Şimdi Ara

*** Huawei Mate 10 Ana Konu & Kullanıcıları *** (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.647
Cevap
75
Favori
393.492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3.850 TL ye 1 haftalık (Huawei TR Garantili) bir cihaz buldum. Kısmetse onu alacağım yarın. Bakalım, alınca Note 8 lede kıyaslarım daha detaylı şekilde.
  • Oo çok iyi hocam hayırlı olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Smartlock türü bir ayar yok mu cihazda arkadaşlar. Öteki andorid'lerde vardı. Smartlock ile evimi açıyor, parola ya da parmak izi okutmuyordum. burada sadece bir BT cihazla bu olabiliyor..
  • Pil ile ilgili sorun yaşayan ve sistem bilgileri yanlış görünen arkadaşlar varsa çözüm verilmiş.

https://www.haberler.com/huawei-mate-10-pro-39-nun-batarya-sorunu-nasil-10343451-haberi/

• Jnky J kullanıcısına yanıt
    hocam gece çekim modu var. orda isoyu 100 saniyeyi 2saniye ye veya daha yüksek saniyelere ayarlarsanız inanılmaz fotoğraflar çıkarırsınız ortaya. Emin olun instagramda çok örneği var.
  • tugra14 T kullanıcısına yanıt
    Vatan, media markt ve teknosada peşin fiyatına taksit imkanı var şuan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jnky

quote:

Orijinalden alıntı: GRETACASH

Gece Modu... Filtresiz, efektsiz..

*** Huawei Mate 10 Ana Konu & Kullanıcıları ***

Geniş Açıklık Denemesi..

Otomatik Mod...

Özellikle gece çekimi oldukça iyi sayılır

Gerçekten telefonun kamerası çok iyi bir seviyede

Sağolasın üstadım fotolarının devamını bekleriz

Youtube incelemelerine takılmayın hiç. Birçoğunun sizden veya teknoloji ile ilgilenen insanlardan bir gram fazla bilgisi yok. Bedava para kazanıp kan emiyorlar. Gidin kendiniz mağazada inceleyin daha çok doğru fikre sahip olursunuz.

Adama incelemelik telefon gelmiş üstünden 1 ay geçmiş, zahmet edip inceleme çekmiş. Söylediklerini aynen aktarıyorum. Baş harfi T...S... olan bir web sitesi.

-Uygulama çekmecesi yokmuş bu dezavantaj. (adam telefonu karıştırmamış bile bu kadar uzak olaydan yuh be yuh)

-Samsung'un gece çekimlerine göre kötü. (telefon şu an tüm dünyada bu kadar konuşuluyorsa bunu f/1.6 leicasına, gündüz ve gece çekimi performansına borçlu) Techradardan recombusuna kadar reklam yapmayacak birçok bağımsız reviewda bile en çok konuşulan kamera ve npu

-Ois kötüymüş yürürken sallanıyormuş (cihazın tek rgb kamerasında ois var bu mallar monochrome kameranın çalıştığı fpsde video çekmişler. Haliyle ois kapalı ve ois kötü demişler :D )

-En komiğide şu, bu cihazda niye EMUI var saf android olsa iyi emui çok kasıyormuş çok karışıkmış :D ( Huawei duysa intihar edecek adamların en iddialı olduğu konulardan biri emui ve nerdeyse her açıdan özelleştirip ios stabilitesi kazandırmışlar ve bu mal incelemeci arkadaş emui ye çamur atıyor)

Bu yüzden incelemelere fazla takılmayın. Gidin mağazada inceleyin kendi gözünüzle görün ve deneyimleyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: İrishblood81

Arkadaşlar iyi forumlar. Şubat ayında barcelonaya gideceğim. Huawei mate 10 pro 128 gb lık modelini alacağım. Factory unlocked olarak ( sim kilitsiz ) telefonu alabileceğim bir yer var mı bilgisi olan arkadaşlar yönlendirme yapabilirse sevinirim. Teşekkür ederim.

