Şimdi Ara

★★★ HUAWEI MATE 10 PRO KULLANICILARI KULÜBÜ ANA KONU ★★★ (352. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.716
Cevap
157
Favori
925.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
94. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 350351352353354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    TR garantili cihazıma da gpu turbo güncellemesi geldi. ★★★ HUAWEI MATE 10 PRO KULLANICILARI KULÜBÜ ANA KONU ★★★

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • zaltun kullanıcısına yanıt
    Genelde güncelleme boyutları 500 600 Mb civarı olur sizde 3Gb görünüyor manuel yollardan mı yaptınız. Hem daha onaylanmamış güncelleme

• kediterbiyecisi kullanıcısına yanıt
    normal güncelleme kontrolü yaptım.en yeni paketi indirdenyükledim.

• tolgaoz T kullanıcısına yanıt
    Android her ne kadar tu telefonlarda ortak kullanılan bir yazılım olsa da markalara göre değişen arayüzler bir süre sonra alışkanlık yapıyor ve değişik markaya geçince alışkanlıklar ve şartlanilmis otomatik refleksler cihazların gerçek başarısını ölmese subjektif kalmamız neden oluyor. Bu nedenle marka değiştirirken buna hazirlilikli olmak en iyisi.

2010 yılında androidle Samsung galaxy s vasıtasıyla tanıştım. S2, s3'ten sonra note 2, note 3, note 4 sonrasında 10 gün j7 prime ve c9 pro ve s8 ile hiç Samsung ara vermeden mate 10 pro ya geçiş yaptım. S8 hala kullanıyorum.

Evdeki tv'den ses sistemlerine kadar hersey Samsung. TV'lerde sessistemlerinde 2 telefon wi fi üzerinden direk bağlantıya hazır konumdayken mate 10 pro ya radikal bir geçiş yaptım.

Mesela mirror link uygulaması samsun'a göre çok daha yavaş ve keyifsiz çalışıyor. Bunu bekliyordum zaten. Ayrica görüntü kalitesini dusurdugu için çok övülen fotoğrafları kaliteli şekilde kablosuz tv'den göremiyorum. Bu beni huawei den soğutmadi, çünkü farklı markaların birbirlerine uyum saglayamayacagini kestirebiliyordum.

Örneğin Samsung çok güzel multimedya işi yapar ama telefonun asıl görevi olan telefon görüşmelerinde amiral gemilerinde bile görüşme kalitesi vasatta kalır. Hatta daha alt modellerde ahize sesi daha kaliteli de olabilir.

Huawei bu konuda samsundan çok önde mesela. Hem konuşma berrakligi hem de 4.5g, 4g, 3 g geçişlerinde sesin kesilmesi ya da daha boguklasmasi gibi problemlere hiç rastlamadım ve bu beni çok memnun ediyor.

Note4 serisinin bende olmasa da şebeke çekim problemleri nedeni ile şikayetler çok artı ve telefondan vazgeçenler olmuştu.

Ayrıca benim note 4'ten sonra 5 yerine c9 pro ya dönme nedenim de arttirilamayan hafıza ve 32gb harici alternatif olmamasıydi. Evet bu hafıza arttirilamama durumu bir engeldir ancak eğer yeterli hafıza sunulursa avantaja dönüşüyor çünkü yazma ve okuma hızı değişmeyecek 128gb hafıza arttırılabilir 64gb hafızalı bir telefona göre çok daha tercih edilebilir bir özellik.

Samsung telefonların rehber ve çevirici uygulaması note4'e kadar beklemeler yapması nedeni ile hep eleştirildi. C9 pro'da hiç yavaşlık görmedim ama s8 bazen 3 sn bekliyor kişi üstüne geldiğimde. Samsungda bu probleme alışkın olduğumdan ExDialer uygulamasını zamanında satın almış ve gerekli gördüğüm telefonlarda kullanmıştım. Yalnız bu uygulama Ram harcar. Sizin belirttiğiniz çeviricinin direk açık gelmesi beni de rahatsız etti ve ExDialer ile kullanıyorum şu anda Ram 6g olduğu için sorun da teşkil etmiyor.

Hız konusunda s8'den ve c9 prodan çok daha çabuk tepki veriyor gibi geliyor bana. Donma takılma haricinde bahsedilen normal tepkimeler zaten milisaniyelik farklar olduğundan ve kullanım süresi uzadıkça milisaniyelik farklar da ortadan kalkacağı için benim asıl verdiğim stabil çalışma, o da mate 10 pro da mevcut.

Ekran parlaklığı için birsey diyemem. İşte başta belirttiğim yazılım farklılıkların biri. Tıpkı arayanın resminin flu hale gelmesi gibi. Beni bunlardan daha çok rahatsız eden ise kilit ekranında gelen aramanın imgeyi çekerek, ekran açıkken ise sadece tek tuşla acilabiliyor olması. Ekran açılışı standart olmalıdır ve ekrana bakmadan açabiliyor olmak çok önemli.

