Şimdi Ara

HUAWEI MATE 20 PRO ANA KONU & kullanıcılar kulübü (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4.680
Cevap
62
Favori
332.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mmusty355

Bugun teknosada bakma firsati buldum. Portre cekimi efsane biraz fiyati duserse piyasayi silip süpürür
    Bu yeşil ekranla mı? Sanmıyorum
  • Yeşil ekrandan dolayı ve fiyattan dolayi insanlar çok fazla telefona yanasmazsa fiyati 6000 seviyesine hizla düşebilir ilerleyen uretimlerde herhalde yeşillik sorunuda çözülür gerçi 6000tl de çok yüksek ama bu kur seviyesinde bu fiyatlara alışmamız gerekiyor malesef

Mate 20 Lite 3800TL ye satışa çıkmıştı su an ithalatçı garantili 2499 Huawei garantili 2594TL ye bulunabiliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Circassian81 -- 20 Kasım 2018; 2:1:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kheldar kullanıcısına yanıt
    Aldık bakalım şansımıza

• quote:

Orijinalden alıntı: BPG2004

Alıntıları Göster
    1 aya kadar cozerler diye dusunuyorum okadar para verip bu sorun devam ederse kimse enayi degil. 6500 seviyelerine gelmesi lazim fiyati kampanyalarla falan .ama cihaz epey guzel cekiyor. Xs ile karsilastirma firsati bulduk xs den 1 2 tik daha iyi

• Bu lg paneller tüm markaların kabusu oldu valla. Adamlar kendilerini batırdı, yetmedi şimdi diğer markaları batırmak için uğraşıyor. Ne lanet bir panelleri var bu lg nin. Neden bırakmıyorlar bu panel işini... Bunlar panel üretimini bıraksın, sorunlu telefon kalmaz piyasada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi system electronıc -- 20 Kasım 2018; 7:34:6 >
  • https://youtu.be/hvcIZPKeFv8

Burda sanki hard format atınca yeşil ekran bir nebze gittiğini söylüyor gibime geldi gerçi ispanyolca galiba ama mobilden altyaziyida açamadım izleyip anlıyan varsa bi baksin

• Hard reset atınca düzelen ekranların olduğu doğru.

• Beyler önümüzdeki ay yurt dışından gelecek bir yakınıma bu telefondan getirtmeyi düşünüyorum. yeşil ekran sorunu çıkarsa birebir değişim imkanı olur mu? yani Ülkemizde birebir değişimle ilgili bir açıklama var mı?
  • Yurtdışından aldığın cihazı burada değiştirebileceğini sanmıyorum. Çok yüksek ihtimalle ekran yeşerecektir. Bu fiyata bu cihaz gerçekten alınmaz. İyi düşünün derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeLaVega66

Beyler önümüzdeki ay yurt dışından gelecek bir yakınıma bu telefondan getirtmeyi düşünüyorum. yeşil ekran sorunu çıkarsa birebir değişim imkanı olur mu? yani Ülkemizde birebir değişimle ilgili bir açıklama var mı?
    Açıklama yokda olsa bile yurtdışı cihazlara yapmazlar. Adamlar yurtdışı cihazlara servis hizmeti bile vermiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: saitates

Rusyadan. Avrupada 4gb ramli versiyonu satılıyorken burada 6gb ramlı veersiyou var. Sadece ips ekran pişman eder mi diye düşünmekteyim.
    Görmeden almayın. Ben mate 10 u düz versiyon olarak aldım prosunu görünce nefret ettim ekranın solukluğundan. Ha düz mate 10 un ekranını beğenende var. Ders oldu bu bana. Ekranını görmeden telefon almam.

