Şimdi Ara

★★★Huawei Mate 8 ANA KONU★★★

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.812
Cevap
46
Favori
279.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Huawei, bu sabaha karşı yeni üst düzey akıllı telefonu Mate 8’in duyurusunu gerçekleştirdi.

Çinli şirket Huawei’nin aylardır duyurmasını beklediğimiz Mate 8, nihayet resmi olarak karşımıza çıktı. Geçtiğimiz sene çıkarılan Mate 7’nin bir üst versiyonu olan Mate 8, oldukça güçlü bir donanıma sahip.

Mate 7’de olduğu gibi 6 inç ekran boyutuna sahip olan Mate 8 (ayrıca ekran 2.5D kavisli ve Gorilla Glass 4 teknolojili), çözünürlük ve ppi yoğunluğuna baktığımızda bir önceki modelden biraz daha iyi. Mate 7’in ekranı 1080p çözünürlüğe ve 368 ppi yoğunluğuna sahipken Mate 8’in ekran çözünürlüğü 1080p fakat ppi yoğunluğu 490. Ayrıca %83’lük ekran-gövde oranıyla en geniş ekran kullanımını sunan cihazlar arasında yer alıyor.

Pil konusunda her zamanki gibi cömert davranan Huawei, Mate 8’in gövdesine 4000mAh gücünde bir batarya tercih etmiş. Mate 7’nin bataryası 4100mAh gücündeydi, aralarında pek bir fark yokmuş.

İşlemci tarafına baktığımızda şirketin kendisine ait olan HiSilicon Kirin 950’nin olduğunu görüyoruz. 2.3GHz hızında çalışan 4 çekirdekli Cortex-A72 ve 1.8GHz hızında çalışan 4 çekirdekli Cortex-A53 olmak üzere toplam 8 çekirdekli işlemcisi bulunan cihaza grafik işlemcisi olarak Mali-T880 eşlik ediyor.

Bellek kısmında 3/4 GB RAM ve 32/64 GB dahili hafıza seçenekleri bulunuyor. Ayrıca microSD kart desteğine de sahip olan Mate 8, 128 GB’a kadar hafıza desteği sunuyor. Cihazda ayrıca çift SIM kart desteği yer alıyor.

Kamera kısmına baktığımızda 8 MP ön ve 16 MP çözünürlüğünde arka kameralarının olduğunu görüyoruz. Cihazın arka kamerasında Sony’nin IMX 298 sensör ve çift LED flaş yer alıyor. Android’in son sürümü olan 6.0 Marshmallow ile birlikte gelecek olan Huawei Mate 8, ilk olan 2016’nın ilk çeyreğinden itibaren Çin’de satışa sunulacak. (alıntı)

http://forum.donanimhaber.com/m_112184735/tm.htm
    http://forum.donanimhaber.com/m_112201985/tm.htm

★★★Huawei Mate 8 ANA KONU★★★ ★★★Huawei Mate 8 ANA KONU★★★ ★★★Huawei Mate 8 ANA KONU★★★ ★★★Huawei Mate 8 ANA KONU★★★ ★★★Huawei Mate 8 ANA KONU★★★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALBAY -- 15 Aralık 2015; 20:24:03 >

• Telefon çok sağlam güzel bir telefon. Benim her işimi hızlı eksiksiz görüyor. Son iki yıldır kılıfsız ve ekran koruyucusuz kullanıyorum. Sayısız yere düştü ama bu düşme işi şans işi ekran kırılmadı ama son düşüşünde asfalt üzerine çakılıp süründü diye ekranda ekran kapalıyken belli olan çizikler var artık.

Burası önemli. Pil değişimi yapanlar Pili çift taraflı bant ile sabitlesinler. Yapmasınız da sağlam sorunsuz durur gibi görünse de düşmelerde ekrana hasar verme olasılığı olabilir.

2.El satış fiyatına gelirsek, Çağımız kullan at dönemi. Telefonların toplam ömürü ne kadar bilemiyoruz. Zaman içinde döndürülemez sorunlar çıkabiliyor. Telefonum bozulana kadar değiştirmeyi asla düşünmüyorum. Çok seri stabil isteklerimi tam olarak karşılıyor. Yine de, 4 yıllık bir telefon demek büyük risk demek ve şahsımca 4 yıllık bir ürün almaktansa yeni bir ürün araştırmasına girerdim. Mate 8 sıfır kutusunda şu anda satılsa yine alırım o ayrı. Saygılarımla.
  • sdcard olmadan güncelleme/geri döndürme işlemi yapmayınız bu işlemler için gerekli yazılım(UPDATE.APP) sdcard/dload klasörüne atılacaktır

Burada yazdıklarım ve yazacaklarım , şu anda kullanmakta olduğum Mate 8 3GB Ram ve 32GB Rom cihazıma ait işlemlerdir. Cihaz sürümüm NXT-L29C636B170 olarak geçmektedir. Herhangi bir nedenden ötürü cihazınıza zarar verirseniz sorumluluk size aittir. Bu işlere eliniz yatkın değilse kesinlikle bir bilenden yardım alınız.

