Şimdi Ara

HUAWEI MATE 20 PRO ANA KONU & kullanıcılar kulübü (66. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.680
Cevap
62
Favori
332.551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kayıt için hepimiz beklemedeyiz hocam. Funkyhuawei bi inceleyin isterseniz. Bootloader açmak mümkün o program ile. Fakat fiyat 55 dolar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Apple in gelismis ve guclu islemcisi hicbir Andorid cihazi yillardir gecemedi ki.. Resmi satislarin kalkmasi ikinci el satma hesabi yapanlari dert etmez aksina karaborsaya duser misali alicisi da artabilir fiyati da elbette asiri dusuk olmasa da alani olacaktir sonucta tasarimi ayni arz talep dengesi hep olacaktir yine .

Huawei in P20 Lite filan bircok cihazi da kaldirildi ... P20 PRo da sanirim oyle ! Belki elinde kalan birileri sifir olarak satabilir ama Huawei fiyatlandirmada indirime gidilmesin diye hem yeni modellere gecisi dayatmak icin ozellikle cokt esasli artisi faydasi olmayan yeni modellerin onunu acmak dayatarak sattirmak icin onceki modelleri de piyasadan satisini kaldirmaktadir Huawei ...

Ben olsam ekrani bariz sorunsuz P20 Pro alirim illa Turkiye garantili olacaksa ...

Galaxy S7 Edge de guzel ama yazilimsal destegi bitmistir :/

Tekrar ifade edeyim Apple in islemcileri hangi acidan eskiyor ? Performans olarak mi rakipleri geciyor. Belki bugunun amiral cihazlari yillar oncesine ait Iphone larina anca gecebilir ama ayni yil cikan hicbir Android cihazi da Apple in islemcisi gpu su filan kadar basarili da degildir. Apple IOS fani fanatigi filan degilim ama artilari da ortada kimse inkar edemez.

Cevabiniz cok absurt siritmaktadir haberiniz olsun . Disardan oyle gorunmekte ifade etmek bilmeni de istedim .
    Hocam birbirine zıt iki şey yazmışsın:
    "Apple in gelismis ve guclu islemcisi hicbir Andorid cihazi yillardir gecemedi ki" bunun anlamı Andorid cihazlar Apple i işlemci yönünden geride bırakıyor.

"ayni yil cikan hicbir Android cihazi da Apple in islemcisi gpu su filan kadar basarili da degildir." bu da yukarıdakinin tam aksi.

Sanırım ilk cümle şöyle olacaktı :
    "Apple in gelismis ve guclu islemcisini şimdiye dek hicbir Andorid cihazi gecemedi"

Neyse ki iphone kullanıyorsanız, Siri de zaten sizin gibi konuşuyor. İyi anlaşıyorsunuzdur.
    En azından Google Home, çoktan Siri yi geçti.
    Ha işlemci konusunda bir şey diyememem ama hız ve kararlılık konusunda tüm Android Amiral gemileri, aynı yıl çıkan tüm iphoneları geride bırakıyor.

