Şimdi Ara

HUAWEI MATE 20 PRO ANA KONU & kullanıcılar kulübü (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.680
Cevap
62
Favori
332.591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mmusty355

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Size kesinlikle hak veriyorum, smart ciddiye alınıp cevap verilecek bir tip değil :)
    Kendisi tipik marka düşmanlarından, girin bakın p20 pro konusuna ve bu konuyu okuyun, direk Huawei düşmanı olduğunu çok açık görebilirsiniz.
    Mate 20 pro yu kötülemeye daha telefon tanıtılmadan başlamıştı zaten :)
    İşte bu tarz saçma davranışları onu ciddiye alınmaması gerekenler kategorisine sokuyor, ben engelledim rahat ettim.
  • Arkadaşlar selamlar,
    hepsiburada.com dan aldığım mate20 pro çift sim kart destekli değil mi?
    Bu teknik olarak telefon destekliyor mu yoksa rom yükleyerek yapabiliyor muyuz?
    Çift sim kart kullanıyorum telefonum kapalı biri yardım edebilir mi :(
    Ben dual sim destekli sandım ama taktım çalıştırmadı.
    Destekliyorsa sadece yazılım atmamız gerekiyorsa link verebilir misiniz hiç bir yerde göremedim
  • Mate 20 Pro Turkiye ye cok gec geldi diger ulkelere neredeyse 1 ay oncesinden teslimati yapilmistir. O ulkelerdeki kullanici deneyimlerini de bahsetmek bazilarina dokunmus kendi caplarinda abudik gubitik yakistirmalar yapmaktalar agir ifade kullananlar da vardir kesin bir ceza neden uygulanmiyor sonucta usluplari bel altina kadar gidiyor . Kendinize ceki duzen verin ...

Huawei in tecrubeli elemanlara muhtac iken vasifsiz tecrubesiz meslegi Turkce Ogretmenligi olan birine bir pozisyon atamalari da cok tuhaf gelmemeye basladi cunku Huawei zaten Turkiye de neleri esirgedigini cok iyi biliyorlar da yani cok naif bir sekilde aaaa! Turkiye deki satis pazarlama hizmet vs tum safhada diger ulkelerdeki gibi yillardir yapmiyoruz Kaan sayesinde tek tek tespit ettik filan mi diyecekler ? Sanmam ...

Gostermelik adimlardir. Keza esasli cozumler sonuclari ile kendini belli eder ve cozumu tek tek degil de sistemli cozume ulastirir ...

Olay sudur : 1.si olan olmus realist ideal cozum adimlari icraa etmek .

2.cisi kisa veya uzun vadeli adimlar bir sonraki cihazlarin siparislerinde hediyeler teslimat tarihleri fiyatlandirma urun satisi sonrasi hizmetler guncelleme veya teknik servis aglarinin durumu vs bunlara da sistematik koklu cozumler uretilmelidir ...

Suan icin Huawei hem Turkiye hem de global pazarda acil cozumler gereklidir ...

Biliyoruz ki baska ulkelerde 3. cihazi da degistiriliyor yine sorunlu olanlar coktur cok eski haberler gelismeler degil ... Yani bu da demek oluyor ki Huawei LG cikan urunleri ya gercekten bilmiyor ya da bilerek piyasada eritme veya tedarik yetersizligi olusmamasi adina da bu riski almis olabilirler ama bu risk tuketici icin hic te hayra alamet degildir ...

BOE ekraninda da isik sizdirmalari centik kisimlarinda varmis iste kaynak :

1661 numarali mesajda net ifade edilmektedir
    https://forum.xda-developers.com/mate-20-pro/help/mate-20-pro-greenish-display-screen-t3859268/page167

BOE panelde ekran parlakligi degistikce renklerin tonu da degismesi kabul edilemez bir rezalettir .

https://www.youtube.com/watch?v=kqomEF5CfPQ

https://forum.xda-developers.com/mate-20-pro/help/mate-20-pro-greenish-display-screen-t3859268/page163

1627 inci mesajdan bahsediyorum.

Hizli sarj ile isinmadan oturu mu boyledir yoksa ekrana gomulu parmak izi duzeneginden kaynakli midir suan kesin kesin birsey yok. Zaten kesin birsey olsa herhalde Huawei cozumu uretirdi yeni serilerinde lakin piyasada LG panelliler de cikiyor ...