BOOTLOADER KİLİDİNİ ELDE ETME

Aşşağıdaki siteye giriyoruz.
    http://www.emui.com/en/plugin/hwdownload/download

Unlock Bootloader yazan yere tıklıyoruz.

Gelen ekranda Register for Free diyoruz.

Bu sayfayı doldurup Register diyoruz.

Gelen ekrandan tekrar Unlock Bootloader diyoruz.

Gelen ekrandan Next tıklıyoruz.

Şimdi gelen ekrandan sırasıyla şunları dolduruyoruz.

Cihaz Türü: Smartphone

Product Model: Buraya direk cihaz model numarasını girin. İstina olarak kabul etmediği taktirde başına HUAWEI ekleyin. (örn: HUAWEI NXT-L29)

Product Serial Number: Cihazınız arka kapağı çıkan bir model ise, cihaz arkasındaki S/N:R80Q.... şeklinde olan numarayı, eğer kapak çıkmıyor ise, "Ayarlar / Telefon hakkında / Durum" menüsünden "Seri numarası" altında yazan numarayı buraya girin.

Product IMEI or MEID: Telefonunuzdan *#06#'yi tuşladığınızda çıkan numarayı buraya yazın. Eğer cihazınız çift SIM kart destekliyorsa, öncelikle birinci IMEI numarasını yazın. Genellikle bootloader kilit kodunuz birinci IMEI numarasına göre ayarlanmıştır. Ama %1'lik istisnalar olabiliyor.

Product ID: Telefonunuzdan *#*#1357946#*#* tuşlayın, çıkan kodu buraya yazın.

Verification Code: Sağ taraftaki resimde görünen karakterleri güvenlik doğrulaması için buraya yazın.

Sonrasında Commit butonuna basın. Kilit kodunuz alt tarafta belirecektir.

Bu benim yaptığım ve başarılı olduğum yöntemdir. Diğer yöntemleri denemediğim için ayrıca değinmeyeceğim.

BOOTLOADER KİLİDİNİ AÇMA

1-Linkteki adb.rar isimli dosyayı indirip C:\ diskine çıkartın.
    https://mega.nz/#!7RUiDCpT!mLrpx-QPe7X7GAP1j53aqZfMmKfBqUVTCkYdSB6e--w

2- Telefonunuzdan "Ayarlar / Telefon hakkında" menüsünden 7 kez "Derleme numarası" üzerine ard arda basın. (USB hata ayıklama modunuz zaten aktif ise 5. adımdan devam edin.)

3- "Ayarlar" uygulamasına geri dönüp, "Geliştirici seçenekleri" ne girin.

4- "USB hata ayıklama" modunu aktif edin.

5- USB ile telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın.

6- "C:\adb" klasörüne girin. Shift tuşuna basılı tutarak klasör içinde sağ tık yapın.

7- "Komut penceresini burada aç" seçeneğine tıklayın.

8- Açılan pencerede "adb devices" komutunu yazıp Enter tuşuna basarak cihazınızı listeleyin.

9- Cihazınız XXXXXXXXXXXXXXXXXX device şeklinde listelendiyse, "adb reboot-bootloader" komutunu girip Enter tuşuna basın.

10- Cihazınız fastboot modunda açılacaktır. "fastboot devices" komutu yazıp cihazınızın bilgisayar ile bağlantı kurup kurmadığını kontrol edin.

11- Cihazınız XXXX fastboot şeklide listelendiyse, sıradaki komut olan "fastboot oem unlock ****************" girin. "***" olan bölüme 16 haneli kilit kodunuzu yazacaksınız.

12- OKAY [0.XXXs] metnini gördüğünüzde kilit kodunuz açılmış demektir. Telefonunuz yeniden başlayıp, fastboot modunda tekrar açılacaktır. Ekranda "Phone UNLOCKED" ibaresi beliriyorsa işlemler başarılı demektir.

13-Bootloader kilit durumunuzu öğrenmek için yine adb üzerinden, cihazınız fastboot modunda bağlıyken "fastboot oem get-bootinfo" komutunuda kullanabilirsiniz.

TWRP (CUSTOM RECOVERY) YÜKLEME

1-Önce aşşağıdaki linkten HiSuite programını pcye kuralım. (Huawei cihazlarınızı bilgisayar üzerinden kontrol etmenize yarar, aynı zamanda USB / ADB driverları barındırır.)
    http://consumer.huawei.com/minisite/HiSuite_en/index.html

2-Şimdi aşşağıdaki linkten Huawei Multi-ToolBox programını pcye kuralım. (TürkPDA tarafından hazırlanan recovery yükleme aracı)
    https://mega.nz/#!mZsHBKLK!lACVPK70Lqgaj1Tqs5eNSsfIZJHkjspm6DSb1CbDy3s

3-Ayarlar / Geliştirici seçenekleri menüsüne girip "USB hata ayıklama" modunu aktif edin.

4-USB ile cihazınızı bilgisayara bağlayın.

