Şimdi Ara

HUAWEI MATE 20 PRO ANA KONU & kullanıcılar kulübü (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.680
Cevap
62
Favori
332.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Yepyeni turden bir ekan problemi. Gayet aydinlik ortamda bile belli oluyor...
  • Samsung Note 7 ile muhteşem bir iş çıkarmış ama batarya yüzünden kaymağını yiyememişti, Huawei nin bu modeli de Note 7 ile aynı kaderi paylaşacak sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NARSİL_BERKAY

Cihazı almak çok istiyorum ve kafamda bir kaç sorun var.Birincisi dediğin gibi hoparlör çok kısık ve kötü diyorlar ayrıyetten cihaz bir okadar harika fotoğraf çekerken bir o kadarda berbat video çekiyormuş diyorlar ekran problemide var üstelik ne yapacağımı bilmiyor ve bekliyorum.Muthemelen cihazın sahibisiniz eksik gördüğünüz hoşunuza gitmeyen detaylar neler ? Ve video performansı gerçekten nasıl ses kaydı OİS görüntü kalitesi bilgi verir misin ?

Alıntıları Göster
    Hocam benim cihazım Pro model değil yeşil ekran sorunundan dolayı mate 20 aldım ben. Ekran batarya ve kamera farkı var afaki olmayan bir kaç şey daha. Cihazın ses konusunda bilgi verecek olursam p20 Pro dan üstün fakat samsung note 9 dan alt seviye de kalitesi güzel. Fakat kulaklık çıkışı güzel bir kulaklık ile muazzam güzel. 3.5 olmasından dolayı type c girişinden kulaklık çıkışı olarak kullanılan p20 Pro ya da mate 20 pro da malesef ses çok çok yetersiz. Ekran amoled ve ips farkı aman aman farkı yok. Gayet yeterli bence. Kamera konusunda muazzam foto çekiyor Pro daha iyi çekiyor fakat mate 20 tartışmasız ki piyasa daki bir çok cihaz dan üstün. Video performansı xs max ve note 9un yanına yaklaşamaz. Mate 20 de ki ois mate 10 ve p20 modellere kıyasla daha iyi olmuş. Çünki p20 Pro da adım atarak video çekseniz sarsıntı hat safhada oluyordu mate 20 de o olay %50 daha başarılı olmuş. Aklınıza takılan her sorunu özelden sorabilirsiniz. Fanlık yapmadan her türlü cevabı veririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMCNR -- 25 Aralık 2018; 22:18:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yeni aldığım TR garantili Mate 20 Pro cihazımı satıyorum arkadaşlar.
    İlgilenen varsa son fiyat 6.500 TL
  • benim telefon lg ekrandı.hiçbir şekilde yeşil ekran sorunu yoktu.çalışırken ekranı çizildi.servise gönderdim.saolsunlar bana yeni telefon yolladılar.yeni gelen boe ekranlı.

• quote:

Orijinalden alıntı: murattari

benim telefon lg ekrandı.hiçbir şekilde yeşil ekran sorunu yoktu.çalışırken ekranı çizildi.servise gönderdim.saolsunlar bana yeni telefon yolladılar.yeni gelen boe ekranlı.
    nasıl yani ekranı çizildi diye yeni telefon mu yolladılar. yada lg ekran olduğu için boe ile mi değiştirdiler. Boe ve lg arasında bir fark görebildin mi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DrB77

Arkadaşlar merhaba. 3 gün önce aldığım mate 20 pro cihazımda ne yazıkki yeşil ekran sorunu mevcut. LG panel çıktı cihaz. HUAWEI Türkiye ye mail attım. Bugün dönüş yaptılar telefonla. Ücretsiz kargo ile servise göndermemi, para iadesi veya değişim talebinde bulunabileceğimi söylediler. Ben karar veremedim. Görüşlerinizi almak istiyorum.
    Muhtelemen boe ekran ile değişim yapcaklar. boelerde çok nadir görülüyor bu problem. gerçi görülse ne olcak adamlar para iadeside veriyor değişimde yapıyor ürüne sahip çıkmaları çok güzel gerçekten.
  • yıllardır ilk defa huawei marka telefonda fabrikasyon çıkışlı hata görüyorum.genelde sorunsuzluğu ile bilinen huawei hangi akla hizmet LG den ekran tedarik etti anlamadım.
  • Kar yağdı bir poz alayım dedim :) Mate 20 6/128

