Şimdi Ara

★★★ HUAWEI MATE 10 PRO KULLANICILARI KULÜBÜ ANA KONU ★★★ (426. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.720
Cevap
156
Favori
925.388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 424425426427428
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    pil sekmesinde güç tasarrufuda kapalı mı? ondan oluyor diyolardı zamanında
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasindemir94

pil sekmesinde güç tasarrufuda kapalı mı? ondan oluyor diyolardı zamanında
    aynen kapalı hocam. bütün ayarları kontrol ettim ya tuş basmadık yer bırakmadım nafile
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lomax.

Lanet etmeyin :) Emui'nin bildirim sorunu ve arka plan uygulamalarını kafasına göre sonlandırması yeni bir şey değil.
    Bu arada moralinizi bozmak gibi olmasın ama hard reset vs ile de uğraşmayın, Emui instagram'dan bildirim göstermeye karar verene kadar ne yaparsanız yapın sorunu düzeltemeyeceksiniz.
    Şöyle bir cihaz konularına bakarsanız, aynı uygulama için bazı arkadaşlar bildirim alırken, alamayan ve düzeltemeyen arkadaşların da olduğunu görürsünüz.

Alıntıları Göster
    bu cihazlarda neye göre bazıları alıp almıyor onu da anlamış değilim ki. Bir de mesela whatsappta falan da sorun olsa anlayacağım cihazın uyku sorunu var diye ama onda anında alıyor bildirimi. Biladerimde de Mate10 pro cihazı var onda böyle sorun yok. Herkese aynı yazılım atılmıyor mu bu değişkenliğin olması cok saçma değil mi? Bir de yeni güncelleme ile de çözüleceği kesin değil belki cihaz arızalı bilemiyorum yarın servisine göstercem gibi

• herkese hayırlı forumlar,
    Arkadaşlar elimdeki LG G5 telefonum kendi kendine anakartını yaktığı için yeni telefon almak zorunda kaldım. Şu anda seçeneklerim Huawei Mate 10 Pro - P20 Pro ve Xiaomi Mi 8. Mi 8'i yazılımsal nedenlerle eledim.
    Telefonu kullananlar olarak sizden tavsiye istiyorum. 3800 TL'ye Mate 10 Pro mu, 5000 TL ye P20 Pro mu?
    İkisi de aynı işlemci, sadece kamera olarak abartılmayacak kadar bir fark var. Sizce bu farka değer mi?

Ve en merak ettiğim konu, video çekimlerinde OIS desteği artık düzgün çalışıyor mu? Cevaplayanlara şimdiden çok teşekkür ederim.
  • ibiza tdi İ kullanıcısına yanıt
    Pil - baslat sekmesinde hepsi kapali. Sadece google play hizmetleri acik. Guc tasarrufu acik. Hepsi bu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ercans07 E kullanıcısına yanıt
    Mate 10 pro alınır değmez okadar farka bi kamera için bununda iyi kamerası baya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kymelria kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam sağlasın

Huawei mate 10 Pro almanı öneririm birde Amazon'un stok yenilemesini beklerseniz 3450-3500 gibi fiyata alırsınız.

• Yeni güncellemesi gelmiş. 157(C432) Tam paket indir diyince çıkıyor. Ekim güvenlik güncellemesiymiş. 3.12gb

• xJustSmile kullanıcısına yanıt
    hocam dediğiniz fiyatlara bulabilirsem çok mutlu olurum, hala bir telefonun indirime girmesini bekliyorum. Umarım dediğiniz seviyelere gelir de alırım. Teşekkür ederim cevabınız için
  • video çekerken olan o titremeler giderildi mi hocam? Hala OIS bozuk gibi mi çekiyor, yoksa güncelleme ile düzeltildi mi?
    Videosu çok iy değil ama kurtarır fakat fotoğraf kısmı harika. Hız karizma pil konusunda eşsiz.