5-Telefon ekranınıza gelen ADB uyarısına "her zaman" seçeneğini işaretleyip izin verin.

6-Programı çalıştırıp EMUI sürümünüze uygun dilediğiniz recovery'i yükleyin.

7-Bu adımda önce "Bootloader modunda başlat" deyin ve başlayınca "Marshmallow" yazan yer etıklayıp bekleyin.Tabi cihazınızda MM yüklüyse.

İşlem burada bitmektedir. TWRP ekranı açıldığında dil seçimi yapıp Veri temizliği yapmanız istenebilir. Sadece veriyi temizle deyip daha sonra komple romun yedeğini almanız tavsiye olunur.

Bilgi Amaçlı

TurkPDA Huawei Multi-ToolBox

Özellikler:

Bootloader kilidi açma / kapatma
    Bootloader kilit durumu öğrenme
    Bootloader ve recovery modunda başlatma
    Fastboot modunda kalan telefonlar için FASTBOOT & RESCUE MODE 'dan çıkma
    Bölge kodu yedekleme / geri yükleme
    Bölge kodu değiştirme
    Stock ya da TWPR Recovery yükleme
    ROOT yetkisi yükleme (SuperSU)
    ve dahası

Desteklediği Modeller (Planlanan):

Huawei Ascend Mate 7 (Tamamlandı)
    Huawei Ascend Mate 8 (Tamamlandı)
    Huawei Ascend Mate 9
    Huawei Ascend P8
    Huawei Ascend P8 Lite
    Huawei Ascend P9
    Huawei Ascend P9 Lite
    Huawei Ascend P9 Plus
    Huawei Honor 6
    Huawei Honor 6 Plus
    Huawei Honor 7
    Huawei Honor 7 Plus

ROOT ETMEK

1-Herşeyden önce cihazınızda TWRP recovery yüklü olmalıdır. TWRP recovery yok ise ROOT yetkisi alamazsınız.
    2-Aşşağıdaki dosyayı indirip telefon hafızasına ya da sd karta atıyoruz.
    https://mega.nz/#!HM9l1Bqa!lvxhn7NsfJv5NTWe9j1xcWQLTbAjTpZlDDyy7aN8acg

3-Telefonu kapatıyoruz.
    4-Ses yükseltme ve Güç tuşlarına basılı tutarak recovery modunda açıyoruz.
    5-"Install" menüsünden, hafızaya attığımız dosyayı gösterip, yüklüyoruz.
    6-"Reboot" diyerek cihazı yeniden başlatıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALBAY -- 10 Mart 2017; 18:46:16 >

• Sanırım çıkar çıkmaz alacağım. Çin kutu açma videosunu izledim kutudan direk kılıfı da çıkıyor. Türkiye de umarım kutu içeriği aynı olur. Takip.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben note 4 kullanıcısıyım. Makul bir fiyattan çıkarsa anında satıp buna geçicem. Umarım fiyatı coşturmazlar.

• Huawei Mate 8 3GB RAM/32GB depolama: 442-472 euro bağlantı türüne göre, 4GB RAM/64GB depolama: 546 euro, 4GB RAM/128GB depolama: 649 euro fiyatla satışa sunulacak.

Diyor bir haber sitesinde.Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemiyorum.
  • Buyrun, ilk videolardan....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XYAĞMUR -- 27 Kasım 2015; 17:20:04 >

• Rezerve edelim ileride kesin alıcaz bi tane o zaman yazarım
  • Arkadaşlar buyrun kutu açılım videosu

• Telefon görünüşüyle kendine aşık ediyor. G7 kullanıyorum ileride değişirsem alacağım telefon bu olur. Ekran kasa oranı dehşet gerçekten. Sony ve Htc'ye kapak olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Arthalion

Arkadaşlar buyrun kutu açılım videosu

Ne yalan söyleyim cihaz çok güzelde altın rengi çok kro işi olmuş.
  • Beni tek düşündüren kısmı 6 inç olması. Geri kalan bütün özellikleri mükemmel bana göre.
  • Kutu açma videosunu izledim.

Tek kelime ile "BEĞENDİM"

Alıcağım telefondur, bir de 1999TL gibi bir fiyattan gelirse çok rekabetçi olur

iyi forumlar.
  • 1999 tlden gelirse yikar ortaligi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlgiyle takip ediyorum. Hayranlık duyuyorum tasarımına ve özelliklerine. Premium telefon böyle olmalı.
  • Makul fiyata cıksın ortalıgı yıksın

• Bir an önce gelsede alsak.Bize kalmayacak anlaşılan.

http://akillitelefon.com/2015/12/12/huawei-mate-8-bir-gunde-tukendi/
  • umarım uygun bir fiyata girer ekran kasa oranı gerçekten muhteşem olmuş. Keşke 6 inç yerine 5.5 ya da 5.7 inç falan olsaydı
  • rezerve
  • Sar değeri kaç acaba?

• Sanal tuşlar olmasa tadından yenmezmiş. Bi ısınamadım şu sanal tuşlara. Koy kasaya işte ne gerek var ekranın altını kullanıyon boş yere.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.