Günceldir arkadaşlar :)

• Ekranin 1080x2160 piksel olmasi garip algilanmis gsmarena'da. Selefi mate9 ve geriye dogru modellere gittigimizde note 4 dahi 2k ekran olarak 1440x2560 cozunurlugunde. Belki cihazin pil performansi icin yapilmistir diyecegim ama bircok telefon yaziliminda secenek olarak sunarak pil ya da ekran performansi arasindaki secimi kullaniciya birakiyor. Turkiyedeki inceleme siteleri telefoni hem begeniyor, hem ovuyor. Ekran konsunda elestirel bir yaklasim da gormedim ama bu cozunurlugun ilk bakista farkedilmese dr diger telefonlarla yanyana geldiginde dusuk kalmasi muhtemeldir.

Saygilarimla.

• arkadaşlar dün bir güncelleme geldi.

Firmware Finder uygulamasını kurup, yönergeleri takip edip kurabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: eiskent

Ekranin 1080x2160 piksel olmasi garip algilanmis gsmarena'da. Selefi mate9 ve geriye dogru modellere gittigimizde note 4 dahi 2k ekran olarak 1440x2560 cozunurlugunde. Belki cihazin pil performansi icin yapilmistir diyecegim ama bircok telefon yaziliminda secenek olarak sunarak pil ya da ekran performansi arasindaki secimi kullaniciya birakiyor. Turkiyedeki inceleme siteleri telefoni hem begeniyor, hem ovuyor. Ekran konsunda elestirel bir yaklasim da gormedim ama bu cozunurlugun ilk bakista farkedilmese dr diger telefonlarla yanyana geldiginde dusuk kalmasi muhtemeldir.

Saygilarimla.

Asıl fark çözünürlükte değil, parlaklıkta. Yani gözün farkedebildiği şeyden bahsediyorum. Mate 10 Pro, Note 8-S8 Plus lara göre belirgin derecede daha düşük parlaklıkta. Ama bu kötü manasında algılanmasın, ekranı son derece başarılı.

Shiftdelete'de cihazı inceleyen kişi, kendi fikri olarak bu yılın en iyi telefonu olduğunu söyledi Mate 10 Pro'nun.

• Cihaz,

Pil kullanım süresinde rakibi yok

Tasarım yakışıklı bir cihaz

Kamera, pixel 2 xl kullanmadım (aldım yolda karşılaştıracağım) bence en iyisi. Müthiş bir kamerası var.

Ekran, güneş altında da denedim hiçbir sıkıntısı yok çok keskin ve güzel. (telefonda kusur bulamayınca bu dile düşmüş) Note 8 in bir tık daha parlak olması bu ekranın kötü olduğu anlamına gelmiyor arkadaşlar.

Stabilite ve hız, bu işlemci, ram ve hızlı hafıza ile yavaş olması takılması imkansız zaten.

Ses, hep ahize hep hoparlör sesi müthiş.

Kusursuz hiçbir şey yoktur arkadaşlar. Bu cihazlar kendi segmentiyle karşılaştırılır ve illa ki birbirlerine karşı olan özellikleri değerlendirilir. Hepsi aynı özelliği aynı oranda sunmaz maalesef.

Son olarak bu cihazı alıpta pilinden, hızından, tasarımından, kamerasından ve kalitesinden memnun olmayacak insan yoktur diye düşünüyorum. Ben sıkıntısız, uzun süre bu cihazı kullanacağım diyen arkadaş çekinmeden alsın. "Huawei" ye bu para verilir mi diye çekincesi olan arkadaşta note 8 ya da iPhone X alsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DODANLI -- 14 Aralık 2017; 10:45:32 >

• Bu arada kutu içeriğinden kulaklık çeviricisi çıkıyor. Bir YouTube videosunda (V. Manav incelemesiydi sanırım) çıkmadığını söylemeşti. Adam şunu sorgulamamış: Huawei gibi bir firma kutuya kılıf, telefonun ön yüzüne koruyucu taktıysa çevirici koymaması düşünülemez. :)

Evet maalesef inceleme yapan editörlerimiz bu incelemeleri yaparken daha dikkatli olması gerekiyor!

• quote:

Orijinalden alıntı: DODANLI

Hocam Huawei nin arayüzü güzeldir. Hızlı ve stabildir. Arayüzde sevmediğim tek şey ikonların büyüklüğü :) Onu da launcher kullanarak çözüyorum. Şahsen 4399 vermenizi tavsiye etmem. Bir müddet beklemek daha sağlıklı olur.

