Şimdi Ara

HUAWEI MATE 20 PRO ANA KONU & kullanıcılar kulübü (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.680
Cevap
62
Favori
332.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    O zaman alırken bu uygulamayı yükleyip kontrol edip o şekilde almak gerekiyor 2 sene lg g4 kullandım 2 sefer panel yüzünden değişim oldu neden böyle lg den panel alma hatasına düşmüş ki huawei

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi viranufuk -- 4 Kasım 2018; 18:12:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • viranufuk kullanıcısına yanıt
    LG den sorunlu paneller almak olsa olsa ucuza maliyet hesabi olsa gerek. LG elindekilerinden kurtulmak istiyor cok ucuza elden cikartmis anlasilan ...

Turkiye gibi vergiler ile fiyati sisen bir ulkede tamami LG olabilir veya cok azi olmayabilir ...

Satin alinacak yerden kosullu olacaginizi ekranin turu uygulama yuklerek LG ise iade edeceginizi ve aninda yeni kutulu olani actirilmasini kabul ediyorlarsa alin. Aksi yhalde talihli olabilirsiniz :/

Egerki cihazin internete baglanmamasi gibi bir iddialari olursa da uygulamanin .apk sini suradan indirip cihaziniza atin kablosuz eslestirme ile transferini yapin.

https://www.apkmirror.com/apk/andrey-efremov/device-info-hw/device-info-hw-4-15-4-release/device-info-hw-4-15-4-android-apk-download/

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

LG den sorunlu paneller almak olsa olsa ucuza maliyet hesabi olsa gerek. LG elindekilerinden kurtulmak istiyor cok ucuza elden cikartmis anlasilan ...

Turkiye gibi vergiler ile fiyati sisen bir ulkede tamami LG olabilir veya cok azi olmayabilir ...

Satin alinacak yerden kosullu olacaginizi ekranin turu uygulama yuklerek LG ise iade edeceginizi ve aninda yeni kutulu olani actirilmasini kabul ediyorlarsa alin. Aksi yhalde talihli olabilirsiniz :/

Egerki cihazin internete baglanmamasi gibi bir iddialari olursa da uygulamanin .apk sini suradan indirip cihaziniza atin kablosuz eslestirme ile transferini yapin.

https://www.apkmirror.com/apk/andrey-efremov/device-info-hw/device-info-hw-4-15-4-release/device-info-hw-4-15-4-android-apk-download/
    Türkiye'de buna izin verecek hiçbir kurum/kuruluş tanımıyorum :) Açtır açtır LG çıksın bi bakmışlar stok bitmiş

• Huawei nin müşteri memnuniyetine bakış açısını ve olaya yaklaşımını gösteren, ekran yeşillenmesi ile ilgili resmi açıklaması : "The Mate 20 Pro uses an industry-leading flexible OLED screen featuring special design curved edges for an enhanced visual experience and holding comfort. This may lead to slight discolouration when viewed from different angles.

In extremely dim lighting conditions, when the screen brightness is too low, or when using dark wallpapers, these differences can be exaggerated. If the colour cast affects your normal use, take your phone to an authorized Customer service Center for assistance."

Özetle kavisli AMOLED ekrana farklı açılardan bakınca renk bozulması görülmesi normalmiş :)

Hadi gel de şimdi bunlardan telefon al.

Bakalım bu sorun nasıl gelişecek. Hani İngiltere de İşveç de alınır da Böyle bir sorun ihtimali varken TR de alınmaz. Kapı kapı dolaştırır, tüketici mahkemelerinde heder ettirirler adamı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sivridis

Huawei nin müşteri memnuniyetine bakış açısını ve olaya yaklaşımını gösteren, ekran yeşillenmesi ile ilgili resmi açıklaması : "The Mate 20 Pro uses an industry-leading flexible OLED screen featuring special design curved edges for an enhanced visual experience and holding comfort. This may lead to slight discolouration when viewed from different angles.

In extremely dim lighting conditions, when the screen brightness is too low, or when using dark wallpapers, these differences can be exaggerated. If the colour cast affects your normal use, take your phone to an authorized Customer service Center for assistance."

Özetle kavisli AMOLED ekrana farklı açılardan bakınca renk bozulması görülmesi normalmiş :)

Bakalım bu sorun nasıl gelişecek. Hani İngiltere de İşveç de alınır da Böyle bir sorun ihtimali varken TR de alınmaz. Kapı kapı dolaştırır, tüketici mahkemelerinde heder ettirirler adamı.
    Ekran parlakligi cok dusuk degilken bile bu sorun kabak gibi ortada birkac gorselini paylastim gayet aydinlik ortamda cekilmis kabak rezalet ortada .