• bloyjack kullanıcısına yanıt
    Ben de Çin den almayı düşünüyorum ordan alıp burda pasaport kaydını yapıp kullanamıyor muyum baska yapmam gereken bir islem var mı? Ya da alırken herhangi bir ayar yaptırmam mı gerekiyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • NARSİL_BERKAY kullanıcısına yanıt
    bende vardı vatan bilgisayardan almıştım pazar akşamüzeri verdim bugün kargolanacaktı. Servisin birebir değişim yapacağını söyledi mağazadaki eleman, birkaç gün içerisinde gelir inşallah.
  • gsmdünyası G kullanıcısına yanıt
    HTC 10 ile tezini çürütebilirim cihaz suya düştü serviste pil değişimi yüzünden kasayı yamultmuşlar biraz su girdi içine ekranı bozuldu o yüzden yeni ekran taktım hala takır takır çalışıyor. Ama bende süper bir şans var sipariş ettiğim 3 ekranın hepsinde üretimsel hatadan dolayı iade ettim yeni bir ekran alınca yedek telefonum yapacağım. mate 20 pro ana telefonum olacak ama onda da eşek şansım devam ediyor değişime gitti cihaz
  • cihazı 1 haftadır kullanıyorum. Soruları alabilirim
  • MikaHakkinen kullanıcısına yanıt
    bu ve bunun gibi kişiler, cevap verilmeyince kendilerini haklı zannedip daha çok çığırtkanlık yapmaya devam ediyorlar.. o yüzden susup konuşmalarına müsaade etmek yerine, ağızlarının payını vermek icap ediyor. görmezden gelmek çözüm değil diye düşünüyorum :)
  • merhaba arkadaşlar bende huawei mate 20 pro ailesine katılmak istiyorum ....
    yanlız şöyle kafama takılan bir şey var alacagım telefon lya-09 tek sim olan modeli alacakaranlık sıfır açılmamış hatta adam açabilir boe mi lg mi diye bakabilirsin dedi..
    fiyat 5500 dedi kayıtlı olması kontrol şansı etkiledi beni...
    sizde alınırmı tek sim olarak..
    ilerde satmak istesem sıkıntı çıkarır mı sizce ?
  • bamtrans kullanıcısına yanıt
    Tek sim olayı tamamen size kalmış bir konu, iki telefon aynı anda taşıma durumunuz yoksa tek sim elbette yeterli.
    "Satmak istediğinizde sıkıntı çıkması"ndan öte, "kullanırken size sıkıntı çıkarır mı" konusu daha önemli, sonuçta garantisi TR de geçiyor mu bence bunu bir Huawei yetkili servisine sormalısınız (yurtdışı telefonlar TR de garanti kapsamında mı diye).
    Ayrıca satarken niye sorun çıkarsın, ucuza alıp satarken yine ucuza satacaksınız, o ucuza alacak olan da yine gelip ya buraya ya arkadaşına soracak alınır mı diye ? Onlar da ucuzsa, garantisi varsa, temizse al diyecekler. Yani tüm koşullar sizin kontrolünüzde.
  • Sivridis kullanıcısına yanıt
    telefon ingiltereden alınmış operetör aracılıgı ile faturası var kayıt belgeleride tam garanti avrupa da 20 den fazla ülkeyi kapsıyor yanlış türkiye yok kıbrız yazdıgını gördüm sadece ama huwaide aradım sordum bilgi vermediler rum kesimi mi türkiye mi sayfadan kesim de belli etmemişler .. 2 yıl garantisi var gözüküyor..

peki ben kutuyu açıp boe ekran oldugu tespit edip diger kontrollerden sonra almam uygun düşermi sizce bu fiyata.. 6500 garantili türkiyede satanlar olacak mutlak 1000 tl fark a degermi...kıbrız olayını çözsem yine iş çözülecek de ...

ne diyorsunuz bu konuda...
  • tefoizm T kullanıcısına yanıt
    herhangi bir ayara gerek yok; türkçe menüsü var zaten sadece içinde çinçe bir dolu uygulama var; tek tek silmen gerekiyor ki bazıları silinmiyor. yasal olarak pasaport kaydı yaptırabilirsiniz 614 TL oldu ama fiyatı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bamtrans

telefon ingiltereden alınmış operetör aracılıgı ile faturası var kayıt belgeleride tam garanti avrupa da 20 den fazla ülkeyi kapsıyor yanlış türkiye yok kıbrız yazdıgını gördüm sadece ama huwaide aradım sordum bilgi vermediler rum kesimi mi türkiye mi sayfadan kesim de belli etmemişler .. 2 yıl garantisi var gözüküyor..

peki ben kutuyu açıp boe ekran oldugu tespit edip diger kontrollerden sonra almam uygun düşermi sizce bu fiyata.. 6500 garantili türkiyede satanlar olacak mutlak 1000 tl fark a degermi...kıbrız olayını çözsem yine iş çözülecek de ...

ne diyorsunuz bu konuda...
    Hocam genel bilgi olarak, Türkiye hariç dünyada Kıbrıs diye gördüğünüz her şey de kasıt Kıbrıs Rum Kesmidir. KKTC yi dünyada tek tanıyan ve ona Kıbrıs diyen ülke Türkiye dir. O çok sevdiğiniz (sizi değil ülkenin genelini kastediyorum) Filistin ve Araplar bile KKTC yi tanımamışlardır.
    Konumuza gelirsek, özellikle ekranından problem yaşayabileceğiniz bir telefonu 5500 TL ye garantisiz alacak kadar zenginseniz 2.000 TL daha verin Türkiye den yetkili satıcıdan garantili alın.

Sizce satıcı jelatini açılmmamış telefonu elinize verecek, ona program kurmak için bilgilerinizi girmenizi onaylayacak, program kurduracak, programda LG ekranı görmeniz üzerine almıyorum dediğinizde tamam o zaman görüşürüz diyip arkasını dönüp gidecek mi ?

Cahilliğime verin belki de böyle şeyler oluyordur ama benim yaşadığım dünyada böyle bir satıcı yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sivridis

Hocam genel bilgi olarak, Türkiye hariç dünyada Kıbrıs diye gördüğünüz her şey de kasıt Kıbrıs Rum Kesmidir. KKTC yi dünyada tek tanıyan ve ona Kıbrıs diyen ülke Türkiye dir. O çok sevdiğiniz (sizi değil ülkenin genelini kastediyorum) Filistin ve Araplar bile KKTC yi tanımamışlardır.
    Konumuza gelirsek, özellikle ekranından problem yaşayabileceğiniz bir telefonu 5500 TL ye garantisiz alacak kadar zenginseniz 2.000 TL daha verin Türkiye den yetkili satıcıdan garantili alın.

