DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene
★★★ HUAWEI MATE 10 PRO KULLANICILARI KULÜBÜ ANA KONU ★★★
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Baveran, MGM Barut, srfdrd3555, mahmutuslu Daha Az
4 Kayıtlı Üye, 1 Misafir Kullanıcı, 3 Mobil Kullanıcı  ( 3 Mobil Cihaz  )
4.290
Cevap
121
Favori
180.716
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Huawei >> ★★★ HUAWEI MATE 10 PRO KULLANICILARI KULÜBÜ ANA KONU ★★★
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      7425 Mesaj
      08 Nisan 2018 15:19:11
      Selamlar, reklam engelleyen bir tane hosts dosyasi buldum fakat onu sisteme atinca da spotify uygulamasi internete bağlanmiyor, sebebi nedir.

Yalnizca bu hosts dosyasinda online oyundaki reklami dahil engelleyebiliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2013 Symbol 1.5 dCi 75hp
      0-100 : 12 Saniye (Fabrika 15 saniye)
      Maksimum hız : 200km/h (5.vites 4000 devir) (Fabrika 164km/h)
      Tork : 200NM/1750DD

DH Body Builders
    • Teğmen
      118 Mesaj
      08 Nisan 2018 15:26:49

Spotify uygulamasına preimum üye değilsiniz sanırım uygulama haliyle reklam engellemesini görüp çalışmıyordur.

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
      |
      |
      DevrimSeven60 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yüzbaşı
      692 Mesaj
      08 Nisan 2018 16:13:25

Sanırım Spotify için bulmuş olabilir mantıklı. Ama önlem alınmış sanırım

|
      |
      oguzeybek kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Onbaşı
      38 Mesaj
      08 Nisan 2018 16:15:45
      Arkadaşlar yaklaşık bir aydır telefon alamak için yerli ve yabancı incelemeleri karşılaştırmaları izledim, foto örneklerini kıyasladım. Mate 10 pro metal kasası ve leica lensiyle dikkatimi çekmişti. Fakat araştırmalarım sonucu alsam mı almasam mı kararsızım.
      Yerli incelemelerin hiçbiri dikkate alınmamalı. Yabancı sitelerin yorum ölçütleri ise birbirinden çok farklı ve gerçeklikten uzaklaşıyorlar. Bence Goole Pixel 2 XL den iyi fotoğraf çeken bir telefon yok. Gerek renk doğruluğu, gerek beyaz dengesi, gerek insan yüzü çekimleri olsun doğala en yakın sonuçlar pixelde.
      Baktığım her 10 fotoğrafın 5 inde oyumu pixele verdim. İphone X ve 8 sarı filtresiyle insan yüzünü en iyi çeken cihaz olsa da bir süre sonra sarımtrak tonlardan İphone ile çekileni hemen ayırt etmeye ve makyajlı bulmaya başlıyorsunuz.
      -Öncelikle ön kamera video ve selfie performansı dengi telefonlarla kıyaslanmayacak kadar kötü.(leica değil)
      -İphone X ile foto kıyasında %100 zoom sonucu ayrıntılarda bariz kayıp ve bulanıklık göze çarpıyor.
      -Samsung'un genelde renkleri canlı tutmak için koyulaştırmasını herkes eleştirir. Ama Mate 10 pro Samsung dan çok çok daha fazla yapıyor bunu.(Vatanda bizzat Note 8 ile yanyana getirip denedim.)
      -Bazen yukarıdaki gibi tonları old. koyu gösteridiği gibi bazen de "çok soluk" gösteriyor. Tutarlı bir davranışı var hep şu tarz çeker bile diyemiyoruz.(Beni en çok irite eden bu oldu ve yapay zekayla alakası olabilir)
      -İlk bakışta "bokeh efekti" Note 8 den daha iyi duruyor hatta İphone X ile yarışıyor. Ama yakınlaştırdığımızda odaktaki nesne veya insanın kenar hatlarında hata yaptığını görüyoruz.(5-6 pozdan ikisinde oldu)
      -Arka kamera videoları beklenmeyecek kadar sarsıntılı çekiyor. Ois yokmuş gibi(!). Video ile işim olmaz ama beni yine de rahatsız etti.
      +Bazı yabancı sitelerde söylenenin aksine düşük ışıkta bence en iyi telefon. (En çok ayrıntı ve gerçeğe yakınlık)
      -Ekran konusunda Note 8'in bir iki adım gerisinde ne yazıkki.. Yanyana getirildiğinde Note 8 ile arasında ciddi bir uçurum var.Parlaklık daha düşük; renkler soluK ve cansız.
      +Kamera özellikleriyle değerleriyle en çok oynayabildiğimiz telefon ise şu an Mate 10 pro.(iso ,kısmen diyafram)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeniseyy -- 8 Nisan 2018; 16:23:40 >

• Yarbay
      2227 Mesaj
      08 Nisan 2018 16:32:17
      İki gün önce aldım, kafamda soru işaretleri oluştu malesef. Telefonun övülen kısımları çokça yazıldı, ben olumsuz izlenimlerimi yazayım.