Bir de kullanan arkadaşlara bir sorum var cevaplarsanız sevinirim. P10 serisinde selfie de beyaz patlaması yaşanıyor. Mate 10 da bu durum nasıl?

merhabalar facebookta çin pazarı diye bir grup var orda daha uygun fiyata satıyorlar mate ve diğer modelleri 3900'a gördüydüm yanlış hatırlamıyorsam
  • Ben MM tan aldım hocam ;) Yine de teşekkür ederim

• İşlemci, güç tüketimini çok iyi stabilize ediyor. 2 günde bir şarj ediyorum.
    Yalnız parmak eklem yeri ile ekranı kullanma özelliğini bir türlü beceremedim. Hızlı çizmek gerekiyormuş.
    Gece mavisi rengi özellikle gündüz çok güzel görünüyor. Fotoğraf performansı beklediğimden de iyi çıktı.
    YZ destekli uygulamalar çoğaldıkça cihazın özellikleri de artacak.
    Bu cihazı almadan önce Note 8'e bakıyordum. 2 cihazı da inceleyince tasarım olarak Mate 10 Pro ağır bastı.
    Yazılımsal olarak bazı eksiklikler var. Herhalde onlarda zamanla eklenir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maverick80

İşlemci, güç tüketimini çok iyi stabilize ediyor. 2 günde bir şarj ediyorum.
    Yalnız parmak eklem yeri ile ekranı kullanma özelliğini bir türlü beceremedim. Hızlı çizmek gerekiyormuş.
    Gece mavisi rengi özellikle gündüz çok güzel görünüyor. Fotoğraf performansı beklediğimden de iyi çıktı.
    YZ destekli uygulamalar çoğaldıkça cihazın özellikleri de artacak.
    Bu cihazı almadan önce Note 8'e bakıyordum. 2 cihazı da inceleyince tasarım olarak Mate 10 Pro ağır bastı.
    Yazılımsal olarak bazı eksiklikler var. Herhalde onlarda zamanla eklenir.

Arabistan'dan arkadaşa aldırdığım mate 10'umun gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum böyle güzel yorumları gördükçe sabırsızlığım artıyor.

• Bu zamana kadar hep android sistemi içerisinde ve hep samsung galaxy serileri kullandım (S2,S4,S6,S7). Bu sefer değişiklik olsun İphone x veya 8 Plus a geçmeyi planlıyordum ki Huawei Mate 10 Plusun inceleme videolarına denk geldim. Dolayısıyla ios a geçme kararlılığım azaldı. Kullanan arkadaşların yorum ve tavsiyeleri ne yönde olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Matt_Murdock

quote:

Orijinalden alıntı: DODANLI

Hocam Huawei nin arayüzü güzeldir. Hızlı ve stabildir. Arayüzde sevmediğim tek şey ikonların büyüklüğü :) Onu da launcher kullanarak çözüyorum. Şahsen 4399 vermenizi tavsiye etmem. Bir müddet beklemek daha sağlıklı olur.

Bir de kullanan arkadaşlara bir sorum var cevaplarsanız sevinirim. P10 serisinde selfie de beyaz patlaması yaşanıyor. Mate 10 da bu durum nasıl?

merhabalar facebookta çin pazarı diye bir grup var orda daha uygun fiyata satıyorlar mate ve diğer modelleri 3900'a gördüydüm yanlış hatırlamıyorsam

Nesi ucuz hocam 3.900 ün? Ne kaydı var ne garantisi.. Oralarda satılan cihazların nerdeyse tamamı pahalı bana göre.

Ordan 3.900 e alacağınıza 4.400 Tl ye 2 yıl garantili cihaz alın. Huawei TR'nin Apple kalitesinde teknik servis ve müşteri hizmetleri anlayışı var.

• bir inceleme sitesinde gördüm telefonu direk monitöre bağlayıp birebir ekran monitöre yansıyormuş, bunu tv ye nasıl bağlayabiliriz? ben 6s kullanıyorum ve apple tv sayesinde telefon ekranını birebir kablosuz olarak tvye aktarıyor, mate 10 proda kablo bağlantısı olarak ne kullanmak gerekiyor, tv de wifi özelliği yok dolayısıyla kablo ile bağlamak istiyorum

edit : bir ucu type c bir ucu hdmi kablo olacakmış, yada typr c adaptör gerekiyormuş. direk bağlanabiliyormuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi delimavii67 -- 14 Aralık 2017; 12:35:39 >
  • 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.