Şimdi Ara

Huawei Mate 10 Pro'nun Türkiye fiyatı belli oldu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
2.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • X'e bakarak yine iyi fakat yine de çok pahalı,ilerde daha iyi seviyelere düşecektir.

• Japonya'dan alınan cihazda hangi ROM mevcuttur?

Avrupa'dan almak daha mı mantıklı sizce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekrem71 senden bütün Donanım haber ailesi olarak tek bir isteğimiz var; Sadece Apple ve iPhone haberleri yapmanı istiyoruz. Kadrolu bir Apple çalışanı olarak en iyi yapabileceğin iş elmanın goygoyculuğunu yapmaktır. Huawei'nin en tepe modelinin fiyatını açıkladığın haberin her paragrafında en pahalı,en yüksek fiyat gibi tanımlamalar var. 4299 TL olan Huawei Mate 10 pro için sürekli pahalı iması yapıyorsun ama neredeyse iPhone 7 ile birebir aynı olan iPhone 8'in fiyatında aynı hassasiyeti göstermiyorsun. Ya da en ucuzu 6099 TL olan iPhone X'un fiyatını çok normalmiş gibi sunabiliyorsun. Eğer birgün Donanım Haber'i terk edip üyelikten çıkarsam sebebi sen olacaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vaskin77 -- 30 Kasım 2017; 15:16:18 >
  • vaskin77 kullanıcısına yanıt
    Adamın her yazıdaki yorumu taraflı, ekran kartından işlemciye, işlemciden telefona, tam bir fanboy, şahsen ben yazılarını okumuyorum artık alttaki yorumları okuyorum sadece
  • Ya arkadas huawei mate pro gurcistanda 3350 tl bir fiyati var vede %12vergili fiyatı bizim ülkemizde 4299 ya 1000 tlye yakin fark var ne vergi aliniyor bu ülkede be bizim ülkemiz halkı yerine baskalarına calışıyo sanirim

• quote:

Orijinalden alıntı: Guhong01

sasirmadim, huawei ulkemizde genel anlamda donanimina gore cok pahali satiliyor, bu nedenle kimsenin elinde yok, turkiye pazarindan ciksalar kimsenin ruhu duymaz

Bu yazdıklarını destekleyecek bir veri var mı elinde hocam? Satış rakamları,anket veya piyasa araştırması gibi...Ben ise gerçek hayattan aile ve arkadaş çevremden gerçek kullanıcı deneyimlerine göre örnekler vereceğim. Eşimin ailesinde dört kişi Huawei kullanıyor. Arkadaş çevremde (Eski modellerinden olan P7 dahil) ona yakın Huawei kullanan var. Bu kadar kişinin içinde şikayeti olan yok. Birazda global gerçeklerden bahsedelim. Huawei üçüncü çeyrekte Apple'ı geçerek dünyada en çok satan ikinci marka oldu. Kısacası bir konuda fikir beyan etmeden önce bilgi sahibi olmakta fayda var. Farazi varsayımlara dayanan yorumlarla bir yere varamayız.

• quote:

Orijinalden alıntı: vaskin77

quote:

Orijinalden alıntı: Guhong01

sasirmadim, huawei ulkemizde genel anlamda donanimina gore cok pahali satiliyor, bu nedenle kimsenin elinde yok, turkiye pazarindan ciksalar kimsenin ruhu duymaz

Bu yazdıklarını destekleyecek bir veri var mı elinde hocam? Satış rakamları,anket veya piyasa araştırması gibi...Ben ise gerçek hayattan aile ve arkadaş çevremden gerçek kullanıcı deneyimlerine göre örnekler vereceğim. Eşimin ailesinde dört kişi Huawei kullanıyor. Arkadaş çevremde (Eski modellerinden olan P7 dahil) ona yakın Huawei kullanan var. Bu kadar kişinin içinde şikayeti olan yok. Birazda global gerçeklerden bahsedelim. Huawei üçüncü çeyrekte Apple'ı geçerek dünyada en çok satan ikinci marka oldu. Kısacası bir konuda fikir beyan etmeden önce bilgi sahibi olmakta fayda var. Farazi varsayımlara dayanan yorumlarla bir yere varamayız.