• Muhteşem çekiyor namussuz. HUAWEI MATE 20 PRO ANA KONU & kullanıcılar kulübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vbalikci -- 20 Kasım 2018; 12:54:53 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BPG2004

Alıntıları Göster
    Valla aldıgım dan beri kullanıyorum ekran lg ama yeşil meşil yok. Tertemiz ekran fiyatını diğer aynı fiyatla satılanla kıyaslarsan sonuna kadar hakkediyor

• grimer kullanıcısına yanıt
    Dun pek musait degildim ve bilerek bu basliga bir sure katilmadim ki yeni gelismeler yabanci forumlardaki kullanicilar nelerle karsilasiyor bir netlessin diye de ayrica .

HUAWEI MATE 20 PRO ANA KONU & kullanıcılar kulübüHUAWEI MATE 20 PRO ANA KONU & kullanıcılar kulübüHUAWEI MATE 20 PRO ANA KONU & kullanıcılar kulübü

Sol daki BOE beyazlari gri kirli beyaz gibi gostermektedir veya benzer ifadelerle ifade edilen grain sorunu BOE de vardir .

Orta daki LG ekranli ve yeni gelmis 1 gunluk cihaz

Sag daki ise LG ve uzunca bir suredir varmis ...

Kisacasi BOE veya LG uretimli ekranlarda kendilerine has ozel essiz sorunlari vardir ...

Huawei in Samsung ekranli baska cihazlari da vardir yeni cikanlarda onlara bakmak gerekir ...

Ya da Mate 20 de olabilir sorunsuz olsa da kullandiig teknoloji sorunlu yani RGB yerine RGBW piksellerini kullanmakta avantaji daha yukske parlalik degeri ( W tam beyaz piksel sayesinde .. ) dezavantaji ise efektif piksel dusuyor ve kontrast olmasi gerekenden daha da dusuk kalmaktadir. Bilindigi uzere parlaklik artirilmasi kontrasti dusurur ....

Kaynak :

https://forum.xda-developers.com/mate-20-pro/help/mate-20-pro-greenish-display-screen-t3859268/page126

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=78198146&postcount=1258

Her cihaz alana 2 hafta sure verilir sonrasi kacinilmaz.

BOE ekranlilar zamanla degil kutudan ciktigi gibi beyazlari tuhaf.

Baska kullanicilar da BOE panelin renkleri soguk oldugunu da ifade etmektedirler ...

Aramizda kuru kuruna fanatik yapanlar onlarin objektifligine de sahsen pek guvenme derim ...

Onemli olan eksi yanlarina odaklanmaktir keza arti yonleri hep reklam edilir gerek editorlerce gerek reklamlarla :)

xda kullanicilarin biri dikkatimi cekti Hollanda da yasiyor sanirim Turk .. Diyor ki hakli olarak kanit kanit !

Yukardaki gorsellerde kanita karsi bir cevap vermemesi de ilginc olmus ...

Ilkinde Italyan forumunda bahsedilmesi idi Aygul adli xda uyesi dunyada 1 kisi diye absurd bir demogoji yapmisti . Sanki Italyan forum sitesi tum dunyadaki cihaz sahipleri orada ve mecburlarmis gibi :) ...

Sonucta sorun nitelikseltir niceliksel bir kisi dahi olsa varmis gerci daha da fazla .

Su da bir gercektir fabrika uretimlerinde bu tur hatalar olur onemli olan resmi adimlar kesin cozumler var midir ?

Turkiye de resmi olarak susuyorlar!

Hic mi bakmazlar baska ulkelerdeki sorunlara veya merkezi Cin deki yetkilerden bir icazet alsalarmis su Turkiye Huawei yetkileri !

xda daki Aygul isimli olsa gerek su uyenin son cevaplari da bence ilginc ve samimi de degil cevap verilmis suspus olmus herhalde mesgul :)

https://forum.xda-developers.com/search.php?searchid=452115630

Turkler heryerde ayni gibi karakteristik :/ ...

Italyan forum sitesinde de bu sorun ele aliniyor...

http://forum.hdblog.it/index.php?/topic/67794-huawei-mate-20-pro-linfame-thread-del-green-screen/page-3

Huawei in resmi forum sitelerinde de ele aliniyor...