Adamlar edebiyat teknik parcalamalari da komik . ABartili imis ...

LG olmayanlarda bu yesil ozellik yoksa o zaman diger marka ekranlilar servise mi gitsin ...

Anavatanlari Cin de ise adamlar hic affetmiyorlar pesin red ...

• quote:

Huawei nin müşteri memnuniyetine bakış açısını ve olaya yaklaşımını gösteren, ekran yeşillenmesi ile ilgili resmi açıklaması : "The Mate 20 Pro uses an industry-leading flexible OLED screen featuring special design curved edges for an enhanced visual experience and holding comfort. This may lead to slight discolouration when viewed from different angles.

Note 9 da kavisli AMOLED yandan bakıyorum üstten bakıyorum her açıdan bakıyorum her yeri net rengiyle görebiliyorum

• Sorun hakkında bir video buldum. Link burda:

https://www.youtube.com/watch?v=VTd3kwBSuGE
  • Selam
    VoWi-Fi arama yapabilen varmı? varsa nasıl aradığını burada paylaşırsa memnun olurum.
  • HUAWEI MATE 20 PRO ANA KONU & kullanıcılar kulübü
  • Ya arkadaş ortada kabak gibi bir sorun varsa, insanlar bundan konuşuyor forumda yazıyorsa, bu aşamada senin yapacağın tek bir açıklama olabilir.
    "konuyu araştırıyoruz, sorun olduğunu düşünen ve endişelenen kullanıcılarımızın telefonlarını yeni telefonlarla değiştirmek için servisimize bekliyoruz" olmalı.
    Hani sen daha yeni yeni üst sınıf telefonlar çıkarmaya başlayan bir firmayken yapacağın bu olmalı. 1000 USD ye telefon sat ondan sonra da sorun çıkınca, "o açıdan bakarsan renk dağılması olabilir" de. Bana bu açıklamanın söylediği şu : beni alma, S10 u bekle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sivridis -- 4 Kasım 2018; 20:40:38 >
  • 5 6 aydır s9+ kullanıyorum.

s10 u bekleyeceğim, ona göre bir karar verip, ya bu telefona ya da s10 a geçiş yaparım diye düşünüyorum.

(fiyat da çok önemli, arada fark olacak mı belli değil)
  • Telefonla ilgili baştan bir yorum yapmaya üşendim, ekşi sözlüğe yazdığım girinin aynısını buraya yapıştırayım.

şahsi fikrim 2018in en iyi telefonu olan model.

nisan ayından beri p20 pro kullanıyorum ve inanılmaz seviyorum bu telefonu. yalnız bi anlık gaza gelme sonucu mate 20 pro almış oldum. piyasadaki en sevdiğim telefon ile mate 20 pro kıyaslaması yapacağım bu yazıda. buradan da telefondaki en iyi özellikler ve eksik yönler ortaya çıkacak.

p20 pro iki büyük yenilikle gelmişti. birincisi yüksek çözünürlüklü ve üçlü kenara düzeni, diğeri de dalgalı renk yapısı(birkaç rengi barındıran ve renkler arası geçiş yapan kasa tasarımı. twilight)

her şeyi yarım yapılmış ama topladığımızda bu yarımlar güzel bi bütün oluşturan bi telefondu.

mesela ekran/kasa oranı güzeldi ama ekranın altında büyük bi parmak izi boşluğu vardı.

önde parmak izi sensörü çok kullanışlıydı, aynı zamanda piyasadaki en hızlı sensördü ama ekran boyutunu küçültüyor, atıl bi boşluk bırakıyordu.

devamında telefon biraz büyüktü. kullandıkça alışıyordunuz ama bi tık daha ufak olsaydı diyordunuz içinizden.

telefonun en meşhur olayı piyasadaki ilk üçlü kamera düzeni muazzamdı, süper fotoğraf çekiyordu ama kameralar çok çıkıntılıydı. kılıfsız kullanmak çok rahatsız bir durumdu.

telefon cidden hızlıydı ama en azından kirin 970e biraz ayar çekip saat hızlarını yükseltip biraz daha performans takviyesi fena olmazdı.

ekranı cidden güzeldi. her ne kadar güneş altında parlaklığı sonuna kadar açmadan net göremesek de pil performansına katkısı bile p20 pronun ekranına methiye düzmeye yeterli.

güncel teknolojiler konusunda eksiği de vardı p20 pronun. mesela kablosuz şarj yoktu. kim ne kadar kullanıyor bilmiyorum bu özelliği ama olsa iyi olurdu.

