Şimdi Ara

Huawei Mate 7 Ana Konu LOLİPOP GELDİ!! (243. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.900
Cevap
42
Favori
143.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 241242243244245
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mate 9 çıkmış bu arada, muhteşem bir cihaz yapmışlar
  • forumq F kullanıcısına yanıt
    En ucuz yerde 2750

Bu arada sk telefon degistiren bri deilim bi telefonu 3 sene kullanirim.Sormak istedigim su;acaba cok paraniz yoksa bu telefonlari degistirme sebebiniz nedir.Genel bi soru bu zira buyuk maymun istahi var toplum olarak gereksiz bi harcama, suan kullandigim mate 7 nin yapamayipda mate 9 un yaptigi birsey varmi? Yok

kamera islemci ram ile goz boyamakdan baska hicbirsey yapmiyorlar.Huawei dedik oda 2500-3000 lere kancayi atti l.Ekonomik , f/p den cok uzak artik.İyki mate 7 yi aldim hani sınıfında f/p urunu.Paraniz coksa alin tabi :) ancak 1 yil sonra mate 10 alirsiniz yine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ltrg -- 30 Aralık 2016; 12:01:01 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ltrg

En ucuz yerde 2750

Bu arada sk telefon degistiren bri deilim bi telefonu 3 sene kullanirim.Sormak istedigim su;acaba cok paraniz yoksa bu telefonlari degistirme sebebiniz nedir.Genel bi soru bu zira buyuk maymun istahi var toplum olarak gereksiz bi harcama, suan kullandigim mate 7 nin yapamayipda mate 9 un yaptigi birsey varmi? Yok

kamera islemci ram ile goz boyamakdan baska hicbirsey yapmiyorlar.Huawei dedik oda 2500-3000 lere kancayi atti l.Ekonomik , f/p den cok uzak artik.İyki mate 7 yi aldim hani sınıfında f/p urunu.Paraniz coksa alin tabi :) ancak 1 yil sonra mate 10 alirsiniz yine

Hocam ben haber vereyim dedim forumdaki arkadaşlara, benim değiştirme ihtimalim yok zaten

• forumq F kullanıcısına yanıt
    Estagfirullah szi kastederek cevap yazmadim.Hani genel olarak sk telefon degistirmek zarar.Gercekden ekonomiye buyuk zarari var.Zaten olmasi gerekenden cok pahali bu minik aletler 3000 TL olan pc de yapacaklarinizin citasi epey yuksekdir.Ama 3000 TL olan bi telefonda yine bildik oyunlar resim sorf den baska yapabilecek bisey yok tabi sahsi fikrim.Zaten oyle bi pazari varki ucuz maal edip fahis fyata satiyorlar mate 7 aldikdan 1 yil sonra 8 cikdi hic ilgimi cekmedi.Arkadasim alicak bende gordu bana dyorki ya almisken 8 alayim dedim bi fark yok cebinde 800 liran kalsin dedim (mate 7 1000 TL - 8 1800 TL idi) hani ne gerek var .800 TL bugun asgari ucretin ℅57 si o parayla baska bi ihtiyacini gorursun dedim yok.Hastalik gbi bsey yazik yani.Birde suvar fazla konusdum kusura bakmayin ama Xiaomi ve Huawei biz hep ekonomik snıfda bildik bu çizgisinden uzaklasmislar.H a yinede benik gozumde elma ve samsungdan cok ilerde malzeme ve teknik ve yazilim anlaminda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Konsantrasyon.

arkadaşlar ekranımın sol alt tarafı dağıldı ama kullanabılıorum.. servis 600 lira istiyo ekrana.. yaptırmaya değermi sizce... Birde daha uyguna yaptırabılecegım bıyer bılıyormusunuz yardımcı olursanız sevinirim

Bizdeki mate 7 yi eşim kullanıyor. O da gecen gün cantaya alayim derken, yere düşürmüş, üst sağ köşeden ekran catladi. Dokunmatik te sorun yok. Ancak ekran çatlak. Mate 7 de LCD ekranın üzerinde koruyucu bir katman var. Dokunmatik çalışıyorsa orası çatlatmıştır.Linkteki gibi birşey ben aldım. Yeni geldi. Uygun bir yerde değişimini yaptıracağım.

https://m.tr.aliexpress.com/s/item/32574499270.html

Sanırım şu video, bu parçanın montajını gösteriyor.

https://youtu.be/c7mP8pBwtLY

Buda çözüm degilse 35-40 dolar gibi komple ekran ve dokunmatik panel var, o alınıp değiştirilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vs-fb -- 30 Aralık 2016; 15:39:32 >

• 2-3 kere saglam dusurdum.Allahdan kirilmaz cam vardi ekranda ve seffaf kilif bikerede sert kilif vardi.İnanin 15-20 TL ikisi ve ekrani kurtardi dyebilirim zira en son dusurdugumde ekrandaki kirilmaz cam (guya kirilmaz ama darbeyi emiyor) onun sayesinde kurtardim tabi sert cam koruyucu ise yariyor.En azindan ekraniniza yapistirin bunlardan ve kesinlikle kilifda kullanin zira cok kaygan cok dusurdum ufak tefek ama sertce 2-3 kere dusdu.En azindan seffaf kaydirmiyo elden.
  • quote:

2-3 kere saglam dusurdum.Allahdan kirilmaz cam vardi ekranda ve seffaf kilif bikerede sert kilif vardi.İnanin 15-20 TL ikisi ve ekrani kurtardi dyebilirim zira en son dusurdugumde ekrandaki kirilmaz cam (guya kirilmaz ama darbeyi emiyor) onun sayesinde kurtardim tabi sert cam koruyucu ise yariyor.En azindan ekraniniza yapistirin bunlardan ve kesinlikle kilifda kullanin zira cok kaygan cok dusurdum ufak tefek ama sertce 2-3 kere dusdu.En azindan seffaf kaydirmiyo elden.

Bizim telefonda ikiside mevcuttu ama yinede hasar oluştu. Ancak telefonun ilk çarpan yeri, hasarda etkili oluyor. Sanırım ters geldi. Yapacak birşey yok.

• vs-fb kullanıcısına yanıt
    Valla hocan durumunuza uzuldum.Sanssizlik , kilifsiz kullanayim dedim ilk haftada 3 kere dusurdum tekrar kilifli kullanmaya basladim.Arkasi metal zirt pirt elimden kayiyo.Seffaf kilifda cok cirkin bi muddet sonra sarariyor.karariyor.Aliexpress den guzel bi kilif siparis gecdim oda Masallah 33 gun oldu daha gelecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ltrg -- 30 Aralık 2016; 22:27:21 >
  • quote:

Valla hocan durumunuza uzuldum.Sanssizlik , kilifsiz kullanayim dedim ilk haftada 3 kere dusurdum tekrar kilifli kullanmaya basladim.Arkasi metal zirt pirt elimden kayiyo.Seffaf kilifda cok cirkin bi muddet sonra sarariyor.karariyor.Aliexpress den guzel bi kilif siparis gecdim oda Masallah 33 gun oldu daha gelecek.

Valla 1.5 sene tek çizik olmadan kullandık. Sanırım nazar değdi. Yapacak birşey yok. Üst kaplamayı degistirtebilirsem, çok bi sıkıntı olmadan atlatmış olacağız.

• modeme 2 metre uzakliktayken bile full cekmiyor wifi. eskiden evin her noktasinda (ev biraz buyuk) canavar gibi cekerken simdi bazi noktalarda gormuyor bile. bu telefonla alakli bir sorun cunku evdeki diger telefonlarda sorun yok. subat sonunda garantisi doluyor. napayim gotureyim mi garantiye ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ohtmm

modeme 2 metre uzakliktayken bile full cekmiyor wifi. eskiden evin her noktasinda (ev biraz buyuk) canavar gibi cekerken simdi bazi noktalarda gormuyor bile. bu telefonla alakli bir sorun cunku evdeki diger telefonlarda sorun yok. subat sonunda garantisi doluyor. napayim gotureyim mi garantiye ?

Farklı kablosuz ağlarda denediniz mi?
  • vs-fb kullanıcısına yanıt
    hayir hocam deneme firsatim olmadi. evdeki diger 3 telefonun 3 dis veya full cektigi yerlerde mate 7 1 dis cekiyor ya da anca wifi baglantisini goruyor. acele bir sekilde halledilebilirse vermek istiyorum tamire acikcasi. sinir bozucu olmaya basladi cunku.
  • Arkadaşlar menüde galeri ve rehber kısayolları kayboldu anasayfada arıyorum yok görünüyor. Telefonun ayarlar kısmından uygulamalarda buluyorum acil yardım.

• Arkadaşlar bana şarj aleti lazım başka şarj cihazı çok geç dolduruyor. Benim şarj aleti bozuldu çalışmıyor :( elinde olan varmı acaba ?

• arkadaşlar ilgilenen olursa bugün gelen aliexpressden aldığım kılıfı satıyorum.

https://www.aliexpress.com/snapshot/0.html?orderId=80962480456000&productId=32778239161
  • sahrud83 kullanıcısına yanıt
    link hatali

• android 6.0 ınız hayırlı olsun ben mate s e terfi etmiştim.
  • Jvats kullanıcısına yanıt
    arkadaşım huawei resmi güncelleme vermiş ama tlf dan otomatik yapamıyorsun...rar olarak indir, fat32 formatlı micro sd kart al, kartta dosya oluştur vs vs vs gidiyor...Hepsine tamam dedim AMA en sonunda tlf fabrika ayarlarına resetlenecek deyince güncellemeden vazgeçtim...Çin kökenli bir firmadan çin işkencesi gibi güncelleme yöntemi
  • Huawei beni aşık etti kendine bundan sonra şaşmam telefona da baya bir destek verdiğini düşünüyorum geç de olsa , yedek almak için birçok program mevcut Titanium Backup gibi biraz araştırın..
  • 
Sayfa: önceki 241242243244245
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.