HUAWEI MATE 20 PRO ANA KONU & kullanıcılar kulübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMCNR -- 26 Aralık 2018; 10:20:4 >
  • mmusty355 kullanıcısına yanıt
    Evet. Oldukça ilgilendiler. Cihazın ekranını değil, komple değişim yaparlar değil mi? Yepyeni cihazda ekran değişimi kabul edilemez.

• quote:

Orijinalden alıntı: DrB77

Evet. Oldukça ilgilendiler. Cihazın ekranını değil, komple değişim yaparlar değil mi? Yepyeni cihazda ekran değişimi kabul edilemez.
    para iadesi seçeneğini sunduklarına göre yeni cihaz verceklerdir. muhtemelen lg olanları boe ile değiştiriyorlar.
  • murattari kullanıcısına yanıt
    Kaç günde hallettiler hocam değişim işini ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar pil süresine bir örnek de ben vereyim.

HUAWEI MATE 20 PRO ANA KONU & kullanıcılar kulübüHUAWEI MATE 20 PRO ANA KONU & kullanıcılar kulübüHUAWEI MATE 20 PRO ANA KONU & kullanıcılar kulübüHUAWEI MATE 20 PRO ANA KONU & kullanıcılar kulübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMCNR -- 26 Aralık 2018; 14:47:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MMCNR

Hocam benim cihazım Pro model değil yeşil ekran sorunundan dolayı mate 20 aldım ben. Ekran batarya ve kamera farkı var afaki olmayan bir kaç şey daha. Cihazın ses konusunda bilgi verecek olursam p20 Pro dan üstün fakat samsung note 9 dan alt seviye de kalitesi güzel. Fakat kulaklık çıkışı güzel bir kulaklık ile muazzam güzel. 3.5 olmasından dolayı type c girişinden kulaklık çıkışı olarak kullanılan p20 Pro ya da mate 20 pro da malesef ses çok çok yetersiz. Ekran amoled ve ips farkı aman aman farkı yok. Gayet yeterli bence. Kamera konusunda muazzam foto çekiyor Pro daha iyi çekiyor fakat mate 20 tartışmasız ki piyasa daki bir çok cihaz dan üstün. Video performansı xs max ve note 9un yanına yaklaşamaz. Mate 20 de ki ois mate 10 ve p20 modellere kıyasla daha iyi olmuş. Çünki p20 Pro da adım atarak video çekseniz sarsıntı hat safhada oluyordu mate 20 de o olay %50 daha başarılı olmuş. Aklınıza takılan her sorunu özelden sorabilirsiniz. Fanlık yapmadan her türlü cevabı veririm.

Alıntıları Göster
    Dediğim gibi iki sorum var aklımda beni teredütte bırakan biri hoparlör beni yarı yolda bırakır mı dışatı çıktım ya duymuyorum bu ne dandik iş dedirttir mi ikinciside bir konsere gittim video çekicem az önce dediğim gibi ne kadar dandik bu ne dedirttir mi tek sorunum şuan bu.

• NARSİL_BERKAY kullanıcısına yanıt
    Hoparlör dış sesi gayet başarılı arkadaşım. Orası kafana takılmasın.. Almadan önce yorumlarda kısık diye okumuştum ama bence kulaklarda problem var

• arkadaşlar elimde kutusu açılmamış huawei hafıza kartı var 128 gb ilgilenler msj atabilir

• HUAWEI MATE 20 PRO ANA KONU & kullanıcılar kulübü

• quote:

Orijinalden alıntı: NARSİL_BERKAY

Dediğim gibi iki sorum var aklımda beni teredütte bırakan biri hoparlör beni yarı yolda bırakır mı dışatı çıktım ya duymuyorum bu ne dandik iş dedirttir mi ikinciside bir konsere gittim video çekicem az önce dediğim gibi ne kadar dandik bu ne dedirttir mi tek sorunum şuan bu.