Sizce satıcı jelatini açılmmamış telefonu elinize verecek, ona program kurmak için bilgilerinizi girmenizi onaylayacak, program kurduracak, programda LG ekranı görmeniz üzerine almıyorum dediğinizde tamam o zaman görüşürüz diyip arkasını dönüp gidecek mi ?

Cahilliğime verin belki de böyle şeyler oluyordur ama benim yaşadığım dünyada böyle bir satıcı yok.

Alıntıları Göster
    çok haklısınız 6500 tl gerilemesini bekleyecegim .. beklerken p20 pro 23 ay garantili 3800 tl buldum alıp sonra fiyatlar gerileyince satsak mantıklımı....

• Sivridis kullanıcısına yanıt
    Duzeltmeye gerek yok anlasiliyor yazdigimda. -ni eki ile bir fark olusturmuyor :) !...

Tekrardan baska turlu ifade edeyim oyle bir daha beraber eski yazimla da okursun :)

Apple in mobil cihazlari telefon olanlari bile ayni yil cikan amiral Android cihazlarindna bariz daha ustundur islemcisi ve mobil grafik karti olarak. Anca eskimis 3-4 yil gecmis bir Apple telefonun islemci ve gpu performansina anca Android platformundakiler yetisebilmektedir ( Exynos, Snapdragon vs ... gerci ARM linsansini ozellestirme uzerine kurulu Android camiasindakiler neyse ... )

Yani yukardaki satirdan ifadem pekistirilmis olmustur umarim.

Iphone kullanmiyorum sadece Ipad Pro 10.5 LTE 256 GB modelini kullanmaktayim. Siri yi de pek kullanmiyorum acikcasi :) . Baslarda elbette ozelliklerini denemek icin kullanmistim kisitli da olsa kendi capinda imkanlari dahilinde kalitelidir Siri ama kabiliyetleri olarak Google Asistan cok ustun . Yani Google fonksiyonel Apple ise kaliteye odaklanmis suana kadar. Google da artik algilama ve konusmada kalitesine de odaklanmistir. Velhasil benim icin Google Asistan sesli komutlari vs daha guzel ve anlamli. Hatta konu disi olsa da Note9 kullanmaktayim Bixby de baslarda epey kullandim zorladim Note8 den beri ama olmadi seviyeleri atladim vs bana sanal kolelik gibi geldi acik olmali bircok hizmeti illa puanlama ile ulasildiignfa ozelliklerin acilmasi mantigi beni rahatsiz etti. Baslarda o puanlara kolay ulasirim dedim ama zamanla anlamsiz oldugunu fark ettim.

Turkiye de resmi olarak satilmayan Google un akilli ev sistemleri Connected Home un bircok urunlerini de yeni satin almistim birkacini kurdum gerci . Evdeki wifi baglantili beyaz esyalari da baglamaya calisacagim aklima gelirse ( Samsung camasir makinesi wifi baglantisi var telefondan Samsung un kendi uygulamasi il erisim kullanim imkanim var ayrica ) .

Google Home ekosistemine uyumlu birsuru cihazlarda vardir listesi asasgidaki adreste bile yoktur ama sertifikali uyumludur :)
    https://store.google.com/us/category/connected_home?hl=en-US

Mate 20 Pro icin donersek :

Goruldugu gibi beyazlari kotu olan BOE ekranlilar yani yesillenme en cok LG lerde cikiyor diye BOE cikmasi icin cabalayanlar BOE in aslinda daha da kotu ekrana sahiptir. Yesillenme bunda da var daha onceleri bu asagidaki adresteki kullanicilarin yorumlari ve paylasimlarindan da anlasilmaktadir birkacini onceleri de paylasmistim . Bu sefer yenileri iste :

HUAWEI MATE 20 PRO ANA KONU & kullanıcılar kulübü

https://forum.xda-developers.com/mate-20-pro/help/mate-20-pro-greenish-display-screen-t3859268/page245
    BOE ekranindaki yesillenme baska renk te degil sadece yesil ! ...

HUAWEI MATE 20 PRO ANA KONU & kullanıcılar kulübü

BOE ekrandaki sorunlara yeni sikayetler ( belki de hep vardi dile getiren yazan paylasma fasli ilktir )

BOE ekranli Mate 20 Pro'da HDR youtube videolari cok karanlik gostermesi sorunu ... Black Clipping yani Black Smear olayi var. AMOLED OLED teknolojisi pentile olmasi ile bu sorunu esasli cozemiyor gecen yil S9 ve S9 Plus konusunda da dile getirmistim kaynaklar deliller ile :/ ...

