Şimdi Ara

★★★Huawei Mate 8 ANA KONU★★★ (289. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.812
Cevap
46
Favori
279.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 287288289290291
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefon çalışıyor format atmak istiyorum.Wifiye bagli olduğu halde baglanmiyor.biraz arastirdim cok kiside var ayni sorun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jairo27 -- 5 Nisan 2020; 15:29:45 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonun açılır haldeyse Ayarlar/Gelişmiş ayarlar/Yedekleme ve Sıfırlama/Fabrika verilerine sıfırla kısmına gir Telefonu sıfırla seçeneğini seç
  • onu biliyorum.hard reset daha etkili diyolar o yüzden

• Birkaç zamandır durduk yere telefon değiştirme moduna girdim, ve son zamanlarda da S10 Lite forumuna dadandım, belki orada da yazılabilir ama yanlış anlaşılma ihtimali yüksek, ben bu telefonu alırken "en önemli" 2 etken ekranı ve tasarımıydı
    (Mate 7 biraz daha yakışıklı bir cihazdı hatta, bunda köşeler biraz daha yuvarlak, ama imkanım olsa da telefon tasarlayabilecek olsam aynı tarzın daha büyük-ekran kasa oranı daha yüksek olanını tasarlamak isterim. Bunun yanında ekranın hem o zamana göre büyük --ki o zamanlar 6" gerçekten az bulunan bir seçenekti, herkes ısrarla "o kadar büyük ekrana ne gerek var" diyordu, oysa ben sırf 6.8" diye P8'e bile bakmıştım, ama özellikleri düşük olduğu için almamıştım-- hem de LCD olması benim için olmazsa olmazdı, bu Amoled severleri anlamıyorum, bu bir zevk meselesi, ama sanki bariz üstünmüş gibi anlatılması sinir bozucu, teknik olarak üstünlükleri enerji verimliliği gibi pek çok sey sıralanabilir, ama ben bir sürü kişinin de bu pompalananların etkisinde kaldığını düşünüyorum, belki sizin aranızda da vardır ama telefonda evet, hem siyahı hem beyazı tam doğru görmek mümkün olmuyor, evet, film izlerken belki Amoledin daha keyif verdiği düşünülüyordur, ve göz sağlığı açısından daha iyi diye günlük kullanımda da bir sürü insan belki "göz konforu" modu olarak mavi filtreli/sarı ekranı tercih ediyordur, ama işin teknik ve sağlık kısmını geçtik, günlük kullanımda hepimiz daha çok web sitesi-facebook-instagram-forum siteleri gibi standart internet işleri için kullanıyoruz telefonu, şu telefonda yazı yazarken-chrome açtığımda ekranın soluk/sarı görünmesine bir ben mi sinir oluyorum, bilmiyorum)

Uzattım her zamanki gibi, ama S10 Lite'a canlı bakmak üzere Samsung Mağazasına uğradım, yani bu 2 ekran yanyanayken niye Amoled'den teknolojinin sağlıklı çözümü değil "zevkli olanların farkedebildiği güzellik ehi ehi" diye bahsedilir, anlamıyorum, bir kere daha benim telefon alırsam ucuz, dandik, gerizekalı LCD ekran almam gerektiğini anladım... Sizde durum nedir, siz de Amoled'e "terfi" etmek isteyenlerde misiniz, yoksa sizin aranızda da benim gibi antika- IPS ekran takıntılı olan var mı (beyazı adam gibi bembeyaz görebilmek için, başka bir sebepten değil, yarın Amoled beyazı poşet dosya arkasından gösteriyormuş gibi değil kar beyaz olarak göstersin ben de Amoled fanı olayım), siz telefon alacak olsanız büyük ekranlı (diyorum ya, 7" bile olabilir, hatta emin olun daha iyi olur), büyük bataryalı, işlemcisi kuvvetli, RAM'i yüksek, bir de mümkünse dana gibi fiyatlı olmayan telefon var mı aklınızda, bildiğiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Azyazar A kullanıcısına yanıt
    Kardeşim çok teşekkür ederim kabloyu cikarinca dedigin gibi oldu:)Benim de batarya bozuk hep sarjda denemişim:)Yeni bataryayı takıp formatlayacam yarın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jairo27