şarj olma süresi süperdi. pil ömrü piyasanın en iyisiydi. boru değil eşek kadar 4000mah pil var içinde.

şimdi p20 yi anlattığımız yerden başlayalım farkları söylemeye.

mate 20 pro yine üçlü kamera düzeni ile geliyor. kameralar simetrik olarak ortalanmış telefonun arkasında. fotoğraflarda pek güzel görünmüyordu bu düzen ama elime alınca çok beğendim. kamera çok çıkıntılı değil, gayet güzel.

farklı renkler hala var, hatta sayısı artmış. ama ben p20 pro gibi mate 20 proyu da siyah aldım. telefon siyah olur abi.

telefon gördüğüm en güzel telefon. çok ciddiyim bu konuda. telefonda kötü olan, kötü duran fiziksel hiçbir şeye rastlamadım. yapılmış en estetik telefon olabilir. ekran kasa oranı çok güzel. cidden yakışıklı duruyor telefon. alttan bakınca samsung, üstten bakınca iphone benzetmesi doğru. ama çok estettik abi. cidden sanat eseri gibi olmuş.

kirin 980 şuan piyasadaki tescilli olarak en hızlı android işlemcisi. cidden hızlı. yani eski bi telefon değil önceki telefonum. ama farkı hissetmek mümkün. elbette android 9.0 etkisi de mühim burada. p20 pro güncelleme alınca daha net belli olur her şey ama çok hızlı lan telefon.

ekranı efsane. cidden efsane. şuan yaşadığım evde tek android kullanıcısı benim ve diğer 5 kişi iphone x kullanıcısı. ıphone x cidden kötü duruyor yanında. xs ile farkı bilmiyorum. ama kıyaslama imkanı bulduğum tek telefon iphone x ve yanında çok basit duruyor mate 20 pronun. öyle gösterişli ekranı var.

bu arada ekranı otomatik çözünürlük ayarında kullanıyorum. 2k değil telefon şuan, 1080 o. 2k ayarlasak zaten işin içinden çıkılmaz. ama biraz daha güzel görüntü için pil performansı riske edilmez.

pil demişken, öeh diyorum. yarım saatte %74 şarj oldu bu telefon. 4200mah pil diyorum, yarım saatte %74 diyorum. öeh. pil performansı inanılmaz. inanılmaz.

kablosuz şarj özelliği var hatta tersine de şarj olayı var. yani telefonunuzu power bank olarak kullanıp milletin telefonunu kablosuz şarj edebilirsiniz. niye böyle bi şey yaparsınız bilmiyorum ama isterseniz yapabilirsiniz işte.

telefonda ekran üzerinden parmak izi okuyucu var. güzel çalışıyor. p20 pronun parmak izi okuyucusunun yarı hızında ama yeni teknoloji. üstüne gitmemek lazım. he yok, ben üstüne gideceğim diyorsan ekran koruyucu takınca neden çalışmıyor şu ekrandan parmak izi okuyucu diye yüklenebilirsiniz. ama dediğim gibi, yeni teknoloji.

yüz tanıma olayı p20 proda olduğu gibi çok iyi. p20 pro dan daha güvenli diyorlar, doğrudur.

son olarak telefonun tasarımına azıcık değinelim. telefon p20 prodan daha uzun ama daha dar. yani birkaç mm uzun, birkaç mm dar. kalınlık olarak da daha kalın. sanırım kamera çıkıntılı olacağına telefon kalın olsun, kalan yere de pil koyarız demişler. iyi etmişler. telefonun tasarımı kenarlara gittikçe inceliyor. bu sayede daha büyük olduğu p20 prodan daha ufak, daha dar, daha estetik görünüyor. gerçekten çok güzel telefon yapmışlar.

bir de eleştiri. piyasada ekran koruyucu ve arka kılıf yok. 900 poundluk telefon, bi zahmet kutudan çıksaydı p20 prodaki gibi. telefonu kullanmaya vallahi korkuyorum.

bi yerden elinize geçirirseniz macro çekim yapmayı deneyin 10-15 cmden fotoğraf çekiyor telefon ve manyak çekiyor.

ses yüksekliği p20 prodan az. kulaklık takınca aynı.

gps konusunda daha başarılı.

emui 9.0 efsane ötesi bi şey olmuş. çok sade ama çok kullanıcı dostu. bayıldım. şimdilik cidden stabil.

sorusu olan mesaj atabilir. türkiye çıkışı 8bin liradan aşağıya olmaz bu telefonun. verilir mi o para? hiçbir telefona verilmez. ama imkanım var, önemli olan diğer benzer fiyatlarda hatta üstünde telefonlar kadar iyi mi derseniz çok daha iyi. pişman edeceğini sanmıyorum.