Ama elbette OLED / AMOLED konusunda Samsung yillarin tecrubesi ile malum donanimsal sorunlari tam manasiyla cozemezse de ideale yakin cozumleri vardir. Yani Samsung uretimli OLED panelleri olmasi sart tipki MAte 20X ve P20 PRo da oldugu gibi ... P20 Pro ekrani kullanilmis eski cihaz degil de yeni acilmis bir cihaz ile yan yana koyarsaniz ozellikle BOE li Mate 20 Pro dan ustundur daha az sorunludur ... P20 Pro yu da kullanmis biri olarak ifade ediyorum...
    https://forum.xda-developers.com/mate-20-pro/help/boe-screen-issues-t3874610/page8

Anlasilan ekranda duze yakin renklerin ozellikle videolarda fotograflarda bilindik ekran sorunlardan banding de varmis !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart1978 -- 8 Ocak 2019; 14:13:5 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dualslayer

bende vardı vatan bilgisayardan almıştım pazar akşamüzeri verdim bugün kargolanacaktı. Servisin birebir değişim yapacağını söyledi mağazadaki eleman, birkaç gün içerisinde gelir inşallah.
    Haber verir misin ?

• Yeni 2 renk geliyormuş. Yeni serilerde malum sorun devam eder mi acaba :) bende iphone x ten geçmeyi düşünüyorum ama yeşillenme muhabbetinden çekiniyorum.

• GedKalessin kullanıcısına yanıt
    BOE ve LG ekranli olarak geliyor MAte 20 Pro. HEr iki uretimliler de sorunlu yani sadece yesillenme LG uretimlilerde yoktur.

Suana kadar gorebildigim sorunlar devam ediyor toplatilmadi piyasada eritiliyor satislarla sonra kullanici sikayet ederse degisim yapilmasi bekleniyor. Yeni uretimliler de sorunlu oyle ki 5. degisimini yapan da var. Bircogu normalde ya para iadesi hakkini kullanirken bazilari MAte 20 Pro da israr ediyor bir kesim de MAte 20 X e kaymakta . MAte 20 x ekranlari sadece SAmsung uretimlidir . SAmsung gercek onemi Kirin 980 li cihazlar arasinda sadece MAte 20x e vermis gorunmektedir.

KArar senindir.
  • Telefona ekran koruyucu takınca parmak izi çalışmama sorunu var mı? Yüz tanıma mı kullanıcaz mecbur

• quote:

Orijinalden alıntı: GedKalessin

Yeni 2 renk geliyormuş. Yeni serilerde malum sorun devam eder mi acaba :) bende iphone x ten geçmeyi düşünüyorum ama yeşillenme muhabbetinden çekiniyorum.
    Ben de x den geçiş yaptım hiç problem yaşamadım.

• Bende X den geçiş yaptım arkadaşıma bangkokdan getirdik 2 tane ikisi de problemsiz çıktı ve çok keyifli bir telefon öncelikle herkese tavsiye ederim . Yeşil ekran sorunları piyasa da tabi ki var ama şöyle düşünmekte fayda var milyonlarca satılıyor bu telefondan her seride problemli bir kısım maalesef çıkıyor bu paraları verip tabi ki sorunsuz almak isteriz ama elektronik her cihaz da olan bir şey bu pc de kulaklık da konsol da ne bileyim herşey de apple da da oldu samsung da da oldu ps de de xbox da da sonuç da garantili alırsın sorunun ya çözülür değişimle yada para iadesi çözülür bir şekilde . Ha benim gibi risk alırsın ya da yarı fiyatına alırsın ama garantisi olur olmaz o ayrı konu o senin seçimine bağlı . benim anlamadığım nokta şu forumdaki bu insanların mate 20 pro düşmanlığı niye bazıları yerden yere vurmak için uğraşmış da uğraşmış yok bilmem ne kaynağı şöyle demiş yok orası böylemiş burası böylemiş . Sanki hayatda ki herşey problemsiz 4 4 lük bir tek sorun mate 20 pro olmuş :) Bırakın bunları arkadaşlar kendinizi yormayın konu kirliliği de yapmayın burası kullanıcılar kulübü kullananlar sorunları paylaşır fikir alışverişinde bulunur kimsenin sizin ultra zekalı yorumlarınıza ihtiyacı yok. İnsanların maddi gücü varsa alan alır kimseyi de bağlamaz apple 15000 tl e telefon satıyor onu da istiyen seven apple kullanan durumu olan alır yani sonuç sizi ve kimseyi hiç bağlamaz . Telefon ile ilgili sorusu olan varsa yazabilir.

• 
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.