Kardeşim çok teşekkür ederim kabloyu cikarinca dedigin gibi oldu:)Benim de batarya bozuk hep sarjda denemişim:)Yeni bataryayı takıp formatlayacam yarın.
    Rica ederim. Bataryayı değiştiğinde telefonun performansı hakkında bilgi verir misin fazla sürmez 6 aya kadar benimde batarya değişmem lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barkodd

Birkaç zamandır durduk yere telefon değiştirme moduna girdim, ve son zamanlarda da S10 Lite forumuna dadandım, belki orada da yazılabilir ama yanlış anlaşılma ihtimali yüksek, ben bu telefonu alırken "en önemli" 2 etken ekranı ve tasarımıydı
    (Mate 7 biraz daha yakışıklı bir cihazdı hatta, bunda köşeler biraz daha yuvarlak, ama imkanım olsa da telefon tasarlayabilecek olsam aynı tarzın daha büyük-ekran kasa oranı daha yüksek olanını tasarlamak isterim. Bunun yanında ekranın hem o zamana göre büyük --ki o zamanlar 6" gerçekten az bulunan bir seçenekti, herkes ısrarla "o kadar büyük ekrana ne gerek var" diyordu, oysa ben sırf 6.8" diye P8'e bile bakmıştım, ama özellikleri düşük olduğu için almamıştım-- hem de LCD olması benim için olmazsa olmazdı, bu Amoled severleri anlamıyorum, bu bir zevk meselesi, ama sanki bariz üstünmüş gibi anlatılması sinir bozucu, teknik olarak üstünlükleri enerji verimliliği gibi pek çok sey sıralanabilir, ama ben bir sürü kişinin de bu pompalananların etkisinde kaldığını düşünüyorum, belki sizin aranızda da vardır ama telefonda evet, hem siyahı hem beyazı tam doğru görmek mümkün olmuyor, evet, film izlerken belki Amoledin daha keyif verdiği düşünülüyordur, ve göz sağlığı açısından daha iyi diye günlük kullanımda da bir sürü insan belki "göz konforu" modu olarak mavi filtreli/sarı ekranı tercih ediyordur, ama işin teknik ve sağlık kısmını geçtik, günlük kullanımda hepimiz daha çok web sitesi-facebook-instagram-forum siteleri gibi standart internet işleri için kullanıyoruz telefonu, şu telefonda yazı yazarken-chrome açtığımda ekranın soluk/sarı görünmesine bir ben mi sinir oluyorum, bilmiyorum)

Uzattım her zamanki gibi, ama S10 Lite'a canlı bakmak üzere Samsung Mağazasına uğradım, yani bu 2 ekran yanyanayken niye Amoled'den teknolojinin sağlıklı çözümü değil "zevkli olanların farkedebildiği güzellik ehi ehi" diye bahsedilir, anlamıyorum, bir kere daha benim telefon alırsam ucuz, dandik, gerizekalı LCD ekran almam gerektiğini anladım... Sizde durum nedir, siz de Amoled'e "terfi" etmek isteyenlerde misiniz, yoksa sizin aranızda da benim gibi antika- IPS ekran takıntılı olan var mı (beyazı adam gibi bembeyaz görebilmek için, başka bir sebepten değil, yarın Amoled beyazı poşet dosya arkasından gösteriyormuş gibi değil kar beyaz olarak göstersin ben de Amoled fanı olayım), siz telefon alacak olsanız büyük ekranlı (diyorum ya, 7" bile olabilir, hatta emin olun daha iyi olur), büyük bataryalı, işlemcisi kuvvetli, RAM'i yüksek, bir de mümkünse dana gibi fiyatlı olmayan telefon var mı aklınızda, bildiğiniz?
    Amoled ekranın bence tek artısı daha az enerji tüketiyor olması. LCD ekranlar bir ekranın her bölgesine ışıma yaparken Amoled karanlık yani koyu bölgeleri aydınlatmaz bu da bize batarya anlamında bişeyler kazandırır.Görüntü kalitesi dersen evet sana katılıyorum renklerin gerçekliği LCD ekranlarda çok daha belirgindir. Zaten kafamızı karıştırmak için milyon takla atıyorlar Süper amoledler
    IPS ler vs. Ben telefonda açıkçası çok canlı renk olmuş pixeli bilmem kaçmış bunlara takılmam Stabil çalışan 2 sene kullanımdan sonra şişip çöp olmayan 5 sene kullanımda dahi ilk gün ki performansını verebilecek olan pil gücü sağlam üzerinde ki donanım ile yazılımı uyum içinde çalışabilen her türlü telefon benim için tercih sebebidir.Buna uyan tek markayı da şu an kullanıyorum.
    tabiki kargoda şu an