merhaba topragim, oncelikle soyledigim seylerde bir dogruluk payi var ki insanlar mesajima destek cikmis. benim cevremde huawei kullanan bir kac kisi var, 3 aydir yurt disindayim ve kimsenin elinde huawei gormedim daha, 25-30 farkli ulkeden gelen insanlarla beraberim. huawei bir cin firmasi ve muhtemel olarak cin de yuksek satis rakamlarina ulasiyor ve telefon satislari olarak yuksek degerlere sahip oluyor. bu arada elinde bir istatistik var mi nerde ne kadar satiliyor yillik cirosu ne kadar, ust segmentte ne kadar satiliyor vs, cevrendeki insanlar kullaniyor ise bu bir orneklemedir, hakikat degildir, "Kısacası bir konuda fikir beyan etmeden önce bilgi sahibi olmakta fayda var". iyi gunler

• Guhong01 kullanıcısına yanıt
    Biraz araştırma yapsaydın görürdün hemşehrim...Ama görmek istemezsen ne kadar bakarsan bak göremezsin.

https://www.google.com.tr/amp/s/shiftdelete.net/huawei-aralik-ayinda-applei-geride

• Bu arada arkadaşlar bir hususu belirtmek istiyorum;

Huawei benim şirketim değil ... Hissedarı da değilim dolayısıyla yüksek kâr yaptığı zaman cebime bir şey girmiyor. Aslında fiyat konusundaki tavrım çok net; Bana göre hiçbir telefona 1500 TL'den fazla verilmemeli. Marka ayırmaksızın bütün tepe model telefonların gereğinden pahalı olduğunu ve o fiyatlara alınmaması gerektiğini düşünüyorum. Ama maalesef ülkemizdeki ağır vergi yükü ve döviz kurları firmaların fahiş kâr oranları ile birleşince ortaya bu tablo çıkıyor. Şimdi asıl soru şu; İllaki tepe model bir telefon alacaksak kriterlerimiz ne olmalı?

Tabii ki bu kişiden kişiye değişir. Kimi dünya çapında marka algısı ve satış rakamları yüksek olan markayı tercih eder, kimisi ikinci el fiyatı her zaman yüksek olanı tercih eder, kimisi de verdiği paraya göre en iyi donanımı ve kaliteyi almak ister. Benim kriterim sonuncusu yani ödediğim paraya göre en iyi donanımı veren f/p oranı yüksek olan markayı almak. Buna katılmayanlar da olacaktır. Zaten hep duyarız çevremizde;

- Huawei Mate 9 aldım kendime...

- Hawai mi? O hangi marka,ne kadara aldın?

- 2600'e aldım.

- O fiyata hiç o marka alınır mı? Niye iPhone 6s yada Samsung almadın?

- ???

Kısacası arkadaşlar herkes kendini hangi marka ya da model ile mutlu hissediyorsa ona yönelsin. Ancak unutmayın; para kolay kazanılmıyor, ihtiyacımızı görecek olanı almak varken en son çıkan olsun, en pahalısı olsun diyerek 5000-6000 TL bir telefona vermek mantıklı değildir. Kalın sağlıcakla,iyi geceler.

• quote:

Orijinalden alıntı: vaskin77

Biraz araştırma yapsaydın görürdün hemşehrim...Ama görmek istemezsen ne kadar bakarsan bak göremezsin.

https://www.google.com.tr/amp/s/shiftdelete.net/huawei-aralik-ayinda-applei-geride

bu forumda senin gecirdigin vakitten 10 kat daha fazla vakit geciren bir issizim ben dostum. emin ol bu haberi biliyorum, biz turkiye den konusuyoruz, daha mantikli istatistiklerle gelmeni tavsiye ederim. sanirim huawei filan kullaniyorsun, bu kadar savunduguna gore... huawei dunyada en cok satan markalardan biri, buna tezat olan bir savunmam var mi? turkiye pazarindan konusmamiz lazim, bana cin de ne kadar satilmis dunyada ne kadar satilmis bunlarla gelirsen daha aciklayici olur

• Guhong01 kullanıcısına yanıt
    Bir önceki mesajımı okumuş olsaydın böyle anlamsız bir cevap yazmazdın. Neyse konuyu daha fazla uzatmaya gerek yok. Hiçbirimiz firmaların sahibi ya da ortağı değiliz. Ölümüne savunmanın veya eleştirmenin bizlere faydası yok. İyi geceler.