Hatta Huawei in Anavatani Cin deki resmi forum sitesinde tam bir despotluk moderasyonu hakim sorunu bahsedenlerin sikayetleri hemen siliniyor veya abartili deniliyor! ... Cin deki Huawei yonetimi sanirim klinik vakalarla dolu ya da orada duzen boyle pek yadirganmiyor ! ...
  • Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Taa ilk çıktığı zamandan beri Sony Xperia Z kullanıyorum. yaklaşık 7 yıl oldu. custom rom, root filan derken bu zamana kadar kullandım ama artık cihaz ihtiyaçlarımı karşılayamıyor. Son yıllarda en çok hoşuma giden cihaz Mate 20 pro oldu. O yüzden içimde ukde olarak kalmasını istemiyorum. Yurt dışından almayıp yedekte duran LG G3'ü kullanarak Teknosa'dan eskiyi getir yeniyi götür kampanyasından faydalanabilirim. çok büyük ikilem yaşıyorum, ööööfffff

@sananebak @Kheldar
  • quote:

Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Taa ilk çıktığı zamandan beri Sony Xperia Z kullanıyorum. yaklaşık 7 yıl oldu. custom rom, root filan derken bu zamana kadar kullandım ama artık cihaz ihtiyaçlarımı karşılayamıyor. Son yıllarda en çok hoşuma giden cihaz Mate 20 pro oldu. O yüzden içimde ukde olarak kalmasını istemiyorum. Yurt dışından almayıp yedekte duran LG G3'ü kullanarak Teknosa'dan eskiyi getir yeniyi götür kampanyasından faydalanabilirim. çok büyük ikilem yaşıyorum, ööööfffff

@sananebak @Kheldar
    Cihaz bu haliyle yurt dışından alınmamalı, bu büyük riski almayın.
    İlla alacaksınız Türkiye garantili satın alın.
    Kara cuma indirimlerini bekleyin, belki bir sürpriz yapabilirler.
    Hatta biraz daha sabredebilseniz telefonun fiyatının 2 aya kadar 6000-6500 TL bandına düşeceğini düşünüyorum, tabi bunda döviz kurlarının o günkü durumu da etken olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vega -- 20 Kasım 2018; 13:55:1 >
  • Bu kadar sorunla karşılaşması çok üzücü. Harika bir cihaz yapmışlar :(

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vega

Cihaz bu haliyle yurt dışından alınmamalı, bu büyük riski almayın.
    İlla alacaksınız Türkiye garantili satın alın.
    Kara cuma indirimlerini bekleyin, belki bir sürpriz yapabilirler.
    Hatta biraz daha sabredebilseniz telefonun fiyatının 2 aya kadar 6000-6500 TL bandına düşeceğini düşünüyorum, tabi bunda döviz kurlarının o günkü durumu da etken olacak.

Alıntıları Göster
    Galiba bekleyeceğim. Zaten yakınım 2 hafta önce gitti önümüzdeki ay gelecek kısmet olursa. giderken kendisine telefonun parasını verdiğim için mecburen o gelene kadar bekleyeceğim :D o geldikten sonra bi süre daha beklerim :)
  • quote:

Galiba bekleyeceğim. Zaten yakınım 2 hafta önce gitti önümüzdeki ay gelecek kısmet olursa. giderken kendisine telefonun parasını verdiğim için mecburen o gelene kadar bekleyeceğim :D o geldikten sonra bi süre daha beklerim :)

Alıntıları Göster
    Tercihiniz biraz zoraki olacak ama mantıklı olanda bu :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: vbalikci

Muhteşem çekiyor namussuz.
    Evet hafta sonu 1 gün p20 pro kullandım. Göze hoş fotolar çekiyor huawei. Gerçek mi değil ama sanatsal..;)

• 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.