Şimdiye kadar kullandığım telefonlar içinde tartışmasız en başarılısı bu (vaadettiklerini sunabilme açısından, yoksa elbette farklı markaları geçtik aynı markanın da hepsi farklı kategorilerde birbirine üstün cihazları var), o yüzden gerçekten markaya ayrı bir güvenim var, sma işin kötü tarafı artık Huawei'in de hem fazlasıyla pahalı olması, hem de yavaş yavaş aynı akıma kapılıp Nova'larfa-Honor'larda da Amoled ekrana doğru kayması...

Telefonun özellikleri iç güzelliğiyse ekranı da maalesef dış görünüşü oluyor, klişe olacak ama kimse dıştan çekici bulmadığının içini merak etmiyor aslında, ben ısrarla Amoled ekranlara mahkum edilmemizi anlamıyorum, adam Redmi K30'u inceliyor, daha dakika bir, bir eksi belirtecekse hemen ezberden "telefonun en büyük eksisi Amoled olmaması" diyor, bu hödük tavır yüzünden mi, yoksa bende mi problem var da aklın yolu aslında öyle de anlamıyor muyum, bilmiyorum ama ondan sonra yığınla yorum "Amoled de amoled" üzerine dönüyor, forumlar Amoled denilince işi gücü bırakıp peşinden sürüklenen Amoled zombisi kılıklı kullanıcı kaynıyor (hepsi haksız demiyorum elbette, mutlaka bunu cidden sevecek hatırı sayılır bir kitle vardır, ama ne zaman kendi telefonumla demiyorum "ekranımla" başka bir "üst düzey" telefonun ekranını karşılaştırsam Amoled ekranlıdan da başarısız-ucuz LCD ekranlı telefondan soğuduğum gibi inanılmaz soğuyorum)

Bu "ekranı süper abi"ciler yüzünden telefon bulamıyorum (sorun benim hiçbir halt anlamamamda değilse, ve eğer bu gerçekten bir sorunsa, sorun kullanıcılarda değil elbette, sanayinin kendisindedir tabi, işlerine gelen neyse o pompalanır, ya da üretim.oraya kayar, ama bu tipler sağolsunlar heryerden "ekmek, su, Amoled!" diye durmadan bağırdıkları için pazarda "LCD ekran sevenler için de şu" diye birşey kalmadı, ya Amoled var, ya "Amoled değil, hıh!" var)

Şimdi bu telefon bir müddet sonra ömrünü tamamlayacak, ya da insan doğası gereği yeni arayışa gireceğiz (ki beni bu kadar konuşturan şu anda telefon bakmaya başlamış olmam, almasam elbette olur, ama kafama göre bir seçenek olsun da almazsam almayan ben olayım), piyasaya bir bakıyorsun, nerede özellikler yukarı tırmanıyor/telefon daha üst özelliklerle donatılıyor, ya da bir konsept üründen bahsediliyor, "benim istediğim bu" diyorsun, ya üründe Amoled kullanilmış oluyor, ya da alttan bir kullanıcı baskısı (yorumları da takip edip önemsiyorsa) üreticiyi de forse edecek şekilde sürekli ama sürekli "bu telefona Amoled olmamış, ayıp"ı yapıştırıyor (ya da belki sistem otomatik ekliyordur, emin değilim)

Gece gece gerildim şimdi bak, gidip biraz S10 lite ekran yorumlarına bakayım da biraz daha gerileyim :)

• Arkadaşlar yaklaşık 5 yıl önce piyasaya çıkmış bir cihaza, en son güncellemeden iki buçuk yıl sonra , şimdi neden oto güncelleme geldi hiç anlayamadım.