• Temalar uygulaması açılmıyor bir türlü. Aynı sorunu yaşayan var mı? Nasıl hallederim?

• Uygulamaya güncelleme gelmiş o sebeple olabilir. AppGallery uygulamasından kontrol edip güncelleme işlemini yapabilirsiniz.
  • 4b3n 4 kullanıcısına yanıt
    Güncellemeden sonra açılmıyor. Appgalleryde de çok şikayet var

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: samtiger

bu cihazlarda neye göre bazıları alıp almıyor onu da anlamış değilim ki. Bir de mesela whatsappta falan da sorun olsa anlayacağım cihazın uyku sorunu var diye ama onda anında alıyor bildirimi. Biladerimde de Mate10 pro cihazı var onda böyle sorun yok. Herkese aynı yazılım atılmıyor mu bu değişkenliğin olması cok saçma değil mi? Bir de yeni güncelleme ile de çözüleceği kesin değil belki cihaz arızalı bilemiyorum yarın servisine göstercem gibi

Alıntıları Göster
    Servise gösterin tabi ki, hatta mümkünse onların yanında bildirim alamadığınız bir uygulamadan bildirim atılmasını sağlayın.
    Kim bilir, belki de hepimizin işine yarayacak bir ayar ya da püf noktası falan gösterirler.

Problemin kaynağı; pil süresi kasmak adına arka plan uygulamalarının (ayarları yapmanıza rağmen) Emui tarafından geri zekalıca kendi başına sonlandırılması.
    Bu işten sorumlu olan uygulama da "powergenuis" denilen bir sistem uygulaması ki ancak rootlu telefonlarda, bu uygulamanın çalışması durdurularak bazı sonuçlar alınabiliyor.
    Bir telefonda olup, diğerinde olmaması ise Huawei'nin taktir edilesi başarısı.
    Ayrıca daha önce sorunsuz bildirim aldığınız uygulamaların bir anda bildirim sorunlu yaşamaya başlayabilmesi ise o başarının tepe noktası...

• quote:

Orijinalden alıntı: Lomax.

Servise gösterin tabi ki, hatta mümkünse onların yanında bildirim alamadığınız bir uygulamadan bildirim atılmasını sağlayın.
    Kim bilir, belki de hepimizin işine yarayacak bir ayar ya da püf noktası falan gösterirler.

Problemin kaynağı; pil süresi kasmak adına arka plan uygulamalarının (ayarları yapmanıza rağmen) Emui tarafından geri zekalıca kendi başına sonlandırılması.
    Bu işten sorumlu olan uygulama da "powergenuis" denilen bir sistem uygulaması ki ancak rootlu telefonlarda, bu uygulamanın çalışması durdurularak bazı sonuçlar alınabiliyor.
    Bir telefonda olup, diğerinde olmaması ise Huawei'nin taktir edilesi başarısı.
    Ayrıca daha önce sorunsuz bildirim aldığınız uygulamaların bir anda bildirim sorunlu yaşamaya başlayabilmesi ise o başarının tepe noktası...

Alıntıları Göster
    ilgili mesajın için sağ ol. Bugün teknik servisine götürdüm zaten ve dediğin gibi yanıma kullanmadığım diğer cihazı alıp mate10pro'ya instagramdan mesaj attım ve geç geldi adam da gördü. Ayarları kontrol etti ve ayarlar normal, olması gerektiği gibi zaten. Sonra uygulamalardan kaynaklı vs vs geçiştirici cevaplar verdi yani servise alsak da muhtemelen sorun yok diye çıkacak dedi. Sonra cihazın sürümüne bakarak 8.0.0.150 olarak gördü ve cihazın son sürümü 157 diyerek güncel olmadığını söyledi. En son güncellemeyi almamış, 150 güncellemesi yama olarak yüklenmiş cihaza dedi. 157 gelir mi bilemiyorum ama cihazı bırak, ona son sürüm yazılımı atalım belki düzelir dedi. Ben de bıraktım yarın evime kargolayacaklar muhtemelen.