Not : cihazı 26sından beri kullanıyorum, çok şükür ekranda herhangi bir sorun olmadı henüz. Sorusu olan varsa elimden geldiği ölçüde cevaplamaya çalışırım.

• quote:

Ya arkadaş ortada kabak gibi bir sorun varsa, insanlar bundan konuşuyor forumda yazıyorsa, bu aşamada senin yapacağın tek bir açıklama olabilir.
    "konuyu araştırıyoruz, sorun olduğunu düşünen ve endişelenen kullanıcılarımızın telefonlarını yeni telefonlarla değiştirmek için servisimize bekliyoruz" olmalı.
    Hani sen daha yeni yeni üst sınıf telefonlar çıkarmaya başlayan bir firmayken yapacağın bu olmalı. 1000 USD ye telefon sat ondan sonra da sorun çıkınca, "o açıdan bakarsan renk dağılması olabilir" de. Bana bu açıklamanın söylediği şu : beni alma, S10 u bekle.
    Birebir degisim yapacaklarini acikladilar zaten

• naughtymmn kullanıcısına yanıt
    Face id yi iphone x ile karşılaştırma yapabilme imkanin oldumu ondan daha hızlımı yada her şart ta verimli çalışıyormu 2 si arasında kıyaslarsak

• Aynı hızda diyebilirim. Bana sorarsan p20 pro daha hızlı ikisinden de. Ama mate 20 pro ve iphone x daha güvenli diyorlar. Mate 20 pronun avantajı istersen yüzünü tanıdıktan sonra iphone gibi ekranı kaydırarak açabilirsin telefonu istesen direk yüzünü tanır tanımaz kendi açıyor. Bu güzel bi özellik bence.

• Ekranin problemli olmasi Huawei Yunanistan soyle bir resmi aciklama yapmis : Yesil ekran problem degildir sadece ekranin daha iyi optimize edilmesi icinmis . En iyi optimizasyon tam siyahla olur AMOLED temel prensibi boyle diyor yillardir da bu boyle ..

HUAWEI MATE 20 PRO ANA KONU & kullanıcılar kulübü

Cok net gunduz isiginda kabak gibi belli olmakta iste :

Degisim yapilsa bile LG panelli cikarsa yine bozuk cikacaktir.

Bu cihaz bence toplatilmali illa batarya patlamasi durumu olmasi gerekmiyor...

Turkiye deki firma yetkilileri sessiz olmalari pekte hayra alamet olmasa gerek :/

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Ekranin problemli olmasi Huawei Yunanistan soyle bir resmi aciklama yapmis : Yesil ekran problem degildir sadece ekranin daha iyi optimize edilmesi icinmis . En iyi optimizasyon tam siyahla olur AMOLED temel prensibi boyle diyor yillardir da bu boyle ..

Cok net gunduz isiginda kabak gibi belli olmakta iste :

Degisim yapilsa bile LG panelli cikarsa yine bozuk cikacaktir.

Bu cihaz bence toplatilmali illa batarya patlamasi durumu olmasi gerekmiyor...

Turkiye deki firma yetkilileri sessiz olmalari pekte hayra alamet olmasa gerek :/
    Telefondan soğudum.

• Türkiye den elbette resmi açıklama beklememek lazım, daha telefon gelmedi.
    Hele cihaz gelsin, bu soruna Türk'lerin yaklaşımını görelim, sorgusuz sualsiz değişim yapıyorlarsa ok. Öbür türlü girilmez.
  • Asla yurt dışı alınmayacak bir cihaz olduğu oraya çıktı. Yurt içi fiyatı da uçuk olacak. Yani kimse alamayacak. Geçmiş olsun. P20 pro 7000 TL mediamarkt da bu da 8000 den girer gider stantta görürüz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • https://youtu.be/3_y8BGOP-vw pil testi

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.