Bunu Huawei'ye hiç yakıştıramadım :)
    Bataryayı değiştirdim Deji marka ile.Mükemmel bir performans.Sadece sökmesi biraz zahmetli ama o zahmete o performans değiyor:)

• Selamlar TürkPDA Huawei Multi-Toolbox a ihtiyacım var. Yıllar önce yüklenmiş ve silinmiş elinde bulunan tekrar UPLOAD edebilirmi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jairo27

Bataryayı değiştirdim Deji marka ile.Mükemmel bir performans.Sadece sökmesi biraz zahmetli ama o zahmete o performans değiyor:)
    Keşke yine Huawei pil taktırsaydın. Orjinal her zaman Orjinaldir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdalm

Selamlar TürkPDA Huawei Multi-Toolbox a ihtiyacım var. Yıllar önce yüklenmiş ve silinmiş elinde bulunan tekrar UPLOAD edebilirmi.
    TürkPDA kapandı ve bahsettiğin yazılımı bulmak sanırım artık imkansız.
    Amahttps://forum.xda-developers.com/honor-8/development/tool-huawei-multi-tool-team-mt-t3523923 burda başka bir yazılım var
    isteklerine cevap verebilir belki.
    Memnunum şimdilik 1 ay sonra tekrar yazarım performansını

• muhendis biri kullanıcısına yanıt
    ben çok eski versiyonlarda kalmıştım, belki sizdekinden farklıdır bendeki değişiklikler, ancak Huawei muhtemelen kendi ekosistemine yönelik güncellemeler yapıyor, eski Google desteği olan telefonları da kendi ekosisteminden yararlanmaya teşvik edecek düzenlemelerle sisteme kazandırmayı veya bir şekilde yönlendirmeyi sağlamaya çalışıyor, mesela artık herhangi bir uygulamanın yüklenmesi/güncelenmesi için yıkladığınızda HuaweiApp Google Play Store ile beraber seçenek olarak direkt geliyor, güncellemelerle beraber Android markettekilere alternatif temel Huawei uygulamaları da canlı tutularak güçlendirilmeye, ve ön plana çıkararak kullanıcıya sunulmaya çalışılıyor. Sebep en olursa olsun bizim için "geçici" iyi tarafı bu kadar memnun olduğumuz bir cihaza şöyle veya böyle bu kadar zaman sonra gerçekten performans arttırdığını benim gibi bir odunun bile farkedebildiği olumlu bir güncelleme almış olabilmek...
  • Çeşitlilik iyidir :)seçeneğin fazla olması son kullanıcıya yapılmış en büyük iyiliktir. Sırf mecbur kaldığımız için bir çok yönünü beğenmediğimiz bir sürü ürünü kullanıyoruz. Oysa mecbur kalmasak seçim hakkımız olsa şu an kullandığımız bazı şeyleri (T.telekom gibi) hayatımızdan çıkarır atarız. Bazen aykırı olmalı insan bir yolun ne olduğunu bilmeden gidenlerin ardına takılmaktansa,hiç denenmemiş başka bir yola saparak hem o yolun ustası olmalı hemde onunda ardına takılanlara kılavuz olmalı.
  • telefonum brick oldu nsaıl düzelir.
  • bilgisayara huawei hi suite indir kur. cep telefonunu şarj kablosuyla bilgisayara bağla. programı çalşıtır. telefonu algılayacak. sorun olduğunu anlayıp custom room u otomatik yükleyecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the saintt -- 1 Mayıs 2020; 19:8:11 >
  • Ben telefonu migros dan almıştım. NXT-L29C636B180 kodu. En yeni tam paketi imdir diye aratıyorum, hiç bir güncelleme yok 2 haftadır. 6.0 Android kullanıyorum. EMui 4.0.Herşeye yetiyor gerçi ama güncelleme geldi diyince heves ettim. Benim telefonda aldımı yada almak için ne yapmalı

• 
Sayfa: önceki 287288289290291
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.