Şimdi Ara

★★★★Huawei Mate 9 Ana Konu/Kullanıcı Kulübü [9.0 Pie Geldi]★★★★ (432. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.289
Cevap
85
Favori
602.257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 430431432433434
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sorununuz nedir acaba tam yazabilir misiniz yardımcı olmak için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kolay gelsin arkadaşlar benim surumum l29c185b187

Firmaware finderden 188 ve 189 çıkmış 188 i denedim sürekli paket doğrulama hatası veriyor ..paketler ne zaman onaylanır biligisi var mı.bolge değiştirmek istiyorum forumda uzaktan bağlanıp yapabilecek. Var mı ücretli yapan varsa da olur ücretini oderim
    Önceki mesajı yanlış yazdım düzeltme yaptim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • murvety M kullanıcısına yanıt
    Telefon sadece fastboot moduna giriyor. yukarıda sitede verilen hwota 8 yöntemini denedim bi ara twrp moduna sokmuştum hwota8 yönteminden sonra o da gitti. telefon sadece fastboot moduna giriyor. bana tüm dosyalar hazır bi şekilde nereden indirip nasıl kuracağımı anltan olursa çok memnun olurum. resmen iki günüm heba oldu moralim sıfır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reis-ül Küttab

Telefon sadece fastboot moduna giriyor. yukarıda sitede verilen hwota 8 yöntemini denedim bi ara twrp moduna sokmuştum hwota8 yönteminden sonra o da gitti. telefon sadece fastboot moduna giriyor. bana tüm dosyalar hazır bi şekilde nereden indirip nasıl kuracağımı anltan olursa çok memnun olurum. resmen iki günüm heba oldu moralim sıfır.

bilgisayarında adb ve fastboot kurulu mu
  • quote:

twrp ye erişimin olsaydı kolaydı bölge kodu değiştirir hemen dload yapardın adb ve fastboot kuruluysa telefona adb komut satırından ulaşabiliyorsan fastboot da twrp flashlamayı dene twrp yi açabilirsen global bölge koduna ait dosyalar vereceğim bölge kodunu değiştirir ardından dload ile servis romu yüklersin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HACl -- 16 Aralık 2017; 16:36:54 >
  • HACl kullanıcısına yanıt
    kurulu olan ama herşeyden kıllanır oldum bana işe yarayacak olanın linkini verir misin? yükleyeyim hemen
  • quote:

kurulu olan ama herşeyden kıllanır oldum bana işe yarayacak olanın linkini verir misin? yükleyeyim hemen
    https://doc-0c-a4-docs.googleusercontent.com/docs/securesc/p5npa7v1o0721gqplhdskogciso9ofl2/gjjft5nib3jvcrpjro35ap7hj58gk1hp/1511424000000/06526238119097436255/04614077826057981731/0B51CNA4cML2LZ0pjQi1TS04wWlU?e=download&utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Sd kart içinde dload klasörü aç update.app dosyasını dload klasörü içine koy

Bunu fastboot dan flashla
    http://www.devfiles.co/download/xGngYQMy/twrp-3.0.3-1-hi3660.img

fastboot flash recovery twrp-3.0.3-1-hi3660.img

twrp ye gir backup a gir oradaki tüm seçenekleri boşaltıp sadece oeminfo kısmını seç ve sd karta yedekle
    sd kartta twrp dizini oluşacak twrp dizinine gidip şu linkteki zipin içindeki dosyaları twrp nin backup alırken oluşturduğu dizindeki dosyalarla değiştir (636 bölge koduna rebrand yapacaksın)
    http://www.mediafire.com/file/szws87sk7rrkqr6/l29c636oeminfo.zip

Bunu yaptıktan sonra twrp yi tekrar aç oradan restore seçip bu bölge koduna ait backup ı (oeminfo) restore et

telefonu kapat ses açma ses kısma ve power düğmelerinin üçüne birden aynı anda bas ve bekle update başlayacaktır

cihaz 636 bölge kodunda 181 nougat olarak açılacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HACl -- 16 Aralık 2017; 16:52:47 >