İznin olursa birkaç soru daha sormak istiyorum sana, bu cihazlarda ''powergenuis'' dediğin olayı nereden öğrendin? Yani bunun tartışıldığı bir post var mı? Ben de okuyup bilgilenmek istiyorum açıkcası. Kimlerin bildirim konusunda ne tür sıkıntı yaşadığını. Yani en azından sorun cihazda mı yoksa belli bir kitlede aynı sorun yaşanıyor mu onu kesinleştirmem gerekiyor. Çünkü burada bazı arkadaslar da gelmiyor bildirim diyor ama benimki gibi ayarları düzgün mü belki güç tasarrufunda kullanıp da söylüyorlar emin olamıyorum

bir diğer sorum da servisteki eleman bana son sürüm 157 dedi. Cihazın sürümünü kontrol eder misin sendeki son sürüm nedir? Herkese gelmiş mi diye merak ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samtiger -- 14 Kasım 2018; 1:10:4 >

• 4b3n 4 kullanıcısına yanıt
    Arkadaş da belirtmiş 2 güncelleme aldı yine de sonuç aynı.

• Güncelleme geldiğinde,En yeni tam pakedi indir demeden bulmuyor, ki bende de aynı şey oldu.
    Forumda bir çok kez yazdığımı hatırlıyorum.Bildirimlerin gelmemesi çok normal bir durum.Çünkü Eskiden diğer kullandığım telefonlarda ''GREENİFY'' isimli programı kullanarak geri plandaki uygulamaları zorla durdurarak işlemcinin gereksiz yere çalışması önlenir bu da pil tasarrufu yapmaya yarardı.Bende kullanmayı severdim.
    Huawei ise bu program benzeri yazılımını roma entegre ederek akıllı bir iş yapmış.Yine birçok kez yazdığım ama telefona hakaret ediyormuşum gibi tepki gösteren fanboylar mevcuttu.demiştim ki Pil harika felan değil normal.iyi tarafı çabuk dolması.ikincisi yazılımın o söylediğim şeyleri yaparak işlemcinin fazla çalışmasını önlemesi.her nimetin bir külfeti vardır.yani birşey iyileşiyorsa çoğu zaman başka yerden birşey kısılıyordur. Yani arabaya gaz takarsın paradan tasarruf edersin ama öte yandan motorun çekim gücü ve verimi düşer gibi.bu yazılımsal bişi eğer bunu kapatabilseydin öyle birbuçuk günü felan zor görürdün telefonda.çünkü telefon işlemcisi hızlı ram yüksek kolayca dolmuyor ve üzerinde bir çok yazılım arka planda çalışıyor olurdu.
    Sonuç; adamlar pilden maksimum verim alabilmek için bunu yapmışlar.ve bu romun içinde entegre.istediğin yerini yırtabilirsin bu değişmez.yazılıma müdehale edebilirsin rootlayarak ama o zamanda başka sorunlarla karşılaşman muhtemel. Buna itiraz edenler olursa hiç şaşırmam ama sonuç değişmeyecektir.Telefonunuz sağlam sorun, ki eğer bu sorunsa ki bence değil ama sorun diyorsanız yazılımı değişemiyeceğinize göre Telefonunuzu satın başka marka alın....

• Biraz daha beklenir ise tam paket yerine (1.93gb) sadece yamayı içeren sürüm çıkacak(~200mb) ve o zaman güncelleme ekranında tam paketi indir demeden güncellemesi gelecek. FF programında da görebilirsiniz aynı sürümün büyük ve küçük paketleri çıkıyor. Siz tam paketi indir diyerek bunu beklemek istemiyorum diyorsunuz. Ortada bir problem yok ve bu konunun güç ayarları ile alakası yok. Saygılar...

• 
Sayfa: önceki 424425426427428
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.