BOE in renkleri soluk olmasi ve beyazlari da gri tonlamada gostermesi LG panellerdeki yesillenmenin yaninda kotunun iyi olarak gorulmektedir . Bence BOE pek basarili kaliteli urunleri cikartamamis anlasilan .

Cok klise onyargili yaklasimlari yillardir DH uyelerinde de gormekteyim. Yeri gelir siyaha siyah demek gerekir . Mesele ben egosu meselesi degil. Bu basliktaki kronik sorunlar icin sahsen haftalarca bekledim baktim ki kimse bahsetmiyor ilk bahseden oldum hatta ogrendim ki baska yerli forumlarda bile hic bahsedilmemis! Nedeni herhalde Turkiye ye gec satilmasi olsa gerek. Yani Turkiye de satisi yok diye musteri hizmetlerini arayip cevap alamayanlar veya klise cevaplarla cevapsiz kalanlanlari da burada malesef gorduk :/

Her insan bir sansi hak eder lakin Turkiye ayagi icin Kaan gibi biri kanimca liyakati yetersiz cunku tuketici hakkinda onyargili olusunu kendisi ifade emtesi de cok uzucu kendi ifadesini kalin puntolarla vurguladim . Kaan Bey bu sekilde dusunuyorsa Turkiye kisa sureli etkin cozum uretemeyecektir :/

Bazilari beni rakip firmalarda calistigimi vs direk veya dolayli imalarini da gormekteyim. Ilk akla gelen Samsung diyenlere S9 Plus S9 konusunda da eksileri neyse ifade etmisligim vardir ... Note7 de de Note8 de de Note9 da da ..

Marka bagimliligim yoktur ne sunuluyor ona bakarim . Pixel 2 XL Lumia 950 XL Note 9 Xiaomi Mi A1 cihazlarina sahibim Note9 ve Pixel 2 XL aktif kullanimdadir digerleri yedekte .

Kimse objektif %100 olamaz ama kendimce objektif olmaya da calisiyorum sahip oldugum cihazlarin eksi yanlari da varsa dile getirilmesinden gocunmam ne de baskalarinca da ...

Samsung Mobil Yonetiminden Tansu Yegeni de zamaninda duzgun bir uslupla goreceli sert hakli argumanlarla elestirmisligim cok olmustur yaptigi pragmatik cozumleri de ovguyle de ifade etmisligim vardir ama yonetici pozisyonlarindakiler kisiler veya ufak capli ele almamali sistemleri sorgulamali veya degistirmeli veya gelistirmelidir... Sirket ici inovasyon dahi olabilir. Illa yonetim kademesinde veya icerlerden birilerin bilgi sizdirmasi vs de gerekmiyor cunku hersey geri bildirim uzerinedir zamanla anlasilir dezavantaji budur ornek olarak Samsung Turkiye son yillarda bircok acidan kotu yonetilmesi ve sakat sistemler kurmalari ile sonucta biz tuketiciler hep magdur olmaktayiz :/ ...

Olaylara sen ben o filan ego ben polemik uzerine degil de gercekler uzerine bakilmasi gerekir ...

Biz tuketiciler bilinci arttikca Huawei Samsung gibi firmalar eminim her kademede amiyane tabirle Turkiye karsi ayaklarini denk alacaklardir ...

Nester gerekli cerrah lazim . Ortada cerrah yok fizyoterapist var ... Metaforumu umarim anlamissinizdir .

Yazim ortayadir.

Beni anlamayanlari da samimi bulmuyorum. Tuketici bilinci icin ifade ediyorum. Bazilari ya birak bu ayaklari der duyar gibiyim :)

Sonuca bakin . Yapici elestirilerimi dogru saglik analiz edilmesi gerekir . Keza bircok olgu zaten bile bile bu halde !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart1978 -- 27 Kasım 2018; 14:57:30 >