• Vay arkadaş telefon pahalı diyorsunuz bilmem ne. Ülkede ucuz ne kaldı bu devlet politikası yüzünden. Verginin vergisini veriyoruz. Huaweinin her cihazdan kazanacağı kar belli gerisi devletlerin cebine giriyor. Devlet cihaz başına Huaweiden daha çok kazanıyordur eminim. Dubai de Katar da 2500 - 2900 bandında bu cihazı bulabilirsiniz. İmkanı olan gitsin ordan alsın. Şahsen ben yıllardır TR den cihaz almıyorum. TR den aldığım cihaza vereceğim parayla yurtdışından neredeyse 2 adet birden alabiliyorum. Neden ? Pahalı çünkü. Dünyada en pahalı cep telefon fiyatları TR de sanırım. Buna sebep ? vergi vergi vergi. üretmeden kazanalım. Böyle giderse bir kaç seneye üst segment telefon fiyatları ülkemizde 7.000 -10.000 TL bandında seyredecek
  • Dusunsene 4000 kusur tl veriyorsun telefonun markasi huawei. Adama gulerler...

• Huawei'yi sadece Cinli telefon ureticisi oldugunu sananlar var hala. Biraz interneti kurcalayin da Huawei'nin telekomunikasyona yatirimlarini gorun.

• quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

Dusunsene 4000 kusur tl veriyorsun telefonun markasi huawei. Adama gulerler...

Niye gülsünler arkadaş ?? Teknolojiden anlamayanlar gülebilir tabi. İphone 6000 TL verene gülmezler ama çünkü o nun iphone u var. İphone demek saygınlık belirtisi. İçine çöpte koysa gider alırlar 6000 TL ye çünkü bak ben iphone aldım diyecek. GSM alt yapısının ana üreticilerinden Huawei. 4 anten var telefonda. 6000 TL verdikleri iphonenun çekmediği yerde Huawei çeker. Haa fiyatlar bizim ülkemizde ki vergi politikalarından dolayı yüksek. Arap ülkelerinde 2500-2900 TL bandında alabilirsin bu cihazı.
  • HLLBN kullanıcısına yanıt
    Bilezikte işçilik olduğu için o kadar da iyi bir yatırım değil. İlla metal alacaksanız altın alın.

• frost35 kullanıcısına yanıt
    Hocam antenlerle ilgili bilgiyi nereden aldığınızı öğrenebilir miyim? Cihazla ilgileniyorum ve şuanda ihtiyaç gereği iPhone’a sahibim, açıkçası şebeke olarak da pek memnun değilim.

• Hocam yabanci bir sitede okumustum sanirim. P10 larda da ayni sistem var. Huawei cekim gucu digerlerine göre kuvvetlidir.

• "799 Avro fiyat etiketi Huawei P10 versiyonlarıyla aynı." 799*4,65=3,715 TL, kur 3 tl olsa 2400 TL, Şimdi senin 1.500 tl ye nasıl alacağın ya da nasıl hesap yaptığın merak ettiğim birşey değil. Çünkü niyetin eleştirmek değil, üzüm bağcı olayı. Elin adamı yapar almak istersin normaldir iyisi neyse o itiraz yok. Ama sen ve senin gibilerin derdi bel altından vurmak ve içinizdekini kusmak, burası teknoloji sitesi ve muhabbet bunun çerçevesinde. Dünyanın üzerinde vergi denen nesnenin olmadığı yer yok, olmayanın ya da az olanın farklılığı ve nedenleri anlayabilirsen ortadadır ama görmek istediğin anlamak istediğin gibi düşünürsen o sana göredir gerçekler doğruyu görenler için aynıdır. Doların neden yükseldiği vergilerin neden konulduğu malumdur ama dediğim gibi ne anlarsan ya da nasıl anlamk istersen sana göre o. Konu üzüm yemek değil.....
  • Fiyat mevcut piyasa koşullarında yüksek. He Samsung Note 8 fiyatları daha da yüksek ama Samsung'un bir piyasası, hatırı sayılır bir payı var. Kalitesinden şüphem yok ama Huawei çok yanlış bir pazarlama politikası izliyor. Fiyatlarını epeyce kırpıp piyasada yer edinmeye çalışması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 2 Aralık 2017; 5:22:12 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.