Alıntıları Göster
    Hocam dediğim gibi p20 Pro dan üstün bir sesi var fakat note 9 ve Max den çok altta :). İkisi de normal kullanıcıyı üzmez ne ses ne video. Ben biraz ses konusunda hassasım. Kulaklık çıkışı ama muazzam :)

• Mate 20 Pro arka kamerasinda sadece 8 megapiksel olan kamerasinda OIS optik imaj sabitleme var diger kameralarinda yoktur. Bu yuzden vasat performans elde etmektedir ...

Kiyaslama yapilacak olursak : Samsung un cift arka kamerali son yillardaki tum amiral model cihazlarinda OIS vardir .

2:49 a geldinizde bahsedilmektedir.

Kisacasi arkasindaki 2 kamerasinda OIS yok aciga cikan kamera performansi da dusuk olmasina bir etmen ise bu olsa gerek ...
    Titresim moturu da Jerry e gore dunyanin en ufagi imis. Sonuct titresimi cok kuvvetli olmadigi da anlasilmaktadir . Cebinizde iken sessiz modda ama titresim acik kalacaksa cagilari sms leri bildirimleri vs kacirmaniz yuksek olasilikla mumkundur !...

Parmak izi yerlestirme sekli yuzunden ekran cami cok dayanikli degilmis Jerry in tespine gore ... Zaten ekranin catlagi bile kendisine has bit pattern i var gorebldigim kadariyla ince cam kirigi gibi gorunmekte .

Adanmis hoparloru olmamasi yani usb sarj portundan ses cikisi vermesi de ayrica hatirlanirsa bence hayal kirikligidir ... Klasik kulaklik girisi de yok yani 3.5 mm jack girisi yok! LED bildirim aydinlatmasi da cok ince ciliz zayif hic olmasa imis ! ...

Ekrani BOE olanlari da sorunlu ...

LG uretimlilerde yesillenme problemi haric ekrani BOE den cok daha ustundur : ( renkleri daha iyi ve basarili gostermektedir lakin BOE de soluk renkler ve beyazlari da gri tonlamasi ile gostermektedir )

https://forum.xda-developers.com/mate-20-pro/help/mate-20-pro-greenish-display-screen-t3859268/page239 ( TEk bir konuda cevap sayisi 2300 u gecmis sorunlar hala sicak ... )

Elbette baska ulkelerde turlu turlu forumlarda da bahsedilmektedir gerci cok onceleri birkacini paylasmistim burada .... Hatta resmi Huawei forum sitelerinden bile Mate 20 Pro un sorunlari epeydir bahedilmektedir. Bilindigi uzere Turkiye ye gec gelmistir ...

• mmusty355 kullanıcısına yanıt
    Note9 Anakosunu takip etseydin Exynos lu oldugunu bilirdin .

Halen Exynos lu olan 8 GB RAM 512 GB dahili depolama birimli Note9 teslimata hazir oldugu gunun ertesinde Turkiye den resmi garantili olarak satin almistim .

Aslinda yurtdisindan da alabilirdim ama pek bekleyemedim . Sonucta Snapdragon her zaman her acidan daha dogrusu genel manada ortalama kiyaslamalarda Exynos a karsi bariz bir ustunlugu de vardir. Sahsen oyun odakli kullanmiyorum pek hissetirmiyor...

Bir sonraki Note umarim daha hizli sarjli gelir ... AMOLED ten de Samsung un kolay kolay kurtulacagini sanmiyorum ki bu kotu :/ Micro LED olmasa bile qled QLED OLED/AMOLED yerine gecilmesi sart 10 bit destegi ile ... Sony LG 10 bit lik telefonlari yillardir var ustelik ozellile son 2 yildir Sony kameralari da 10 bit renk derinligi ile cekmektedir .

• 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.