha ilginç tarafı model numarası m300-l29 android sürümü 5.1 emui sürümü 3.1 şoktayım şu an

EDİT: yazılım sürümü de L29Ç432B198 görünüyor.

geçmiş olsun buradann cihazın aslında çalıştığını söylemiştim. brick durumda olsa buraya direk dönemiyor olmanız lazımdı. Tek anlamadığım o sürümde android 7 emui 5 ve servis rom değil yani dloadla falan alakası yok. siz bu sürümden geçmiştiniz heralde baştan beri hiçbişey yüklenmemiş. Ya da olmadı hata verdi dediğiniz son repack.bat ta bu sürümü yüklediyseniz bi şekilde o yüklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drgray -- 17 Aralık 2017; 0:25:23 >

repak hiç çalışmadı hocam ben dload tan bişeyler olduğunu düşünüyorum, bu arada twrp yükledim sadece 3.1.1 sürümü çalışıyor alt sürümleri yüklesede hata veriyor. şu an artık tek sorun şu emui vs yanlış şeyleri düzeltmek, mesela 2 gb göstriyor ram i
  • quote:

repak hiç çalışmadı hocam ben dload tan bişeyler olduğunu düşünüyorum, bu arada twrp yükledim sadece 3.1.1 sürümü çalışıyor alt sürümleri yüklesede hata veriyor. şu an artık tek sorun şu emui vs yanlış şeyleri düzeltmek, mesela 2 gb göstriyor ram i

dload için içine b198 atsanda bodoslama c432 bölge kodu ile çalışmaz.Eğer atarsan asya yada çin servis rom yüklenir. repack için hangi nougat ı atmıştın bilmiyorum ama ya o dur veya baştan beri sen hiçbişey yüklemedin sadece twrp flashladın onunda dosyası bozuktu sadece cihazın ROM'unun partisyonunu bozdu. Factory reset atınca düzeldi. Esasen ne yaptığını bilmediğim için sadece fikir yürütüyorum ama dediğin olamaz yani olsa hwotayla twrp ile uğraşmadan herkes dloada istediği sürümü atar yükler.
    Hatalı bilgilerde muhtemelen flashladığın kernellerden vb gibi hayati dosyalardan kaynaklanıyor. İyi bari imeileriniz ve modem bilgileriniz uçmadan kurtarmış olduğunuz Allaha şükür.
    Temiz kurulum yapmanız lazım ama şunu yapın bunu yapın demekte istemiyorum. Bu kadarını yaptınız en azından stresinize bir ara verin ne yapacağınıza sonra karar verin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drgray -- 17 Aralık 2017; 1:6:5 >

• quote:

Orijinalden alıntı: drgray

quote:

dload için içine b198 atsanda bodoslama c432 bölge kodu ile çalışmaz.Eğer atarsan asya yada çin servis rom yüklenir. repack için hangi nougat ı atmıştın bilmiyorum ama ya o dur veya baştan beri sen hiçbişey yüklemedin sadece twrp flashladın onunda dosyası bozuktu sadece cihazın ROM'unun partisyonunu bozdu. Factory reset atınca düzeldi. Esasen ne yaptığını bilmediğim için sadece fikir yürütüyorum ama dediğin olamaz yani olsa hwotayla twrp ile uğraşmadan herkes dloada istediği sürümü atar yükler.
    Hatalı bilgilerde muhtemelen flashladığın kernellerden vb gibi hayati dosyalardan kaynaklanıyor. İyi bari imeileriniz ve modem bilgileriniz uçmadan kurtarmış olduğunuz Allaha şükür.
    Temiz kurulum yapmanız lazım ama şunu yapın bunu yapın demekte istemiyorum. Bu kadarını yaptınız en azından stresinize bir ara verin ne yapacağınıza sonra karar verin.

Aynen hocam bu süre ellemeyecegim telefonu çok ferdi beni, yükleme yapmaya çalıştım hadi dedim bitirip yatayım model kodunu 300 olarak gördüğü için hata verip yüklemedi telefon. Neyse hocam size ve yardım eden herkese çok teşekkür ederim. İyi geceler...

• quote:

son önerim sistem güncellemeyi açın normal şekilde
    üst sağdan menüyü açıp en yeni tam paketi indire basın
    sizin hatanız mate 10 prolardaki hataya benziyor çünkü
    cihaz ilk sürümünde ram 2gb gözüküyordu
    emui 8 android 5 yazıyordu bunun gibi saçma bir hata vardı pil 2-3 saate bitiyor deniyordu
    Zira twrp 3.1.1-0 benim link verdiğim oreo twrpsi normalde yükleyememeniz lazımdı ama flashlandı diyorsunuz şimdi

son olarak yukarıdaki muhtemelen sonuç vermeyecek, bonus babında şurayı bir okuyunhttps://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=74530619&postcount=48

Yalnız yapıp yapmamak size kalmış ben sadece buldum, sizin durumunuzun ne oldugunu bile bilmiyorum belki tamamen farklı bir durumdur. Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drgray -- 17 Aralık 2017; 1:57:5 >

• Valla Gençler HİÇ Bu Konularda Ugrasmadım Bir İlk Zaman Yaptım Bir Daha Denemedim Firmware Finder Onaylı Sürüm Geldimi Yükle Geç Diğer Türlü Kafa Ağrısı Umarım Sorunu Çözer Telefonu Kullanırsın

• 
Sayfa: önceki 434435436437438
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.