Şirket maillerimi şirket telefonundan takip etmeme rağmen şahsi telefonuma da kurduğumdan mate 10pro mail uygulamasıni da kullanıyorum. Mail düşüş sürelerinde sorun yaşamadım şu ana kadar.

Samsung c9 pro turkiyedeki amiral gemilerinde yaklaşık 2 sene öne 4000 mah pil kullanan bir modeli ve bu yüzden birebir mate 10 pro ile karsilastirabiliyorum. Sabah 10da şarjdan çıkardığım mate 10 pro şu an yüzde 70'te. Aynı kullanımda c9 pro 30larda olacaktı. S8 ise bugün neredeyse hiç kullanmadım 2 3 görüşme haricinde yüzde 86'da.

Ben huwaeiden memnun kaldığım için 1 hafta sonra eve ikinci telefonu da huawei aldık. Sonsuza kadar bir markayı savunmam ancak şu anda huawei nokiadan sonra hayatımıza değişiklik getiren Samsung gibi benim için.

Bu arada telefon rehberinize doğum günü kaydediyor ancak takvimde bunları göremiyorsanız Google takvim yükleyin. Kisa bir süre sonra telefonun kendi takviminde doğum günlerini görebileceksiniz.

Saygılarımla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• başka güncelleme gelen var mı?
    Anladım.

• oski_58 kullanıcısına yanıt
    Bana güncelleme geldi. Ekran kartı, Bluetooth, güvenlik iyileştirmesinden bahsediyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: zaltun

normal güncelleme kontrolü yaptım.en yeni paketi indirdenyükledim.
    telefonun türkiye romu mu?

Gördüğün farklar nedir? birde biz sormadan anlatsanız..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balkana -- 22 Ağustos 2018; 22:12:49 >
  • Telefona gpu güncellemesi geldi güncelkedim. 3gb gözüken tam güncelleme aratıp yapmış ondan yoksa 500mb civarı telefonum tr garantilş

• Güncelleme bana da ulaştı. Tam paketi indir dediğimde çıktı. İndirip deneyeceğim bakalım.

• Güncelleme ile pil sanki hiç çok daha iyi oldu

Günde 3 kere hepsiburadaya giriyorum,görsem muhakkak alırdım. Çok ballısın kardeş

• tolgaoz T kullanıcısına yanıt
    11inci sorununuzu play store ayarlarından yeni uygulama yüklendiğinde masaüstüne simgesini ekle işaretini kaldırarak kurtulabilirsiniz

• Bana da geldi yükledim. c432 148
  • quote:

Orijinalden alıntı: Regionella

Bana da geldi yükledim. c432 148
    içeriği nedir?
  • balkana kullanıcısına yanıt
    ★★★ HUAWEI MATE 10 PRO KULLANICILARI KULÜBÜ ANA KONU ★★★

• quote:

Orijinalden alıntı: balkana

Ben göndermiştim (Çin'e).geri bildirimde niye bulunmayalım ki? Peki siz bulundunuz mu?

Alıntıları Göster
    Tahmin edersiniz ki kişi olarak sizi değil de genel anlamda çok umursanmadığını kastederek fazla geri bildirim yapıldığını düşünmediğimi söyledim.
    Ben kullanmaya başladığım ilk gün (Mate 10 kullanıyorum bu arada) geri bildirimde bulunmaya başladım, bugüne kadar da gerek uygulama üzerinden gerek sosyal medya hesaplarından defalarca geri bildirimde bulunmuşumdur. Zaten telefonun ana konusunda da ilgili mesajlarım duruyordur :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lomax. -- 23 Ağustos 2018; 13:42:31 >

• Gpx Turbo ile gelen game suite uygulaması açıklamalı ekran görüntüleri

Yalnız burada net olmayan bir nokta var; acaba oyunlarda gpx Turbo yu kullanmak için illa ki bu uygulama çekmecesinden mi çalıştırmak gerekiyor? Bilenler cevaplayabilir mi?

★★★ HUAWEI MATE 10 PRO KULLANICILARI KULÜBÜ ANA KONU ★★★ ★★★ HUAWEI MATE 10 PRO KULLANICILARI KULÜBÜ ANA KONU ★★★ ★★★ HUAWEI MATE 10 PRO KULLANICILARI KULÜBÜ ANA KONU ★★★ ★★★ HUAWEI MATE 10 PRO KULLANICILARI KULÜBÜ ANA KONU ★★★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kymelria -- 23 Ağustos 2018; 13:50:23 >

• Güncelleme gelmeyen var mı Türkiye cihazı olanlarda bana gelmedi hala

• oski_58 kullanıcısına yanıt
    Bana da gelmedi henüz. Güncelleme listesinde son sıralarda olduğum netleşti. Öncekilerde de herkesten bir hafta kadar sonra aldım güncellemeyi. Liste sabit demek ki...

Bu arada FF ile güncelleme de hikaye olmuş galiba. Onay aldığım güncellemeleri ne dns ne de proxy yöntemiyle indiremedim.

• 
Sayfa: önceki 350351352353354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.