Genel olarak memnunum ama birkaç kere telefon dondu. Ekrandaki uygulamalar kayboldu, kapatıp açmak zorunda kaldım. Bazen uygulamalar yanıt vermiyor, üstelik kendi içinde gelen uygulamalar, store'dan indirdiklerim değil. Yaklaşık 3 yıldır iphone 6s kullanıyordum sorunsuzluğa alışmıştım. Biraz yadırgadım bu yüzden.

Ön kamerası ve video performansı 2-3 yıl önceki telefonların seviyesinde bence. Arka kamera fotoğraf çekimi güzel ama en iyisi falan diyorlardı hep incelemelerde, öyle abartılacak bir durum göremedim.

Tabi bunlara rağmen pişman değilim aldığıma çünkü daha iyisi olarak düşündüğüm iphone x'e verecek bütcem yoktu. Bunu bile sınırlarımı zorlayarak aldım. Rakibi olan Samsung modellerinin de tasarımını beğenmiyorum. Umarım başka problemlerle karşılaşmam.
      |
      |

• Yarbay
      7425 Mesaj
      08 Nisan 2018 16:36:54

quote:

Orijinalden alıntı: oguzeybek

Spotify uygulamasına preimum üye değilsiniz sanırım uygulama haliyle reklam engellemesini görüp çalışmıyordur.
      60 gun ucretsiz kampanyasindan yararlaniyorum. Calismamak değil ama mesela acilis ekraninda birseyler ters gitti diyor. Onun disinda indirdgim veya indirmedigim sarkilar calisiyor. İstedigim sarkiyi arayabiliyoeum oynatabiliyorum. Sadece acilista calma listesi onerme kismi gelmiyor

|
      |
      Bahsedilenler: tiestoly

2013 Symbol 1.5 dCi 75hp
      0-100 : 12 Saniye (Fabrika 15 saniye)
      Maksimum hız : 200km/h (5.vites 4000 devir) (Fabrika 164km/h)
      Tork : 200NM/1750DD

DH Body Builders
    • Teğmen
      118 Mesaj
      08 Nisan 2018 16:37:10

Öncelikle siz hep teknoloji marketlerde incelediniz sanırım. Mate 10 proda 3 farklı renk modu var standart canlı ve yumuşak renkler olarak. Kamera performansı açısından Google pixel 2xl bence de bir tık daha iyi fakat diğer saydığınız cihazlardan Mate 10 pro önde.

https://youtu.be/MQeRWQdIWxU bu videoyu incelemenizi öneririm profesyonel bir fotoğrafçıyla ve aynı ortamlarda otomatik modlarda çekim yapılmış bir inceleme.

Samsung göze hoş gelmesi için aşırı doygun fotoğraflar veriyor eğer isterseniz Mate 10 proda canlı renkleri açıp benzer sonuçlar elde edebilirsiniz. iPhone X ile fotoğraf performansı bence karşılaştırılamaz ikisinide elime aldım denedim arkadaşım iPhone X kullanıyor aynı şeyi o da söylüyor.

Video konusu evet ois konusunda geride kalmış sadece 30 FPS çekimlerde ois kullanılabiliyor muhtemelen 4k veya 1080p 60 karede denediniz orda ois hiç çalışmıyor zaten. Ama dediğim gibi çalıştığı zamanda da geride.

Alacağınız cihazı ne için aldığınız çok önemli bu cihazdan aldığınız toplam skoru bence başka cihazdan alamazsınız &#128578; toplam skor derken batarya performansı var evlere şenlik efsane kamera performansı günümüz amiralleriyle çok rahat yarışıyor çoğunda önde.

Bokeh ayrı portre modu ayrı portre modunda kenarları fazla göremezsiniz bokeh modunda ise evet hafiften bazı yerler boş kalabiliyor.

