Şimdi Ara

Huawei Mate 10 Pro'nun DxOMark puanı belli oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Huawei Mate 10 Pro'nun DxOMark puanı belli oldu

Kamera test laboratuvarı DxOMark'ın son test konuğu Huawei Mate 10 Pro oldu. Huawei Mate 10 Pro, test sonucundan 97 puan alarak Google Pixel 2'nina ardından ikinci sıraya yerleşti. Huawei Mate 10 Pro'nun aldığı test puanı iPhone 8 Plus ve Galaxy Note 8'in puanlarından 3 puan daha yüksek.

Huawei Mate 10 Pro'nun fotoğraf yetenekleri DxOMark'tan 100 puan almayı başarırken video kayıt yetenekleri 91 puan aldı. Daha önce Galaxy Note 8 de fotoğraf çekim yetenekleriyle 100 puan almıştı.

Fotoğraf Yetenekleri

Test sonuçlarına göre Mate 10 Pro'nun pozlama yetenekleri, bokeh efekt yeteneği ve düşük ışıklarda pürüzsüz çekim yapabilmesi öne çıkıyor. Nesneleri hızlı ve doğru şekilde odaklıyor.

Huawei Mate 10 Pro'nun DxOMark puanı belli oldu

Fotoğraf yetenekleri genellikle olumlu olan Mate 10 Pro'nun bir kaç eksisi bulunuyor. Ara sıra renkler doygun çıkabiliyor, gökyüzündeki detaylar kaybolabiliyor ve ardışık çekimlerde bozulmalar olabiliyor.

Video Yetenekleri

DxOMark'ın aktardıklarına göre video kaydı esnasında odaklama özelliği hızlı ve doğru şekilde çalışırken nesneleri de güzel bir şekilde takip ediyor. Tüm aydınlatma koşullarında sarsılmayı iyi bir şekilde önleyip, renkleri ve beyaz dengesini doğru bir şekilde ayarlıyor. Pozlama yetenekleri iyi ve genellikle görüntüdeki parazitlenmeler az sayıda oluyor.

Dezavantaj olarak hemen hemen her aydınlatma koşulunda doku detayları düşük kalıyor. Yüksek kontraslı sahnelerde dinamik aralığı düşük kalıyor. Sarı ve turuncu ışık altında renk doğruluğu sorunları yaşanabiliyor.

DxOMark'ın yaptığı test sonucuna buradan ulaşabilirsiniz.

• Aradabir tutarsiz olmasi kotu olmus. Cekerken isiniz sansa kalmis.

• Kamera konusunda dxo nun ne dediği beni hiç ilgilendirmiyor. Murat gamsız bu konuda çok iyi ve tarafsız bence onu takip ediyorum.

• Fotoğraf Yeteneklerine şimdiden 100 puan vermişler, önümüzdeki yıl gelecek Note 9, Mate 11 gibi cihazlara ise 101 - 102 puan mı verecekler?

• bu haberi okuyalı 2 gün falan oldu ancak mı yayınlayabildiniz huawei lansman yaptı düzgün bir haber bile yapmadınız samsung apple basıyor parayı dimi apple ın her haberini ana haber gibi veriyorunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

Fotoğraf Yeteneklerine şimdiden 100 puan vermişler, önümüzdeki yıl gelecek Note 9, Mate 11 gibi cihazlara ise 101 - 102 puan mı verecekler?

Testi güncelleyip adımları zorlaştırabilirler, Euro NCAP gibi yani. Ama bu sefer de eski telefonların puanları yalan olur. En iyisi 103, 105 diye yardırmak herhalde. Sonsuza kadar yolu var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • buraoca2 kullanıcısına yanıt
    Note 9 100 tam puan alırsa note 8 in puanını düşürürler. Bu tüm cihazlar için geçerli.

• eski bir haber, 3 gün önce yabancı haber kaynaklarında yanınlandı.

• quote:

Orijinalden alıntı: DODANLI

Note 9 100 tam puan alırsa note 8 in puanını düşürürler. Bu tüm cihazlar için geçerli.

Hocam o zaman doğru bir karşılaştırma olamayacağını düşünüyorum ben, eski serilere bakınca. Misal Note 8'i 97 puana düşürdüler; bu sefer Note 5'i kaça düşürecekler? Çünkü Note 5'in çıktığı seneki cihazlar ile de doğru şekilde halen karşılaştırılabiliyor olması lazım. Bu şekilde yapılıyorsa eğer, eski seriler bazında karşılaştırma hatalarına dönüşüyordur iş. Eğer ki zaten bu şekilde yapıyorlar derseniz, yapacak birşey yokmuş o zaman eski cihazlar için, zaten pek güvenilirliği kalmadı Dxo'nun; eski cihaz puanlarına ise hiç güvenilmez o zaman.
  • https://www.dxomark.com/red-helium-8k-dxomark-sensor-score-108-a-new-all-time-high-score2/

Her sene neden düşürsünler arkadaşlar hiç mantıklı geliyor mu Yukarıdaki linkte halihazırda 108 puan verilen kamera var seneye 101-102 diye devam eder puanlar

• Tüm sıralamayı göster diyorum 8 10 telefon var.

• Murat Gamsız en iyi diyene kadar hiç bir şey en iyi değildir. DXO parayı verene yönelen bir firma oldu tarafsız değil.

• DxO'ya tarafsiz degil diyenler neye dayanarak diyor?

Hocam doğru yanlış bilemiyorum:) Ama böyle yapıyor dxomark. Güven konusunda bir şey diyemem ama geçen yıl biliyorsunuz pixel birinciydi. Şahsen ben de kullanırken beni etkileyen tek cihaz pixel di. Bu yüzden pixel 2 yi merak ediyorum;)

• mehmedaltair kullanıcısına yanıt
    Hocam mobilde 100 ün üstünü görmedim. Mobil cihazlar içinde 100 ün üstünü kullanırlar mı bekleyip göreceğiz. Ama 100 tavan olmalı. Yoksa bunun sonu yok ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmedaltair

https://www.dxomark.com/red-helium-8k-dxomark-sensor-score-108-a-new-all-time-high-score2/

Her sene neden düşürsünler arkadaşlar hiç mantıklı geliyor mu Yukarıdaki linkte halihazırda 108 puan verilen kamera var seneye 101-102 diye devam eder puanlar

Bilgilendirdiniz icin teşekkürler hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: DODANLI

Hocam doğru yanlış bilemiyorum:) Ama böyle yapıyor dxomark. Güven konusunda bir şey diyemem ama geçen yıl biliyorsunuz pixel birinciydi. Şahsen ben de kullanırken beni etkileyen tek cihaz pixel di. Bu yüzden pixel 2 yi merak ediyorum;)

Hocam Pixel telefona lafim yok, bu yılda Pixel 2 güzel olmuştur ona da lafim yok. Pixel telefondaki kamera ile Xiaomi Mi5s deki kamera ayniyken, iki cihazin fotograflari karsilastirilamaz bile. Burada yazilimin ne denli olduğu one çıkıyor.

Aynen hocam yazılım en az kamera kadar önemli. Mi 5s ile arasında uçurum vardı. Pixel güzel işliyordu.

• 8 plus portre modda almış sanki anahtarını

• DxOMark da 100 tam puan diye bir olgu yok haber yapiyorsunuz arastirmadan. Adamlari diyor bunu puanlama 100 uzerinden degil diye. 108 alan kameralar var. Tam puan cumlesi duzeltilmesi lazim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.