• telefondan hiç bu kadar soğumamıştım, şu an yere çarpıp yeni telefon sipariş etmek geliyor içimden
    hocam ilk link çalışmıyor
  • quote:

bakıyorum düzeltirim
  • quote:

https://drive.google.com/file/d/0B9GG_Oe0gQDyUWlCS3lTRm5IOUE/view

buradan indir
  • Reis-ül Küttab R kullanıcısına yanıt
    Bu sayfadaki dosyaları indir

http://huaweifirmware.com/8-firmware/28-huawei-mate-9-downgrade-from-android-8-0-0-oreo-to-nougat?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

• quote:

bölge kodu değiştirirken yedek aldıgın twrp de 3 tane dosya var onları değiştireceksin yani twrp nin yedek aldıgı klasörün içindeki tüm dosyaları silip de benim verdiğim bölge kodu zipinin içindeki dosyaları filan kopyalama eksik yüklersin benim verdiğim zipi klasöre açıp içindeki tüm dosyaları twrp den yedek aldıgın klasörün üzerine at soruldugunda üzerine yaz de.

yani oeminfo.emmc.win ve oeminfo.emmc.md5 i ve üçüncüyü de seç yedek aldıgın klasörün içine at üzerine yaz de yani bu dosyaları değiştireceksin kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HACl -- 16 Aralık 2017; 17:2:12 >
    tamamdır hocam bide fastboot ile flasla demişsin, fastbootu indirebileceğim bi link ve nasıl flaslayacağımı anlatabilirmisin? twrp 3.1.1 kurmuştum kazayla belayla şu hwota8 yönteminden sonra uçtu gitti
  • murvety M kullanıcısına yanıt
    hocam bu yöntemi yaptım twrp uçtu bir iki saat önce
  • quote:

tamamdır hocam bide fastboot ile flasla demişsin, fastbootu indirebileceğim bi link ve nasıl flaslayacağımı anlatabilirmisin? twrp 3.1.1 kurmuştum kazayla belayla şu hwota8 yönteminden sonra uçtu gitti

http://www.teamandroid.com/2017/04/25/download-minimal-adb-fastboot/

buradan indirebilirsin ayrıca cihazına ait sürücüleri yüklemen lazım bilgisayarına hisuite kur önce

http://consumer.huawei.com/minisite/HiSuite_en/

test etmek için adb devices yaz cihazın seri no ile listelenir

twrp nasıl flashlayacağını yukarda yazdım

fastboot flash recovery dosyaadi seklinde

• quote:

hocam bu yöntemi yaptım twrp uçtu bir iki saat önce

anlattıgım şekilde yaparsan birşey uçmaz fastboot ekranında twrp yi flashlamak için twrp dosyasını minimal adb and fastboot (program files içine kurulur) koyacaksın komut satırını başlatıp shift tuşuna basılı tutarak sağ fareye tıkla burada komut penceresi aç diyeceksin hatta kolaylık olsun diye sonu img biten dosyanın adını recovery.img yapabilirsin sonrasında komut şu olacak

fastboot flash recovery recovery.img

bu arada boot kilidin açık değil mi? cihazı başlatırken boot kilidi açık uyarısı veriyor değil mi? eğer kilidin filan kapalıysa ve bu duruma girdiysen o durumdan çıkamazsın fakat yüzde doksan açıktır zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HACl -- 16 Aralık 2017; 17:10:19 >
  • Bu arada adb fastboot vs bilginiz daha önceden rom flashlama deneyiminiz yoksa oreo moreo yükleyeceğim diye cihazınızı brick etme riskine girmenizi tavsiye etmem. Bazen cihaz öyle bir brick olur mesela hard brick o cihazı ancak serviste özel başka cihazlarla düzeltebilirler evde hiçbir şey yapamazsınız cihaz elinizde patlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HACl -- 16 Aralık 2017; 17:23:30 >
    daha önce defalarca yaptım ama şu an herşeyi denememe rağmen olmayınca kendimden kıllanmaya başladım. keşke hiç bulaşmasaydım şu oreo ya. bu arada fastboot remote: partition length get error diye hata verdi o img dosyasını yüklerken, telefonun kilidi açık
  • Reis-ül Küttab R kullanıcısına yanıt
    Bundan sonra recovery yapdınmı

• 
Sayfa: önceki 430431432433434
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.