• LesEnfantsTerribles kullanıcısına yanıt
    Eryaman optimum mediamrkt
  • Pubg de grafik ayarları en düşükteymiş doğru mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    Meyve veren ağaç gerçekten de taşlanıyor. Siz doğru bilgileri arkadaşların gözüne sokmanıza rağmen hala firmayı ve telefonu baltalamaya çalıştığınızı sanıyorlar. Ya alıp pişman olmamak için kendilerini kandırmak istiyorlar ya da aldılarsa eğer böyle bir şeye inanmak istemiyorlar. Söylediklerimin yanlış anlaşılmasını istemem. Bundan mütevellit kimsenin de mağduriyet yaşamasını da istemem. Bence bu cihazı almak isteyen kişiler biraz daha sabretmeli ve Huawei Türkiye'nin olaylara olacak müdahalesini beklemeli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sananebak

Meyve veren ağaç gerçekten de taşlanıyor. Siz doğru bilgileri arkadaşların gözüne sokmanıza rağmen hala firmayı ve telefonu baltalamaya çalıştığınızı sanıyorlar. Ya alıp pişman olmamak için kendilerini kandırmak istiyorlar ya da aldılarsa eğer böyle bir şeye inanmak istemiyorlar. Söylediklerimin yanlış anlaşılmasını istemem. Bundan mütevellit kimsenin de mağduriyet yaşamasını da istemem. Bence bu cihazı almak isteyen kişiler biraz daha sabretmeli ve Huawei Türkiye'nin olaylara olacak müdahalesini beklemeli.
    Meyve veren ağaç mı :D
    Gece gece güldürdünüz beni.
    Sanırım siz troll ün arkadaşısınız, hatta belki de multi hesabı.
    Yani sonuçta onun ayarında bir tipsiniz gibi görünüyor.
    Neyse artık önemi yok sizi de engelledim.
    Troll ile birbirinize methiyeler dizmeye devam edin, başarılar dilerim :)

• Arkadaşlar whatsapp bildirimleri sürekli ekran açıkda (always on display) da bildirimleri göstermiyor sizde de öyle mi ?
  • GLOCK-19 kullanıcısına yanıt
    aod ekrani sdece gelen aramlari ve msjnlari gosterebiliyor lg ve smsunddki gibi degil.maalesef huawei de
  • quote:

Orijinalden alıntı: engosen2580

aod ekrani sdece gelen aramlari ve msjnlari gosterebiliyor lg ve smsunddki gibi degil.maalesef huawei de
    3.parti yazılımları desteklemiyormuş ben de şimdi araştırdım ve tüm kullanıcılar öfkeliler ben de dahil..
    Eğer bilseydim ciddi anlamda söylüyorum bu telefonu almazdım.
  • Tükürüğü yağmur sananlardan biri daha.
  • Yeşil ekran sorununa huawei turkiyenin Nerden alındığına bakılmaksızın toptan değişim yapması gerekmekte. Aksi taktirde tepki çeker müşteri ve prestij kaybeder. Sonucta üretim hatası ceza cekmesi gereken biri varsa oda müşteri değil üretimi yapan lg dir. Maliyeti lg ye yansıtsınlar

• quote:

Orijinalden alıntı: caneryendi

Eryaman optimum mediamrkt
    Bilgilendirme için teşekkür ederim :)
  • Ben de forumları takip ediyorum. Hem P20 Pro hem Note 9 hem Mate 20 Pro'da @smart1978 ın mesajlarından birçok şey öğrendim. Tamam bazen abartıyor olabilir ama çok değerli ve özel bilgiler de paylaşıyor ve bu diğer olumsuz şeylerinin önüne geçiyor. Yazdığı şeylerde P20 Pro'da bildirim ve arayüz sorunlarından, stabilite sorunlarından bahsetmişti ve o zamanlar P20 Pro kullanıyordum haklıydı da. Note 9'da da S9'un fiziksel olarak daha büyüğü ama içerik olarak aynı şeylerin kullanıldığını ve bu nedenle özel bir telefon olmadığını söylemişti onda da haklı çıktı nitekim sattım. Mate 20'de de çok büyük bir sorunu sayfalarca yazıyor ki alınca telefonunuz yeşil olunca başınızda size sahip çıkacak birileri olmayınca kendinizi kötü hissetmeyin diye. Şayet Mate 20 Pro çok düşünüyordum ama smartın sayesinde detaylı araştırma yaparak "Türkiye şartlarında" kesinlikle alınmayacak bir telefon olduğuna kanaat getirip iPhone'a yöneldim. Yani bu adam boş konuşmuyor, biraz kulak asın. İlerde başınız ağrırsa aaa evet gerçekten haklıymış demeyin... İyi günler.