Bakmış incelemişsiniz hangi cihaz hoşunuza giderse onu alın fakat sizin için kamera önemli bir detaysa P20 serisini bekleyin derim.

|
      |
      yeniseyy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      692 Mesaj
      08 Nisan 2018 16:45:06

Hocam elinize sağlık. Mate 10 var bende. 1. Soru renk canlılığı nasıl değişiyor. 3 seçenek var dediniz ya.
      2. Soru bokeh nasılsın yapılıyor. Portre modu biliyorum. Sanatsal fludan mı bahsediyoruz.
      Bonus soru: hocam X gibi arkayı siyah yapan Portre çekimi yok mu bizde

|
      |
      oguzeybek kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Teğmen
      118 Mesaj
      08 Nisan 2018 17:00:58

Fotoğraftaki gibi bokeh diğer adı sanatsal flu olması lazım

|
      |
      tiestoly kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yüzbaşı
      583 Mesaj
      08 Nisan 2018 19:48:44
      Benim gözlerim bozuk tamam. Birde fotoğrafta çekemiyorum Şuraya fotoğraf karşılaştırmasını ekleyeyim.

mate 10 pro. Şurada dursun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi izzard -- 8 Nisan 2018; 19:49:31 >

• Yüzbaşı
      583 Mesaj
      08 Nisan 2018 19:59:23

Buda iPhone x.

• Teğmen
      118 Mesaj
      08 Nisan 2018 20:48:01

Mate 10 proda cihazı titrettiginiz çok açık ve net görülüyor

|
      |
      izzard kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Teğmen
      118 Mesaj
      08 Nisan 2018 20:50:12

Bu fotoğrafı heralde elinizi titreşim moduna alarak çektiniz net tek bir yer yok &#128514; siz piksel sayıyorum diyen kişiydiniz sanırım piksel sayan adamın ayrımcılık yapması çok doğal &#128514;

|
      |
    • Teğmen
      118 Mesaj
      08 Nisan 2018 20:51:50

Bu arada iPhone X modelide FHD+ ekrana sahip onda piksel sayabiliyor musunuz merak ettim ? &#128514;

|
      |
    • Yarbay
      2699 Mesaj
      08 Nisan 2018 20:58:53
      @izzard gece modunda fotoğraf çektiğinizde netleşmesi için 1 sn kadar telefonu hareket ettirmemeniz lazım yoksa çektiğimiz fotoğraf gibi bulanık çıkar.

Hayat Seninle Daha da Güzel Canım Oğlum Mustafa Buğra,Evine ve Dünyaya Hoşgeldin Canım Kızım Zeynep Duru..

DH Mühendisler ve Mühendis Adayları Odası
    • Yarbay
      2699 Mesaj
      08 Nisan 2018 21:04:12

Bunlar az önce tamamen karanlık bir ortamdan epeyce uzak mesafedeki sokak çekimi.Cihaz netleştirme yaparken oynatmamaniniz lazım.Ben 2.5 ay X kullandıktan sonra mate 10 a geçtim bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SerdaR^73 -- 8 Nisan 2018; 21:5:14 >

Hayat Seninle Daha da Güzel Canım Oğlum Mustafa Buğra,Evine ve Dünyaya Hoşgeldin Canım Kızım Zeynep Duru..

DH Mühendisler ve Mühendis Adayları Odası
    • Yüzbaşı
      583 Mesaj
      08 Nisan 2018 21:05:06
      quote:

Orijinalden alıntı: SerdaR^73

@izzard gece modunda fotoğraf çektiğinizde netleşmesi için 1 sn kadar telefonu hareket ettirmemeniz lazım yoksa çektiğimiz fotoğraf gibi bulanık çıkar.
      Hocam elimden geldiğince düzgün çekmeye çalışıyorum ama yapamadım yok ben beceremiyorum

• Yüzbaşı
      583 Mesaj
      08 Nisan 2018 21:05:54
      quote:

Orijinalden alıntı: SerdaR^73

Bunlar az önce tamamen karanlık bir ortamdan epeyce uzak mesafedeki sokak çekimi.Cihaz netleştirme yaparken oynatmamaniniz lazım.Ben 2.5 ay X kullandıktan sonra mate 10 a geçtim bu arada
      Ben birşeyleri yanlış yapıyorum sanırım benim çözünürlükle sizinkisi farklı onu farkettim.

|
      |

• Teğmen
      118 Mesaj
      08 Nisan 2018 21:06:08

Görüyorsunuz anlatmaya gerek yok &#128514; &#128077; ya kullanmadığımız telefon olsa inandırıcı olacak belki ama adam resmen atıp tutuyor işte bunun gibilerle uğraşmaya gerek yok yazdığı forumlara baktım her forumda istenmeyen adam olmuş heralde zevk alıyor böyle yapınca &#128514;

|
      |
      SerdaR^73 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yüzbaşı
      583 Mesaj
      08 Nisan 2018 21:06:50
      quote:

Orijinalden alıntı: oguzeybek

Bu arada iPhone X modelide FHD+ ekrana sahip onda piksel sayabiliyor musunuz merak ettim ? &#128514;
      Yok sayamıyorum bayagı dalga geçtiniz ya. Adanada olan varsa bir kahve ısmarlayıp saydıracağım pikselleri

Reklamlar
SEO
SEO
paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,766
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.