• GLOCK-19 kullanıcısına yanıt
    ben aldim pisman oldum sattim note 9 aldim
  • ß@R!$ ß kullanıcısına yanıt
    Telefon Hakkında yazdıklarını uydurmuyor. Kanıtlarıyla beraber sunuyor lakin fanboylar telefonu yere göğe sığdıramadığı için oluyor bunlar. Hayır Geçtim forumları takip ediyorsunuz madem niye hala açıklama yapılmıyor? Sanırım amiral gemileri su almaya başladı....
  • 2 sayfa falan once benim cihazda da yesillenme problemi oldugunu yazmistim. Sorun icin Huawei Turkiye`ye ve Istanbul`daki teknik servislerine ulastim. Ne yazik ki markanin bu problemi kabullenmemeye yonelik tavri uzucu geldi.

Cagri merkezindeki arkadas kavisli panellerde bu tarz renk degisimlerinin normalliginden falan dem vurmaya baslamisti ki kendisine senelerdir samsung un edge ekranlarini kullandigimi ve mate 20 pro nun bu hatasinin su an dunya capindaki tuketiciler arasinda ayyuka ciktigini, bunu internette vs donen muhabbetlerde de kolayca gorebileceklerini soyleyince "telefon dolandiricisi" tavrindan vazgecti. Sonuc olarak da sorumluluk alma noktasinda hic bir adim atamayacaklarini ogrenmis oldum.

Benim telefon Suudi Arabistan`dan alinmaydi, o tarafa giden birilerini buldum ve iade umidiyle geri yolladim. Bakalim o cihetten nasil bir sonuc alabilecegim. Asagida telefonun 1 hafta onceki hali var, en son dun yollarken yesillenme orani bunun 2 katina cikmisti.

HUAWEI MATE 20 PRO ANA KONU & kullanıcılar kulübü

Sorunsuz bir sekilde alan ve kullanan arkadaslar tadini cikarsin, aslinda 10 numara cihaz.

Lakin telefonun cazibesine kapilip da nereye varacagi belli olmayan bir maceraya girmesini de tavsiye etmem yeni alacak arkadaslara.

• Düz Mate 20 6gb versiyonu ile 4.günü bitirdim.

Batarya süreleri mate 2 pro ile ortalama aynı. 7 saat civarı ekran süresi alıyorum.

Biraz daha yavaş sarj oluyor proya göre.

Ekran daha geniş ve centik ufak olduğu için instagram, YouTube gibi uygulamalarda görüntü kayıbı yok.

En çok lcd ekrandan korkmuştum ama gerçekten çok iyi ekranı var.Özellikle true ton aktif olduğunda ekran çok rahat ve gözü yormuyor. Ekran üreticisi sharp bu arada. Ekranı çok beğendim.

Ses yüksekliği pro dan iyi sanırım pro gibi usb içine gizlenmediği için.

Yüz tanıma az ışıklı ortamda dahi çok hızlı ama tam karanlıkta tam verimli çalılmıyor pro gibi.

Parmak izi konumlandırması ve hızı super.

Kamerlar pro ile aynı kalitede ama çözünürlükten dolayı resimleri yaklaştırdıkça fark anlaşılıyor.p20 pro ile aynı seviyede gibi kameralar.Üst seviye kaliteli çekiyor. Ben memnunum.

Türkiye de satışa sunulmadı ama Volte ve Vowifi çalışıyor.

Hoperlör ses kalitesi pro ile aynı.

3.5 mm ses çıkışı var.

1 hafta pro kullanıp yeşil ekran sebebi ile iade edip düz mate 20 aldım. Ufak bir karşılaştırma yaptım belki merak eden olur diye.

Not:Huawei Watch Gt saatte beklediğimden iyi çıktı. Kullanışlı ve çok şık. 4 günde yüzde 20 sarj bitti. Sanırım söz verdikleri gibi 2 hafta sarjı dayanacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saitates -- 28 Kasım 2018; 10:54:38 >

• 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.